PDA

Tüm Versiyonu Göster : papağan balığı sezonu

agmobile1
06-09-2008, 20:08
Değerli arkadaşlar,
Urla çeşmealtında papağan balığı nezaman avlanır?

kemalakcinar
07-09-2008, 01:09
bence oltayı atıp papağan balığı yakalama işi biraz zor zıpkın avcısı olsanız tamam urla çeşme kıyılarında görülen bir balık diğer adıda ıskaroz kayalık bölgelerde yaşayan balık türüdür ayrıca ilginçtir bir papağan balığı mercanları öğütüp yılda 1 ton gibi kum ürettiği bilinmektedir demek istediğim farklı bir balık türü kolay kolay yeme saldıran bir balık değil sayıcada çok olan bir balık değil bence ağırlığı başka balıklara verseniz daha iyi bırakalım onlar kum üretsin tadıda pek lezzetli değil zaten.

eminkaya
07-09-2008, 10:48
papağan balığını naban kardeşim başka balıkmı yok o güzl renkli balıkları yazık hayvancıklara onları tutmayalım denizlerimizn güzellik kaynakları o kakadar yenicek çok güzl balıklarımız var onları tutun yha :(

Taygun KOCABIYIK
07-09-2008, 12:36
Papağan balığından kasıt lambuka balığıdır. İzmir'de genelde papağan balığı adıyla anılır.
Benim tahminim 10-15 güne kadar başlar ama bayramdan sonra yani ekim ayında en verimli avları yapabilirsiniz.

kemalakcinar
07-09-2008, 14:10
taygun kardeşim lambuka dediğin balığın papağan balığınla uzaktan yakından ilgisi yoktur.

Taygun KOCABIYIK
07-09-2008, 21:22
Olmadığı kesin Kemal abi ama İzmir'de papağan balığı yada ingiliz levreği ismiyle anılıyor genelde lambuka. Papağan balığı denmesi ağız yapısıyla ilgili olsa gerek.

eminkaya
08-09-2008, 11:28
bizim bildiğimiz orjinal papağan balığı resimdeki balıktır

[Only Registered Users Can See Links]

halim20
08-09-2008, 12:10
Kemal bey taygun kardeşimize katılıyorum.. banada papağan balığı demişlerdi lambuka yakaladığımda..
bende dört gözle lambukaları bekliyorum. sırf o yüzden rapala marka sahte yem aldım misina aldım inşallah sırtı ile yakalarım..

Taygun KOCABIYIK
08-09-2008, 12:45
Kemal bey taygun kardeşimize katılıyorum.. banada papağan balığı demişlerdi lambuka yakaladığımda..
bende dört gözle lambukaları bekliyorum. sırf o yüzden rapala marka sahte yem aldım misina aldım inşallah sırtı ile yakalarım..

Şükür beni anlayan biri çıktı :D

Salih Reis
08-09-2008, 15:26
Şükür beni anlayan biri çıktı :D

Tayguncum aynen dediğin gibi İzmir de papağan balığı diyorlar, muğla civarında keler,

ekim ayı ile aralık arasında bol bol yakalarız insallah, 1 ay daha sabretmek lazım :)