PDA

Tüm Versiyonu Göster : At-çek te klipse kurşun takılır mı?

dr.zeki
03-09-2009, 19:28
Merhaba, herkese selamlar. İlk mesajım bu...daha önce hiç denemediğim at-çek sahte balık avı için ucuz bir tane aldım. 7 cm lik princess diye. satıcıya nasıl uygulayacağımı sorguğumda bana fırdöndü-klipse 35-40 gr kurşun takmam gerektiğini söyledi. anlamadığım bu kurşun sahte balıkcağıza denizin dibini boylatmaz mı. bu tekniği acaba nasıl öğrenebilirim.

Taygun KOCABIYIK
03-09-2009, 19:58
Merhaba, herkese selamlar. İlk mesajım bu...daha önce hiç denemediğim at-çek sahte balık avı için ucuz bir tane aldım. 7 cm lik princess diye. satıcıya nasıl uygulayacağımı sorguğumda bana fırdöndü-klipse 35-40 gr kurşun takmam gerektiğini söyledi. anlamadığım bu kurşun sahte balıkcağıza denizin dibini boylatmaz mı. bu tekniği acaba nasıl öğrenebilirim.
Av bölgeniz neresi?
İstanbul boğazında bu şekilde avlanıldığını biliyorum.
Fakat diğer bölgelerde ya sadece sahte yem yada sahte yemin önünde zargana şamandrası (sibirino da olabiliyor) kullanılarak av yapılıyor.

dr.zeki
03-09-2009, 20:07
Taygun Bey, öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. kartal- tuzla sahilde avlanmayı düşünüyorum. zargana topu aklıma geldi ama su doldurulan şamandıralar varmış bulamadım ; bunlar hakkında da tam bir bilgim yok.

Taygun KOCABIYIK
03-09-2009, 20:24
Mantık olarak hafif sahtenin ileriye atılması için gerekli ağırlığın sağlanması için kullanılıyor bu şamandıralar.

Bahsetmiş olduğunuz içine su doldurulan şamandıralarda 1 lira civarı hesaplı şeyler. Tıpasını açıp arzu ettiğniz miktarda içine su doldurup tıpayı kapatıyorsunuz böylece yüzen ve ağır bir şamandıra elde etmiş oluyorsunuz.

BALIK
19-07-2011, 07:59
kurşun takmak yerine kendiliğin den ağarlıklı rapalalar var.Ondan denemelisin