PDA

Tüm Versiyonu Göster : Ryobi kamiş

walras
17-09-2008, 19:53
herkese merhaba.
bugün uygun bir fiyata ryobi komatsu 3,45 m. 50-150 atarlı karbon kamış aldım. haftasonundan önce kullanamayacağım.. daha önce kullanan oldu mu? çok merak ediyorum. görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

lineerman
18-09-2008, 00:01
hayırlı olsun alper.makinası gibi ise hiç korkma...

araştırıcı
18-09-2008, 16:23
Riyobi kamışlar Türkiye ye ilk geldiğinde birkaç tane denemem için gönderilmişti ve bir tanesi ummadığım kadar kötü not aldı... Senin aldığın kamış olmamasını ümit ederim... O dönemde 80-90 ytl arasında piyasaya giriş yaptı ama kalitesi kısa sürede anlaşılınca hızlıca fiyatları düşürüp stokları eritmeye çalıştılar sanırım..

Alınan bir ürün herkesin beklentilerine uygun olmayabilir... Umarım senin beklentilerini karşılar Alper...

Hayırlı uğurlu olsun...

Rastgele..

walras
19-09-2008, 21:21
Riyobi kamışlar Türkiye ye ilk geldiğinde birkaç tane denemem için gönderilmişti ve bir tanesi ummadığım kadar kötü not aldı... Senin aldığın kamış olmamasını ümit ederim... O dönemde 80-90 ytl arasında piyasaya giriş yaptı ama kalitesi kısa sürede anlaşılınca hızlıca fiyatları düşürüp stokları eritmeye çalıştılar sanırım..

Alınan bir ürün herkesin beklentilerine uygun olmayabilir... Umarım senin beklentilerini karşılar Alper...

Hayırlı uğurlu olsun...

Rastgele..

abi umarım memnun kalırım .. aldığım kamış linkte

[Only Registered Users Can See Links]

araştırıcı
21-09-2008, 18:31
abi umarım memnun kalırım .. aldığım kamış linkte

[Only Registered Users Can See Links]

Merhaba Alper ...

Senin aldığın kamışı hatırladım... Fena değil... Hayırlı olsun.... Sahte balık yada kaşık atarken orantılı savur... birde büyük balık takılırsa:) tümden abanma.... İşini görür...

Rastgele

papiraov
28-12-2008, 00:21
RYOBI FUJI-325 (40-125g) bu nasıl hocam bunu denedinizmi bir fikriniz varmı.

walras
28-12-2008, 08:59
RYOBI FUJI-325 (40-125g) bu nasıl hocam bunu denedinizmi bir fikriniz varmı.

linnerman nickli serdar hocamız ya da gauss nickli serdar hocamız kullanıyor:) eğitim ve balık sevdalısı abilerimiz:) gerekli geribildirimi verirler sanırım

lineerman
28-12-2008, 22:05
selam papiraov (ismi blsek daha iyi olurdu) kamış oldukça iyi.ben atçekte kullanıyorum lüfer için.ben beğendim...alper kardeşimiz vesile oldu almamda onada tekrar teşekkür ediyorum..

papiraov
28-12-2008, 23:39
serdar bey ben aslında mırmır,çipura levrek,izmarit,istavrit lüfer v.b avcılıkta kullanmayı düşünüyorum.hassas uçlu kuvvetli kamış olarak beklentim var.sizce beklentimi karşılar mı?

kıral kaptan
29-12-2008, 09:30
RYOBI 3.75 aldım 50.155 gr atarı gayet güzel at çek için ideal bir kamış memnun kalacaksınız gülegüle kullanın bol avlar dilerim

papiraov
31-12-2008, 00:34
umarım öyledir ilginize teşekkürler.

lineerman
31-12-2008, 11:55
cenk bey kamış iyi ama çokta hassa uçlu olduğunu söyliyemiycem..lüfer at çek için süper ama çupranın vurmasını anlayamayabilirsiniz..zaten bu grup balıklar için daha düşük atarlı ve hassas uçlu kamışlar almalısınız.fakat bu kamış için oldukça güçlü olduğunu söyleyebilirim..

papiraov
01-01-2009, 00:10
hım bende hassas uçlu olmasını beklerdim.öyleyse işimizi görmez gibi. yine de bilgilendirdiğiniz içiin teşekkür ederim.

papiraov
03-01-2009, 21:26
arkadşalr ryobi kamıştan vazgeçtim.30-80 yada 20-70 gr atarlı kamış bakacam.marka olarak shimano ve dam olarak başta bakcaz uygun olanı alıp gelcez inşallah.sağlıcakla kalınız.

tigerson
25-05-2011, 14:41
Talihsizce bendeki 3,45m lik kamışımın en ucundaki halkayı bitiminden kırmışım:'(
yaptıracam ama orjinali gibi olurmuki? yedek parça imkanlarıda olsaydı keşke ryobi'nin:(

mazhar üzümcü
25-05-2011, 17:01
beyler rayobi 3.45mt kamış bendede var bu kamış öncelikle belirteyim atçekte kullanılmaz. 2cisi sert bir kamış olduğundan taşlık yerden oltayı çekerken en uca yük gerğinden fazla binerse ucu kırılır.3.sü ucu sert olduğu için esneme kabiliyeti az olduğundan iri balığı iğneye güzel oturtur bir nevi kendi yakalar.

Necati ARAT
26-05-2011, 07:24
Talihsizce bendeki 3,45m lik kamışımın en ucundaki halkayı bitiminden kırmışım:'(
yaptıracam ama orjinali gibi olurmuki? yedek parça imkanlarıda olsaydı keşke ryobi'nin:(

Ufuk kardeşim bir ara müsait olduğunda getir kamışı bakayım..
Sanırım bir şeyler yaparız..;)

tigerson
26-05-2011, 14:55
Ufuk kardeşim bir ara müsait olduğunda getir kamışı bakayım..
Sanırım bir şeyler yaparız..;)

eyvallah abi,mazhar abimin tavsiye ettiği yere gelecektim hava yağmurlu çıkamadım, otaraftayken uğrarım neceti abi:)

tkorkunckaya
26-05-2011, 22:50
herkese merhaba.
bugün uygun bir fiyata ryobi komatsu 3,45 m. 50-150 atarlı karbon kamış aldım. haftasonundan önce kullanamayacağım.. daha önce kullanan oldu mu? çok merak ediyorum. görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar,

"portatif olsun seyahate giderken yanıma alabileyim ve at-çek için de, kıyıdan surf için de kullanabileyim" diyerek 3.20 modelini almıştım. Tabii at-çek için ideal özelliklerde bir kamış değil. En önemli kısmı halka yataklarının zayıf olması maalesef. Kapatırken dikkat.

Bu aralar üzerine taktığım bir avocet makina ile süper hafif bir takım oldu, eşim 30-50-75 gr iskandil ile 10'lu çapariyi full istavrit doldurup çektikçe etraftakiler şaşkınlıkla seyrediyorlar :) Kamışın gücü kuvveti bu anlamda yeterli.

Bunun dışında birkaç sitede yağmurlu havada yıldırım çekmez, rahatlıkla kullanabilirsiniz gibi yazılar gördüm, kesinlikle bu yanlış, aman dikkat.

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.