PDA

Tüm Versiyonu Göster : çupra dolma

delvel
04-12-2008, 15:43
öncelikle yakaladıgımız ve ya pazardan aldıgımız:D iri mercanların karın bölgesini, blendır dan geçirilen (taze olmasına dikkat) maydonozlarımızı, soganları, kekik(olmassa olmaz) ince kıyım domadesleri tavada sos kıvamına getirdikten sonra mercanımızın içine döşüyorüz. sonra kızgın tavada kızartıyoruz. folyoyla fırınada verebilirsiniz. test edilip bizzat kendim tarafından onaylanmıştır. afiyet olsu[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])n..:D

delvel
04-12-2008, 17:14
bizim burda cupra cıkmadığından malum kültür cupraya dayanıyoruz:D mercan yazdım aklımdan hiç cıkmıyor ki:D cuprayı mercan dolma yaptık!!!

dilki
04-12-2008, 17:26
Veil hocam kızartmadan pek hoşlanmasamda folyoya sarma olayına sıcak bakıyorum en kısa zamanda deneyeceğim umarım istedğim gibi olur!!!

Taygun KOCABIYIK
04-12-2008, 17:31
Dün Tansaşta indirim varmış 5 liraya düşmüş çupranın fiyatı 2,5 kilo aldım bu gün arkadaşlarla mangal yakıp balıkları mideye indirdik :) Daha önceden yazmış olsaydınız deneme amacıyla yapabilirdim bu aralar tava ve ızgara harici birşeyler deneme isteği var içimde :) yeniliklere açığım.

dilki
04-12-2008, 17:48
Tayguncum afiyet olsun bende cumartesi günü bir balık rakı yapayım diyorum Çuprayı mideye indirirken umarım yavruların hakkını vermişsindir:D

dilki
04-12-2008, 21:00
yaw veli hocam bak canım daha çok istedi düşünüyrdum şimdi kesin kararımı verdim:D