PDA

Tüm Versiyonu Göster : bunlarda yeni fotolar

alabora16
08-11-2008, 17:23
ilker abi ve benim yakaladıgım levrekler [Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

alabora16
08-11-2008, 17:24
bunuda aşagıya ekleyebildim kusura bakmayyın[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Taygun KOCABIYIK
09-11-2008, 21:43
Hakikaten derya kuzusu dedikleri işte bunlar. Maşallah :)
Izgara, tava, buğlama ne istersen yap mübarek hayvanı :D
Tebrik ederim

Egeli
09-11-2008, 23:14
süper levrekler...

tebrikler:helal:

canlı mı at çek mi?

halim20
10-11-2008, 08:56
tebrikler süper av olmuş.. nasıl yakaladığınızı da anlatabilirmisiniz acaba..

muratbaykent
10-11-2008, 09:22
Tebrik eder..Derya kuzusu dedikleri bunlar olsa gerek.

serif123
10-11-2008, 19:23
Helal olsun Abi çok güzel levrekler , daha büyükleri nasip olur inşallah.

alabora16
12-11-2008, 15:19
saolun arkadaşlar, bu balıklarıda kıyıdan canlı yemle yakaladık. dün aksam yine bi balık taktırdım fakat yanımda kimse yoktu yarım saat kepceye almaya calıstım fakat yanlız olunca hem kepce vur hep oltaya sahip ol derken bir kafa darbesiyle misina gitti, müthiş moralim bozuldu ama saglık olsun genede, kıyıdan tek basına levregi cıkarma ile ilgili bilgisi olan varsa , paylasırsa memnun olurum. bu arada kıyı kayalık dolgu tek başına kepce vurup oltayı kontrol etmek oldukca zor,bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarını bekliyorum

serif123
14-11-2008, 18:42
Sağlık olsun Abi ya , siz mudanya askeri iskelenin taraflardamı avlanıyordunuz ?

alabora16
17-11-2008, 13:16
askeri iskelenin ordada avlanıyoz,birinci iskelededeavlanıyoz. bursada levregin yakalanacagı cok güzel yerler var neresi denk düserse oraya gidiyom.

serif123
17-11-2008, 17:45
Tamam saolasın, levrek bir kere denk geldi daha o da trilyede kancayı yamulttu mırmıra atıyoduk balığı gördük iskelenin dibinde atladı zaten oltaya ama kancayı açıp kaçtı :D.

alabora16
17-11-2008, 20:26
kancaları fazla büyük alma şerif 2 numara kanca idaal,fransız yada mustang kanca al, misina içinse trobucco marka 0,30mm misina öneririm,daha ince saglam bi misina bulursan oda olur ve makinanın kalaması daima ayarlı olsun yoksa kesin koparırsın. balıgı cekerken kamışı hiç yatırma sarmasan bile kamışı dik tutki misina hep gerili olsun, baktın balık cok zorluyo hiç panik yapma alan müsaitse balıgı rahatlıkla salabilirsin,baılk yorulduktan sonra yavas yavas sararsın
bu balık şuan bu mevsimde cok sert,acele etmeye gelmez hemen koparır,hiç panik yapmadan oltayı iyice ger ve balıgın su üstü yapmasını bekle,su üstü yapınca işin kolaylaşır ,sarmaya başlarsın ve balıgı alırsın.
kepceye balıgı alırkende kepceyi balıga vurmana gerek yok baılk kıyıya dogru gelirken kepceyi önüne koy kendisi içine atlayacaktır .
sana tavsiyem bunlar şerif sorcagın bişey olursa herzaman yardımcı olurum .
kancan keskin olsun... sendende güzel fotoraflar bekliyorum.
saygılarımla..