PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kuruyoruz:(

delvel
22-12-2008, 23:15
bayram tatilinde beyşehire akraba ziyaretine gittiğimde sudak ve sazan avı için göle yaklaştığımda koskoca göletin bilinçsizce tarımsal su kullanımı gölü besleyen su kaynakları sayısının azaltılması göl etrafına ticari amaçlı göl yapılmasından dolayı koskoca gölün su seviyasinin 40 cm düştüğünü gördüm. ordaki yerli halkın anlatımına göre daha önceki yıllarda alabalık, çiçek, gövce sarı balık gibi türlerin de bilinçsiz avlanmadan ve suyun azalmasından dolayı neslinin tükendiği gölde birtek sazan ve tatlı su levreğinin bulunduğunu öğrenince cok üzüldüm. duyduğum iyi olan bir şey vardıki gülermisin ağlarmısın cinsindendi. ilçedeki karların temizlenerek kamyonlarla göle boltılıp gölü beslemek. insanların ticari amaç uğruna kendi değerlerini hiçe sayması yurduna ihanettir..

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

dilki
23-12-2008, 09:05
Veli kardeşim insanlardaki bu vurdumduymazlık olmasa ülkemiz şimdi çok güzel olurdu!!!
Ama nedendir anlamam insanlar sadece kendi bencil duyguları ile ben dikkat etmeyeyim ama edenler vardır mantığıyla hareket edince bu güzellim ülkenin büyüleyici yanları ve tabiat ananın bizlere vermiş olduğu mucizeleri hep beraber yok ediyoruz:(
Ne diyelim inşaallah insanlar doğruyu görürler!!

paşalı
23-12-2008, 17:58
Yazıktır bu ülkenin güzelliklerine.

seyirsubayi
07-01-2009, 19:30
maalesefkı guzellıkklerımızın asla ve asla farkına varamıyoruz en acısıda bu dostlar....

uğur_77
14-01-2009, 16:49
evet veli kardeşim bu tür vurdum duymaz insanlarla bir çok göl ve akarsularımızda balık nesillerinin yok oluşunu seyrediyoruz ve buda kanıyan yaramızdır ne yazıkki