PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kirazla Balık Tutulur mu?

rüzgar2
27-12-2005, 22:33
Bir gün Amasya'nın muhteşem gölü Borabay a gittik.Ben Seko Ertan ve oğlu, ailelerimiz.Attık oltaları avlanıyoruz la avlanmıyoruz arası birşey balıklar küçük.Tabi bizim Seko zevk almamaya başladı.Bizden ayrıldı 2 3 tane çocuğun yanına gitti.Çocuklar daha yeni konuşmaya başlamış kadar küçük yaştalar.Sonra baktım bizim Seko oltanın ucuna kırmızı bir şey takıp atıyor çocuklarda arkasından gülüşüyor.Hemen olay yerine gitiim baktım ki Seko oltaya kiraz takıyor..Aman allahım inanamadım sağıma soluma baktım kimse yok hemen Seko yu uyardım"oğlum ne yapıyorsun sen rezil olacağız"Seko üzülme ve kızarma arası bir ifadeyle kafasını öne eğdi ve hemen kirazı iğneden aldı.Aldı derken zaten kiraz iğnede durmuyordu ki..Sonra hemen olay yerinden uzaklaştık ve ben sordum"Seko niye bu hatayı yaptın" oda mağrur bir ifadeyle(nasıl olur bilmem bu ifade.sadece edebi olsun diye) "Sami sorma veletler kirazla tutuyoruz amca dediler.Bende balık hırsıyla yaptım bir cahillik.Ne olur bunu amasyada anlatma"dedi bende "Anlatmam" dedim.Anlatmadımda.Sonra"Sekocum ne olursun bir daha bebelere inanma.Buranın piri benim benim yem bilgime güven"dedim.Ve avlanmaya devam ettik.Ben çocukları kovdum oradan.Aslında çocuklarda suçlu değildi ki...Neyse Seko bütün gün balık tutamadı ve Ertanın oğluyla uğraştı durdu..Neymiş göle tam balık gelecekken taş atıyormuş falan filan..(Çocuklardan bilgi kazığı yiyince oldu diye tahmin ediyorum)...

Bu olay da azcık da abartı olsa da yaşanmıştır. ahserkansatı ya sorabilirsiniz.Cevap hakkı vardır zaten..Hangi yüzle verecekse.. :haha: :haha: :haha: :haha:

Bu resim de Amasya Borabay Gölü.Muhteşem değilmi?

Taygun KOCABIYIK
27-12-2005, 22:50
Serkan abi nasıl yaparsın bunu :D

balıkcı
27-12-2005, 23:22
Aslında Serkan,ın yaptığı doğru tatlı su kefalinin en çok sevdiği yemlerden biridir kiraz hatta sazan ve bıyıklı balığı bile kırmızı misket büyüklüğünde çilek tadı verilmiş boile ile tutuyorlar, yolun doğru aslında Serkan arkadaşım biraz ısrarcı olsayıdın o gün eminim balık alırdın o sudan sen aldırma denilenlere kuru fasulye,ile bile balık tutuluyor.

rüzgar2
28-12-2005, 00:13
Abiii.Yapma dedimya çocukların annesiyle konuştum daha oraya gelmeden bir gün önce konuşmayı öğrenmişler.Daha altlarıda bezliydi..Büyük insan olsa tamam..Bende atarım kiraz.Vişne,kurufasulye,nohutla.Olmazki bukadarda

balıkcı
28-12-2005, 00:23
Sami arkadaşım ben doğru söylüyorum tatlı su kefalinin en sevdiği yemdir kiraz, dikkat edilmesi gereken kiraz mevsiminde avlanılması hele suya yakın bir yerde kiraz yada buna benzer meyva ağaçları varsa şansınız dahada artar.

rüzgar2
28-12-2005, 00:27
Özeline mesaj gönderdim.Resimler bu konu hakkında bakarmısın

balıkcı
28-12-2005, 00:32
Sağol sami arkadaşım resim çok güzel ben görmemiştim *********

rüzgar2
28-12-2005, 00:36
Sami arkadaşım ben doğru söylüyorum tatlı su kefalinin en sevdiği yemdir kiraz, dikkat edilmesi gereken kiraz mevsiminde avlanılması hele suya yakın bir yerde kiraz yada buna benzer meyva ağaçları varsa şansınız dahada artar.
Arkadaşım sende bu kadar yüklenme sekoya yapmış bi hata.Şimdi açtığıma pişman oldum.Kardeşimi üzdüm ama silemiyorum ki başlığı..Neyse Seko bidaki sefere yakaldığın en büyük balığı nasıl yakaldığını anlatırım.Birde süslerim onu.Şimdi kusura kalma(kalma tamammı)

aserkansatı
28-12-2005, 00:48
Oğlum senin başka işin yok mu?Konu mu bulamıyosun yoksa?Balıkta uyuduğun resimleri koymak farz oldu artk...Selimin söylediklerine inanmıyosun ama ben 10 yıldır biliyorum o yöntemi...O gün tutamadık o başka...

rüzgar2
28-12-2005, 00:51
Oğlum senin başka işin yok mu?Konu mu bulamıyosun yoksa?Balıkta uyuduğun resimleri koymak farz oldu artk...Selimin söylediklerine inanmıyosun ama ben 10 yıldır biliyorum o yöntemi...O gün tutamadık o başka...
Yemin et lan 10 yıldır bildiğine bende dansöz kıyafeti giyip foto.çektirip resimler bölümüne koyuyum.Hemde hareketli olarak.Ahada sana yemin.

aserkansatı
28-12-2005, 00:54
Sıtkı ÜNER'İN Balık Avcılığı ve Yemekleri adlı kitabı 1975ten beri bizim evde...10yıldan fazladır belki de okumuşluğum.Orada var çünkü...

rüzgar2
28-12-2005, 00:57
Yemin et lan 10 yıldır bildiğine bende dansöz kıyafeti giyip foto.çektirip resimler bölümüne koyuyum.Hemde hareketli olarak.Ahada sana yemin.
Sıtkı beyi tanımam hala üstaraftaki alıntı geçerlidir.Olabilir dikkatlisin ama atlamış olabilirsin.Sen bile gülmüştün.Alıntıya cevap lütfen..

aserkansatı
28-12-2005, 01:01
Tamam tamam kitapta vardı ama ben olayı o gün duydum sonra kitapta okudum derin bir ohhhh çektim okuyunca işletilmemişim diye...Hiç bi şeyi unutmazmısın sen yaa... :D :D :D
Hem 10 yılda yalan sayılmaz be Sami,1998de oldu bu mevzu...8yıl olmuş...

Taygun KOCABIYIK
28-12-2005, 02:20
Siz kavga edin edin vallaha bize iyi geliyo sizin atışmalarınız :D
Dökün kirli çamaşırları ortaya :D

katiti
28-12-2005, 03:32
abi tartışmalar güzel de... :)

ben şu göle takıldım ya, gözünü sevdiğimin memleketinde gidip de göremediğimiz ne güzellikler var, ooof off :(

rüzgar2
28-12-2005, 05:13
Argo olmasın manyak güzel bir yerdir.Ama biz hiçbir zaman oraya balık tutmak için değilde pikniğe gitmişizdir.Orada çok büyük yayınlar olduğu söylenir.Biz mangal sonrası kendimizi hemen gölün kıyısına atarız.Size gölümüz hakkında valiliğimiz tarafından hazırlanan alıntı bilgiler vereyim.Gerçekten nadir göllerdendir

Bir doğa harikası olan Borabay gölü, doğa yürüyüşü, piknik ve kamp için son derece uygun bir seçenektir. Denizden 800 m. (1050 rakım ???) yükseklikteki krater gölü olarak bilinen göl aslında küçük bir akarsuyun etraftan gelen yıkıntılarla tıkanması sonucu oluşmuş, doğal bir set gölüdür. Bakanlar Kurulunca Turizm Merkezi olarak ilan edilmiş bulunan Borabay Gölü'nde 9 adet bungalov ev, gazino, kamp ve piknik alanları, doğa yürüyüşü parkuru ve dinlenme imkanları vardır. Bu nedenle yerli ve yabancı ziyaretçilerin çok sık uğradığı bir merkez durumundadır.

80 metre genişlik ve 25 metre derinliğe sahip olan göl, doğu batı yönünde uzanan bir vadi de yer alır. 900 x 300 metre ölçülerindeki gölün etrafında kayın, sarıçam, sedir, kestane ağaçları ile karışık Tabiat harikası gölün rengi zümrüt yeşilidir. Güney kıyısı sarp ve diktir. Kuzey kıyısı piknik amaçlı kullanılmaya uygundur.

Gölde kayık ile tur atılabilmekte ve göl etrafında temiz hava ortamında yürüyüş yapılabilmektedir. Belediye tarafından işletilen orman içi dinlenme tesisleri vardır.

aserkansatı
28-12-2005, 05:15
Sevgili Mert her zaman bekleriz kardeş...Laf olsun diye değil,gerçekten bekleriz...

rüzgar2
28-12-2005, 05:20
Sevgili Mert her zaman bekleriz kardeş...Laf olsun diye değil,gerçekten bekleriz...
Aynen katılıyorum.Sana %50 şans.Atla gel buraya birimiz sana laf olsun diye söylemişsek birimiz doğru söylemişizdir. :D :D Yani ortada kalmazsın seni eniyi şekilde misafir ederiz.....(NOT:İkimizede güvenebilirsin)

HALDUN YALIMLI
28-12-2005, 16:34
Bizim 1-2 kiraz ağacı var kirazlar olur olmaz hemen yüklenip gelelim atalım kiraz yemli oltalarımızı çekelim vejeteryan balıklarımızı :P :P :P

rüzgar2
28-12-2005, 16:54
Bizim 1-2 kiraz ağacı var kirazlar olur olmaz hemen yüklenip gelelim atalım kiraz yemli oltalarımızı çekelim vejeteryan balıklarımızı :P :P :P
Kardeşim gerçekten bu teklif sekonun hoşuna gider.Ama kışın ne yapacak....Ne yapacak dedim de geçen "Sami karışık kış sebzelerinden bir yem yapmayı düşünüyorum şimdilik tasarım aşamasında"dedi..."yok oğlum bence mevsim salatası daha iyi olur hiç bir balık hayır diyemez "dedim.Şu anda kara kara düşünüyor.Lütfen yardım şu seko ya.Kışın hangi meyveyi veya sebzeyi önerirsiniz.......

HALDUN YALIMLI
28-12-2005, 19:36
Sami kardeş;Serkan için sebzelerden kereviz,lahana,karnıbahar olabilir. Meyvelerden başta elma (Amasya'mızın yurdumuzda en çok ün yapmış ve önemli
meyvesi zaten Amasya'da avlanacağınız zaman hiçbir balık hayır diyemez dolayısıyle yem sorunu olmaz) portakal mandalina gibi.RASTGELSİN KARDEŞİME. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

rüzgar2
28-12-2005, 19:38
Sami kardeş;Serkan için sebzelerden kereviz,lahana,karnıbahar olabilir. Meyvelerden başta elma (Amasya'mızın yurdumuzda en çok ün yapmış ve önemli
meyvesi zaten Amasya'da avlanacağınız zaman hiçbir balık hayır diyemez dolayısıyle yem sorunu olmaz) portakal mandalina gibi.RASTGELSİN KARDEŞİME. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Kardeşim gerçekten bunlara geliyormu balık? :deli: :deli:

katiti
28-12-2005, 19:44
Aynen katılıyorum.Sana %50 şans.Atla gel buraya birimiz sana laf olsun diye söylemişsek birimiz doğru söylemişizdir. :D :D Yani ortada kalmazsın seni eniyi şekilde misafir ederiz.....(NOT:İkimizede güvenebilirsin)

abi ikinize de çok teşekkür ederim. inşallah birgün gelirim de tanışmış oluruz hem :) . malum iş-güç işte, siz de bilirsiniz kaçamak yapmak kolay olmuyor :(

ama teklifinizi yazdım bir kenara :teşekkkür . sizin izmir'e yolunuz düşme olasılığı sanırım daha yüksek, önce biz bekleriz...

svelto69
29-12-2005, 22:34
valla serkanı iyi tanırım balık tutmayı da ondan öğrendim ama hiç böle balık tutulduğunu duymadım ama serkanj kardeşim yapmışsa vardır bi bildiği.

rüzgar2
29-12-2005, 22:39
valla serkanı iyi tanırım balık tutmayı da ondan öğrendim ama hiç böle balık tutulduğunu duymadım ama serkanj kardeşim yapmışsa vardır bi bildiği.
Svelto69 arkadaşım Serkanı bende tanırım o ayrı mevzu bu ayrı bir mevzu..Burada yapılan hataya dikkat çekmek istiyorum..Bence balıkseverlere,çocuklarımıza,arkadaşlarımıza anlatılacak örnek alınması gereken bir konu..Balıkçılıkta balık tutmaya karşı hırslı olmayacaksın...Olayın anafikiri bu .... :deli: :deli: :deli:

aserkansatı
29-12-2005, 23:26
SERKANJJ olayı da ilginç olmuş yani... :D :D :D

rüzgar2
29-12-2005, 23:29
SERKANJJ olayı da ilginç olmuş yani... :D :D :D
Bu arkadaşımızın alkolle bir akra balığı var mı...Seko tanıyormusun...(Not:Akra balığı Türkiyede bulunmayan esmer bir balık türü)

aserkansatı
30-12-2005, 00:13
Svelto69 arkadaşım Serkanı bende tanırım o ayrı mevzu bu ayrı bir mevzu..Burada yapılan hataya dikkat çekmek istiyorum..Bence balıkseverlere,çocuklarımıza,arkadaşlarımıza anlatılacak örnek alınması gereken bir konu..Balıkçılıkta balık tutmaya karşı hırslı olmayacaksın...Olayın anafikiri bu .... :deli: :deli: :deli:
Takarım kardeşim,marul da takarım,çekirge de takarım,karadenizdeysem kara lahana takarım,yeter ki balığa uygun servisin ne olduğunu bulayım...Sana söylemediğim neler taktım ben daha oltaya...Başarılı olsaydım duyardın,ama denedik yanıldık,vazgeçtik...Denemeye devam.Baharda sazana çilek reçeli takıcam görürsün... :D

rüzgar2
30-12-2005, 00:17
Kardeşim benim....İşte gerçek balıkçı ve onun açıklaması...Sen busun işte....Yürüü aslanım benimm..Harbi karalahana iş yaparmı acaba :deli: :deli:

aserkansatı
30-12-2005, 00:26
Yapıyomuş duydum...Vakfıkebir ekmeği hamuruna haşlanmış lahanayı karıştırıp kefala atıyorlarmış...Çok sağlam bi arkadaştan duydum... ;) :deli:

HALDUN YALIMLI
30-12-2005, 00:29
Sevgili Serkan çilek reçelinden ziyade işlenmemiş :dikkat: çilek :dikkat: tak sonucu sonra burada yazarsın kardeşim, yalnız değilsin Serkan'cım yem çeşitliliği ve denemeler konusunda destekçinim.SAYGILAR

aserkansatı
30-12-2005, 00:32
Sevgili Serkan çilek reçelinden ziyade işlenmemiş :dikkat: çilek :dikkat: tak sonucu sonra burada yazarsın kardeşim, yalnız değilsin Serkan'cım yem çeşitliliği ve denemeler konusunda destekçinim.SAYGILAR
Yalnız olmadığımı bilmek çok güzel.Sağol Haldun... :D

balıkcı
30-12-2005, 00:35
Yürü be Serkan kim tutar seni,sana benden,de destek var laf aramızda karalahana iş yaparmı hakikaten?

rüzgar2
30-12-2005, 00:38
Yürü be Serkan kim tutar seni,sana benden,de destek var laf aramızda karalahana iş yaparmı hakikaten?
Abi senin için deneyim...Başkası dese asla böyle yapmam ama söz deneyeceğim....Tabiki yalnız....Haldun ciddi çilek iş yaparmı :dikkat:

balıkcı
30-12-2005, 00:48
Sami kardeşim bu foto,nun sağ tarafındaki çilek kokusu ve rengi verilmiş mısır
sol taraftaki de çilek aroması boile yapmak için.

rüzgar2
30-12-2005, 00:51
Yani kapak gibi birşeymi bu bana Selim abi :'( :'( :'(

Sekooooo bu arada da yırttın konu yön değiştirdi..

balıkcı
30-12-2005, 00:54
Yani kapak gibi birşeymi bu bana Selim abi :'( :'( :'(
Yok Sami kardeş senin Haldun kardeşimize sorunun yanıtı çilek iş yaparmı diye sormuşsun ben cevaplıyayım dedim.

aserkansatı
30-12-2005, 00:55
Selim büyüksün abicim...
Tarih mazlumları hep haklı çıkarmıştır... :( Burada mazlum ben oluyorum doğal olarak ... :D :D :D

rüzgar2
30-12-2005, 00:58
Haldun çileği yukarıda okudun.Şimdi söyle bakalım ciddimiydin değilmiydin...Değilsen şu kapağı paylaşalım.... :D :D :dans: :dans:

balıkcı
30-12-2005, 01:00
Bu arada arkadaşlar bir gün balığa gitmişler yemin içine tarçın karıştırıp öyle yemlemişler acayip balık aldık diyorlar denemek gerek ( şimdi Sami kardeşim ne o sahlep falan,mı yapıyorsunuz diye sorabilir)sazan ve onun gibi balıklar kokulu yeme çok geliyorlar.

aserkansatı
30-12-2005, 01:02
O kapak sana yeter... :D :D :D

rüzgar2
30-12-2005, 01:04
Bu arada arkadaşlar bir gün balığa gitmişler yemin içine tarçın karıştırıp öyle yemlemişler acayip balık aldık diyorlar denemek gerek ( şimdi Sami kardeşim ne o sahlep falan,mı yapıyorsunuz diye sorabilir)sazan ve onun gibi balıklar kokulu yeme çok geliyorlar.
Abi ben bir yerde okumuştum...Sazanların koku alma duyusunun gelişmediği sadece al ver tekniğiyle(Neyse) tabanı kontrol ettiğini yazıyordu...Hadi bakalım tarçın ne iş..

rüzgar2
30-12-2005, 01:05
O kapak sana yeter... :D :D :D
Harbi konu bana kaldı herhalde....

rüzgar2
30-12-2005, 01:06
Yasin Bayrak sen bir sazancı olarak ver desteğini be abi.....

mufi
30-12-2005, 01:43
Muhabbet iyi beyler.. balık lara bol sebzeli meyveli bir menu verilmiş durumda
yanlız ordöz tabagının bir noksanı var onu da bilen bilir..
demek elin fransızı boşuna yapma yem ile ugraşıyor.hep seyreyliyoruz.
onlarda en meşhurundan fransız üzümü nü igneye takıp en irisinden sazan alma durmundalar.. halbuki haberleri yok..
ve dahi fransız bordeaux şarabına batırılmış mısır en iyi işi yapar.kanaatindeyim.

mamafih bizim TÜRK asıllı balıklara en iyi yem Rakıya batırılmış beyaz peynir
(ezine olacak)
en azında balık kaçsa bile on dakika sonra ters vaziyette suyun üstüne çıkar
bizde onu kepçe ile hop alırız..olay budur..hatta bu durumda oltaya bilem gerek yoktur.. derim ben..bir lokma bana bir lokma sazan a kardeş payı..

mufiden sevgilerle

aserkansatı
30-12-2005, 01:45
Şimdi gülecekler ama ben İzmir tulum peyniriyle 18cmlik bir isparoz almıştım...Yemin ederim arkadaşlar...

balıkcı
30-12-2005, 01:49
Şimdi gülecekler ama ben İzmir tulum peyniriyle 18cmlik bir isparoz almıştım...Yemin ederim arkadaşlar...

Şimdi burada söz Sami kardeşimize düşer yani herşey tamamda tulum peyniri bilmemki Sami ne der bu işe.

rüzgar2
30-12-2005, 01:51
Sekoooo konu kapanıyor gibi sen kaşıyorsun...Abi başka başlık altında yazda inanalım.. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: .Bende zeytinle sabah sazan yakalamıştım...(Selim abi buda varmı menüde yoksa.Varsa özelden yazışalım..Buraya yazma abi kapak yiyoruz..)

Mufi abi(Abi yazmışım daha önceki mesajlarımda sonra yaşın kaybolmuş imza kısmında yada ben sarhoştum herhalde) bu akşam ortalıkta bir alkol kokusu var.Bende dedimki alayım kahvemi oturayım foruma keyifli keyifli...Vay be olmuyor birasız..Yediniz beni...

balıkcı
30-12-2005, 01:53
Yok Sami tulumpeyniri olayını tatlı suda hiç duymadım.

Taygun KOCABIYIK
30-12-2005, 01:53
Bizim anıl anlatır ama ben ondan önce anlatayım.
Sahilevleri açıklarında avlanıyorlar kimse balık tutamıyor sıkıntıdan içkiye vuruyorlar. Bizim bu anılın babasının aklına sülünezin üstüne şarap dökmek geliyo ve şarabı döküyo at çek izmarit yapıyo diğerlerinde tık yokken o izmaritleri götürüyo şimdi diyceksiniz ki izmarit ne olacak oda balık mı ama koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler buda o hesap.

Birde başka bir seferde çeşmealtı açıkları hekim adası yakınlarında avlanırlarken iğneye sosis takmışlar ve izmarit yakalamışlar ama sülüneze iri karagöz geldiğinden dolayı sosisi pek tutmamışlar.

mufi
30-12-2005, 01:54
şaka bi tarafa eski kaşar ile İstanbul denizinde ispari çok tuttum..lakin pahalıya geliyor..denemeyin derim...
mufi

rüzgar2
30-12-2005, 01:56
şaka bi tarafa eski kaşar ile İstanbul denizinde ispari çok tuttum..lakin pahalıya geliyor..denemeyin derim...
mufi
Abi kusura bakma şakayı bu başlık altında bir yere bırakamayız...Bende diyordum ki Mufi abi iyi balıkçı aklı başında onun bilgilerini takip edeyim...Düşüncelerimi suya saldım...Eski kaşar he... :deli: :deli: :deli: :deli:

aserkansatı
30-12-2005, 01:57
Tüm mesajlardaki sözlerin özü şu;Sen kiraza devam et Serkan biz bile nelerle balık tuttuk ne varyasyonlar yaptık...
Çok sağolun arkadaşlar devam edeceğim... ;)

mufi
30-12-2005, 02:04
evet arkadaşlar işin özü demekki şöyle oluyor..
1-peynir sınıfı:kaşar+tulum+beyaz peynir
2-sebzeler:kara lahana+kereviz+salata
3-meyveler:kiraz+çilek+elma.
kim tutar bizim RASTGELSİN balıkçılarını..
lakin yemi yiyipte iğneye takılmayan balıklarıda düşünmek lazım..
mide fesatından zavallılar ööle giderler. :'( :'(

balıkcı
30-12-2005, 02:07
evet arkadaşlar işin özü demekki şöyle oluyor..
1-peynir sınıfı:kaşar+tulum+beyaz peynir
2-sebzeler:kara lahana+kereviz+salata
3-meyveler:kiraz+çilek+elma.
kim tutar bizim RASTGELSİN balıkçılarını..
lakin yemi yiyipte iğneye takılmayan balıklarıda düşünmek lazım..
mide fesatından zavallılar ööle giderler. :'( :'(

Abicim rakı ile şarabı unutmuşsun.

aserkansatı
30-12-2005, 04:22
Bilgehan Bey de yazmış Allahtan...Oku Sami... :D
[Only Registered Users Can See Links]

rüzgar2
30-12-2005, 04:37
Bilgehan Bey de yazmış Allahtan...Oku Sami... :D
[Only Registered Users Can See Links]
Link kırık seko bakamadım... ;) ;) ;) .Vay araştırmacı olayı ha...Ben kaşındım ben...

HALDUN YALIMLI
30-12-2005, 18:48
Abi senin için deneyim...Başkası dese asla böyle yapmam ama söz deneyeceğim....Tabiki yalnız....Haldun ciddi çilek iş yaparmı :dikkat:

Abi söz konusu balık avlamak olunca (Serkan yanındayım kardeşim) çaresiz bir oltacı yem olarak neler kullanır bir bilseniz.Tabi burada yaratıcılık önemli çevresinde dut ağacı olan akarsularda yada göllerde dut bile iş yapıyor.Bu ve bunun gibi ne yem çeşidi geliştirmiş bir çaresiz oltacıyımdır bir bilsen Serkan kardeşim.Selim abide belirtmiş avrupada boile için meyve aroması içeren özel soslar bile var.SAYGILAR

SERKANCIM YALNIZ DEĞİLSİN Daha ben buraya üzüm,karpuz ve kavun kabuklarınnda yem olarak kulanılacağını yazmadım ;)

aserkansatı
30-12-2005, 18:53
Foçada balık sepetlerinin içine karpuz parçaları koyuyorlar diyeceğim Sami zıplayacak yine...Adamlar kefal yakalıyorlardı...Yok yok demeyeyim...

rüzgar2
30-12-2005, 19:05
Abi şu konuyu başka başlıkla açında rahat rahat sallayın...Burada inanmazlar....İlginç Yemler diye....

Ben kavun biliyordum ....... :deli: :deli: :deli:

rüzgar2
30-12-2005, 19:07
Abi söz konusu balık avlamak olunca (Serkan yanındayım kardeşim) çaresiz bir oltacı yem olarak neler kullanır bir bilseniz.Tabi burada yaratıcılık önemli çevresinde dut ağacı olan akarsularda yada göllerde dut bile iş yapıyor.Bu ve bunun gibi ne yem çeşidi geliştirmiş bir çaresiz oltacıyımdır bir bilsen Serkan kardeşim.Selim abide belirtmiş avrupada boile için meyve aroması içeren özel soslar bile var.SAYGILAR

SERKANCIM YALNIZ DEĞİLSİN Daha ben buraya üzüm,karpuz ve kavun kabuklarınnda yem olarak kulanılacağını yazmadım ;)
Anlaşıldı şimdi sekoya niye destek verdiğin...yaz allahaşkına da....döşeyelim cevabı...pardon faydalanım bizde.... :deli: :deli:

muhabbetci
31-12-2005, 05:22
Yaw abilerim öyle güzel resimleri yayımlayın lütfen insanın gelesi geliyor öyle.Yeni Ev aldık bankaya borç var, böyle güzel yerlere gidesim geliyor fekat konaklama pahalı geliyor.

rüzgar2
31-12-2005, 05:29
Yaw abilerim öyle güzel resimleri yayımlayın lütfen insanın gelesi geliyor öyle.Yeni Ev aldık bankaya borç var, böyle güzel yerlere gidesim geliyor fekat konaklama pahalı geliyor.
Konaklama problem olmaz... ;) ;)

mustfer
06-01-2006, 06:24
Kiraz, kaşar, tulum peyniri, dut bakın daha ne ilginç yemler kullanılıyormuş... Ciklete dikkat...[Only Registered Users Can See Links]

rüzgar2
06-01-2006, 06:28
Ykında şöyle bir forum sitesi ve tek sahibi üyesi olur.... :deli:

[Only Registered Users Can See Links]ınıserkansatı.com/forum/samiye k../

aserkansatı
06-01-2006, 06:39
Bak bu iyi fikir... :deli: :deli: :deli:

rüzgar2
18-04-2006, 07:20
Yeniden okudum çoğu yazılanı unutmuşum...ne güzel muhabbetlermiş...yüzümde bu yazınınmı yoksa alkolünmü verdiği bir tebessümle okudum...

aserkansatı
18-04-2006, 07:27
Yok yok sadece benim oltaya kiraz takarken sana yakalanış anımdaki halimi hatıramışındır hepsi bu...Bilirim ben seni neyin güldüreceğini... :hıııı: :hıııı: :hıııı:

rüzgar2
18-04-2006, 07:30
Yok yok sadece benim oltaya kiraz takarken sana yakalanış anımdaki halimi hatıramışındır hepsi bu...Bilirim ben seni neyin güldüreceğini... :hıııı: :hıııı: :hıııı:
Bilirsin bilirim..... ;)

HALDUN YALIMLI
18-04-2006, 14:46
Amanda aman amanda aman kimler yazı yazmış ta kimler.

rüzgar2
19-04-2006, 05:10
Amanda aman amanda aman kimler yazı yazmış ta kimler.uzun olmuş yazmayalı sevgili arkadaşım Haldun...Şöyle bir baktım dün gece yazdıklarıma da güzel muhabbetlermiş.....

HALDUN YALIMLI
19-04-2006, 17:54
uzun olmuş yazmayalı sevgili arkadaşım Haldun...Şöyle bir baktım dün gece yazdıklarıma da güzel muhabbetlermiş.....

Elbette uzun oldu tabi. Özlettin kendini ya msn ortamındada görüşemiyoruz, hoş Serkan da görünmüyor onunlada buradan idare ediyoruz artık. Ama şuna inan yüz yüze tanışmasakta bu sitede bir vesile ile muhabbetimiz olan her arkadaşla tanışmak gerçekten çok keyifli birşey bunu zaman zaman yaşıyoruz, ama önemli olan tanışıp dostlukları ilerletmek aradaki kurulan bağı güçlendirmek. Sami seni tekrar görmek gerçekten güzel. SAYGILARIMLA