PDA

Tüm Versiyonu Göster : Olmaz Demeyin....

rüzgar2
29-12-2005, 23:10
Yaralı balık tedâvi edildi
Rize’de 2 ay önce Fırtına Deresinde yaralı halde bulunarak koruma altına alınan 5 kilogram ağırlığındaki alabalık, tedâvisi tamamlanarak yeniden tabiata bırakıldı.
Pazar Hamidiye Köyündeki Balıklı Bahçe dinlenme tesislerinin işletmecisi Mevlüt Biber, 2 ay önce vatandaşlar tarafından dere kenarında yaralı olarak bulunan ve kendilerine getirilen alabalığı tedâvi ettiklerini belirterek, “Havuzumuzda tedavisi tamamlanan alabalığı yumurtlama mevsimi geldiği için uygun üreme ortamı olan Fırtına Deresine yeniden geri bıraktık”

aserkansatı
30-12-2005, 00:37
Çok şaşırdım gerçekten.Olmaz böyle şey diyecektim ama olmuş...İnansak mı,reklam mı acaba...

rüzgar2
30-12-2005, 00:50
Çok şaşırdım gerçekten.Olmaz böyle şey diyecektim ama olmuş...İnansak mı,reklam mı acaba...
Sekocum bende tereddütte kaldım.Ama adamlar objektife bakıp gülmüyorlar,yani tepkileri normall

mufi
30-12-2005, 01:25
AB yolunda iyi bir adım.. :)
mufi

Taygun KOCABIYIK
30-12-2005, 01:33
güzel gelişme vallaha sivrinin biri çıkıp
aha 5 kilo balık 2 gün yerim tavasını yaparım diğer günde fırına atarım ohhh yanındada ufak rakıyı açtıkmı deme keyfimize
diyebilirdi.

aserkansatı
17-01-2006, 07:42
İnadım inat abi...Bi yanlışlık olmuştur,hatadır kazadır falan yani...OLMAZ...

Anıl ÜNALAN
17-01-2006, 19:25
Harbi beyler o adamların %100 kafası güzel yada türk değiller türkler olsa vallaha tavasınıda yapar buğlamasınıda...

aganta borina borinata
08-09-2006, 09:10
:oha: :oha: :oha: :oha: :oha: :deli: :deli: :deli: :deli:

rastgelsin...

Uzm.Dr.Rastgele
08-09-2006, 11:22
Ben bu habere inanmak istiyorum.Bizim insanımız kadar düşünmeden doğal kaynaklarını ve geleceğini yok eden bir toplum yok.Geçen senelerde televizyonda bir haber izleyip çok etkilenmiştim.Karadenizde yakalanan ve ismini hatırlayamadığım çok iri bir balık balıkçılar tarafından ağlara takıldığı için yakalanmış.Ve tabiki balığı satmak için doğru mezata götürmüşler.Fakat balıkta ameliyat izine benzeyen izler olunca ,olay televizyonluk olmuş.Araştırma sonucu balığın Ukrayna tarafından(Rusya) geldiği ve yumurtaları için bir operasyon geçirdiği ve yumurtaları alındıktan sonra tekrar doğaya salıverildiği anlaşılmış.Adamlardaki zihniyete bakın.Bu balığın yumurtalarını aldıktan sonra parçalayıp tavaya yatırabilirlerdi.Ama hiç bir zaman bizim insanlarımız gibi bindiği dalı kesmeye kalkmıyorlar.Bizde ne zaman '' bana yar olmayan.kimseye yar olmasın'' gibi düşüncelerden arınabilirsek o zaman ağzımızın suyunu akıta akıta seyrettiğimiz belgesellerdeki balık bolluğuna ulaşabiliriz.Ör:Chasse*peache kanalındaki gibi.Adamlar balığı avlıyorlar.Tatmin olunca ihtiyacı olmayan balıkları hiç zarar vermeden yine doğaya salıyor.:dikkat:

Güven ÖZYELDAN
08-09-2006, 11:32
benim kanımca insanlar bilinçlenmeye başlıyor artık bundada bizim ve bizim gibi seviyeli sitelerin ve katılımcıların faydası var gibi ve bu bilinçlenme gid gide cığ gibi büyüyecektir herkez biribirine bir parca akıl verir oldu artık kimsede kulak arkasına atmıyor artık vahşilikten kurtulup insanlaşmaya başladığımızın bir örneğidir buda tebrik ve teşekkür ediyorum burdan arkadaşları hep doğa değil birazda bizim faydamız olsun doğaya saygılar...

balıkcı
08-09-2006, 11:52
,,Hiç zarar vermeden doğaya salıyor,,çok önemli bu yazılanlar,her yerde yazılıyor küçük boy balıkları yada avı yasak olanları geri salalım diye ama bu balıklar yakalandıktan sonra geri suya nasıl salınır,balığa en az zarar yada hiç zarar vermeden nasıl doğaya geri bırakılır hiç bilgi veren yok,ben yakaladığım ve geri salmak zorunda olduğum balığa zarar verdi isem zaten bu balık geri salınsada yaşama şansı hemen hemen hiç yok gibi bir şey,her sitede bir sürü balıkçılıkla ilgili ahkam kesiliyor yok balıkların boyu,yasaklar sirküler vs arkadaşlar bunun önüne geçebilmek sadece dernekleşmeden geçer yoksa kimse bu yasakları çiğneyenlerden hesap soramayacaktır,devlet herşeyin peşinden koşamaz,koşsada o parti başa geldi onun adamı bu parti göreve geldi şunun adamı anlayışı ile görev verilen kişiler bu görevlerinde ne kadar başarılı olur taktir sizlerin,sivil toplum anlayışını genişleterek ilerletirsek bence sorunların üstesinden daha kolay gelebiliriz.