PDA

Tüm Versiyonu Göster : At-çek

erzhasan
13-11-2009, 20:08
iyi günler adım hasan siteye uzun zmandan beri geziniyorum ama henüz aradığım şeyi bulamadım o yüzden siz değerli üstadlarımdan yardım almak istedim takıntılı kaldığım konu şu alabalık avı için gölde at-çek yapmak itiyorum kamışım shımano alivio ax 2,70 cm ama buna uygun makine bulamadım sizlerden yardım edecek üstadlarım varsa yardım cı olabilirmisiniz (bütçem:80tl)....rasgele:):rolleyes:

akinyildiz81
13-11-2009, 20:33
valla yıllardır alabalık avlıyorum 10ytl lik makina bile iş görüyor.ama nasıl bi şey arayabileceğini söyleyebilirim.kamış göl için iyi,büyük nehir için idare eder,dere için fazla.alabalık ağzı kolay yırtılan bir balıktır.kendiside çok fazla çırpındığı için çok fazla bekletilen oltadan her türlü kaçar(eğer üst çeneye dik olarak takılmamışsa)bu yüzden hızlıca çekebileceğin bir makinaya ihtiyaç duyabilirsin.birde fazla misinayı sarmasından ziyade yemin uzağa gitmesine engel olmayacak kafaya sahip bir makina aramalısın.bence makinayı idare eder bi şey al.misinanı en sağlamından al.neden dersen devasa boyutlarda alabalıklar kaçırdım.tamamına yakını misina yüzünden oldu.çok küçük boyutlarda alalar bile bayağı direniyor çünkü :)

erzhasan
13-11-2009, 22:27
saol abi bunları biliyordum saol abi ama ben sadece sizlerden makine markası ve modeli istedim çünkü hemen hemen hepsine baktım ama bulamadım

erzhasan
15-11-2009, 22:19
acaba sorumu yanıtlayacak bir büyüğüm yokmu?

eskişehir'li
21-11-2009, 19:31
acaba sorumu yanıtlayacak bir büyüğüm yokmu?

ultralight olta 1.90cm. uzunlukta, max. 3-4 kg. lık misina, ultralight spining reel (makara), 4-6 gr. (1/16-1/8 oz.) mepps al. bununla kolayca atabilir, alabalık yakalayabilirsin. yaklaşık 40- 50 liraya malolur. umarım yardımcı olabilmişimdir. rastgele.

eskişehir'li
21-11-2009, 19:34
saol abi bunları biliyordum saol abi ama ben sadece sizlerden makine markası ve modeli istedim çünkü hemen hemen hepsine baktım ama bulamadım

markaya örnek olarak quantum hypercast micro rd öneririm ama şu anki fiyatını bilmiyorum.

f1r1nc1_72
24-07-2011, 08:22
Abi , Spro passion Modellerini bulabilirsen onları almanı tavsiye ederim.Akın abinin dediklerinede uygun bir makine...Askıdan 1 kg kefali çektim :) Ama yarı yolda kamıştan korkup misina yı elime alıp devam ettim :) Bu arada fiyatı 60 lira gibi bir şeydi ben alırken...