PDA

Tüm Versiyonu Göster : Mehmet Ulaş'la bir gün...

kaptankarabulut
12-03-2010, 18:03
TARİH: 12/03/2010
EKİP ARKADAŞLARIM: MEHMET ULAŞ,ENİŞTESİ AYHAN VE FORA SERKAN.
Bu gün bir değişiklik yapalım deyip, uzun zamandır güzel lidaki yapıyor duyumları aldığımız TUZLA'ya vira dedik.yolculuğumuz bir bucuk saat sürdü.Takımları suya indirdiğimizde saat sekiz olmuştu. Saat 12 ye kadar kaldığımız tuzla da üç beş parça lidaki dışında kayda değer bir av alamadık. Saat 12 den sonra lodos kendini biraz hissettirmesi bize çapayı kaldırıp kendi çöplüğümüze yani adalar cıvarına dönmemize neden oldu.
Adalar cıvarında lidakiyle, karagözle, izmaritle, kupesle kovamızı doldurduk.Yemimizin bitmesiylede saat on altına avımızı sonlardırdık.
TÜM RASTGELSİN AİLESİNE RASTGELE..

[Only Registered Users Can See Links]

ADNAN
12-03-2010, 18:11
Süleyman abi yaa 3-5 parça diyorsun 15 parça lidakı saydım :) helal olsun walla mehmet kardeşim ne güzel yaa inanın o kadar sevindım kı okuyunca sizle beraber olak isterdim ama son 2 gündür evde yatıyordum sanırım geçen hafta üşütmüşüm dr istirahat ve ilaç verdi , tebrık ederım süleyman abi sana tarif ettiğm yeri bulabildin mi die soracaktım ama aynı balıklar orada da var yani değişen bişey yok :) afiyet bal şeker olsun .

Hasan BALIKÇI
12-03-2010, 18:16
işte yine süleyman abimizin bir klasiği :)helal olsun ne diyelim :)bence sen mehmeti yanından ayırma abi :)mehmet kardeşimin nasibi gerçekten çok iyi :)
herzamanda daha iyi olsun :)

bundan sonra seninle balığa çıkan boş dönmez abi :)bendemi gelsem acaba :Dbir kişilik yerin varmı ?

allah daha iyilerini versin süleyman abiii :)

kaptankarabulut
12-03-2010, 18:30
işte yine süleyman abimizin bir klasiği :)helal olsun ne diyelim :)bence sen mehmeti yanından ayırma abi :)mehmet kardeşimin nasibi gerçekten çok iyi :)

bundan sonra seninle balığa çıkan boş dönmez abi :)bendemi gelsem acaba :Dbir kişilik yerin varmı ?

Ne demek kardeşim, kaptan koltuğu emrine amede her daim. :D :D :D
Mehmet kardeşime gelince onu on beş günde bir balığa götürüyorum onun balı beni onbeşgün idare ediyor.:helal: :helal:
Benim sağımda MEHMET ULAŞ SOLUMDAFORA SERKAN oluktan sonra ben balıksız kalmam. :D :D :D :D :D

seyirsubayi
12-03-2010, 18:53
gene harıka bır av olmus tebrık ederım suleyman abı

kaptankarabulut
12-03-2010, 18:56
Süleyman abi yaa 3-5 parça diyorsun 15 parça lidakı saydım :) helal olsun walla mehmet kardeşim ne güzel yaa inanın o kadar sevindım kı okuyunca sizle beraber olak isterdim ama son 2 gündür evde yatıyordum sanırım geçen hafta üşütmüşüm dr istirahat ve ilaç verdi , tebrık ederım süleyman abi sana tarif ettiğm yeri bulabildin mi die soracaktım ama aynı balıklar orada da var yani değişen bişey yok :) afiyet bal şeker olsun .

Teşekkürler Adnan kardeşim keşke sende gelebilseydin. inşallah en kısa zamanda gelebilme dileğimle..

kaptankarabulut
12-03-2010, 18:57
gene harıka bır av olmus tebrık ederım suleyman abı

Sağolasın Okan kardeşim sizlerede rast gele her daim..

Hasan BALIKÇI
12-03-2010, 19:02
Ne demek kardeşim, kaptan koltuğu emrine amede her daim. :D :D :D
Mehmet kardeşime gelince onu on beş günde bir balığa götürüyorum onun balı beni onbeşgün idare ediyor.:helal: :helal:
Benim sağımda MEHMET ULAŞ SOLUMDAFORA SERKAN oluktan sonra ben balıksız kalmam. :D :D :D :D :D

Bencede öyle süleyman abi bazılarının nasibi başkalarınada çok yarar;)
ama senin zaten nasibin çok iyi kalbi temiz olan kişilerin nasibide iyi olurmuş ;)

süleyman abi benim kaptanlık tecrübem yok ama güzel çay demlerim.zaten nasip olurda birgün teknene çıkarsam görürsün ;)en sevdiğim şey teknede çay içmek;)

kaptanlığı bana satamazsın :D:Dyemezleeeer :D:D:D

kaptankarabulut
12-03-2010, 19:35
Bencede öyle süleyman abi bazılarının nasibi başkalarınada çok yarar;)
ama senin zaten nasibin çok iyi kalbi temiz olan kişilerin nasibide iyi olurmuş ;)

süleyman abi benim kaptanlık tecrübem yok ama güzel çay demlerim.zaten nasip olurda birgün teknene çıkarsam görürsün ;)en sevdiğim şey teknede çay içmek;)

kaptanlığı bana satamazsın :D:Dyemezleeeer :D:D:D

Ya hasan sen gel tekneye, iki kilo çay iki kilo şeker iki bidon su akşama kadar yeter her halde sana...

Yağız DEMİR
12-03-2010, 19:36
suleyuman abı her gıdısınız bereketlı masallah guzel bır av olmus tebrık ederım paylasım ıcın tesekkurler abım

kaptankarabulut
12-03-2010, 19:41
[/B]suleyuman abı her gıdısınız bereketlı masallah guzel bır av olmus tebrık ederım paylasım ıcın tesekkurler abım

Yağız kardeşim inşallah seninlede güzel avlar gerçekleştiririz...

Anıl ÜNALAN
12-03-2010, 20:01
Tebrikler Süleyman abi yine güzel av göstermişsiniz. Aman abi dikkat edin Tuzla tarafı lodosu sert alır hava ters eserken hiç çıkmayın oralara kadar ;)
Davamını diliyorum abi.

Taygun KOCABIYIK
12-03-2010, 20:30
Vay vay vay vay, ekibe bakın ekibe tebrik ederim balıklar şahane...

Mehmet BODUROĞLU
13-03-2010, 00:21
Yok yok.
Olmayacak böyle.
Artık kaptanın konularını okumayacağım.
Ya bu ne böle kaptanım.
Neler yapıyorsunuz böyle.
Yakalayan var yakalayamayan var :)
Şaka bir yana abi harikasın.
Tüm ekibi kutlarım.
Bencede Mehmet abimin şansına harika olmuş av.
Devamını dilerim abi.

kaptankarabulut
13-03-2010, 04:36
[/B]Tebrikler Süleyman abi yine güzel av göstermişsiniz. Aman abi dikkat edin Tuzla tarafı lodosu sert alır hava ters eserken hiç çıkmayın oralara kadar ;)
Davamını diliyorum abi.

Teşekkürler anıl, zaten lodosun sertleşebilir ihtimaline karşı çapa kaldırdık...

kaptankarabulut
13-03-2010, 04:37
Vay vay vay vay, ekibe bakın ekibe tebrik ederim balıklar şahane...

Teşekkürler TAYGUN'CUM bol bol kulaklarını çınlattık.

kaptankarabulut
13-03-2010, 04:40
Yok yok.
Olmayacak böyle.
Artık kaptanın konularını okumayacağım.
Ya bu ne böle kaptanım.
Neler yapıyorsunuz böyle.
Yakalayan var yakalayamayan var :)
Şaka bir yana abi harikasın.
Tüm ekibi kutlarım.
Bencede Mehmet abimin şansına harika olmuş av.
Devamını dilerim abi.

Sağolasın Mehmet kardeşim.. İstersen okuma yeni açtığım konuyu görünce şeytan dürter yine tıklarsın..:D :D :D :D

Murat ADAK
13-03-2010, 09:12
:helal:Süleyman abi tüm ekibi tebrik ederim:helal:
Maaşallah bereketli bir gün geçirmişsiniz.
Bunlardan bende isterim.
Sen söyle oradaki paşa çocuklarına ben gelmeden kaçmasınlar:D:D:D
Paylaşım için teşekkürler.

Kamil ESEN
13-03-2010, 12:14
Süleyman abi,ne güzel fotoğraflar onlar öyle.Birçok arkadaşın balık balık diye bilendiği bu zamanda çok fena gaz veriyor insana(ben dahil):P Maşallah nasibiniz hep var.Allah daim etsin.(Nasip kendi kendine gelmez,ustalığın da çok etkisi var ;) )Rastgele..

mehmetulas
13-03-2010, 18:13
merhabalar arkadaşlar biraz geç oldu ama
bilgisayar başına anca gelebildim sevgili kaptanım avımızı çok
güzel birşekilde fotoraflayarak anlatmış.
Cuma günü eniştem ve ben gene balığa gidecek olmanın verdiği heyecanla
uyumadan sabah 05 00 da yola koyulup sevgili kaptanımızın yanına gittik
sizi bu gün tuzlaya götüreceğim bol bol kabalidaki yakalayacağız inşallah dedi bizde
sevinçle olur kaptanım sen bilirsin işi dedik ve yola koyulduk 1,5 saat yolculuk sırasında
sıtı çekmeme rağmen hevesim kursağımda kaldı birşey yakalayamadan avlak yerimize vardık bu arada fora serkan kardeşimde tuzladan arkadaşlarıyla tekneye binip yola çıkmışlardı 15 dakika sonra onlarda yanımıza gelince avımız başladı bizim için pek verimli olmasada fora için baya verimli biryerdi ustalığını konuşturup lidakilerin gözüne gözüne vurmuştu bu arada yanımıza gelen pelikan bizim yakaladığımız ısparozlarlakarnını baya doyurdu:) srkan serkan kardeşim bana ya mehmet abi bundan yahni olumu deyince
şöyle bir pelikana baktım dedim düdüklü tencerede yaparsan olur, dememle serkan
birkaç hamle yaptı onu tutmak için:):) ama pelikan işi uyanınca hemen kaçtı
öğlene kadar orada oyalandık baktık lodoz çıkıyor eh bizde fazla balık tutamadık
hadi bakalım kürkçü dükkanına gidelim diyerek adaların yolunu tuttuk avlak yerimize gelirgelmez oltalarımızı attık önce eniştem hareketlendi heyecanına bakınca güzel bir balık yakaladığını anladım balığı çıkarınca yakışıklı bir karagöz olduğunu görünce tamam yerimizi
bulduk diye sevindik karagözün ardından benim oltam aşağı doğru çekilince tamam dedim yakaladık paşayı oltamı hemen yukarı aldım balığı görünce
paşa değilde kıdemli kurmay albay olduğunu gördüm:):) dedimki daha terfi etmemiş ama
eğitim zayiatı seni erken emekli ettik kusura bakma :):) sonrasında lidakiler gopezler
derken yemimizin bittiğini farkettik ve avımızı sonlandırarak çok güzel bir günün ardından
limana doğru yola çıktık yine her zaman olduğu gibi harika bir gün geçirmiştik süleyman abimin sayesinde sağolsun. artık 24 nisanı bekliyorum o tarihe kadar birdaha balığa çıkamam herhalde umarım aksilik çıkmazda siz sevgili abilerim ve kardeşlerimle tanışma mutluluğuna erişirim. Şimdilik Hoşçakalın

mehmetulas
14-03-2010, 11:41

adnan abi geçmiş olsun
sizinle bende birgün balığa çıkmak isterim
beraber martı doyururuz:):)

mehmetulas
14-03-2010, 11:44

hasan abi süleyman abide hasan sana elmi verdi deyip duruyo:D:D
bende yok sadece telefonla görüştük böyle oldu
sen bide hasan abiyle yüzyüze geldikten sonra
gör beni ne balıklar yakalayacağım dedim:D:D:D

Hasan BALIKÇI
14-03-2010, 20:22
hasan abi süleyman abide hasan sana elmi verdi deyip duruyo:D:D
bende yok sadece telefonla görüştük böyle oldu
sen bide hasan abiyle yüzyüze geldikten sonra
gör beni ne balıklar yakalayacağım dedim:D:D:D

elde veririm be mehmet kardeşim ne olcak:)sen mutlu olcaksan seve seve kardeşim ;)süleyman abin o zaman ne eder bilmem artık :D

mehmetulas
14-03-2010, 21:01
herhalde bir elde o ister:D:D:D:D:D:D

paşalı
14-03-2010, 21:15
Kaptanım sizleri kutluyorum çok güzel bir çeşit olmuş.Afiyet olsun.

Necati ARAT
15-03-2010, 07:23
Süleyman abi büyüksün....

Mehmet abimin Kurtlarını döktürmüşsün vallah..
Abi o balıklar ne öyle birde yarıda kestiniz avı..
Birde rüzgar vurmasaymış Düşünemiyorum..

Hepinizi kutlarım..
Paylaşım için ayrıca teşekkürler..

kaptankarabulut
15-03-2010, 17:29
elde veririm be mehmet kardeşim ne olcak:)sen mutlu olcaksan seve seve kardeşim ;)süleyman abin o zaman ne eder bilmem artık :D

Hasan kardeşim banada bir el vermen lazım..Karareiste verirsin artk...

kaptankarabulut
15-03-2010, 17:31
Kaptanım sizleri kutluyorum çok güzel bir çeşit olmuş.Afiyet olsun.

Teşekrlr Turgay biladerim sağolasın inşallah birgün hep birlikte böyle avlar yaparız..

kaptankarabulut
15-03-2010, 17:35
Süleyman abi büyüksün....

Mehmet abimin Kurtlarını döktürmüşsün vallah..
Abi o balıklar ne öyle birde yarıda kestiniz avı..
Birde rüzgar vurmasaymış Düşünemiyorum..

Hepinizi kutlarım..
Paylaşım için ayrıca teşekkürler..

Teşekkürler Necati kardeşim o Mehmet kardeşimin şansı... Gelirken Hasan Balıkcı ile telefon görüşmesi yapmış. ALLAH muhafaza yüz yüze görüşse belki denizde paşa çocuğu kalmıyacaktı.. :D :D :D

Hasan BALIKÇI
15-03-2010, 18:06
Hasan kardeşim banada bir el vermen lazım..Karareiste verirsin artk...

İşe yararıyacaksa sen elimi hiç bırakma abi.zaten emekli olunca senin teknede yatıp kalkarım :D:D

kaptankarabulut
15-03-2010, 18:17
hasan'ım emeklilik ne zaman. Teknenin yedek anahtarını vereyim şimdiden..