PDA

Tüm Versiyonu Göster : 20.09.2008 İzmir Foça

barikant
21-09-2008, 21:05
Merhaba,

Aslında Cumartesi balığa gitmek hiç aklımızda yoktu. Saat 15:00 gibi teyzeoğlu aradı gidelim mi diye. Bir kere aklımıza düştü ya gitmemek ne mümkün. Binbir takla ile eşlerden izini de kopartınca :) düştük foça yoluna.
Sardalyayı yolda Menemen'den aldık. Foça'da Tayfun'un yemleri iyidir. Hemen aradık ve mamun ile sülünesimizi de ayırttık. Bu arada 3 kişiyiz. Babam, ben ve teyzeoğlu Tufan.
Foçaya bir vardık ki deniz deniz değil, sanki havuz. kıpırtı yok. Aama hava da kapalı. Yağmur yağdı yağacak. Nereye gidelim derken Urla tarafındaki fenerin orada karar kıldık. Genelde avlağımız Uzunada dır ama geçen gittiğimizde askerler bizi uzaklaştırmak için havaya silah sıktıklarından beri gitmiyoruz pek. :) (Tam balık başlamışken bırakmak zorunda kaldık)
Neyse alışveriş yol avlağa gidiş derken hava kararmak üzereyken avlağımızdaydık. Urla tarafına doğru fenerin 200 metre kadar uzağına, 20 metreye çapa attık. Dip takır takır taş.
Biz denize açılırken yağmur başlamıştı. Bütün gece de yağdı. Saat 23:00 e kadar çok fazla tadı tuzu yoktu. Vuruşlar çok seyrekti. Fakat o saatten sonra balık bir başladı sabaha kadar da durmak bilmedi. Genelde karagöz çıktı. biraz mercan biraz sargoz, biraz sıçan balık (sudan çıktığında altına kaçırdığı için biz kopese böyle diyoruz :)) Uzun lafın kısası 3 aileyi 2 öğün doyuracak kadar balığımızı tuttuk. Bu arada tabi yağmurluklarımız olmasına ve tekne de tenteli olmasına rağmen donumuza kadar da ıslandık. Değmeseydi çok üzülürdüm ama artık 2 hafta kadar balığa gitmeyiz herhalde. Zevkimizi aldık.
Herkese rastgelsin. Sevgilerle,

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Taygun KOCABIYIK
21-09-2008, 21:08
Tebrik ederim :) Güzel av olmuş

gerence
21-09-2008, 21:10
:helal:Gittiğinize değmiş :) Tebrik ederim...

barikant
21-09-2008, 21:33
Teşekkür ederim Taygun Bey ve Yusuf Bey. Uzunada'ya gidebilsek boyutları daha büyük ve daha çeşitli balık olacaktı. Ama napalım kısmetimiz buymuş.

karabins
21-09-2008, 22:08
cok güzel av olmuş tebrikler arkadasım.

Salih Reis
22-09-2008, 06:38
tebrikler,

güzel paylaşım içinde teşekkür ederim.

muratbaykent
22-09-2008, 08:22
Ellerinize sağlık.Paylaşım için teşekkürler.

ibrahimz35
22-09-2008, 09:20
Yanlış anlamadıysam Focadan çıkıp urlaya mı geldiniz?
Foçada o kadar güzel yer varken.
Yinede güzel av olmuş tebrik ederim.

halim20
22-09-2008, 11:28
Tebrikler biraz zahmetlice de olsa avınız iyi geçmiş..
Devamının gelmesini dilerim...

barikant
22-09-2008, 11:33
Yanlış anlamadıysam Focadan çıkıp urlaya mı geldiniz?
Foçada o kadar güzel yer varken.
Yinede güzel av olmuş tebrik ederim.

Hayır. Foçada tuzla tarafına doğru askeriye sınırları biter bitmez bir çakar vardır.
Deveboynunu geçince foçaya yakın. O çakarın urla yönüne doğru demirledik.

Foçada güzel av yerleri olduğuna çok fazla katılmıyorum Daha doğrusu balık olması gereken çok yeri var ama ne yazık ki balık yok. Karaburun, Ildır, Mordoğan'ın verimliliği Foça'da yok.

İyi balık çıkan 4 yer biliyorum foçada. biri gittiğimiz yer, Biri hayırsızın orası, biri askeriyenin önü (sakın avlanmayın direkt ceza yazıyorlar artık) Biride yenifoçaya doğru balık çiftliklerinin olduğu yer.

Bunların dışında neredeyse foçada her yerde avlandık ama keyifli olmadı.

Selamlar,

Bunların dışında her yerde demir attık.

barikant
22-09-2008, 11:35
Bu arada yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Selamlar,

mehmeterhan
22-09-2008, 17:26
av harıka gecmıs tebrıkler

legend1907
22-09-2008, 17:36
üfffff üfffff üffffff maasallah maasallah valla kiskandim desem yeridir ama afiyet olsun iyi av olmus