PDA

Tüm Versiyonu Göster : 1 mayıs 2009 av rezaletim :)

mc_scream
02-05-2009, 10:41
ilk önce kötü bir gün geçirdim aksilikler peş peşe geldi ama beni ava gitmemi engellemedi dilediğim saatte bölgeye ulaşamasamda güzel manzaralar eşliğinde yola koyuldum uydu resimlerindeki gibi 3 aşamalı bir yolculuk oldu ilk önce Yanıktaş köyüne gittim Köye varmadan önce tam oluşumu tamamlanmamış narmanın turistik yeri peri bacalarının önünden geçtim ver bir iki kare resim aldım
[Only Registered Users Can See Links]
ardından aksilikler peşimi bırakmadı motorumun lastiği olmadık bir yerde patladı. ilçeden yaklaşık olarak 15 km uzaktaydım ve araç geçecek bir bölge değildi telefonumun çekmesi için yüksek bir tepeye çıktım ilçeden bir taksi çağırdım taksi gelene kadar lastiği söktüm ve ilçeye lastiği tamire gittim.
Çok zaman kaybetmiştim ve mola vermeden kalan yolumu bitirmeliydim.lastiği hallettikten sonra son gaz yoluma devam ettim ve Başkale köyüne varmadan önce bu manzara karşısında oturup bir mola vermeden ve bir iki kare resim almadan olmazdı.
buradan sonra yolumu tamamlamam için sadece 15 km kalmıştıki ben tabelayı farketmedim ve 10 km lik bir sapma yaşadım Boğa kale köyüne varınca benim jeton düştü hemen durup soluklanmadan geri döndüm ve tabelayı bulana kadar ilerledim ve karşınızda tabela
daha sonra kalan yoluma devam ettim Çaylıca Köyünü Çivili köyünü ve ardından Hamidiye köyünü geçtikten sonra değşet bir rampa tırmandım bulundğum yerde katman katman kar vardı ve çıkışım kadar inişimde çok uzun ve virajlıydı. sanırsam rakım 2400 falandı çünkü bu kar güneş gören açıklık bir yere göre çok fazlaydı. Ve farkettim ben hiç video çekmemiştim ve bu manzarada sizlere bulunduğum yeri anlattım.
[Only Registered Users Can See Links]"></a> - <a href="[Only Registered Users Can See Links]">These bloopers are hilarious</a></font>

daha sonra göleti görünce aklım başımdan gitti ne fotoğraf çekmek nede video çekmek aklıma geldi dediğim gibi gölette ne tür balık mevcut bilgim yoktu tüm malzemelerimi almıştım yanıma 45 dakika kadar ne balığı olduğunu araştırdım rakım 2100 falandı sanırım çünkü göletin büyük bir kısmı halen buzdu ve bana kalan ufak bölgede bir hayli sazlıktı. daha sonradan farkettimki gölette tatlı su kefali diye bilinen balığın olduğunu lakin o balığı sevmememe rahmen irilerinden yeteri kadar yakaladım fakat videoda anlattığım üzere çeken ben olduğum için balıkların yakalanmalarını çekemedim herkesin bu balığı bildiği için balıklarıda resimlemedim zaten sevmiyordum bu balığı gölette 3 saat kadar durduktan sonra benim jeton yeniden hareketlendi ve video çekmeyi akıl etti

<embed src="[Only Registered Users Can See Links]" width="400" height="345" wmode="transparent" pluginspage="[Only Registered Users Can See Links]" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true"> </embed><br><font size = 1><a href="[Only Registered Users Can See Links]"></a> - <a href="[Only Registered Users Can See Links]">The most amazing videos are a click away</a></font>

dehşet yorgundum ve umduğum balık yoktu fakat sazlıkların içerisinde çok iri balıklar vardı sazlıkların içinde balıkları gittiği güzargahı görebiliyordum sazlar resmen sağa sola yatıyordu ve sazlıklar çok sıktı arasına olta atma fırsatım olmadı.Herneyse video çektikten 1-2 saat kadar sonra dönüş yoluna koyuldum bu sefer avımın bitmesi nedeni ile rahattım ve durduğum heryerde biri iki kare resim aldım.
[Only Registered Users Can See Links]Çaylıca köyünden kareler ve köyün buz gibi akan çeşmesinden sizler içinde kana kana su içtim
Dönüş yolunda başkale köyüne az kala çektiğim resim
başkale köyünden sonraki yol biraz daha rahattı çok keskin virajlara ve uçurumlara sahip olan yol bir çok güzelliğide içinde barındırıyordu.
Tahtadan bir köprü ve altında aslında yaz aylarında normal akan lakin kar sularının erimesi sonucu resmen çağlayan ve burada süper alabalığın olduğu bir dere
ana yola çıkmama az kalmıştıki hayvanlarını otlatan bir çoban ve karşıdada peri bacaları göründü. yaklaşık 1.5 saattir dünüş yolundaydım ve bu benim için sevindirici bir durumdu.
[Only Registered Users Can See Links] ve yolculuğumun sonu sayılan asfalt [Only Registered Users Can See Links]

NOT:Youtube videolarımı ekleyemedim "An unknown error occurred." sürekli bu hatayı veriyor videoyu her formata soktum ama olmadı. eklemeyi bitirdiği takirde aralarda bulunan video lara ekleyeceğim saygılarımla..

Taygun KOCABIYIK
02-05-2009, 10:55
Önder abi seninki tam camel trophy olmuş :) bu güzel macerayı fotoğraflarıyla birlikte paylaştığın için teşekkürler.
videoları dailymotion.com'a yükleyebilirsin birde oraya dene istersen.

ibrahimz35
02-05-2009, 11:46
Önder Bey, çok güzel bir macera olmuş tebrik ederim.
Videolarını bekliyoruz

mc_scream
02-05-2009, 12:24
[Only Registered Users Can See Links]"></a> - <a href="[Only Registered Users Can See Links]">The most amazing videos are a click away</a></font>

Videoyu ekleyim derken ortalığı mahfettim :))

ibrahimsepetçi
04-05-2009, 10:25
tebrikler belgesel tadında bir sunum.emeğine sağlık.

kocabalık
05-05-2009, 10:15
taygun un dediği gibi sanki camel tropy olmuş ama yinede keyiflidir rastgele

mc_scream
06-05-2009, 01:45
evet arkadaşlar av istediğim gibi olmasada gayet keyifliydi gitmediğim yerleri gezmek benim için çok heyecanlı oluyor lakin daha öğreneceğim çok şey var balık avı konusunda bunlarıda sizlerin yardımı ile inşallah öğreneceğim yorumlarınız için çok teşekkürler.

halim20
06-05-2009, 16:12
Önder paylaşım için teşekkürler.. Bayağı maceralı olmuş senin av..

ala-i kırmızı
24-07-2009, 10:15
sevda budur,dumanı üstünde türkü tadında,samimiyetiniz için teşekkürler,