PDA

Tüm Versiyonu Göster : genç_balıkcı_77 ! O bir fenomen ! NEREDE ??

xnode
23-02-2010, 17:47
[Only Registered Users Can See Links]

genç_balıkcı_77 adında bir arkadaş vardı burda geçen senelerde.
Acep hala buralarda mıdır ? Mesajlarını severek takip ediyorduk.. Hatta genç balıkçı 77 funclup kurulması dahi teklif edilmişti.. :)

genç_balıkcı_77 Müthiş anılarından bir potpori..

şimdi sazanı yakalamak çok zor deil . Aslında basit sazan çoğu şeye gelir . Örneğin biz pikniğe gitmiştik göle gölde tatlı su balıkları wardı kardeşimle birlikte suya bir parça ekmek attık 10 dk sonra balıklar toplandı 10 dk sonra tekrar attık kolum kadar sazan geldi ekmeği içine çekti . İşte sizde taktırmayı ekmeğe takıp suya atın o sazanda sazanlık yapıp atlıyacaktır bizde atladı . Ama balık büyüktü ve zor çektik ama kılçıklıydı güzel pişirirseniz güzel yersiniz bu arada 1 taktırma ile çekmedik haberiniz olsun zıpkınlada tutabilirsiniz

Birgün ine arkadaşlarımızla toplandık başladık yüzmeye derine açıldık dönerken tam üstümüze doğru kefal sürüsü gelmeye başlamış biz bunun farkında deilin ben en soldayım kefal sürüsüde soldan soldan geliyor bi 5 tane gibi bana çarptı ben hızlandım sonra çıktım arkadaşlar da geldi aldık taktırmaları tuttuk kefali .Ziyafeti yaptık

şamandıranın başka yöntemleride wardır ben kıbrısı genelde tercih ederim sen beklersin avın kıstırılıp takılırsa kalkar yavaş yavaş çekersin.Kıbrısın köşesinden biz uzun bi misinaya 15 tane kanca takarız misinada boş biyere yumrukdan biraz daha küçük bir ekmek sararın ama ekmek kabuğu dışarı bakacak şekide deil sonra o 15 kancayı sararız ekmeğe sonra atarız kancalar ıçları açık olucak bazılarıda yenebilir yerlere ekmeğin içinde atarız denize zaten kefal yerken ekmeği takılır takılmazsada bidaha at. bunu kıbrıs şamandırasına yapıp denedim daha kolay geliyorlar ama nedense çekerken kaçıyorlar bide çekmek zor oluyor 1 den fazla balığı çekmek

Bir gün bizim arkadaşlar toplanmışlar denize gitmişler arkadaş (Erdem Piranoğlu) atlamış denize açılmış açılmı... 30 dk sonra yüzerken birden tam üstünden yunus atlamış.
5 Tane yunus etrafında yüzmeye başlamış arkaşata çok korkmuş başlamış yüzmeye . İleride bir adam hep yatını çekiyordu gitmiş yata çıkmış . 5 Tane yunus yatın etrafında zıplayıp yüzüyorlarmış . Arkadaşda ortalama 30 dk yatta kalmış sonra atlamış suya başlamış yüzmeye zor kurtulmu. Arkadaş şundan çok korkmuş ; Bu yunuslar yabanilerse bana zarar verirseler diye ama yunuslar insan canlısıdırlar

şimdi bu olay 11.06.2008 tarihinde oldu ben ikizimle karamürselde amatör balıkcıyız ilk başta dolaşıorduk biri dedi cam göz inanmadık sonra marinaya gittik yani yapıldı dolaşorduk oralarda bakıorduk tanıdıklar ne kadar tuttu diye bir an ikizimle iddiaya girdik 5 ytl sine ben denize atlarım diye ikizim tamam dedi ben üstümü çıkardım bide ne görüyim tam atlıcam zaman altımdan 1.5 m boylarında balık geçti dedim sudan öle gözüküyor sonra suyun yavaşça üstüne çıktı birde ne görüyim camgöz hemen gittim doğrulamak için sorduk ordaki balıkçıların misinalarına dolandı çekmeye çalıştık misinayı kopardı ben hemen ewe gittim net ten araştırdım gördüğüm gerçekten cam gözmüş aman dikkat körfezin en tehlikeli balığıymış sonra 1 daha denize girmeme kara rı aldım (yüzersem havuzda) bu tamamen doğrudur yemin ederim

ifadelere dikkat...:helal:
Genç Balıkçı aramıza dönmenizi bekliyoruz...

Taygun KOCABIYIK
23-02-2010, 19:36
Hakikaten paylaşımlarıyla ufkumuzu genişleten, bizi ihya eden bir üyemiz.
Aramıza dönmesini dört gözle bekliyorum :deli:

Mehmet BODUROĞLU
23-02-2010, 19:47
Evet harika bilgilendirmeler yapmış.
Evet bende beklerim dönmesini :)

walras
23-02-2010, 19:48
bende uzun zamandır foruma girememiştim. ama genç balıkçı_77 aklıma gelitordu:) Taygun genç balıkçı yetmişyedinin şöhreti forumu aşmış:) haberin ola... sevgiler

Kamil ESEN
23-02-2010, 22:10
Ben insanlarla uğraşan biri olarak şunu tespit ettim.Bu arkadaş çok temiz kalpli ve samimi.Bende aramızda görmekten mutlu olurum..

delvel
24-02-2010, 00:14
genç balıkcının o muhteşem anılarını cok özlüyorum cem abi..
nerden geldi aklına:D
bende aramıza dönmesini 4 gözle beklıyorum, özledik:)

The Lunatic
24-02-2010, 03:06
Ben de bu anıların hepsini severek okudum. Genç balıkçı gerçekten de bir fenomenmiş :D

Necati ARAT
24-02-2010, 07:21
Evet Kardeşim efsane gibi duruyor..
Tagooo ..kardeşimize Bir mesaj atta keyfimiz gelsin..

Anıl ÜNALAN
03-03-2010, 21:31
Vayy bende çok özledim bu güzel kardeşimizi, konuyu yeni farkettim ve gerçekten o güzel anları tekrardan yaşadım :) umarım yakın zamanda genç_balıkçı_77 kardeşimiz ihtiyar_balıkçı_77(büyümüştür yani :D ) olarakta olsa döner :D