PDA

Tüm Versiyonu Göster : Ah Seko Ah

rüzgar2
04-01-2006, 18:31
Yine Seko programı yapmış güzel bir cumartesi günü Yeşilırmağa balığa gidecektik.Genelde programı seko yapar bende ona uyarım.Çünkü ben hadi Seko balığa gidelim dediğim zaman Sekonun evde izin alma problemi olacağı için ben zorda kalmasın diye ona uyarım.(Allahtan böyle izin sorunum yok).Neyse atladık benim motosiklete gittik.At çek at çek balık yok.Uzun süre uğraştık ve Sekonun da izin saati bitince dönmek zorunda kaldık.(Biraların bitmeside buna etken).Tabiki hemen Balıkçı Şadinin oraya doğru yol aldık.Mevsim itibariyle ondada bir somon var.Seko olsun bizim hanım anlamaz alalım dedi ve 3 tane somon aldı.İzin saati iyice yaklaştığından fazla oyalanmadan hemen Sekoların evlerine gideyazdık.Apartmana gelince ne hikmetse Seko balıkları yere döktü.Ben tahmin etmiyorum amam çevrede yaşları en büyüğünün 5 olan 4 tane çocuk vardı ve Seko onlara gösteriş yapıyordu.Dedim ya ben tahmin etmiyorum Sekonun bu mantıkta olacağını.Neyse tam o sırada apartmandan hiç balıkçıya benzemeyen bizim yaşlarımızda bir kişi yanımıza geldi ve Sekoya bunları buradan mı tuttunuz dedi.Sekoda balıkçı olmadığını tahmin ettiğinden evet dedi..Sonradan öğrendik ki adam balıkçı hatta bunun okulunu okumuş.Seko adamla yüzyüze gelmemek için 42 gün yangın merdivenini kullandı…Buradan çıkan sonuç evliysen ve balığa gitmek istiyorsan böyle durumlara düşeceksin….Eve balık götürmeseydi Seko bir daha balığa gidemeyecekti.Ben de hanımına Seko o balıkları satın aldı deseydim bu seferde ben Sekoyla balığa gitme zevkinden mahrum kalacaktım..Selim abi inanki bu somon bizim buralara gelmiyor…

Gidilen yer ve gidilen zaman konusunda bilgiler eksik biraz da süsleme sanatı olsa da bilgiler doğrudur.

aserkansatı
04-01-2006, 18:36
Olay bir iki süsleme dışında doğrudur...Adam hem balıkçı hem veterinermiş...

VOLKAN
04-01-2006, 23:13
allah kolaylık versın nedıyelım izin alamamak zor olsa gerek :P :D :D

rüzgar2
04-01-2006, 23:19
allah kolaylık versın nedıyelım izin alamamak zor olsa gerek :P :D :D
SENİN BÖYLE DERDİN YOKMU YOKSA VOLKAN.....YOKMU :soru: NE MUTLU SANA

Taygun KOCABIYIK
05-01-2006, 03:21
Serkan abi üzülme buda geçer :D

rüzgar2
05-01-2006, 03:43
Serkan abi üzülme buda geçer :D
İNANARAK MI SÖYLÜYOSUN TAYGUN.HANGİ BİRİ GEÇECEK.DAHA BİLMEDİĞİNİZ NELER VAR NELER...AMA BİLECEKSİNİZ YAKINDA... :deli: :deli:

balıkcı
05-01-2006, 05:08
Serkan açıklamaları senden beklerken Sami bir bir açıklamaları patlatıyor bu ne iş anlamadım.

rüzgar2
05-01-2006, 05:22
Serkan açıklamaları senden beklerken Sami bir bir açıklamaları patlatıyor bu ne iş anlamadım.
ABİ YAZDIKLARI HEP ONUN YAPTIĞI HATALAR..BENİM ÜSTÜME GİYDİRMEYE ÇALIŞIYOR

aserkansatı
05-01-2006, 05:48
Biz pazar günü barajdayız...Çocuk bakma ya da kayınvalideye gitme problemin yoksa bekleriz canım...Abinle gidiyoruz...Bilgin olsun şimdiden de ayarla kendini... ;) :D

rüzgar2
05-01-2006, 06:02
Biz pazar günü barajdayız...Çocuk bakma ya da kayınvalideye gitme problemin yoksa bekleriz canım...Abinle gidiyoruz...Bilgin olsun şimdiden de ayarla kendini... ;) :D
KARDEŞ AYARLAMIŞSIN HANIMI KONUŞUYORSUN.BİRADERDE ZATEN HANIMINI GÖNDERİYOR.PEKİ ŞÖYLE YAPALIM BİR GÜN YERSE PROGRAMSIZ ANİ BİR KARARLA BALIĞA GİDELİM.... :deli:

aserkansatı
05-01-2006, 06:02
Sen geliyomusun önce onu cevapla...

rüzgar2
05-01-2006, 06:08
Gideceğimiz Güne Bağli.muhtemelen Zor Da Olsa Içim Gitti...bir De Turna Yakalrsaniz Ben Bittim

balıkcı
05-01-2006, 06:27
Vay vay vay Sami bu olaya bir açıklık getir al izini çık balığa pazar günü sonra nasıl olsa bir gün yakalarsın Serkanı hadi balığa dersin gelmezse(izin olayı) yazarsın bize Sami kardeşim.

svelto69
05-01-2006, 06:33
eğer kabul ederseniz bende gelmek istiyorum balığa sizinle seko, sami sende t.luk yapmada ayarla kendini mangal işini bana bırakın.

rüzgar2
05-01-2006, 06:34
Vay vay vay Sami bu olaya bir açıklık getir al izini çık balığa pazar günü sonra nasıl olsa bir gün yakalarsın Serkanı hadi balığa dersin gelmezse(izin olayı) yazarsın bize Sami kardeşim.
Abi çok kötü yakaladı.Biz de tam Samsun a gitme kararı almıştık .Anlayacağın bizim köy Samsun.Hanım köy muhabbeti...Yok be abi ikisinide tanırım biri abim diğeri seko ikiside kılıbık...Öyle planlarını 2 ay önceden yaparlar...ben hadi dediklerinde hazır asker.Allahtan bizim hanım sekoyla biraderimin eşi gibi eli maşalı değil... :D Yoksa Selim abi yengedemi öyle.Yok Yok inanmam

rüzgar2
05-01-2006, 06:36
eğer kabul ederseniz bende gelmek istiyorum balığa sizinle seko, sami sende t.luk yapmada ayarla kendini mangal işini bana bırakın.
özlemle bekleriz sveltopcum.işte beni doğrulayacak kişi... :D

balıkcı
05-01-2006, 06:39
Yok Sami ben balık konusunda özgürüm evden bir telkin gelmez yani kılıbıklık bize ters rajona uymaz.

rüzgar2
05-01-2006, 06:45
Yazdıklarını arkadaşlar okusunlar.Bende aynen sesin gibiyim.Bu birazda eşlerimizin anlayışından kaynaklanıyor gibi geliyor bana.Ben şimdi nasıl olur nasıl gelemezsiniz niye kılıbıksınız diyorum ama sanki başıma gelmedi de ondan herhalde...Ama yinede onlar gibi olmazdım :deli: ben

balıkcı
05-01-2006, 06:47
Aman Sami arkadaşları gaza getirip aile faciasına sebep olmayalım.

rüzgar2
05-01-2006, 06:52
Aman Sami arkadaşları gaza getirip aile faciasına sebep olmayalım.
Abi senelerdir beraberim ve onlar kaşarlı.Eşlerinin yanında da söylüyorum sadece gülüyorlar.İçleri ağlıyor tabiki.Hiç bir şey olmaz abi örnek alıp birşeyler yapsınlar.Bizde buralara gelene kadar az emek harcamadık(Abarttım biraz ama :) )

balıkcı
05-01-2006, 06:53
Olsun iyi gidiyor devam(abarttım biraz ama)

aserkansatı
05-01-2006, 13:48
Sayfalarca yazmışsın Sami.Oysa ben sadece geliyomusun diye sormuştum...Gelemeyebilirsin.Bilirsin ki ilk defa olmuyo bu.Sen bensiz kaç kez balığa gittin?Ama ben sensiz çok gittim çünkü evde çocuk bakıp gelemeyen sendin.Bırak bu kalabalık yazılar yazıp ortalığı lafa boğma işlerini.Kazak erkeksin ya...Evde de ki, Samsuna pazartesi gidiyoruz,ben balığa gidicem çünkü...Bir sürü şey yazmaktan iyidir,en azından icraat olur.Bakalım gelebiliyomusun.Gelemezsen de üzülme, kazaklar da tırsar... :D :D :D
Hade canım bekleriz gelirsen...

aserkansatı
05-01-2006, 18:51
Bu sveltop69 kim Sami?Kötü niyetli biri olmasın sakın...

rüzgar2
05-01-2006, 22:10
Sayfalarca yazmışsın Sami.Oysa ben sadece geliyomusun diye sormuştum...Gelemeyebilirsin.Bilirsin ki ilk defa olmuyo bu.Sen bensiz kaç kez balığa gittin?Ama ben sensiz çok gittim çünkü evde çocuk bakıp gelemeyen sendin.Bırak bu kalabalık yazılar yazıp ortalığı lafa boğma işlerini.Kazak erkeksin ya...Evde de ki, Samsuna pazartesi gidiyoruz,ben balığa gidicem çünkü...Bir sürü şey yazmaktan iyidir,en azından icraat olur.Bakalım gelebiliyomusun.Gelemezsen de üzülme, kazaklar da tırsar... :D :D :D
Hade canım bekleriz gelirsen...
ŞİMDİ BU DURUM FARKLI.ÖNCEDEN YAPILMIŞ BİR PLANI BOZMAK AİLEMİZ ARASINDA ALDIĞIMIZ KURALI BOZMAKTIR Kİ BANA TERSTİR BU.ŞÖYLE TERSTİR.BİR GÜN BALIK İÇİN SÖZLEŞTİK VE TAM O GÜN HANIM BANA HADİ BUGÜN SAMSUN A GİDELİM DEDİ...BEN BU DURUMDA NE YAPARIM.. :hıııı: YANİ SEKOCUM BİZDE HERŞEY KARŞILIKLI MÜTEALA(BU NE) İLE YÜRÜR.BEN PLANIMI KENDİM YAPARIM HANIM KENDİSİ ORTAK PAYDADA BULUŞURUZ.SİZE DE TAVSİYEM BU.YANİ DEVAMLI KARARLARI HANIMLARINIZ VERMESİN.BALIĞA GİDERKEN İZİN ALMAYIN.GÜN BELİRLEYİN VE "HANIMIM BUGÜN PLANIN YOKSA BEN BALIĞA GİDİYORUM"..OLAY BUDUR....SİZ DİREK TESLİM OLUYORSUNUZ"HANIMIM BU GÜN ARKADAŞLAR BALIĞA GİDİYORMUŞ BENDE GİDEBİLİRMİYİM"İŞTE YANLIŞ VE SİZİN UYGULADIĞINIZ KÖTÜ BİR ÖRNEK...HAYIR OLMAZ DEDİĞİ ANDA BİN TÜRLÜ SİTEM..İŞTE EVLENMEZ OLAYDIM,BEKARLIK SULTANLIKTI VS.VS.VS...SORULARINI ALABİLİRİM...

rüzgar2
05-01-2006, 22:17
Bu sveltop69 kim Sami?Kötü niyetli biri olmasın sakın...
KARANLIK BİRİSİNE BENZİYOR :D :D

aserkansatı
05-01-2006, 23:44
ŞİMDİ BU DURUM FARKLI.ÖNCEDEN YAPILMIŞ BİR PLANI BOZMAK AİLEMİZ ARASINDA ALDIĞIMIZ KURALI BOZMAKTIR Kİ BANA TERSTİR BU.ŞÖYLE TERSTİR.BİR GÜN BALIK İÇİN SÖZLEŞTİK VE TAM O GÜN HANIM BANA HADİ BUGÜN SAMSUN A GİDELİM DEDİ...BEN BU DURUMDA NE YAPARIM.. :hıııı: YANİ SEKOCUM BİZDE HERŞEY KARŞILIKLI MÜTEALA(BU NE) İLE YÜRÜR.BEN PLANIMI KENDİM YAPARIM HANIM KENDİSİ ORTAK PAYDADA BULUŞURUZ.SİZE DE TAVSİYEM BU.YANİ DEVAMLI KARARLARI HANIMLARINIZ VERMESİN.BALIĞA GİDERKEN İZİN ALMAYIN.GÜN BELİRLEYİN VE "HANIMIM BUGÜN PLANIN YOKSA BEN BALIĞA GİDİYORUM"..OLAY BUDUR....SİZ DİREK TESLİM OLUYORSUNUZ"HANIMIM BU GÜN ARKADAŞLAR BALIĞA GİDİYORMUŞ BENDE GİDEBİLİRMİYİM"İŞTE YANLIŞ VE SİZİN UYGULADIĞINIZ KÖTÜ BİR ÖRNEK...HAYIR OLMAZ DEDİĞİ ANDA BİN TÜRLÜ SİTEM..İŞTE EVLENMEZ OLAYDIM,BEKARLIK SULTANLIKTI VS.VS.VS...SORULARINI ALABİLİRİM...
Ben sana ne diyeyim kardeşim benim...Hiç altta kalırmısın sen... ;)

rüzgar2
05-01-2006, 23:47
Ben sana ne diyeyim kardeşim benim...Hiç altta kalırmısın sen... ;)
İNANMAM TESLİM YANİ...SEKO YAŞLANDIN MI :'( :'(

aserkansatı
05-01-2006, 23:49
Şu hayatta bir seninle uğraşmam.Ne dersen kabulümdür... :camoka: :camoka: :camoka:

VOLKAN
05-01-2006, 23:51
Şu hayatta bir seninle uğraşmam.Ne dersen kabulümdür... :camoka: :camoka: :camoka:

nasıl yaniii :) :deli: :deli: :P

aserkansatı
05-01-2006, 23:54
Samiyle uğraşmak için çok enerjik olmak lazım valla gözüm almıyor arkadaşlar...Adam beden eğitimci,milli bisikletçi,atletiko madrid bi kişiliğe sahip.Uğraşamam abi...

rüzgar2
06-01-2006, 00:30
Samiyle uğraşmak için çok enerjik olmak lazım valla gözüm almıyor arkadaşlar...Adam beden eğitimci,milli bisikletçi,atletiko madrid bi kişiliğe sahip.Uğraşamam abi...
ENERJİK OLMAK İÇİN BİLİYORSUN ENERJİ İÇECEĞİ LAZIM.SENDE İÇECEĞİNİ ALDIKTAN SONRA TUTULAMAZSIN...İÇKİ ALMAMIŞ HALİN ÇOK HOŞUMA GİDİYOR...KAÇMA YOK..SENDE BENİ SIKIŞTIRIRSIN BEN HEMEN KAÇIP İŞİ BİTİREYİMMİ.HAVA YAĞMURLU İÇECEĞİMİ ALAMIYORUM DİYORSAN BEŞ DAKİKA BIRAKAYIM SANA.BENDE VAR... :deli:

Epidermoid_Karsinom
06-01-2006, 00:38
degerli arkadaslar ben herkesin yazdigini iyi kotu anliyorum ama dost Sami arkadasin yazdiklarini anlamiyorum. biriniz ingilizceye cevirse ben de anlasam lutfen.

balıkcı
06-01-2006, 00:38

Serkan sende Real Madrid oluverde güzel derbi,ler izliyelim heyecanlı olur.

rüzgar2
06-01-2006, 00:40
degerli arkadaslar ben herkesin yazdigini iyi kotu anliyorum ama dost Sami arkadasin yazdiklarini anlamiyorum. biriniz ingilizceye cevirse ben de anlasam lutfen.
Gerçekten haklısın.Beni konuşurken de kimse anlamaz...sebebi herhalde fazla konuşmamayı sevmemem olabilir...Buradaki sebebini bilmiyorum...Yok yok söyleyim..Az kitap okumak... :(

rüzgar2
06-01-2006, 00:41
Serkan sende Real Madrid oluverde güzel derbi,ler izliyelim heyecanlı olur.
Süper derbi varım.Hakem sensin abi...

Epidermoid_Karsinom
06-01-2006, 00:41
yok ondan degildir. benim kelime bilgim az turkce o yuzden. sizin eksikliginiz degil bunlar benim eksikligim dost Sami sen uzulme.

balıkcı
06-01-2006, 00:43
Yapma Sami kardeşim bize ne derler sonra( Ne hakem)

rüzgar2
06-01-2006, 00:53
yok ondan degildir. benim kelime bilgim az turkce o yuzden. sizin eksikliginiz degil bunlar benim eksikligim dost Sami sen uzulme.
Yok üzülmedim..Yazdıklarım birebir doğrudur...Az kitap okuma,asosyallik vs...

aserkansatı
06-01-2006, 00:54
Şimdi Sami gidecek...Bayram ziyaretleri vs vs...Dönsün hele yaparız bi çift kale... :D :D :D

rüzgar2
06-01-2006, 00:55
Yapma Sami kardeşim bize ne derler sonra( Ne hakem)
Selim abi onu diyebilirlermi ya...Seni bir görseler...

rüzgar2
06-01-2006, 00:56
Şimdi Sami gidecek...Bayram ziyaretleri vs vs...Dönsün hele yaparız bi çift kale... :D :D :D
Tam tersi bayram ziyareti zero.. :dans: :dans: :dans:

balıkcı
06-01-2006, 01:00

Bu maçı bütün site gibi bende merakla bekliyorum, arkadaşlar oynayan kazansın,centilmenliği elden bırakmayın vs,vs hadi bakiim göreyim sizi utandırmayın bizi.

Taygun KOCABIYIK
06-01-2006, 01:07
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

rüzgar2
06-01-2006, 01:21
Başlıyorum çalışmalara.... :camoka: :camoka:

mufi
06-01-2006, 02:05
arkadaşlar somon dedinizde eskiler aklıma geldi... tekneyle denize çıkıp boş döndükten sonra eve sazan balıgı alıp götüren vatandaşımızda
var..

hem boş verin ...önemli olan o akşam balık yemekse....ha tutmuşsun. ha almışsın..farketmez...arkadaşlar...maksat gönüller bir olsun...
mufi

aserkansatı
06-01-2006, 02:45
Çok yaşa Muvaffak Abi...Teşekkür ederim... :) :) :)

aserkansatı
06-01-2006, 04:12
Bizde de balıkları ben pişiririm...Çok kazak bi tavır değil mi?... :artist: :artist: :artist:

balıkcı
06-01-2006, 04:18
Ben onu bunu bilmem arkadaşlar balık konusu tümüyle erkeklerin işi şimdi elin hamuru balığa değerse olurmu temizlemesi yıkaması kızartması yanına soğan, roka, salata yıkama kesme servis hepsi bizde benim işim tabi balıkların kızartırken yarısını miğdeye indirmesi hepsi benim vazifem.

rüzgar2
06-01-2006, 04:24
Abi harbiden Sekoyla bende çok severiz yaparken kılçıklı kılçıklı mideye indirme işini.Yoksa balık kızartmak çekilirmi... ;)

aserkansatı
06-01-2006, 04:49
Sofrada o tadı almıyorum.Hele barbunu pişirirken yemek yok muuu... :deli:

rüzgar2
06-01-2006, 04:52
Sofrada o tadı almıyorum.Hele barbunu pişirirken yemek yok muuu... :deli:
Harbiden ha.... :deli: