PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sizce Sanal Arkadaşlık Bumu dur???

Bir Dost
31-12-2005, 07:25
Merhaba Ahali bugün bu konuyu açmak farz oldu şimdi bakıyorumda en basit şekilde bizim sitede hem dişe diş tartışmalar hemde alabildiğine geyik yapılıyor sanal alemde karşındakini ciddiye almalı mı insanlar yoksa gülüp geçmelimidir sanal dost diye birşey olurmu yada harbi harbi insanlar tartışmalımı bu konuda yoksa vurdum duymazmı olmalıyız ikisinin arasında gidip gidip geliyorum sanal arkadaşlık nasıl olmalı sizce?????????????????

uzman
31-12-2005, 07:30
Güzel konu Can...
Sanal arkadaşlık aynen benimle Sami arasındaki gibi olmalı. Bazen şaka bazen kaka. Maksat iş olsun. Zaten bizim gibilerin işi olsa ne işimiz var sanalda :D :D :D
Sevgiler...

Bir Dost
31-12-2005, 07:34
Şimdi uzman kardeşim sen buraya boş gezen lerin kahvesimi demek istiyorsun???

uzman
31-12-2005, 07:39
Yaklaşık olarak öyle... Ama şu ayrıntıyı da unutma Can. bu başlık, geyik falan bu tür şeyler için kullanıyorum bu ifadeyi... Eğer Senin de yüreğin götürüyorsa, de ki ben buraya bişeyler öğrenmeye geliyorum...
Hodri meydan...

rüzgar2
31-12-2005, 07:45
Güzel konu Can...
Sanal arkadaşlık aynen benimle Sami arasındaki gibi olmalı. Bazen şaka bazen kaka. Maksat iş olsun. Zaten bizim gibilerin işi olsa ne işimiz var sanalda :D :D :D
Sevgiler...
Bak hala kaka diyo...İş olsun diyo...Hayret bişey...
Benim içinse yeni tanıdığım bu olay hakkındaki görüşlerimse şudur: Biraz farklı geldi...Şimdi burada sohbet ettiğimiz arkadaşlarımla sanki yıllardır sohbet ediyormuş gibi tanışma evresini atlatmısız gibi geldi..Şimdi Selim i yarın burada görsem 40 yıllık dostummuş gibi sarılacakmışım gibi,Can seninle küçük bir problem yaşamışta olsak senide kucaklıyacakmışım gibi geliyor...Diğer herkesle bu durum var.gerçekten ilginç.Şöyle ilginç;benim yapım itibarıyla ilginç...Çünkü ben pek sosyal,arkadaş canlısı,çok arkadaşım olsun diye uğraşan birisi değilim.Anlayacağınız bu ortam beni bana şaşırttı...

Bir Dost
31-12-2005, 07:46
Sana bu konuda katılmıyorum hatta saçmalıyorsun gibi geldi ben buraya bir şeyler öğrenmeye muhabbete ve dostluğa geliyorum sense vakit geçirir gidiyorum diyorsun burda mesela logo konusunda erol arkadaşımızdan çok şey öğrendim sen bunları görmek istemiyorsan görmessin sanki yüreğim açık kardeşim ben bir şeyler öğrenmeye geliyorum sana hiç katılmıyorum

uzman
31-12-2005, 07:48
Bak hele yaw....
Sami gene bana karşı...
Yaw kardeş sen muhalefet lideri misin? :D :D :D
Ben ne diyorsam odur. Sen bir sus hele...
sevgiler....

rüzgar2
31-12-2005, 07:50
Bak hele yaw....
Sami gene bana karşı...
Yaw kardeş sen muhalefet lideri misin? :D :D :D
Ben ne diyorsam odur. Sen bir sus hele...
sevgiler....
Yok yok bu akşam ben kendimde değilim Yaw ben sana ne dedim..... :soru: :soru:

Bir Dost
31-12-2005, 07:51
Sami sanırım birazda kafaya takan bir tipsin mesela ilk tartışmamızı yazdığına göre içine uhte olmuş adamım ama sorun değil bilirim ki kırılan kalp konulmuş gönül yerine zor gelir ama seni biraz alıngan olarak tanımaya başladım yanılıyormuyum???

Bir Dost
31-12-2005, 07:53
Hayırdır sami kardeş demleniyorsun sanırım noel kutlamalarına erken başladın sanırım

uzman
31-12-2005, 07:53
Sami gene başlama yaw...
Bu sanal arkadaşlık olayı bana ters...
Seninle en kısa zamanda tanışmak isterim...
Çünkü senin gibi bana bile tahammül edebilen bir kardeşimi görmeden ölürsem gözlerim açık gider...
İnan ki bu sözler samimi...
Bugün sen ters değilsin de belki bende bir açılım olmuş olabilir... :D :D :D :D
Sevgiler...

rüzgar2
31-12-2005, 07:58
Sami sanırım birazda kafaya takan bir tipsin mesela ilk tartışmamızı yazdığına göre içine uhte olmuş adamım ama sorun değil bilirim ki kırılan kalp konulmuş gönül yerine zor gelir ama seni biraz alıngan olarak tanımaya başladım yanılıyormuyum???
Tabiki uhde kaldı..Nefret ederim,tartışmadan,kavgadan.Sadece yapmamalıydım diye düşündüğümden.Yanlıştı diye düşündüğümden...O yüzden ki haklıyım veya haklısınız gözetmeden mesajımı yazdım..Olay kendi kendine abartmasın diye...Ben şurası kalbalıklaşsın diye dört gözle bekliyorum.Neden isteyimki tartışmalı olduğum insanları bekleyim...Anlayacağın problem olmasın konular güzel...Herşey güzel....Kırılan kalp olayına gelince hangi kalbin kırıldığına bağlı.Benimse kırılan kalp kırık değilmiş yanlış teşhis koymuşlar.... :dikkat:

rüzgar2
31-12-2005, 08:00
Sami gene başlama yaw...
Bu sanal arkadaşlık olayı bana ters...
Seninle en kısa zamanda tanışmak isterim...
Çünkü senin gibi bana bile tahammül edebilen bir kardeşimi görmeden ölürsem gözlerim açık gider...
İnan ki bu sözler samimi...
Bugün sen ters değilsin de belki bende bir açılım olmuş olabilir... :D :D :D :D
Sevgiler...
Ya harbi bu akşama kadar öyle düşünmüyordum haaa.Yengeeeeee duy sesimi allah kolaylık versin sana(Topu attım san hadi bakalım :deli: :deli: )

Bir Dost
31-12-2005, 08:03
Buna sevindim bende bu site için elimden geleni yapıyorum ama unutma kavgada insanın fıkratında var tartışmalarda yerine göre güzel tartışma olmayan yerde sinsilik yatar içten pazarlık yatar bu tartışmalar sitedeki insanların ne kadar şeffaf olduklarının bir göstergesi

uzman
31-12-2005, 08:05
Hayırdır...
Şimdi de futbola mı başladın Sami. Top mop bize ters abiii
atacan oltayı suya
açacan biranı veeeeeeeeeeeeee
unutacaksın sami adında sana rest çeken sanal arkadaşın dedikleriniiiii
sevgiler...

rüzgar2
31-12-2005, 08:06
Buna sevindim bende bu site için elimden geleni yapıyorum ama unutma kavgada insanın fıkratında var tartışmalarda yerine göre güzel tartışma olmayan yerde sinsilik yatar içten pazarlık yatar bu tartışmalar sitedeki insanların ne kadar şeffaf olduklarının bir göstergesi
Aynen katılıyorum...Ama bu olay tahminimce buradan anlaşılmaz..Bence birebir tanımak ister görmek ister...Gözlere bakmak ister...Yanlışmıyım...

rüzgar2
31-12-2005, 08:10
Hayırdır...
Şimdi de futbola mı başladın Sami. Top mop bize ters abiii
atacan oltayı suya
açacan biranı veeeeeeeeeeeeee
unutacaksın sami adında sana rest çeken sanal arkadaşın dedikleriniiiii
sevgiler...
Abi birayı öğlen sıcağında alma.Balık tamam...Ama balığa voleybeol topunuda götürelim..(Voleybol Topu:Klasik piknik araçlarından olup bulunmadığı yerlerde plsatik topta olur)

aserkansatı
31-12-2005, 08:10
Hepinizi birden bana düşman edicem şimdi ama edicem kusura bakmayın... :D :D :D Çıkın şuradan artık kardeşim yukarıda balık avı bölümleri var buyrun oraya gelin...Ne bu yav televole gibi...Valla kızmayın ama saatlerdir muhabbette balık yok.

Bir Dost
31-12-2005, 08:15
Aynen katılıyorum...Ama bu olay tahminimce buradan anlaşılmaz..Bence birebir tanımak ister görmek ister...Gözlere bakmak ister...Yanlışmıyım...
Burasıda onun ön hazırlığı değil midir yani kimiz gözüne bakacağını buradan analiz edebilirsin ben burayı bir kefe gibi görüyorum kendi me görede ayırıyorum birileri sağa gidiyor birileri sola gidiyor hangi taraf kabul görüyor onlarıda kendileri biliyor zaten yanılıyormuyum??

Bir Dost
31-12-2005, 08:17
Seko adamım neden kızıyorsun yahu hep balıkmı konuşacağız yapma ne olur ruhumuzun bunada ihtiyacı var sana hiç kızmıyorum elbet o nada sıra gelecek adamım

uzman
31-12-2005, 08:17
yok yaw ne demek serkan. Biz sana düşman olmayız.
Zaten Sami kardeşim ve Can kardeşimle bir miktar tartışsak da bilirsin ki ben kendi adıma söyleyeyim her ikisini ve seni çok severim ve sayarım.
Buradaki konuşmalarımız sadece geyik. Bugün ben gene kendi adıma söylüyorum fevri çıkışlarımla sami kardeşimi biraz üzmüş de olabilirim amaaa eminim ki o beni anlayacak ve bu yazıçşmalarda kendi hassasiyeti dışında kendisini hedef gösteren biri olmadığını ileride anlayacaktır.....
Herneyse...
Hepinizi seviyorum. Yeni yılın mutluluk ve sevgi getirmesini diliyorum...
Saygılar....

rüzgar2
31-12-2005, 08:19
Burasıda onun ön hazırlığı değil midir yani kimiz gözüne bakacağını buradan analiz edebilirsin ben burayı bir kefe gibi görüyorum kendi me görede ayırıyorum birileri sağa gidiyor birileri sola gidiyor hangi taraf kabul görüyor onlarıda kendileri biliyor zaten yanılıyormuyum??
Bana bakın bu sanki biraz şey gibi olacakda siz ikiniz birbirinizi pof pofluyor gibisiniz yoksa banamı öyle geliyor
Can bak senin lafından alıntı yaptım.Ben bu yazıya dedimki evet can bana da horoz dövüşü yapıyormuşuz gibi geldi dedim...Burada da kabul ettim...Horoz dövüşünü...(özeline bakmışsın :deli: )

Bir Dost
31-12-2005, 08:20
baktım sorun yok

Taygun KOCABIYIK
31-12-2005, 16:56
Bence sanalda dostluk olur ve bu dahada ileri giderek gerçek yaşamımızda dostluğa dönüşür.
Haldun abi ile tanışmamız sanırım 8 ayı buluyor. Gerçek hayattada 4 ay falan önce tanıştık. Gerçekten öz abim gibi sevdim onu inanıyorum oda beni öz kardeşi gibi sevdi. Sitemizde Nirvana nickli süleyman abiylede tanıştık oda çok iyi bir insan. Eminimki sizlerlede tanışsak sizlerlede abi kardeş gibi olurum. Ayrıca başka bir forumun izmir toplantısına gitmiştim ordada baya arkadaş edinmiştim bence sanalda dostluk arkadaşlık olur.

nirvana
31-03-2006, 04:01
Taygun işimle ilgili bir çalışmanın yoğunluğundan dolayı siteden epey uzak kaldım ( bu konuda Haldunun sitemlerinede alıştım.) Ancak eve geldiğimde siteyi şöyle bir gezeyim deyince yukarıdaki yazışmaları gördüm ayrıca sağolasın benim hakkımda yazdığın güzel cümleleri fark ettim

Gelelim şu sanal gerçek arkadaşlık ve dostluk laflarına.Ortamı ne olursa olsun tüm ilişkilerde sevgi serbest ancak saygı mecburidir.yani bir insana saygı duymuyorum ama seviyorum diyemezsiniz tersi doğrudur.Sevmezsiniz ama saygı duyarsınız.Saygı kaybedildiği an ortaya çıkan yüzgöz olma,laubalilik ve nihayetinde kaçınılmaz olarak gelen telafisi çok zor kırgınlıklardır.Bu nedenle tüm kardeşlerimizin biribirilerine hitapta saygı çerçevesini bozmamaları temel unsur olmalıdır.Yok karşındaki insandan hoşlanmadınmı onunla dialoga girmezsin olur biter.

Buradaki Tüm kardeşlerimi sevgi ve saygıyla kucaklarım.

uzman
31-03-2006, 06:06
Taygun işimle ilgili bir çalışmanın yoğunluğundan dolayı siteden epey uzak kaldım ( bu konuda Haldunun sitemlerinede alıştım.) Ancak eve geldiğimde siteyi şöyle bir gezeyim deyince yukarıdaki yazışmaları gördüm ayrıca sağolasın benim hakkımda yazdığın güzel cümleleri fark ettim

Gelelim şu sanal gerçek arkadaşlık ve dostluk laflarına.Ortamı ne olursa olsun tüm ilişkilerde sevgi serbest ancak saygı mecburidir.yani bir insana saygı duymuyorum ama seviyorum diyemezsiniz tersi doğrudur.Sevmezsiniz ama saygı duyarsınız.Saygı kaybedildiği an ortaya çıkan yüzgöz olma,laubalilik ve nihayetinde kaçınılmaz olarak gelen telafisi çok zor kırgınlıklardır.Bu nedenle tüm kardeşlerimizin biribirilerine hitapta saygı çerçevesini bozmamaları temel unsur olmalıdır.Yok karşındaki insandan hoşlanmadınmı onunla dialoga girmezsin olur biter.Buradaki Tüm kardeşlerimi sevgi ve saygıyla kucaklarım.

Sevgili nirvana....

Yukarıdaki muhabbetlerin yaşandığı zamana ben bile dönmek isterim. Sami kardeşim ve Can kardeşimle yaptığım geyik muhabbetlerini çok özledim. Ama meşhur bir söz vardır ya... Aynı ırmakta iki kere elinizi yıkayamazsınız !
Gerçekten doğru bir söz....
Hey gidi günler heeeyyyyy....

murat hindi
31-03-2006, 19:30
bencede burada neden dostluk olmasın.şahsen ben bu siteye kayıt olurken sadece balık bilgilerimi yazmak için girdim ama baktım ki haldun kardeş var ve diğer yazan arkadaşlar var.bence eli boş insanların yeri değil burası ben çalışıyorum ama boş vaktimdede yazıyorum.inanın gerçekten insanoğlu unsanlar var bu sitede seviyeli ve güzel.bu açıdan tebrik ederim ve diyerim daha çok üyerimiz olurda daha hoş muhabbetler olur.saygılarımla.

HALDUN YALIMLI
01-04-2006, 01:07
Sevgili nirvana....

Yukarıdaki muhabbetlerin yaşandığı zamana ben bile dönmek isterim. Sami kardeşim ve Can kardeşimle yaptığım geyik muhabbetlerini çok özledim. Ama meşhur bir söz vardır ya... Aynı ırmakta iki kere elinizi yıkayamazsınız !
Gerçekten doğru bir söz....
Hey gidi günler heeeyyyyy....

UZMAN yazdığın yazı aslında bu konuyu açış maksadının cevabı. Şunu belirtmek isterim ki bu sitenin temel amacı amatör balıkçılık, zıpkınla avcılık, doğa güzelliklerinin ve tecrübelerimizin burada çeşitli platformlarda tartışılması ve bilgi alış-verişinin gerçekleşmesidir. Ama senin yukarıda yazdıkların benim bu site ile ilgili düşüncelerimle o kadar birbirinden uzak kalıyorki olması gereken bilgi ve tecrübe paylaşımlarından ziyade sohbet odası kimliğinde bende herkes gibi her türlü muhabbeti çevirmek isterim ama birazda geyik ve muhabbetten ziyade katılımlar sözüne ettiğimiz konular üzerine dönse siteyi ziyaret eden kişilerin fikirleride değişik olur laylay yapmak için kayıt olmazlar.
Bu bağlamda senin aynı ırmakta defalarca banyo bile yaptırır. SAYGILARIMLA

uzman
01-04-2006, 06:00
UZMAN yazdığın yazı aslında bu konuyu açış maksadının cevabı. Şunu belirtmek isterim ki bu sitenin temel amacı amatör balıkçılık, zıpkınla avcılık, doğa güzelliklerinin ve tecrübelerimizin burada çeşitli platformlarda tartışılması ve bilgi alış-verişinin gerçekleşmesidir. Ama senin yukarıda yazdıkların benim bu site ile ilgili düşüncelerimle o kadar birbirinden uzak kalıyorki olması gereken bilgi ve tecrübe paylaşımlarından ziyade sohbet odası kimliğinde bende herkes gibi her türlü muhabbeti çevirmek isterim ama birazda geyik ve muhabbetten ziyade katılımlar sözüne ettiğimiz konular üzerine dönse siteyi ziyaret eden kişilerin fikirleride değişik olur laylay yapmak için kayıt olmazlar.
Bu bağlamda senin aynı ırmakta defalarca banyo bile yaptırır. SAYGILARIMLA

Sanırım oldukça haklısınız. Tespitiniz de doğru... Yazınızı okuyunca hak verdim. Temel gaye amatör balıkçılık bilgilerini paylaşmak. Fakat forumları saydım sonra. Alt forum ile birlikte toplam 20 forum başlığı gördüm. Bunlardan 8 tanesi bahsettiğiniz konuları kapsıyor. Diğer 12 tanesi ise sizin tabirinizle "laylay" sayılacak başlıklar.

Aslında, sizin söz ettiğiniz amatör balıkçılık konuları çok önemli. Hatta vazgeçilmez. Ama, benim mesajım kesinlikle kendi yazdığımla çelişmiyor. Sadece geçmişe yönelik bir özlemi ifade etme amacıyla yazmıştım. Ayrıca gene dikkatinize sunmak isterim ki konu başlığını da ben açmadım ve konuda sanal arkadaşlıklardaki (salt sanal arkadaşlıkları kastettim. Birbirini tanıyan insanların net ortamındaki arkadaşlıkları değildi mesele...) sakatlıklara dikkat çekmek için, o günkü psikolojimin de etkisiyle bir şeyler yazdım.

Tabii ki gene de yazdıklarınıza hak veriyorum ve gene dikkat ederseniz görürsünüz ki son zamanlarda, değişen kadro veya arkadaş profiline uyumlu olarak geyik tabir edilen konu başlığı açma sıklığı da azalmaya başladı.

Saygılarımla....

aserkansatı
03-04-2006, 04:37
Haldun bu yazdıkların Saminin yaptığı esprili mesajlar içinseayıp etmişsin.Senin o lay lay dediğin dönemde site en güzel en hareketli günlerini yaşamıştı.Şimdi herkes ağır abi takılıyor farkındaysan site de Kurtlar Vadisi gibi oldu öle öle yazacak adam kalmadı.Yapma gözünü seveyim.Şu siteye girdiğim günden beri ilk kez sana katılmıyorum.Doğru anladıysam yanlış yazmışsın...

HALDUN YALIMLI
03-04-2006, 16:01
Haldun bu yazdıkların Saminin yaptığı esprili mesajlar içinseayıp etmişsin.Senin o lay lay dediğin dönemde site en güzel en hareketli günlerini yaşamıştı.Şimdi herkes ağır abi takılıyor farkındaysan site de Kurtlar Vadisi gibi oldu öle öle yazacak adam kalmadı.Yapma gözünü seveyim.Şu siteye girdiğim günden beri ilk kez sana katılmıyorum.Doğru anladıysam yanlış yazmışsın...

Serkan kardeş bu yazıyı sinirli yada sıkıntılı bir anında yazdın sanırım sana bir link vereyim istersen orada benim yazdığım bir yazı var onu oku ondan sonra ayıp, hata ve yanlışlık kelimelerinden bir sonuç çıkar. Eminim ki çıkaracağın sonuçta keşke hüküm vermeseymişim şeklinde olacak buna eminim.SAYGILAR

[Only Registered Users Can See Links]

aserkansatı
03-04-2006, 23:07
Pardon Haldun...Acele okunup yazılan mesajlar böyle hata veriyor sonradan.Aceleci davrandığım için de işin manasını kavrayamamışım,afedersin...Sevgili arkadaşım benim... ;)

aserkansatı
04-04-2006, 05:58
Umarım bana küsmedin sevgili kardeşim Haldun...Zira mevzuyu açıkladım ve seni ne kadar sevdiğimi bilirsin...

HALDUN YALIMLI
04-04-2006, 15:20
Serkan'ım böyle ufak tefek hadiseler bizim sanalda olsa kurmuş olduğumuz dostlukları etkilemez. Bence açılmış olan bu konuya en güzel cevabı ve örneği vemiş olduk farkında olmadan ne dersin? SAYGILARIMLA

aserkansatı
04-04-2006, 16:39
Evet kardeşim,konuyu gayet güzel açıkladı mesajlarımızın tarzı... ;) ;) ;)

HALDUN YALIMLI
04-04-2006, 17:29
Bu konuyu açan arkadaş aramızda olsaydı ve bu yazılanları okusaydı sorusuna cevap almış olurdu sanırım.
Neyse Serkan kardeş tanışmamış olmamıza rağmen sanalda olsa burada bir takım paylaşımlar bizi ortak bir paydada buluşturdu, hepimizin arasında bir bağ kuruldu elbette herkesin herkesle arasında bizim yaşadığımız tarzda dialoglar geçecek ama önemli olan bunları kalp kırmadan, gönül koymadan, çekip gitmeden ve tatlı dille aşmak bütün bunları bu çerçevede yapabildiğimiz sürece bu sitedeki 15'ler 115, 115'ler 1150 olur. Nice 115.000.000'lere. SAYGILARIMLA

mufi
05-04-2006, 02:14
ey ahali okuyun... bir de sanal derler..bu sanal değil gerçek arkadaşlık/dostluk..
yukarıdaki mesajlara bakın....kırk yıllık arkadaş yazışmaları...sanki...

Taygun KOCABIYIK
05-04-2006, 02:39
Muvaffak abicim ne zaman gidiyoruz balığa kefaller su üstü yapıyor mu? :D