PDA

Tüm Versiyonu Göster : 06 EYLÜL 2008 Cumartesi Sazan Avı

iub
06-09-2008, 10:18
Tarih : 06 EYLÜL 2008 Cumartesi 06:00 - 08:00 arası
Avlak : Malum Yer
Hava : Az bulutlu 25 derece
Takım : 100-200 gr atarlı kamış, 50 gr kurşun 80 cm beden, 12 cm 3 köstek, mustad 4/0 iğne
Yem : Konserve Mısır

Cumartesi sabah saat 04:30'da sahurdan sonra yola çıktım. Avlak yerine vardığımda hiç kimse yoktu. İlk olarak şamandıralı takımı suya attım. Birazdan avlağa bir karı koca, ardından 2 genç ve son olarak bir bey geldi. İlk balığı karı koca çekti, arkasında beyefendi, sonrasında gençler. Saat 07:30 olduğunda herkes ikinci balıklarınıda çekmiş ben henüz alamamıştım.:( Şamandıralıyı çıkartıp evde hazırladığım dip oltasını takmaya karar verdim. Saat 07:50 de olta aniden kafama çarptı. :D Hemen oltaya sarılarak sarmaya başladım. Beyefendinin yardımıyla balığı kepçeye aldık ve sudan çıkardık.

41 cmlik bu Sazan benim sirkülere uygun tuttuğum ilk balık. Daha önceleri yakaladığım balıklar olmuş, onları her zaman yanımda taşıdığım mezura ile ölçüp sirkülere uygun olmadıklarından evlerine uğurlamıştım. En iyi avıma hoşgeldin diyorum.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

turna
06-09-2008, 16:06
iub tebrikler,güzel sazan .Malum yer neresi ?

kemalakcinar
06-09-2008, 20:16
belliki yer çok gizli ankarada bir yer adıda malum yer bilmece gibi belliki avlak yerini söylemeyecek buda balıkçılık kurallarından biri olsa gerek.

TuRNa_HuNTer
07-09-2008, 12:26
Tebrikler iyi av olmuş.Afiyet olsun.

iub
08-09-2008, 00:16
Konuyla ilgilenen tüm üyelere ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Nice avlarla görüşmek dileğiyle.

Taygun KOCABIYIK
08-09-2008, 10:39
Tebrik ederim tüm kalbimle :) Umarım bu ve bunun gibi nice güzel balıklar yakalarsınız.

onder 35
08-09-2008, 10:41
doktor cuma akşamı hazır ol