PDA

Tüm Versiyonu Göster : çim çim nasıl hazırlanır

35deniz
18-09-2008, 07:02
balıga cıkarken yemımız az dıye çim çim aldık sımdı hazırlayıp yıyemıyoruz 1-2 tarıf yollarsanız sevınırım tesekkurler

paşalı
18-09-2008, 19:31
Denizcim cimcimleri önce bir güzel yıka sonra kabuklarını ve ayaklarını temizle etlerini yıkayıp sıcak suyun içine at bir defa kaynadıktan sonra bir kevgir ile sudan çıkarıp zeytinyağlı limonlu sos içinde biraz domates doğrayabilirsin salata olarak tüketirsin veya temizledikten sonra kızgın sıvı yağda bir cevirip yakmadan alıp afiyetle yersin.Haydi kolay gelsin.

Taygun KOCABIYIK
18-09-2008, 19:35
Evet Turgay abi haklı çimçim zaten lezzetli bir deniz mahsulü pek işleme gerek yok.

xnode
19-09-2008, 19:04
Ben çimçim adı verilen deniz ürününü kabuklarıyla beraber bir tatlı kaşığı sirke ilave edilen suda haşlarım. Çünkü diğer türlü et parçalanıyor (veya ben beceremiyorum) haşlandıktan sonra kabuğu soyulursa çok kolay oluyor.

Haşlanmış olan bu ürünü daha çok salatalarınıza zenginlik olarak ekleyebilir, blender'da çekerek bir deniz mahsülleri çorbası yapabilirsiniz veyahut mısırununda döndürüp tavada hafif kızartarak leziz hale getirebilirsiniz.

sevgiler.

35deniz
19-09-2008, 21:36
tesekkurler cım cım'le benı bırbırımıze bakmaktan kurtardıgınız ıcın cım cım ve kendı adıma tesekkurler sagolun