PDA

Tüm Versiyonu Göster : Paragat ile Sualtından Balık Avı Görüntüleri

Taygun KOCABIYIK
23-12-2008, 19:53
x7ti6e

[Only Registered Users Can See Links]

Şu balıklara "balık hafızalı" derler ya işte ben onu diyenlere çok hemde çok kızardım. "Olur mu hiç çok akıllı hayvanlar" der. Örnekleri bir bir sıralar kefalin çok ince misinayla avlandığını, levreğin ağa takılmadan nasıl kurtulduğunu, çupranın yem yerken nasıl mıy mıy yemi ağzında gevelediğini ve yakalandıktan sonra iğne tam damağa batmadıysa nasıl kustuğunu anlatıp ispatlarla balıkları savunurdum. Artık bu mücadelede haksız olduğumu kabulleniyorum.
Balık avı işininde hiç o kadar komplike bir spor olmadığı, 3-5 saniyelik hafızası olan hayvanları avlamanın hiç zor olmadığını savunacağım :D :deli:
Arkadaşı 1 kulaç yanında ecel terleri dökerken sicim gibi misananın ucundaki yeme saldıran enayi balıkları kınıyorum :D
ilginç bir çalışma olmuş youtubede izledim fakat herkes giremediği için indirip başka bir siteye yükledim.
Yorumlarınızı esirgemeyiniz :)

shark1
23-12-2008, 21:02
valla tayguncum güzel bir video. spor olsun veya olmasın ben bu balık işinin hastasıyım. izlerken bile mest oldum. biraz saf filan bu balıklar ama olsun. doğanın en güzel varlıkları bence:)

delvel
24-12-2008, 16:33
deniz kefali kadar çakal bir balık olamaz beni az mı uğraştırdı:D ayrıca video mükemmel balıkların oltaya nasıl geldiğini yemi yoklayışını alışını izlemek heyecan verici. paylaşım için teşekkürler..

kocabalık
26-12-2008, 13:40
sevgili Taygun buna benzer bir olay yaşamıştım. kıyı derinliği 35 metre olan bir yerde kıdan avlanıyordum. yakaladığım balığı çekerken nasıl oldıysa kurtuldu . takımı çekip baktığımda kösteğin biri tam dibinden kopmuş ya da kurtulmuştu. takımı yenileyip tekrar avclanmaya başladım 10-15 dakika sonra yakaladığım 350-400 gr karagözdü baktım 2 iğneyi birden yutmuş zannettim. fakat takımım tamdı . meğer az önce takımdan bir köstekle beraber giden balık tekrar gel benim oltaya yakalan o an gözlerime inanamadım demekki balık hafızası diye bir şey var diye düşünüyorum. hepinize rastgele

paşalı
26-12-2008, 22:20
Taygun kardeşim paylaşım için teşekkür ederim.Hep balıkların denizin içindeki oltaya karşı tepkilerini merak etmişimdir.Sağ ol.

Yaban Avcisi
27-12-2008, 01:00
Taygun paylasim icin tesekkürler,eline saglik .O baliklar Morina baligi.Cenelerinin altinda bir biyik var.

dilki
27-12-2008, 16:47
Vallahi tayguncum hep merak ederdim balık tutarken aşağıda olup biten aksiyonu vurup bırakmalarını bu benim aklımda yeni şeyler uyandırdı!!!
Ben balığa gitmeden önce hep akvaryumda balık beslerim yem atarım ve yemlere verdikleri tepkileri gözlemlerdim ama bu görüntüler daha iyi oldu eline sağlk çok güzel bir çalışma!!!

turna
28-12-2008, 18:57
Taygun açılmıyor.bi el atarsan iyi edersin.

halim20
07-01-2009, 20:28
taygun eline sağlık güzel bir çalışma olmuş.. evet bende hep merak ederdim aşağıda neler oluyor diye az çok tahmin ediyoruz artık çok sağol

Taygun KOCABIYIK
07-01-2009, 20:30
Halim abi bahar aylarında bizde çekim yapıcaz sualtında özellikle bazı sahtelerin yüzüşleri hakkında bilgi sahibi olabilmek açısından güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Çok iyi bir kameraman dalgıç var :)

halim20
07-01-2009, 20:46
Taygun sabırsızlıkla bekliyeceğiz çekimleri..:) eminim büyük bir zevkle izleriz ve birşeyler öğreniriz.:deli:

zuzu
12-10-2009, 12:33
cok guzel goruntuler tespitler eline sağlık.
sanırım her amtor balıkcının merakıdır aşağıda olup bıtenler ;)

dilki
29-10-2009, 13:05
Yaw biz bu saf balıklarımı tutamıyoruz hayret ya:)))