PDA

Tüm Versiyonu Göster : izmir foçada at çek

tevez
28-12-2009, 09:04
izmir foçada at çek nerelerde yapılır nasıl takım kullanılır yardmlarınızı bekliyorm

Necati ARAT
28-12-2009, 09:07
izmir foçada at çek nerelerde yapılır nasıl takım kullanılır yardmlarınızı bekliyorm

Kırna kardeşim ..
Foçada avlanan arkadaşlar yardımcı olacaktır umarım..

İsminde sanırım yanlışlık yoktur..;)
Kırna ne manaya geliyor daha önce hiç duymadığım bir isim..:confused::confused:

ocaklar
18-01-2010, 22:02
yenifoçada bildiğim kadarıyla belediye plajının oradan rüzgarın 7-8 olduğu zamanlarda kışın atçek ile iri levrekler yakalanıyormuş..oralı bir abimiz anlatmıştı geçtiğimiz yaz...

Anıl ÜNALAN
18-01-2010, 22:25
yenifoçada bildiğim kadarıyla belediye plajının oradan rüzgarın 7-8 olduğu zamanlarda kışın atçek ile iri levrekler yakalanıyormuş..oralı bir abimiz anlatmıştı geçtiğimiz yaz...

Levreğin yüksek havayı sevdiği doğrudur gerçekten yüksek havalarda çok iştahlı oluyor. Ama 7-8lik rüzgarda atçek materyelini(rapala, kaşık, silikon) ileriye atmak sanırım büyük bir sorun olur bunun için kullandıkları bir yöntem var mı ya da deniyorlar mı ?

ocaklar
19-01-2010, 19:45
geçen yaz bi abimiz yeni foçadaki belediye plajının önünden olta atarken bahsetmişti.bir avukat geliyormuş.her geldiğinde de mutlaka güzel bir levrek alıyormuş.rüzgarın 7-8 olduğu zamanları tercih ettiğini o şekilde takip ettiğini söylemiş.bende onun yalancısıyım.....

mehmetulas
19-01-2010, 20:46
geçen yaz bi abimiz yeni foçadaki belediye plajının önünden olta atarken bahsetmişti.bir avukat geliyormuş.her geldiğinde de mutlaka güzel bir levrek alıyormuş.rüzgarın 7-8 olduğu zamanları tercih ettiğini o şekilde takip ettiğini söylemiş.bende onun yalancısıyım.....

evet tanıyorum oavukatı benim davaya bakan kadir abi yıllardan beri orada levrek avlarmış öyle anlatıyordu ben pek anlamam ama hava poyraz eserken kuvvetli dalgalar varken avlıyormuş hatta bana beraber gidersek çok kuvvetli giyinmemi söylemişti.
yazında oradan biz çok mırmır ve çupra yakalarız.