PDA

Tüm Versiyonu Göster : KaptanKarabulut'un MART 2010-MART 2011 Seyir Defteri (YORUM SAYFASI)

kaptankarabulut
04-03-2010, 14:21
Evet Dostlar..

Bu sayfaya da Seyir Defterimde oluşturduğum Günlükteki, Avlarım ile ilgili
Yorum, Düşünce ve Sorularınızı buraya aktararak paylaşımda bulunabilirsiniz..

Şimdiden göstereceğiniz ilgiye teşekkür ederim..

Rastgelsin..

Necati ARAT
04-03-2010, 14:30
Değerli abim Haydi Hayırlısı ..
Senin hergün yaptığın avlarla paylaşımsız kalmıyacağız işaallah..
Avlarını ve detaylı bilgilerini buradan paylaşacağın için şimdiden teşekkürler..

İğnen keskin Livarın Dolu olsun..
Kazasız Belasız ..
Kal Sağlıcakla ..

RASTGELSİN..

mehmetulas
04-03-2010, 15:02
kaptanım seyir defterin hayırlı olsun
bu yazıların faydasını gelecek yıl çok daha iyi anlıyacağız
ava gittiğimizde boş dönme olasılığımız en aza inecek inşallah
allah sağlık verirse önümüzdeki yıllarda herkesin kılavuzu olacaktır sizin raporlarınız

Necati ARAT
04-03-2010, 15:06
TARİH : 02/03/2010
YER : PINARLI ADASI İLE KEMİK HASTANESİ ADASI ARASI.
BAŞLANGIÇ : SABAH 8 BİTİŞ :AKŞAM 17
DERNLİK : 28 METRE.
RÜZGAR : GÜNEY G.B YÖNÜNDE 18 İLE 26 KM ARASI.
SU AKINTI : DOĞUDAN BATIYA DOĞRU ZAMAN ZAMAN FAZLA..
YEM : TAZE SARDELYE VE SÜLÜNEZ
ALINAN BALIK : KABA LİDAKİ, ERKEK MERCAN, BOL MİKTARDA İZMARİT VE İSPAROZ

YORUM : Sabah saatlerinde başladığımız avımıza, ilk saatler izmarit ve isparozlarla mücalede verdik. Zaman zaman da lidaki ve erkek mercanımızı aldık. Saat ikiden sonra lidaki ve erkek mercanlar hız kazandı.bu da sardelyenin zaman içersinde aşağıya koku yaparak lidakinin ve erkek mercanın alta toplandığı düşünülür..

Abi çok güzel olmuş..
Paylaşımların için teşekkürler..

kaptankarabulut
04-03-2010, 16:26
kaptanım seyir defterin hayırlı olsun
bu yazıların faydasını gelecek yıl çok daha iyi anlıyacağız
ava gittiğimizde boş dönme olasılığımız en aza inecek inşallah
allah sağlık verirse önümüzdeki yıllarda herkesin kılavuzu olacaktır sizin raporlarınız

Evet mehmet kardeşim, sağ olursak da nasip olursa seneye bu klavuzu inceleyerek av bölgemizi seçebiliriz..

kaptankarabulut
04-03-2010, 16:34
Abi çok güzel olmuş..
Paylaşımların için teşekkürler..

Necati kardeşim,sizler ve siz dostlarla her şey güzel...

levrek
04-03-2010, 17:04
Çok güzel olmuş Süleyman abi,nice seyirlere...

kaptankarabulut
04-03-2010, 17:07
Çok güzel olmuş Süleyman abi,nice seyirlere...

Teşekkürler Erol kardeşim, biliyorsun en kısa zamanda sizi de çayımı içmeye bekliyorum..

adolomorola
04-03-2010, 20:16
Çok güzel bir düşünce olmuş Süleyman abi..;)

paşalı
04-03-2010, 20:26
Süleymancım bunu çok iyi düşünmüşsün inşallah fazlasıyla faydalanacağız.

faruk35
04-03-2010, 20:53
süleyman abi güzel fikir eline sağlık.

discus
04-03-2010, 21:55
haydi hayırlısı kaptanım müthiş bir kaynak olacağına eminim...

Kamil ESEN
05-03-2010, 08:05
İşi bilenin hali başka oluyor.Teşekkürler abi..

Mehmet BODUROĞLU
05-03-2010, 08:14
Harika bir kaynak olacak bu.
Balıkçıdan öğrenilen bilgiler.
Değeri paha biçilmez.
Tebrik ederim Süleyman abi böyle güzel bir işe gönül koyduğunuz için.
Bizim ( benim ) sizlerden öğrenecek çok şeyimiz var.

:helal::helal::helal::helal::helal::helal:

Murat ADAK
05-03-2010, 09:52
Süleyman abi çok güzel olmuş ellerine sağlık.
Hayırlı olsun abi.

Kaya ÖLMEZ
05-03-2010, 09:53
Kaptanım böylesine istatistiki verilerin herkese açık olarak derlenmesi çok güzel bir düşünce. Bundan dolayı sizi kutlarım.Bir nontayı da anımsatmakta yarar var. Mümkün mertebe kayde değer balıkların yakalandığı takımlara ilişkin bilgileri de raporlara(iğne , misina vb.) ekleyebilirsek daha da iyi olacağını düşünüyorum. Sağlıcakla kal. Rastgelsin.

yemcitufan
17-03-2010, 06:19
kARABULUT KARDEŞİM TUTMUŞ OLDUĞUNUZ BU GÜNLÜK İLERKİ YILLARDFA TÜM OLTACI ARKADAŞLARA FAYDALI OLACAĞINA İNANIYOTUM.

ataburhak
23-03-2010, 11:28
TARİH: 20/03/2010

YER: Sabah suyu pita akşam suyu Alman adası bandozu.

BAŞLANGIÇ: Sabah 7:00 bitiş 17:30

DERİNLİK: PİTA 33 MT. Alman bandozu,26mt.

RÜZGAR:Kuzey kuzey doğudan 8 ile 10 km.

Akıntı: yok.

YEM: sülenes,mamun.

ALINAN BALIK: izmarit kupes,isparoz mercan,karagöz, erkek mercan

YORUM:Denizin yatık oluşu ve bu aylar avlak bölgemizin en kısır dönemi oluşu, kaliteli balık olmasada kovalarımız doldu.

Kaptan yüreğine sağlık çok güzel bir gün geçirdik sayende teşekkür ederim. :)

kaptankarabulut
30-04-2010, 19:55
29/04/2010 tarihinden itibaren hava muhalefeti nedeni ile denize çıkamazsamda o gün rüzgarın yönünü ve kuvvetini km. Saat olarak belirterek önümüzdeki yıllara ışık tutması amacıyla denize çıkamadığım günleride yazmaya devam edeceğim..

Taygun KOCABIYIK
30-04-2010, 20:33
29/04/2010 tarihinden itibaren hava muhalefeti nedeni ile denize çıkamazsamda o gün rüzgarın yönünü ve kuvvetini km. Saat olarak belirterek önümüzdeki yıllara ışık tutması amacıyla denize çıkamadığım günleride yazmaya devam edeceğim..

Çay içmeye gelen misafirleride seyir defterine not et bari kaptanım :)

kaptankarabulut
30-04-2010, 20:40
Yaaaaaaa bak taygun'um onu unuttum. bundan böyle onlarıda yazayım bari..

:D :D :D :D :D :D :D :D

Denizkızı35
30-04-2010, 20:42

Gercekten cok güzel bir fikir süleyman amca yararlı olucak hepimiz için

Taygun KOCABIYIK
13-05-2010, 10:21
Süleyman abi Alman adasından Güzelbahçe'ye dönen 6 metrelik bir tekneden denize düşen biri 2 gündür bulunamamış bilgin var mı bu konuda?

kaptankarabulut
13-05-2010, 16:35
Süleyman abi Alman adasından Güzelbahçe'ye dönen 6 metrelik bir tekneden denize düşen biri 2 gündür bulunamamış bilgin var mı bu konuda?

Taygun henüz bulunamamış, Arama işinide zaten bırakmışlar.Mutlaka bir yerlerden karaya vurur..

Kamil ESEN
13-06-2010, 19:45
TARİH:13/06/2010 (PAZAR ORGANİZASYON GÜNÜMÜZ)

YER: Kanal

AVLANMA SÜRESİ: 07:30 İLE 15:00 ARASI

DERİNLİK: 43 MT:

RÜZGAR:Sabah saatleri kuzeyden4 ile 6 km öğleden sonraları 10 ile 14 km.

DİP AKINTISI:Rüzgar esinti yönünden hafif..

SU SICAKLIĞI:22derece

YEM: Sülünes hamsi

ALINAN BALIK: Kupes uskumru

YORUM: Bu gün benim için büyük gündü.Yani organizasyon günü.Tek arzum misafirlerimize güzel balıklar tutturup ve hoşca vakit geçirtmek.
Öğle saatlerine kadar topluca kaldığımız avlak bölgemizde dişe dokunur bir av alamadık.Bağzı arkadaşlarımızın bu durumdan sıkılmasıyla yer değiştirme kararı aldılar. Bir kısmı alman bandozuna bir kısmı pita av bölgemize geçtiler. Biz ise avlak bölgemizi değiştirmeme kararı ile zaman zaman uskumru ve sık sık ikişerli kupelerle düşündüğümüz olmasada akşam evlerde birer ikişer tavalık balığımız oldu.Yer değiştiren arkadaşlarımızdan aldığımız raporlarda ilk yerlerini arar olduklarını öğrendik.Bol avlı olmasada güzel bir gün olduğunu düşünüyorum. Tüm katılımcılara teşekkür ederim.
Haklısın abi.Yer değiştirdik balığı bulamadık.Ama ne yapalım ümit dünyası.Herkeste de birer poşet balık oldu;)

Hasan BALIKÇI
14-06-2010, 17:45
daha ne olsun süleyman abi az dediğimiz balık herkesin livarındaki en az iki kg balıksa bilemem :Delalem tek mercanla 75 kişiye foto çektiriyor oysa biz ikişerli çekilen olta üzerindeki balıkların fotosunu bile koymaya üşeniyoruz :D:D

alın bakın kamil biladerim nasıl ikili çekmiş :D:D:D:D sen varya kamil biladerim harikasın dostum :helal::helal::helal:

bu resim fotomontajdır gülmek için koyulmuştur:D:D:D

[Only Registered Users Can See Links]

Kamil ESEN
14-06-2010, 19:30
daha ne olsun süleyman abi az dediğimiz balık herkesin livarındaki en az iki kg balıksa bilemem :Delalem tek mercanla 75 kişiye foto çektiriyor oysa biz ikişerli çekilen olta üzerindeki balıkların fotosunu bile koymaya üşeniyoruz :D:D

alın bakın kamil biladerim nasıl ikili çekmiş :D:D:D:D sen varya kamil biladerim harikasın dostum :helal::helal::helal:

bu resim fotomontajdır gülmek için koyulmuştur:D:D:D

[Only Registered Users Can See Links]

Ya Hasan abi 2 balık tutttuk reklam ettin bizi.Tamam açıklıyorum.2 şerli 3 erli tuttum ama az tuttum.Senin attığı laflara yetişirken balık tutmaya zaman kalmadı ki.:P:P

kaptankarabulut
14-06-2010, 19:46
Hasan'ım avlak bölgemiz aslında uskumru istavrit hele hele kupes olarak en verimli bölgelerimizden biridir.Fakat ne olduysa cumartesi pazar en verimsin günlerini yaşadık..Ama dediğin gibi kimse boş dönmedi...

ejder_balikci
14-06-2010, 21:23
Amca öncelikle yaptığın işin zorluğundan dalayı allah sana kolaylık versin diyorum vede balığa çıkacak olanları aydınlattığın için çok teşekkür ediyorum.

Fatih AKDAĞ
13-08-2010, 14:06
Tek kelime ile imreniyorum sizlere..

Süleyman ustam daha önümde uzun bir süre var ama tek hayalim bu biliyomusun. Seyir defterini okudukça nerdeyse hemen hemen hiç bir gününün boş geçmediğini görüyorum , bunun zevki anlatılmaz olsa gerek.

Saygılarımla

kaptankarabulut
13-08-2010, 20:14
Fatih, hava müsade ettiği sürece yalnızda olsam mutlaka denizde oluyorum. Denize çıkamadığım günlerde kendimde eksiklik hissediyorum.Zaman zaman yanımda dostlarımda olunca deymeyin keyfime...

Balikci Alp
16-08-2010, 12:47
Süleyman abi, geçen haftaki raporlardan çok heveslenerek bu cumartesi alman bondozunda sabah çapa attık ama, lidakiler yüzümüze gülmedi. Allahtan senin çayın uğurlu geldi de bir tane istavrit ile günü kapattık :) Hafta içi fırsatını bulursam sabahtan bir av yapacağım. Yarın hava düzeliyor gözüküyor. Bu haftanın bol ve kaliteli balıklı geçmesini dilerim.

Taygun KOCABIYIK
23-08-2010, 11:16
Süleyman abim havalar evlere şenlik bu ara, ne zamandır niyet etmiştik gelmeye olmadı inşallah şu havaların arkasından bir gün çıkarız.

kaptankarabulut
24-08-2010, 16:14
Süleyman abim havalar evlere şenlik bu ara, ne zamandır niyet etmiştik gelmeye olmadı inşallah şu havaların arkasından bir gün çıkarız.

Evet Taygunum inan ki evde oturmaktan ruhum sıkıldı.. Ama pazardan itibaren havalar düzeliyor gibi.İnşallah sakinleşirde kurtlarımızı dökeriz..

Yalnız pazartesi sabahı, oğlanın diploma törenine katılmak için Ankara'ya gidiyorum nasip olursa çarşambaya dönerim..Denizin güzel olduğu zamanda denizden uzak kalmak beni çok üzüyor. Ama ne yaparsın oğlumun mutlu gününde yanında olmamız lazım...

Kamil ESEN
24-08-2010, 16:44
Evet Taygunum inan ki evde oturmaktan ruhum sıkıldı.. Ama pazardan itibaren havalar düzeliyor gibi.İnşallah sakinleşirde kurtlarımızı dökeriz..

Yalnız pazartesi sabahı, oğlanın diploma törenine katılmak için Ankara'ya gidiyorum nasip olursa çarşambaya dönerim..Denizin güzel olduğu zamanda denizden uzak kalmak beni çok üzüyor. Ama ne yaparsın oğlumun mutlu gününde yanında olmamız lazım...

hayırlı uğurlu olsun.tebrik ediyorum kaptanım.o gün orda olman daha güzel bencede.

Taygun KOCABIYIK
24-08-2010, 20:56

O gün en güzeli Ankara'da olmak, gerçekten herkese nasip olmayacak bir mutluluk bu abi yürekten kutluyorum.

kaptankarabulut
25-08-2010, 19:00
hayırlı uğurlu olsun.tebrik ediyorum kaptanım.o gün orda olman daha güzel bencede.

Evet Kamil hocam,benim için gururlu bir gün olacak. Her anne babaya nasip olmasını dilerim..

kaptankarabulut
25-08-2010, 19:01
O gün en güzeli Ankara'da olmak, gerçekten herkese nasip olmayacak bir mutluluk bu abi yürekten kutluyorum.

Teşekkür ederim Taygun'cum. Hayatımın en büyük balığını o gün tutmuş olacağım..

aacaipman
25-08-2010, 21:38
hayirli olmasini dilerim Suleyman abi,umarim sansi ve bahtida acik olur hep esas hayatta....

kaptankarabulut
26-08-2010, 18:20
Teşekkür ederim Volkan'ım tüm evlatlarımızın bahtı açık olsun...

Balikci Alp
07-09-2010, 08:50
Sülayman abi, aynen dediğin gibi Pazar günü Urla'nın bütün balık yapan yerleri kurumuştu. Ben gezerken bir izmarit sürüsü bulup (son görüştüğümüz yer) orada kovamı doldurdum. Sonra denize girerek günü noktaladım. Bir iskorpitten de nasibimi aldım :)

kaptankarabulut
07-09-2010, 09:05
Sülayman abi, aynen dediğin gibi Pazar günü Urla'nın bütün balık yapan yerleri kurumuştu. Ben gezerken bir izmarit sürüsü bulup (son görüştüğümüz yer) orada kovamı doldurdum. Sonra denize girerek günü noktaladım. Bir iskorpitten de nasibimi aldım :)

Evet Alp kardeşim gerçekten pazar günü deniz kurumuştu.. Ama benim düşüncem ve zaman zaman tekrarlıyorum pazar günleri balık kayboluyor. Bence nedenide avlak bölgelerimizde çok sayıda tekne çapa atıp kaldırıyor. Bu da balığın bölgeyi terk etmesine neden oluyor diye düşünüyorum...

Taygun KOCABIYIK
12-10-2010, 20:55
fotoğraf görmek istiyorum palamutlarla ilgili :)

kaptankarabulut
13-10-2010, 13:52
tamam tamam bi aksilik olmazsa bu akşam koyarım...

Salih Reis
21-10-2010, 06:17
[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Süleyman abicim senin tam olarak nerelerde avlandığını bir türlü anlayamadım.
Bir çay içmeye uğrayım diyorum :D :D

kaptankarabulut
21-10-2010, 18:39
Salih reis,benim avlak bölgelerim: pita, pita fenerinin alt tarafları alman bandozu zaman zaman pınarlı adası alt tarafı veya hastane adası arkası ve yine zaman zaman da çiçek adası hekime bakan taraflarında. Telefon numaranızı bilsem sizi arar daha iyi tarif ederdim. Ama isterseniz siz arayın birazcıkta olsa sohbetin belini kırarız.:D :D

Denizdeyken ararsanda sen gelmeden çayın altını yakar sen gelene kadar demlenmiş olur.:D :D

Ne zaman isterseniz beklerim her daim...

Salih Reis
22-10-2010, 06:39
Evet Alp kardeşim gerçekten pazar günü deniz kurumuştu.. Ama benim düşüncem ve zaman zaman tekrarlıyorum pazar günleri balık kayboluyor. Bence nedenide avlak bölgelerimizde çok sayıda tekne çapa atıp kaldırıyor. Bu da balığın bölgeyi terk etmesine neden oluyor diye düşünüyorum...

Süleyman abicim sana %100 katılıyorum. :helal::helal:

Bu arada gün içinde seni arayacağım abicim, rastgele :)

kekeme
26-10-2010, 15:07
valla ne güzel hergün balık yapıyorsun.biz evde pinekliyoruz.

kaptankarabulut
26-10-2010, 15:18
valla ne güzel hergün balık yapıyorsun.biz evde pinekliyoruz.

Ömer abi hava güzel oldumu beni bağlasalar karada durmam.Sağlığım elverdiği sürece..

Taygun KOCABIYIK
28-10-2010, 19:54
Süleyman abi bugün saat 16 sularında güzelbahçe üzerinde şimşekler çakıyordu inşallah kaptanım denizde değildir diye dua ettim arkasından gün batısından koyverdi hava baktım az önce rapor yazdın bugüne uskumruları almışsın sevindim hem kötü havada denizde olmadığından hem uskumrular için.

mst35
28-10-2010, 19:59
Süleyman abi döktürmüşsün yine keşke gelseydim bende evde yattım bütün gün : )

kaptankarabulut
29-10-2010, 09:47
Süleyman abi bugün saat 16 sularında güzelbahçe üzerinde şimşekler çakıyordu inşallah kaptanım denizde değildir diye dua ettim arkasından gün batısından koyverdi hava baktım az önce rapor yazdın bugüne uskumruları almışsın sevindim hem kötü havada denizde olmadığından hem uskumrular için.

:D :D :D Evet Taygun'cumo havada ben denizde çapariyle uskumru çekmekle meşguldüm.Hava biraz daha müsade etseydi buzlukların hepsini doldururdum. Ama yinede fena sayılmaz 48 uskumru iki istavritle hava muhalefeti nedeni ile avımızı sonlandırmak zorund kaldık.

kaptankarabulut
29-10-2010, 09:49
Süleyman abi döktürmüşsün yine keşke gelseydim bende evde yattım bütün gün : )

Ya Mesut kardeşim bende öylesine çıkmıştım. sırtı yapayım diye. Ama denize çıkınca bi deneyeyim diye çapariye döndüm. Meğer aşağıdakiler benim tüyleri bekliyorlarmış..:D :D

xwing35
02-03-2011, 08:50
Hani bi insan bu kadar mı özlenir... Süleyman kaptanım nasılsın? Çay yapsan da içsek keşke.. Samsun deniz kenarı falan ama ne balık tutan var, ne açılmış bi tekne.. hayretler içindeyim desem yeridir... ahhh İzmir gibisi var mı....Kaptanım kendine çok iyi bak...

kaptankarabulut
02-03-2011, 12:56
Hani bi insan bu kadar mı özlenir... Süleyman kaptanım nasılsın? Çay yapsan da içsek keşke.. Samsun deniz kenarı falan ama ne balık tutan var, ne açılmış bi tekne.. hayretler içindeyim desem yeridir... ahhh İzmir gibisi var mı....Kaptanım kendine çok iyi bak...

Yaa Serkan sen samsuna gittin gideli bizde de burada verimli bir av daha henüz gerçekleştiremedik.Havalar uzun süredir bozuk gidiyor.Havaların düzelmesini dört gözle bekliyoruz..kendine iyi bak. İşinde başarılar..