PDA

Tüm Versiyonu Göster : Teknemizi taşıma aparatı

kral dolmuşcu2
10-04-2010, 17:24
Merhaba.

arkadaşlar teknemizi güvenlibir şekilde taşımak için gerekli
olan çekidemiri ve römork nasıl olmalı.?
ilk önce yapmamız gereken.aracımıza yetkili olan.. karayollarının belirlediği.
firmalara plan proje çizdirip çekidemirimizi taktırmamız gerekir.
daha sonra çekidemirini takan firmadan gerekli evrakları alıp
aracımızı vizeden geçirip ruhsata işletmemiz gerekiyor.
[Only Registered Users Can See Links]

tabiki buişlemin bir masrafı var yaklaşık çeki demiri taktırmanın ruhsata işletmenin
bedeli 1000tl civarında.

tabiki bunla bitmiyor birde bize bir römork gerekir..
römork alırken dikkat edilmesi gereken en ince ayrıntı
karayollarına uyumluluk belgesidir.römorkumuzun sağlam uzunsüre kullanmak istiyorsak mutlaka galvaniz kaplı römork seçmeliyiz.. ve şuna mutlaka dikkat edelim.sıradışı yasal olmayan çeki demiri
vede römork yapan firmalardan uzak duralım..aksi taktirde altından kalkamıcamız sonuçlara neden olabiliriz..

[Only Registered Users Can See Links]

yaklaşık römork fiyatı 1500tl 2000 tl arası
tüm arkadaşlara rastgelsin

Hasan BALIKÇI
10-04-2010, 18:55
yılmaz biladerim harika paylaşımlar sunuyosun .;)bu bilgiler gayet işe yarar işin açıkçası bilgilere biraz daha bilgi ekleniyor.:)
yüreğine sağlık :)teşekkürler :)

Denizkızı35
10-04-2010, 19:09
Gercekten güzel bilgiler teşekkürler

kral dolmuşcu2
10-04-2010, 19:12
ben teşekkür ederim hasan abi avlak yerlerine gittigimizde görüyoruz araçların arkasında
kural dışı çekidemirleri var allah korusun seyir halindeyken çekidemirinin kopması halinde yaşanacak facianın kimse önüne geçemez..Allah korusun şu bilgiyide söyleye bilirim
ruhsada işlenmemiş çekidemiri römorkla beraber taşıma esnasında emniyet yetkililerce
görünürse aracı kullanana 2000tl ve üzeri para cezası ve 15gün araç trafikten men edilecektir.....bu bilgiyi gazi antepte bulunan polis kardeşimden bizzat edindim.saygılarımla

Hasan BALIKÇI
10-04-2010, 19:23
ben teşekkür ederim hasan abi avlak yerlerine gittigimizde görüyoruz araçların arkasında
kural dışı çekidemirleri var allah korusun seyir halindeyken çekidemirinin kopması halinde yaşanacak facianın kimse önüne geçemez..Allah korusun şu bilgiyide söyleye bilirim
ruhsada işlenmemiş çekidemiri römorkla beraber taşıma esnasında emniyet yetkililerce
görünürse aracı kullanana 2000tl ve üzeri para cezası ve 15gün araç trafikten men edilecektir.....bu bilgiyi gazi antepte bulunan polis kardeşimden bizzat edindim.saygılarımla

doğru söylüyosun yılmaz biladerim neleri görmedikki ;)adam botu çapa ipi ile bağlamış otobanda 120 km sürate yapıyo üstelik.dediğin gibi neler olmazki ;)

levrek
10-04-2010, 23:50
Gerçek önemli bir konu güvenlik.Hasan ın " adam botu çapa ipi ile bağlamış otobanda 120 km sürate yapıyor " sözü aklıma yaşanan bazı olayları hatırlattı. Çekici üzerinde yaklaşık 100/h ile giden ve her şeyi nizami görünen bir tekneden, kara yoluna düşen ipine bağlı bir çapayı görmek açıkçası pek de hoş olmuyor.Ya da yine seyir halinde tekne içinden yola düşen poşet vs. gibi şeyleri görmek.Lütfen tekne içini, dışını ( sinyalizasyon,bağlantı,montaj vs. ) her yola çıkışında bir kontrollerden geçirelim, sevgilerimle

Murat ADAK
11-04-2010, 11:26
Yılmaz kardeşim yerinde bir bilgilendirme.
Faydalı olacağından eminim.
Paylaşımlarının devamını bekliyoruz.
Bilgilendirme için teşekkürler.

Mehmet BODUROĞLU
11-04-2010, 11:33
Teşekkürler Yılmaz, bilgilendirme ve uyarıların için.
Sadece tekne alıp yada bot alıp gidip balık avlamakla bitmiyor iş.
Bunu yaparken herşeyin kurallara uygun olması gerekiyor.
Kimsenin can ve mal kaybına sebebiyet vermememiz gerekiyor.
Umarım herkez bu kurallara uyar.
Rastelsin ...

Kamil ESEN
11-04-2010, 12:34
Gerçekten güzel bir paylaşım.Teşekkürler..

Necati ARAT
12-04-2010, 07:32
Paylaşım için teşekkürler..

fresenius
12-03-2012, 15:06
ben teknemi sadece sahilden 300mt ötedeki evime kadar çekmek istyorum.bunun için megane 2 sedan aracıma çeki demiri taktırmak istyorum.sanırım topuz kullanılmadığı zaman sokulebilen çeki demirleri varmış.sokuldukten sonra çeki demiri olduğu belli olmuyormuş.çok para vermeden bu tarz bir sistem nasıl ve nereden kurdutabilirim.bilgisi olan varmı?

MERCURY90
12-03-2012, 20:19
biz daha ruhsata işleyemedik. topuzuda kendim yaptım, topuz hariç 0 masrafla
numara alınca yeniden topuz takmak gerekecek galiba

fresenius
13-03-2012, 07:05
biz daha ruhsata işleyemedik. topuzuda kendim yaptım, topuz hariç 0 masrafla
numara alınca yeniden topuz takmak gerekecek galiba

numara alınca derken nedemek istedin anlamadım?birde resimlerini koyarsan sevinirim.o topuzu t tampona nasıl ekledin?
motor tamir servisi olan bir abimiz topuza gerek yok o mesafe için,aracın arkasındaki araç çekme demirini tak.ip ile bağla,romorkun ön tekerinide kullanarak yavaş yavaş git dedi.:)))