PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kamış ve makine hakkında yardım ve yorumlarınız

ahmetceylan
06-10-2009, 19:12
Merhabalar..

Ben Shimano marka sörf kamış ve makina alacağım,bu konuda bana öneride bulunabileceginiz modeller varsa çok sevinirim.
Fiyat aralığı
Kamış 400 tl'ye kadar
Makina 400 tl'ye kadar

Şimdiden yardımlarınız için teşeküür eder iyi forumlar dilerim..

bucalı ferdi
06-10-2009, 19:28
Merhabalar..

Ben Shimano marka sörf kamış ve makina alacağım,bu konuda bana öneride bulunabileceginiz modeller varsa çok sevinirim.
Fiyat aralığı
Kamış 400 tl'ye kadar
Makina 400 tl'ye kadar

Neden shimano ?

Linefee kamışları da çok güzel .Değerlendirmenizde fayda var derim.

ahmetceylan
06-10-2009, 19:42
Neden shimano ?

Linefee kamışları da çok güzel .Değerlendirmenizde fayda var derim.

Olur öncelik ona verdim tavsiyeniz varsa degerlendiririm tabiki

Doğan ÖZCAN
06-10-2009, 19:54
ferdi abi yanlış anlamanı istemem ama marka demek çok para demek iyi makina yada iyi kamış demek olduğunu sanmıyorum.... usta abilerimizden tavsiye olarak aldığım.... malzeme satan yerlerde bulman mümkün ... kemeraltında satılıyor .... 3 metre spın kamış markası elegance 40 lıra.... makina ise ryobi 8000 vi üstelik japon malı...çin işi değil yani... bu makinada 80 lira ...madem ki limitin var mesela diyorum ... al bunlardan 3 kamış 3 makine .... ve makinada kamışda zımba gibi... kullanan arkadaşlarımız var abi.... ve çok memnunlar ...söylediğim gibi sakın yanlış anlama olurmu...sağlıkla kal abicim

discus
06-10-2009, 20:45
abim benim kamışım olympus makinam ise MACH 3.toplam 350 tl ye aldım
3 adet kafala beraber veriliyor.benim için mükemmel bir uyum oldu tabiki ama bence bunları seçmek için benim size tavsiyem kimseyi dinlemeyin.kendi el ve boy yapınıza uygun bir makina için satın alıcağınız markete gidin ve tüm modelleri iyice inceleyin.sebebi ise herkezin fiziki yapısı farlı olduğundan benim beğendiğim model size çok ağır yada hafif gelebilir yada kamış boyu istediğiniz verimi vermeyebilir.

not: 0.17 ip misina ve 60 gr ağırlıkla ben bu kamış ve makinala 150 metre üzerine atış yaptım bilginiz olsun.

ahmetceylan
06-10-2009, 22:06
ben kıyıdan kullanacagım veyeterince uzagı görmek istiyorum.. Genelde lüfer çipura avlamak için kullanacağım bu sekilde kullanabilcegim olta ve kamış almak istiyorum.
yorumlarınız ve degerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.

lütfen önerilerinizi esirgemeyin

discus
07-10-2009, 07:14
ben kıyıdan kullanacagım veyeterince uzagı görmek istiyorum.. Genelde lüfer çipura avlamak için kullanacağım bu sekilde kullanabilcegim olta ve kamış almak istiyorum.
yorumlarınız ve degerlendirmeleriniz için teşekkür ederim.

lütfen önerilerinizi esirgemeyin

ahmet bey size daha iyi yardımcı olabilmemiz için öncelikle lütfen imza ayarlarınızı tamamlayınız.sonrada hangi bölegede av yapacağınızı ve kıyının karakteristik özelliklerindende bahsederseniz daha detaylı bir paylaşım elbette olucaktır...

ahmetceylan
07-10-2009, 13:24
ahmet bey size daha iyi yardımcı olabilmemiz için öncelikle lütfen imza ayarlarınızı tamamlayınız.sonrada hangi bölegede av yapacağınızı ve kıyının karakteristik özelliklerindende bahsederseniz daha detaylı bir paylaşım elbette olucaktır...

Çanakkalede tutuyorum balık genelde boğazda Nara burnunda LÜfer - Çüpura-Levrek Teşekkür ederim

nihatkr
07-10-2009, 15:59
Merhabalar..

Fiyat aralığı
Kamış 400 tl'ye kadar
Makina 400 tl'ye kadar

ne diyorsun ya makina ve kamışa 800 TL mi? O paraya ne takımlar dizilir. Sonra pahalı demek iyi dmek değildir bence. Ele uyumu da önemlidir kamış ve makinanın.

Bu makina ve kamış işinde en iyi yöntem. Gideceksin büyük mağazalara gözünle görüp deneyip alacaksın. kafaların misinasınıda bedavaya getireceksin.

Necati ARAT
07-10-2009, 16:06
Evet arkadasım 1 makina ve 1 sorf kamış için 800 lira bence çok para ..
Bu kadar para ile en az 5 takım yapabilirsin..
Yükarıda diskus(serkan karınca) kardeşime katılıyorum..
Bence tüm modelleri gözden geçir ve kendin karar ver..
alacağın makinanın sörf kamışına uyumuna dikkat et...
Birde çakma markaların çin imalatlarına dikkat et..
alacağın malzemeler en az japon malı olsun...

yeni alacağın takımlarla şimdiden güzel avların seninle olmasını temenni ederim..

Selamlar..

köylü
09-10-2009, 13:23
Çanakkalede tutuyorum balık genelde boğazda Nara burnunda LÜfer - Çüpura-Levrek Teşekkür ederim

SHIMANO seçiminiz bence yerinde bir karar
ömürlük bir alışveriş olur ve ayırdığınız bütçe çok çok güzel kalburüstü bir takım dizmenize yeter .
not :tabi acemi değilseniz eğer acemiyseniz takımlara yazık edersiniz ;)

zuzu
09-10-2009, 14:23
bende bir shimano cu olarak sizlere shimanoyu tavsiye ederim fakat makina yada kamış seçimini kendınız yapın elinize en uygun olanı size en ıyı uyum sağlayanı...

Sargoz35
09-10-2009, 14:46
Sevgili Ahmet kardeşim,balık avında kullandığın malzemeleri özen ile bakımını zamanında yapıyorsan :D:D:D Shımano al derim ama bir çok arkadaşımız gibi balıktan balığa malzemelere bakıyorsan bence bu kadar fiyatlara takım düzmek bence gereksiz :D:D:D bilmem anlatabildim mi ? En iyisi senin içine sinen olmasıdır bence,şimdiden iyi avlarda kullanman dileğiyle,Selamlar.

Bahattin_Genc
28-02-2011, 04:24
Oncelikle herkeze merhabalar.Forumunuza yeni katildim ve gayet memnun oldum.Oncelikle benim sorum su spin kamis almak istiyorum fakat kamislar'da atar degerlerinin cok onemli oldugunu ogrendim ve yanlis secim yapmak istemiyorum.soruma gelince ornegin 200 atarli bir kamista 80 gramlik kursun kullansam ne olur?yada kamislarin uzerinde ne yaziyorsa mecburen o gramlarimi kullanmaliyim?bilgisi olan kisilerden bu konu hakkinda cevap vermelerini rica ediyorum.

Anıl ÜNALAN
28-02-2011, 10:08
Oncelikle herkeze merhabalar.Forumunuza yeni katildim ve gayet memnun oldum.Oncelikle benim sorum su spin kamis almak istiyorum fakat kamislar'da atar degerlerinin cok onemli oldugunu ogrendim ve yanlis secim yapmak istemiyorum.soruma gelince ornegin 200 atarli bir kamista 80 gramlik kursun kullansam ne olur?yada kamislarin uzerinde ne yaziyorsa mecburen o gramlarimi kullanmaliyim?bilgisi olan kisilerden bu konu hakkinda cevap vermelerini rica ediyorum.

Aramıza hoşgeldiniz. Kamışın gram aralıkları kamışın atabilceği en uygun ağırlıkları temsil eder. Yani 100-200 gram atarlı bir kamış 80 gramı atmaz diye birşey yok atar ama 100 ve 200 gram arasındaki ağırlıkları attığı gibi olmaz. 50-80 atarlı bir kamışta ise 100 gram atmak kamışı kırmaya neden olabilecek bir ağırlık olduğundan hiç bir zaman verilen ağırlığın üzerisinde ağırlıkla atış yapmamamız gerektiğini bilmeliyiz.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.