PDA

Tüm Versiyonu Göster : Yardım Lütfen İZmir

LiMoN
13-09-2009, 18:15
Ben kefal tutmaya daha doğrusu balık tutmaya baslıyalı 2-3 gün oluyor izmir eski foçada tutmaya basladım tekne flan hiçbirsey yok kıyıdan 4 kanca nın arasına 1 ekmeği sıkıstırıp atıyorum ama hiç tutamıyorum sezonu mu değildir anlamadım balık olduğu zaman direk tutuyorum 3-4 tane tuttum ondada sanas sürü ye attım galiba acaba mevsimi mi değil ne yapmam gerek yoksa baska bi tür e mi yonelsem tavsiyeleriniz nedir

şimdiden teşekkürler

seyirsubayi
14-09-2009, 08:52
dostum bak orada ne guzel söylemıssın balık oldugu zaman tutuyorum :) balık olmadıgı zaman tutamamak dogal degılmı :) avların daım olsun

LiMoN
14-09-2009, 12:40
kastetmek istediğim yani 1 kaç kez denk geldi atar atmaz balıklar aşağı çekmeye basladı ekmeği sanırsam sürünün üstüne attım :) ama normal attığımda ilk basta vurmazlarsa bir daha hiç vurmuyorlar acaba sezonu mu değil baska izmir de ne tür balıklar var baska bi balık a mı yonelsem acaba

Ege Demirağ
03-11-2011, 20:04
Foçada kale arkasına giderseniz kefal ve kupes tutabilirsiniz.

xnode
03-11-2011, 22:22
Kefal çok akıllı bir balıktır (Bilinenin aksine), yemin tuzak olmadığını anlamak için bazen 2 saat etrafında dolaşır gene de vurmaz. Biraz sabırlı olursanız yakalarsınız merak etmeyin.

nirvana35
04-11-2011, 20:19
hayat senin için rastgelsin canım kardeşim