PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sardalya Yem Olarak Nasıl Kullanılır

Necati ARAT
04-03-2010, 09:19
Sardalya - Uskumru - Kolyoz

Sardalya, Uskumru ve Kolyoz balık avında en geçerli yemlerdendir. Taze olarak kullanılabildikleri gibi tuzlanarak kısa süreli saklanarak da kullanılabilirler. İğneye yarım, tek parça veya fileto olarak istenildiği gibi takılabilirler. Aşağıda farklı tekniklerle bu balıkların nasıl uygulandıklarını görebilirsiniz.

Parça halinde kesilerek kullanımı ;

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Fleto çıkartılarak kullanımı ;

Savurma sırasında dağılmaması için lastik misine ile sarılması iyi olur.

mpRw0ruKqfE&feature=player_embedded

Kamil ESEN
04-03-2010, 09:44
Güzel bir çalışma olmuş.Emeğine teşekkürler.

Necati ARAT
04-03-2010, 10:12
Güzel bir çalışma olmuş.Emeğine teşekkürler.

Ben teşekkür ederim Kamil Abim..:)

xnode
04-03-2010, 10:51
Sardalya salamura biçiminde de yem olarak kullanılabilir. Salamura yapılan sardalya lastik gibi olduğundan iğneden çıkması daha zor olur.

Taygun KOCABIYIK
04-03-2010, 11:05
Geçtiğimiz gün Süleyman kaptanla çıktığımız avda üstteki gibi takıyordum iğneye sardalyayı ama o ucu çıkan kısmı tekrar döndürüp sardalyaya saplayarak takmamı söyledi ve gerçekten o şekilde daha iyi verim aldım.

Sardalyayı ayrıca bütün olarak kullanmakta mümkün dip kıbrısı ile forumda bir çok defa bu konu geçti arzu edenler arama kısmından bulabilirler bu konu hakkında bilgi.

Necati ARAT
04-03-2010, 12:42
Sardalya salamura biçiminde de yem olarak kullanılabilir. Salamura yapılan sardalya lastik gibi olduğundan iğneden çıkması daha zor olur.

Geçtiğimiz gün Süleyman kaptanla çıktığımız avda üstteki gibi takıyordum iğneye sardalyayı ama o ucu çıkan kısmı tekrar döndürüp sardalyaya saplayarak takmamı söyledi ve gerçekten o şekilde daha iyi verim aldım.

Sardalyayı ayrıca bütün olarak kullanmakta mümkün dip kıbrısı ile forumda bir çok defa bu konu geçti arzu edenler arama kısmından bulabilirler bu konu hakkında bilgi.

Katılım ve deneyimleriniz için teşekkürler..

The Lunatic
04-03-2010, 12:44
Çok güzel bir paylaşım. Çok teşekkürler

Necati ARAT
04-03-2010, 12:45
Çok güzel bir paylaşım. Çok teşekkürler

Uğur kardeşim Faydalı olabileceksem ne mutlu bana ..
Katılım için ayrıca teşekkürler..

The Lunatic
04-03-2010, 12:55
Çok faydalı oldu Necati Abi. Acaba videoda kullanılan lastik misina yemcilerde satılıyor mu bizim ülkemizde? Çok kolaylık sağlayan birşeye benziyor.

Necati ARAT
04-03-2010, 12:59
Çok faydalı oldu Necati Abi. Acaba videoda kullanılan lastik misina yemcilerde satılıyor mu bizim ülkemizde? Çok kolaylık sağlayan birşeye benziyor.

Uğur kardeşim Ben hisarönünde 1-2 malzemeciye sordum ama bulamadım öylelikle peşini bıraktım ama Hatırlarsın bir zaman önce Manisaya dostları ziyarete gittik orada bir malzeme satan abimizde 2 makara bundan bulduk hemen aldık..:)
Ama aramakta fayda var mutlaka bir yerde bulunur..;)

The Lunatic
04-03-2010, 13:13
Tamamdır Necati Abi. Demek ki en azından bizim buralarda da var. Sora sora Bağdat bulunurmuş. Bulabileceğim bir yer olursa paylaşırım buradan. Teşekkür ederim.

Necati ARAT
04-03-2010, 13:20
Tamamdır Necati Abi. Demek ki en azından bizim buralarda da var. Sora sora Bağdat bulunurmuş. Bulabileceğim bir yer olursa paylaşırım buradan. Teşekkür ederim.

Eyvallah Uğur kardeşim..
Haydi bakalım sana denk gelsin..;):)

pendikli balıkçı
08-11-2011, 21:50
Yine çok iyi bir paylaşım olmuş Necati abi.