PDA

Tüm Versiyonu Göster : Tatlı Su Levreği

aserkansatı
21-01-2006, 01:54
Tatlı su levreği...

aserkansatı
21-01-2006, 08:50
Baba levrek...

aserkansatı
28-02-2006, 01:46
Bu videolar da konuya kapak olsun...Çok güzel gerçekten...

[Only Registered Users Can See Links]

rüzgar2
28-02-2006, 01:53
Harbi kapak olmuş kardeşim izledimde gerçekten güzel.... :)

Taygun KOCABIYIK
28-02-2006, 02:18
bunlar canavar gibi yakalaması kolay olur sanırım :D

tatlısuefendisi
18-04-2007, 14:12
abi sen ustasın beeeeeeeee

gıracemi
18-04-2007, 16:35
bunlara '' sudak '' da deniyor mu?? bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim...

aganta borina borinata
19-04-2007, 07:46
bunlara '' sudak '' da deniyor mu?? bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim...

sudak da tatlısu levreklerindendir ama hayır sudak denmiyor... görsel bazı benzerliklerinin olmasına karşın sudak farklı bi balıktır... vücudu daha uzun ağzı daha büyük bi balıktır sudak...bazı yerlerde sudağa uzun levrek denmekte...kimileri sudağın turna ve tatlısu levreği karışımı bi balık olarak tanımlıyor...

aşağıdaki linkten resmine ve bilgiye ulaşabilirsiniz...

SUDAK ([Only Registered Users Can See Links])

rastgelsin...

freediver
20-05-2007, 04:50
Gercekten güzel balik...
Ama burada tatlisu levregi diye sudaga diyorlar..Bu baliga ise Barsch(Bars) diyorlar...

genc balıkcı tunahan
06-07-2007, 19:40
aslında tutmayı biraz sevip biraz sevmiyorum çünkü taşovadaki bir gölde hem sazan hemde levrek var oltayı sazan için atıyorum nasıl iğne olursa olsun hayvan iğneyi yutuyor küspe altı solucan yapıyorum hayvan küspe falan dinlemiyor gidiyo solucanını yiyo gölde çok var herşeyi yiyor adam 4 5 cm lik sasylerle küçücük levrekler tutuyorbazen sazan yayı atıyorum göldeki küçük kızılkanatlar hamuru yerken yavru balıklarra saldırıyo iğneye takılıyo yani istemesem bile balık illa beni tut diyo bende bazen sizi tutcam diyorumm onlara göre palası biraz uzun iğne kullanıyorum yinede 10 dk bir balık geliyor ama diğerinde sazan iğneleri 10 dk sürmüyo pat pat balık çekiyorum sazana uygun bir iğne taktım şansa bakın levrek yerine sazan geldi onun gibi bişey balık ne yapacağını ne yiyeceğini neye sardıracağını şaşırıyor ve çoğu şeye atlıyor kendi yavrusuna dahil o yüzden buralarda sevilen bir balık özellikle kardeşim tarafından
yer taşova gölü