PDA

Tüm Versiyonu Göster : At-cek takımı

gani eren
24-10-2009, 17:57
at cek icin bu takim nasil bir takim olur böyle bir takimi önerirmisiniz
sevgli balik dostlarina merhaba
siz degerli ustatlardan bilgilerini rica edecegim

makina shimano FIRE BLOOD 2500FA
Airlik 222gr
Kamis ABU GARCIA 2.40 iki parca 127cm tasinir uzunlugu 10-40 atar agirligi 160gr
Misna spider wire 0.17 ultura cat 18.1 kg cekerli

siz degerli ustatlardan yardim ve bilgilerinizi bekliyorum

saygilar
gani

discus
24-10-2009, 19:42
Gani abi ben at çek ile pek fazla uğraşmadım ancak yazdığınız parçalara bakınca işe yarıyabilecek bir takımmış gibi duruyor.Neticeleri sizden bekliyor olucaz.
Saygılar..

gani eren
24-10-2009, 19:56
Gani abi ben at çek ile pek fazla uğraşmadım ancak yazdığınız parçalara bakınca işe yarıyabilecek bir takımmış gibi duruyor.Neticeleri sizden bekliyor olucaz.
Saygılar..

serkan kardes bende pek iyi tanimiyorum yazmaktaki amacim yanlis yapmamak
icin bilgilenmek isdedim

oltacı35
25-10-2009, 13:17
shimano makina 1660 TL. abu garcia kamış 200 TL. iki rakamlarda yaklaşık değerler.

değermi bilemem.karar yinede sizin.bir süre sonra at-çek işinden sıkılıp takımı bir kenera koyarsanız.boşa yatırım olabilir.

gani eren
25-10-2009, 14:48
shimano makina 1660 TL. abu garcia kamış 200 TL. iki rakamlarda yaklaşık değerler.

değermi bilemem.karar yinede sizin.bir süre sonra at-çek işinden sıkılıp takımı bir kenera koyarsanız.boşa yatırım olabilir.

nazmi bey merhaba

SHIMANO FIRE BLOOD 2500FA makina yaklasik 600 TL
ABU GARCIA FANTASISTA ROCKSWEEPER 2.40cm 10-40atar 160gr agirlik kamis da ayni 600 TL
MISNA 250 m sariyor oda 110 TL tutuyor
fiyatlri bu

selam gani

oltacı35
26-10-2009, 07:45
Gani bey benim internetteki araştırmalarımda bulduğum fiyatlar bunlardı.yanılmış veya yanlış bakmış olabilirim.bu nedenle sizi yanlış yönlendirdiysem özür dilerim.fakat yukardaki rakamlara bakılırsa rakam 1310 TL gibi bir rakam tutuyor.ekonomik durumunuzu ve amatör balıkçılık geçmişinizi bilmediğim için bir şey diyemem.eğer daha başlangıç aşamasındaysanız bu kadar pahalı bir takım yerine daha makul fiyatlı bir takımla başlamanızı öneririm.

örnek olarak ben SPRO 210 cm 5-25 gr atarlı ve SPRO 240 cm 25-40 gr atarlı spin kamışları ve ALBASTAR millenyum 40 ve SHAKESPEARE hurricane makinaları asso double strenge 0.25 misina ile kullanıyorum.makinalar 35-40 TL civarında kamışlar 25 TL civarında misina 8 TL civarında.

bu arada başka bir sitede bu takımı kuşadasında kullanacağınızı yazmışsınız.

peki kuşadasının neresinde.benim de yazlığım kuşadasında eğer kuşadasına geldiğinizde bir araya gelirsek hem yeni bir dostluk doğmuş hemde balık avı konusunda fikir alışverişinde bulunmuş oluruz.

bir başka konu; küçük oğlum kocaeli üniversitesi makina mühendisliğinde okuyor.

SELAMLAR.

gani eren
26-10-2009, 17:16
Gani bey benim internetteki araştırmalarımda bulduğum fiyatlar bunlardı.yanılmış veya yanlış bakmış olabilirim.bu nedenle sizi yanlış yönlendirdiysem özür dilerim.fakat yukardaki rakamlara bakılırsa rakam 1310 TL gibi bir rakam tutuyor.ekonomik durumunuzu ve amatör balıkçılık geçmişinizi bilmediğim için bir şey diyemem.eğer daha başlangıç aşamasındaysanız bu kadar pahalı bir takım yerine daha makul fiyatlı bir takımla başlamanızı öneririm.

örnek olarak ben SPRO 210 cm 5-25 gr atarlı ve SPRO 240 cm 25-40 gr atarlı spin kamışları ve ALBASTAR millenyum 40 ve SHAKESPEARE hurricane makinaları asso double strenge 0.25 misina ile kullanıyorum.makinalar 35-40 TL civarında kamışlar 25 TL civarında misina 8 TL civarında.

bu arada başka bir sitede bu takımı kuşadasında kullanacağınızı yazmışsınız.

peki kuşadasının neresinde.benim de yazlığım kuşadasında eğer kuşadasına geldiğinizde bir araya gelirsek hem yeni bir dostluk doğmuş hemde balık avı konusunda fikir alışverişinde bulunmuş oluruz.

bir başka konu; küçük oğlum kocaeli üniversitesi makina mühendisliğinde okuyor.

SELAMLAR.

Nazmi bey tekrar merhaba
evet siz fiyatlar konusunda doru dur siz türkiye deki fiyatlara bakmis olmalisiniz
ben yurt disi yani almanyadaki bir sitede bu fiyata bu gün aldim
ben 2 yildir hevesliyim amacim bir hobi olsun stres atalim iyi arkadas ve dostluklar olsun fiyati bana makul yeterki hosuma gitsin evet kusadasinda davutlarda yazligim var yazlari 3 ay kaliyorum
kocaelinde körfezde evim var bende sizleri tanimak isderim yazin nasip olursa mayisda adada olurum
selam gani

zuzu
26-10-2009, 18:30
bu guzel sohbet burda kalmasın abılerım sizlerin bulusmasını ve fotografları buraya koymanızı beklıyorum haberınız olsun işte amacımız bu zaten yenı dostluklar paylaşımlar çok mutlu oldum çokk

gani eren
26-10-2009, 18:37
Nazmi bey tekrar merhaba
evet siz fiyatlar konusunda doru dur siz türkiye deki fiyatlara bakmis olmalisiniz
ben yurt disi yani almanyadaki bir sitede bu fiyata bu gün aldim
ben 2 yildir hevesliyim amacim bir hobi olsun stres atalim iyi arkadas ve dostluklar olsun fiyati bana makul yeterki hosuma gitsin evet kusadasinda davutlarda yazligim var yazlari 3 ay kaliyorum
kocaelinde körfezde evim var bende sizleri tanimak isderim yazin nasip olursa mayisda adada olurum
selam gani

Nazmi bey merhaba
evt ben su an isvicredeyim mayis 2010 da adada olacigim nasipse
telini kayita aldim ariyacagim gelmeden isdegin olursa haberleselim
selam

gani eren
26-10-2009, 18:38
bu guzel sohbet burda kalmasın abılerım sizlerin bulusmasını ve fotografları buraya koymanızı beklıyorum haberınız olsun işte amacımız bu zaten yenı dostluklar paylaşımlar çok mutlu oldum çokk

fatih bey selam ve merhaba

oltacı35
26-10-2009, 18:40

ilk önce senin haberin olacak fatihim.sen merak etme

zuzu
26-10-2009, 18:54
ilk önce senin haberin olacak fatihim.sen merak etme

eyvallah nazmi abim..

rahatol_gs
01-11-2009, 14:00
Gani bey sizin yazdığınız makina ortada kalmış bir makina. size önerim ya 4000 FA alıp her durumda yararlanabilmeniz, yada yeni başladığınız için SHIMANO marka makinelerden 200-250 tl lik 0,35-200-300 misina kapasiteli ve ort. 500-600 (60 lık)gr lik bir makina size yetecektir. zaten aralarında kalite olarak fazla bir fark yok !

genç balıkçı
12-02-2011, 23:06
eğer iyi bir takım istiyorsanız size shimano catana 270 parçalı kamışı ve awa-shima astro finesse 2000 öneririm.2.40 kamışla fazla uzağa atamassınız vede kullandığınız misina hem ince hemde çekeri yüksek olmalı mesela lineaffe 0.20 13.5 kg çekerli misina size uygundur...şimdiden rastgele...

akinyildiz81
13-02-2011, 22:07
abim cormoron 2.70lik kamış(30-40ytl) cormoron makina(40ytl)pelikan sahte(5 ytl)ile bir tanesi 3.5kg gelen 5-6 tane levrek tuttu aynı gün.2.gidişiydi foruma fotolarını koydum.şimdi ihtiyacı olanı biliyor ve daha pahalı takım yapıyor.örneğin shimano catana sert kamıştır ben pek hazzetmem ama at çek yapan diğer arkadaşlar tapar. shimano force masterın ucu çok esnektir hafif yemleri kastırmadan iyi atar bende bunu sevdim.ilk aşamada bence orta direkt takım yap ama misinanı mutlaka kaliteli tut.misinan berkley cyristal olsun.avcı balıkların misinanın kalınlığına rengine felan baktığı yok benden söylemesi.(kalın misinayla uzağa atışlar güçleşiyor tabi başta dediğim gibi orta yolu sen kendin bulacaksın.)

akinyildiz81
13-02-2011, 22:09
bu arada Gani Bey doğum tarihinizi sonradan gördüm hitapta hatamız olduysa affola..

genç balıkçı
17-02-2011, 21:40
ben catanayı büyük memnuniyetle kullanıyorum.bazı yorumlarda da yazdığı gibi sihirli bir kamış sanki... at-çek yapmayı bilen arkadaşlar adeta taparlar...

akinyildiz81
18-02-2011, 17:09
ben catanayı büyük memnuniyetle kullanıyorum.bazı yorumlarda da yazdığı gibi sihirli bir kamış sanki... at-çek yapmayı bilen arkadaşlar adeta taparlar...

valla kendimi bildim bileli at çek yapıyorum hatta başka türlü balık yakalamıyorum.catana her işe yaraması için yapılmış bir kamış.force master daha profosyonel bence.catana sert 10-40 gr atarlı forcemaster esnek 10-30 gr atarlı .basit bir mantıkla 10grlık sahteyi hangisi daha iyi atar dersen denedim gördüm force master bayağı iyi atıyor 50grlık sahteyide forcemaster atamaz.su üstü sahtelerde hangisi daha iyi aksiyon veriyor dersen forcemaster çok önde.catana bence fiyat performans açısından çok da iyi olmayan yakaladığı balıkla değil kullandığı malzemeyle bu işte uzmanlığını gösteren arkadaşların abartısı.valla uzunca bir süre remixon synergy kullandım catanadan çok fark göremedim.birde nokta atış gerektiren zamanlarda çok hafif bilek hareketiyle force master tık diye istediğin noktaya atıyor.avcı kendisini tanıyacak, gereksinimini öğrenecek sonra yatırım yapacak.en mantıklısı bu.

genç balıkçı
22-02-2011, 08:29
valla kendimi bildim bileli at çek yapıyorum hatta başka türlü balık yakalamıyorum.catana her işe yaraması için yapılmış bir kamış.force master daha profosyonel bence.catana sert 10-40 gr atarlı forcemaster esnek 10-30 gr atarlı .basit bir mantıkla 10grlık sahteyi hangisi daha iyi atar dersen denedim gördüm force master bayağı iyi atıyor 50grlık sahteyide forcemaster atamaz.su üstü sahtelerde hangisi daha iyi aksiyon veriyor dersen forcemaster çok önde.catana bence fiyat performans açısından çok da iyi olmayan yakaladığı balıkla değil kullandığı malzemeyle bu işte uzmanlığını gösteren arkadaşların abartısı.valla uzunca bir süre remixon synergy kullandım catanadan çok fark göremedim.birde nokta atış gerektiren zamanlarda çok hafif bilek hareketiyle force master tık diye istediğin noktaya atıyor.avcı kendisini tanıyacak, gereksinimini öğrenecek sonra yatırım yapacak.en mantıklısı bu.

shimano catananında 10-30 gr atarı olan var ben ondan söz ediyorum.zaten atarı 30'un üzerine çıkınca küçük yemleri atmak gözle görülür biçimde zorlaşıyor...

genç balıkçı
22-02-2011, 08:36
yalnız catana bx serisinden bahsediyorum.cx serisinin halkaları çok küçük fly olta gibi...kamışın catana yazan yeri bx'e göre daha kalın.böylece atarken fazla geri tepme yapmıyor ama çok sertleşiyor ...bx öyle değil....