PDA

Tüm Versiyonu Göster : çöp Denizi

aserkansatı
03-01-2006, 05:52
Arkadaşlar bu resmi su altı temizlik hareketi adlı grubun sitesinde gördüm.Buyrun linki vereyim bir ziyaret edin de denizlerimizin halini,konuyla özverili bir şekilde ilgilenenlerin çalışmalarını görün...

[Only Registered Users Can See Links]

Epidermoid_Karsinom
03-01-2006, 06:03
duyarli insanlar temizlemiş plastik fazla bunlar uzun ömürlü çöp eğer çıkarılmazsa çok uzun zaman kalir. size teşekkür bu doğa koruma davranişi için.

levrek
03-01-2006, 18:51
Selam Serkan,
fotoğrafa bakınca inan ki sevindim,bizim insanımıza göre bu görünen atık miktarı gözüme çok az geldi çünkü,daha çok olmalıydı kanımca....

Bir Dost
03-01-2006, 19:08
Resime şöyle dikkatli bakıyorumda cep telefonu bile var abi kimi düşmüş kimi kasti atılmış fakat yazık şu bira şişelerini denizlere atan insanları denizlerimizi kirleten şu canavarları ve bu konuda ilgisiz kalan asıl yetkilileri bu bahaneyle şiddetle kınıyorum ...

aserkansatı
03-01-2006, 22:27
Bazı atılan şeyleri anlıyabiliyorum bir yere kadar.Olmaz ama elindekini atmış diye düşünüyorum fakat orada bir de lavabo var...Adam lavaboyu getirmiş denize atmış arkadaşlar çok garip ya... :hıııı:

Bir Dost
03-01-2006, 22:32
İlginç bir şey daha eskiden merdaneli makinalar vardı hatırlarsınız onun içindeki pervane de bu resmin içinde bu ne iş arkadaşlar adamlar neleri atmış denizede biz uyuyoruz

Taygun KOCABIYIK
03-01-2006, 23:04
hep eğitimsizlikten oluyor bunlar
eğitim şart

aserkansatı
03-01-2006, 23:09
Okulda her gün söylüyorum çocuklara denize lavabo atılmaz diye ama atıyolar işte... :D
Amasyada da ırmak aynı şekilde kirletiliyor.Daha dün gördüm Amasya Belediyesi yazılı çöpü şehrin göbeğinde ırmağa atmışlar,o da karaya oturmuş :D ,turistleri selamlıyor yattığı yerden...

Taygun KOCABIYIK
03-01-2006, 23:18
Abi okuldaki eğitim bence yeterli değil. Siz öğretmenler ne kadar uğraşırsanız uğraşın anlamayan anlamıyor kalın kafasına zorla sokulmuyor. Eğitim ailede küçük yaşlarda verilir ve alınır mesela ben denize çöp atmayı bırakın yere bile çöp atmam yakınlarda çöp atıcak kova vs. yoksa cebime koyar çöpün yanından geçerken atarım annemde bunu yapardı banada böyle öğretti. İskele babalar ve anaları çocuklarıyla ilgilenip onları bilgilendirmek yerine tv başında garip programlar izliyorlar denizlerimiz çevremizde böyle oluyor.

balıkcı
04-01-2006, 00:15
Aferin Taygun kardeşim bilinçli bir nesil geliyor arkamızdan.

SAMİ seni seviyoruz özletme kendini