PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bir Levrek Macerası.

Bornovalı
12-11-2009, 21:17
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Değerli dostlar,
birkaç ay önce değerli arkadaşım Vedat'tan ''ava kaçalımı?'' diye bir teklif geldi,zaten evde kurtlanmış hazır kıta bekliyordum,komşum Mustafa abimide alıp hemen yola koyulduk.
akşam saat 19 civarı oltaları salladık,yaklaşık 1 metre yüksekliğinde dalgaların arasından ne geleceğini merakla beklerken benim kamışa orta şiddete bir vurş aldım,o anda diz boyu sudaydım, başladım balığı çekmeye.
balığı almama yaklaşık 4 metre kala kamışta bir ağırlık hissetim,sonra suda garip birşeyler olduğunu anladım tam o anda benim kamış beni suya düşürecek şiddette kasıldı, zor toparladım ve mücadelenin içinde buldum kendimi.
misina tam önümde, bir sağa bir sola sanki bir ışık gibi gezmeye başladı dalgalar yüksekten düşüp yere vurduğunda canavala karşı karşıya geldim,inanın en azından 70 cm boyunda koca bir levrek karagözü ağzına almış bu benim dercesine çekiştirip duruyor bende onunla sidik yarışına girmiş'' ben alacam'' diye asılıp duryorum, bir yandanda VADOOOO,KOMUTANIIIIIM diye bağırıyorum.
sonunda olan oldu koca levrek al senin olsun deyip çekip gitti. bende avucumu yaladım tabi.
olatayı asılmayıp bırakmış olsaydım belkide o güzelim Levrek benim olacaktı,ama malesefki heycan yaptım ve sonunda çok üzüldüm.

işte buda şansız karagözüm,bana hayatımın en heycanlı dakikalarını yaşattı.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Taygun KOCABIYIK
12-11-2009, 21:48
Ah o levrekler. İnsanı ne zaman gafil avlayacaklarını öyle iyi bilirler ki...
Umarım birdaha ki karşılaşmada kazanan sen olursun Rıdvan abi.

Necati ARAT
13-11-2009, 07:10
Ahh ahhh Rıdvan abi ne yaptın yahu..
Kaçarmı koca balık..
Eeee ne demişler Kaçan balık büyük olur..
Neyse nasip değilmeş işaallah bir gün o canavarla karada hesaplaşırsın ..
Paylaşım için teşekkürler emeğinize sağlık..

Yağız DEMİR
13-11-2009, 08:08
ahhh ahhh şimdi o levrek olacaktı de ne sohbetlı yemek olurdu

Murat ADAK
13-11-2009, 09:07
Üzülme abicim daha büyükleri nasip olur inşallah.
Paylaşım için teşekkürler.

zuzu
13-11-2009, 09:10
abı bu levrekler hep boyle :( sağlık olsun ınsallah bırgun kıstırırsın :)

delvel
13-11-2009, 16:45
rıdvan abi bir baska zaman yıne denk gelir o levrek ve atarsın sepete.. bu arada anlatım cok başarılı olmuş.. teşekkürler..

seyirsubayi
14-11-2009, 07:36
mutlaka kı bır gun gene denk gelır o balık sana ... bır dahakıne kacamayacagına emınım .. avın daım olsun

Anıl ÜNALAN
14-11-2009, 17:15
Boşver abi en azından karagözden olmamışsın :P demek isterdim ama diyemiyorum :) Gerçekten kaçan balık her zaman büyük oluyor, keşke yakalayabilmiş olsaydın da o balığı tebrik ediyo olsaydık :)

Peşini bırakma derim o balığın :)

Bornovalı
15-11-2009, 06:49
Sevgili gönül dostlarım,
güzel mesajlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
O levrekle ikinci maç için her hafta sonu aynı yere gittim,fakat cesaret edipte shaya çıkmadı :( okadar kafaya taktımki bazen gece yarısı hazırlık dahi yapıp yola çıktığımı bilirim.
Doğrusunu isterseniz Levrek avında çokta fazla terüben olmadı,ben daha çok çupra avcısıyımdır ama bu heycandan sonra levrek avını ikinci sıraya koydum:)
,ve levrek avclığının üzerine biraz daha düşüp tekniklerini araştırdım.
İçimizde favori avı levrek olan varsa bu merayı tarif ce tavsiye ederim.
hepinize rasgelsin.

discus
16-11-2009, 17:12
Rıdvan abi en azından karagözü bari o canavara bırakmamışsın olaya birde bu yönden bak...;):D:D

Bornovalı
16-11-2009, 19:50
Rıdvan abi en azından karagözü bari o canavara bırakmamışsın olaya birde bu yönden bak...;):D:D

:D:D abicim o karagözün yencek halimi kaldı hayvanı elime aldığımda hala altına kaçırıyordu :D kalbi sanki gözlerinde atıyordu vallahi.:D

ibrahimz35
16-11-2009, 20:54
Bu sefer maçı levrek almış, sen onu rövanş yenersin...
Takma kafana daha bunun gibi kaç macera yaşayacaksın...

JOKER-X
17-11-2009, 00:51
en kısa zamanda o bahsi geçen levrek ile fotografını bekliyorum ... rastgelsin.. (komşum)

Hasan BALIKÇI
17-11-2009, 15:02
inşallah sen o karagözü hırpalayan levreği hırpalamadan oltanın ucunda kıyıya çıkarır işte o andan sonra gerekeni yaparsın;):Dkaragözün üstündeki yara izini sen levreğe bıçak ile atki mangalda pişirirken ateşin sıcaklığını içinde hissetsin ve ufacık balığa yaptıklarından pişmanlık duysun:D

rıdvan biladerim gerçekten kaçanlar muhteşem oluyor:hıııı:ama birgün yakalanıyorlar:D

rastgelsin biladerim:)

Bornovalı
17-11-2009, 16:27
inşallah sen o karagözü hırpalayan levreği hırpalamadan oltanın ucunda kıyıya çıkarır işte o andan sonra gerekeni yaparsın;):Dkaragözün üstündeki yara izini sen levreğe bıçak ile atki mangalda pişirirken ateşin sıcaklığını içinde hissetsin ve ufacık balığa yaptıklarından pişmanlık duysun:D

rıdvan biladerim gerçekten kaçanlar muhteşem oluyor:hıııı:ama birgün yakalanıyorlar:D

rastgelsin biladerim:)

:D Eyvallah Hasan abi ,çalışmalar fırsat buldukça devam edecek.
saygılar.

arsenyildiz
23-11-2009, 07:31
Hocam levrek heyecan yaptırır adamda hakkaten ben bugune kadar bir türlü levrek yakalayamadım bir iki kere kaçırdım sadece, ama yakalasan şahane olurdu gözüken o ki hakkaten büyük levrekmiş.

Umarım biz de bir gün buyuk bir levrek yakalarız..

Bol şanslar