PDA

Tüm Versiyonu Göster : 24.08.2008 Hollanda da Uskumru Avi

Yaban Avcisi
27-08-2008, 19:48
Selamlar cümleten 24.08.208 Pazar Günü Hollandaya balik avina gittik.

Senol abimin beni arayip baliga gidiyormusun dedikten sonra bende Amcamin oglunu aradim gidelim mi diye.O da oglum Hüseyini de getirebilirmiyim diye sordu ben de gelsin dedim gidecek kimse bulamadigim zaman Hüseyinle gideriz dedim.Senol abim bizi Pazar günü sabahi saat 04:00 te almaya geldi.Ben de kizim Kübrayi götürdüm 4 kisi biz dik Amcamin oglu ,oglu Hüseyin ben ve kizim Kübra Senol abi biz bir arabayla gittik.Senol abinin oglu da bizim le giden diyer ikinci arabaya bindi.Toplam 10 kisiydik.Yolumuz 246 kilometre idi.Sabah saat 06:30 gibi vardik tekne 08:00 de haraket edecekti.Deniz cok dalgali idi 5 veya 6 siddetinde vardi,yagmur da yagdi bir ara.Ama Denizde balik yoktu sanki,fazla iyi bir av yapamadik.Kizima da iki kancali bir olta yapiverdim,cok merakli balik avina baba durmiyacakmi olta atmiyacagizmi dalgadan capariler Teknenin altina dogru gidiyordu tekne ters durdugu zaman.Makine ve kamis agir geliyordu devamli at cek yapmaktan kizimin kollari agridi fakat hic vaz gecmedi,Bir ara baba dönmüyor zorlandi makara dedi bende yavas yavas cek balik vardir dedim biraz cekti ve baba hafiflesti dedi dedim baliklar gitti bos geldi :) Neyse kizim bir daha ki sefere yakalarsin insallah dedim.O gün 12 tane Uskumru yakalayabildim baska bir sey cikmadi amcamin oglu 2 tane uskumru yakaladi eve geldigimizde yakaladigim baliklarin 4 nü amacamin ogluna verdim.Hemen mangali yaktik ve baliklar eve girmeden mideye endi.:)
Bir kac kare cektim Ama Uskumrulari cekmeyi unutmusum.:)

Yine bindigimiz Tekne aynisi idi.

[Only Registered Users Can See Links]

Kizim Kübra ve ben

Soldan Saga Amca Oglu Dursun Oglu Hüseyin Ben Ve Senol abim.

Bizim Oturdugumuz yerde(semt de) Baliga gittigimiz Arkadas lardan biriside teknede imis adi Kudret 5 kisi de onlar gitmis toplam 15 olduk Teknede. :) Balik gösteren.

gerence
27-08-2008, 22:36
Çok düzenli bir av partisine benziyor. Fotoğraflar için teşekkürler:)

Taygun KOCABIYIK
28-08-2008, 07:08
Tebrik ederim. Kızınzıda balıkçı yapmışsınız ne güzel ilerde darısı başıma diyeyim :)
Uskumruları birde şöyle boy, bir portre, bidre mayolu fotoğrafta görsek daha güzel olurdu :D. Birdaha ki sefere inşallah :)

Yaban Avcisi
29-08-2008, 22:30
Çok düzenli bir av partisine benziyor. Fotoğraflar için teşekkürler:)

Ben tesekkür ederim Yussuf abim sagolasin.

Selamlar,Saygilar.

Tebrik ederim. Kızınzıda balıkçı yapmışsınız ne güzel ilerde darısı başıma diyeyim :)
Uskumruları birde şöyle boy, bir portre, bidre mayolu fotoğrafta görsek daha güzel olurdu :D. Birdaha ki sefere inşallah :)

Darisi senin basina o zaman;) Uskumrulari bu sefer ressimlemeyi akil edememisim insallah Pazar gününe nasip olursa.

Yaban Avcisi
29-08-2008, 22:33

Buradakiler var idare ediver Pazara kadar.;)

legend1907
29-08-2008, 23:10
Selam lar bizde hollandaya arada gidiyoruz kismet olursa ramazandan sonra yine ordayiz en son gittigimizde senin tuttugun kadar da ben tutmusdum balik yokdu insallah bir dahaki sefere bu arada dalga da 4 den fazlaymis yani.

Baliga giderken en cok hosuma giden sey gemi kalkdikdan sonra oltalarimizi hazirlayip yemege oturmamiz yokmu orasi acayip tatli oluyor birde aksam dönüs yolunda hollandada bir benzincinin parki var oraya yayiyoruz nevaleyi masanin üstüne gel keyfim gelllllllllllllllllllll;););)

Yaban Avcisi
02-09-2008, 22:11
Selam lar bizde hollandaya arada gidiyoruz kismet olursa ramazandan sonra yine ordayiz en son gittigimizde senin tuttugun kadar da ben tutmusdum balik yokdu insallah bir dahaki sefere bu arada dalga da 4 den fazlaymis yani.

Baliga giderken en cok hosuma giden sey gemi kalkdikdan sonra oltalarimizi hazirlayip yemege oturmamiz yokmu orasi acayip tatli oluyor birde aksam dönüs yolunda hollandada bir benzincinin parki var oraya yayiyoruz nevaleyi masanin üstüne gel keyfim gelllllllllllllllllllll;););)

Aleykümselam insallah bir gün beraber gideriz belki karsilasmisizdir ama Hatirlayamiyoruzdur.Senede 6-8 sefer giderim.

Selamlar.