PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bu Film Kaçmaz

aserkansatı
06-01-2006, 06:50
Arkadaşlar mutlaka izleyin ve pcye kaydedin.Çok ilginç bir balık avı...Buyrun link:
[Only Registered Users Can See Links]

balıkcı
06-01-2006, 06:56
Serkan muhteşem bir film oltaya ne gerek var bir lamba yeter, bu balıkları biliyorum bendede böyle bir film olucak.

rüzgar2
06-01-2006, 07:03
Seko harbi süper .adamı tanıdınmı şenol abi.Amasyalı.tanımadınmı..Böyle balıkçılık bizim buradan çıkar :D ...Balıklar nedir.. :soru:

aserkansatı
06-01-2006, 07:10
Şenol abiyi tanıdım da muhtemelen o civardan SVELTOP69 geçmiş.Çünkü balıklar gölgeden korkarlar.Dikkatli izlediysen ortamda bir panik havası var...

rüzgar2
06-01-2006, 07:12
Gölge olayını gözönünde bulundurarak bir daha izleyim.Balıklar nedir :soru:

aserkansatı
06-01-2006, 07:15
Gölge balığı...İnanmazsan Selime sor.Var gölge balığı...

rüzgar2
06-01-2006, 07:17
Sağdan aldık bir yumruk...şimdide soldan mıyiyelim...Bu akşamlık bu kadar yeter.Kendi çabalarımla bulurum...Selim abiye sor ha..Tabi tabi hemen sorayım..Yemezler selim abi çelme taktı bana :'( :'(

balıkcı
06-01-2006, 07:20
Hakikatten var gölge balığı latincesi Thymallus thymallus

aserkansatı
06-01-2006, 07:20
Nakavt... :dans: :dans: :dans:

rüzgar2
06-01-2006, 07:28
ALABALIK HAKKINDA GENEL BİLGİLER

DÜNYADAKİ TÜRLERİ :
Zengin bir tür çeşidine üye sahip olan alabalıklar familyasının 160’dan fazla türü olduğu söylenmektedir.

klasifikasyon : Bu familya balıkların biyolojik karakteri morfolojik yapıları ve ekolojik isteklerine göre 2 familyaya ayrılır.
a) Küçük Ağızlılar
Ekseri Avrupa ülkelerinde rastlanan ve özellikle Alp göllerinde ve kuzey Almanya göllerinde bulunan COREGONUS TÜRLERİ ile Avrupa ve Rusya’da yaşayan THYMALLUS türleri bu gruba dahildir.
b) Orta Ve Büyük Ağızlılar
Bu grupta, Salmo’lardan, Tuna nehrinde bulunan “Salmo Hucho”; Atlantik ve Kuzey Amerika sahillerinde bulunan “Salmo Salar”; vatanı Kuzey Amerika olan ve birçok Avrupa ülkelerine dağıtılmış olan ve suni üretime elverişli olan “Salmo İrideus”; gölde, derede ve hem tatlı suda hem de denizde yaşayanlardan “Trutie Commune” türünden “Salmo Trutta L.” Alabalıklarından “Salmo Trutta Fario”; Salmo T. Lacustris, Salmo T. Marino türleri ile Kuzey Amerika ve Avrupa’nın soğuk sulu derin göllerinde yaşayan Salvelenüs türleri de vardır

aserkansatı
06-01-2006, 21:23
İşte gölge balığı...

katiti
06-01-2006, 23:31
serkan abi video süper :D :D

adam resmen kafayı korumaya çalışıyor balıklara karşı, öldüm gülmekten...

Taygun KOCABIYIK
07-01-2006, 21:48
Bu videoyu görünce anılarım depreşti.
Yıl tam olarak hatırlamamakla birlikte sanırım 2000 yazı. Dayım balıkçılıkla uğraşıyordu hep sabahları gider kahvaltılık falan götürürdüm balık alıp eve dönerdim. Bu bana yetmez olmuştu ağların atılmasını toplanmasını görmeliydim teknede yatmalıydım. Dırdıra başladım sonunda dayımı ikna etmiştim zamanı gelince götürücekti. Tatil olduğuından dolayı günlerim hep balıkla geçiyordu. Bir gün öğlen vakti çalan telefonla irkildim. Arayan dayımdı onlara gitmemi söyledi. Bende gittim evde uzun süre hazırlık yaptık (boğaz derdindeyiz). evden tekneye geçtik. Tayfalar gelene kadar ben ısparoz katliamı yaptım limanda daha sonra tayfalar geldi vs.vs. Ağları attık limana geri döndük yattık kalktık.Buraları daha sonra anlatırım. Sabaha karşı 4 te denize açıldık. Sahilevlerinden yola çıktık güzelbahçeye doğru istikhamın açıklarındaki ağları toplamaya gidiyoruz. Karanlığı yararak ilerliyoruz hiçbir ışık yanmıyor sadece teknenin üst tarafındaki stop lambasına benzeyen ışık yanıyor. Ağların atıldığı yere yaklaştık. araba farından yapılmış bir fener vardı onu aramak için kamaranın ışığını yaktık anaaaaaam anaaaaam o ne güverte tirsi doldu neyse bu feneri çalıştırıp ağları arıyoruz ama ışığın tutulduğu yerden belki saniyede 1 kasa balık fırlıyor tirsiler çıldırmış olmalı diye düşündüm o an. arkama baktığımda güvertede 1 kasaya yakın tirsi vardı hepsini süpürgeyle denize canlı canlı iade ettim nede olsa yaz ve yumurtlama mevsimi bunu izleyince sanki o anı tekrar yaşadım.

aserkansatı
07-01-2006, 23:26
Bu dediğin olayı Üçkuyulara günün ik feribotu yanaşırken zaman zaman yaşadım.Tirsiler kendilerini panikle Levent Marinanın dolgu kayalıklarına çarpıyorlardı...

uzman
08-01-2006, 04:18
Yaw bu kızılırmağa benziyor. Ben de bir ışık hadisesine girsem olmaz mı? Fakat adam gerçekten balık tuttuğu için pewk memnun görünmüyordu. Neyse hayırlısı :deli: :deli: :deli:

canakkale
15-01-2006, 21:28
serkan kardesim ben bugüne kadar böyle balik filmi izlemedim!! insana kafayi yedirir bunlar galiba gölde cekilmis görüntüler bide ne baliklari oldugunu pek anlayamadim ama varya tek kelimeyle muhtesem harika bir sey !!!!!!

aserkansatı
24-01-2006, 23:06
Sami bu balıklarla ilgili bir belgesel izlemiş.Kılçıktan yenmiyormuş bu arkadaşlar.Adam bu yüzden mutsuz olmalı :D :D :D

uzman
25-01-2006, 02:46
Yaw Sami'yi çok özledik. Forumun tadı tuzu kalmadı. Meğer o yönlendiriyormuş her şeyi. Ne konu açan var, ne tartışma, hiçbirşey yok. Kısacası Sami gelmeli artık....
Saygılar....