PDA

Tüm Versiyonu Göster : Adalarda çapari sezonunu açtık..

kaptankarabulut
15-04-2010, 20:52
TARİH: 15/04/2010

EKİP ARKADAŞLARIM: GÖKHAN,EMRAH,HÜSEYİN,KORAY VE SİNAN arkadaşlarım.

Arkadaşlarımla saat 14:00 de limanda buluşup hemen vira dedik. İstikametimiz bir kaç gün önce bol lidaki alındığını duyduğumuz pınarlı adası cıvarına çevirdik. Avlak yerine varıp oltaları suya indirdik.Aradan yarım saatten fazla süre geçmesine rağmen izmarit ve isparoz dışında kimse ziyaretimize gelmedi.:hıııı: Ve bizede yol gözüktü. :hıııı: Bu defaki istikametimiz Alman adası bodozuydu.Buradada yine kötü gün dostumuz izmaritler bize hoş geldiniz dediler.:D Bir süre sonra ara ara kupeslerde kendilerini göstermeye başladı. :D Açlığına dayanamıyan Gökhan kardeşim avlanmayı bırakıp sucukları mangala koydu. :helal: Yemek faslından sonra ben zokayla ilk uskumrumu aldım. :helal: Ve ardından EMRAH da uskumrula tanıştı.:helal: :helal: KORAY kardeşimizde sessiz sedasız ikişerli üçerli istavrit ve kupes çekmeye başlayınca hemen çapariyi suya indirdim.ve at çek dörtlü beşli istavritler gelmeye başladı.:helal: :helal: Onların arasındada iki tane uskumruyu çaparimize taktık.:helal: :helal: Gökhan sa uskumrudan nasibini alanlardan oldu.:helal: Bu günkü en şansızımız da Hüseyin kardeşimizdi. :hıııı: :hıııı: Bizler ikişerli üçerli çekerken O kardeşimiz hep kurşun çekti.:D ::D
İşte bir av günümüzde böyle geçti.Tüm RASTGELSİN AİLESİNİN oltaları dolu gelsin...

[Only Registered Users Can See Links]

mehmetulas
15-04-2010, 20:55
maşallah kaptanım gene formdasın harika balıklar,harika bir mangal keyfi
nasip olmadı seninle çıkmaya iki haftadır denk getiremedik bir türlü:(:(

aykons
15-04-2010, 21:02
valla süleyman abim gene şahane bir gün şahane kareler allah devamını nasip etsin inşallah.

Denizkızı35
15-04-2010, 21:11
Maşallah süleyman amca 4-5 cekiyorsun balıkları cok güzel bir av olmuş

emrahcoker
15-04-2010, 21:12
süleyman abim bize yine süper birgün yaşattığın için çok teşekkür ederiz. üskumru avlamanın tadı başkaydı. yalnız ben kaptanlık olayında yine bahsetmemişsin :)

Anıl ÜNALAN
15-04-2010, 21:20
Ooo sezon hayırlı olsun abi :) balıkların maşallahı var. Umarım bütün sezon sadece akşam suyunda hareket etmez balık gece herkes denizde uyumasın :)
Benim balıklarım geldiğine göre yavaş yavaş bende okulu ekmeye başlarım sanırım :)

The Lunatic
15-04-2010, 21:35
Eveeeeeeeeeeet çapari sezonu başlamış meğer :))))

kaptankarabulut
15-04-2010, 21:37
maşallah kaptanım gene formdasın harika balıklar,harika bir mangal keyfi
nasip olmadı seninle çıkmaya iki haftadır denk getiremedik bir türlü:(:(

Sağolasın Mehmet kardeşim, vardır ondada bir hayır.

kaptankarabulut
15-04-2010, 21:40
valla süleyman abim gene şahane bir gün şahane kareler allah devamını nasip etsin inşallah.

Gökhan kardeşim sizlerle denizde olmak inanın ki bana büyük keyif veriyor. İnşallah sizlerle çok daha güzel avlarla birlikte oluruz.

kaptankarabulut
15-04-2010, 21:47
Maşallah süleyman amca 4-5 cekiyorsun balıkları cok güzel bir av olmuş

Evet deniz kızı oltayla balık tutmanın her türlüsü zevlide ama çapariyle çok daha zevkli oluyor... inşallah sizlerinde oltaları hep dolu gelir..

kaptankarabulut
15-04-2010, 21:49
süleyman abim bize yine süper birgün yaşattığın için çok teşekkür ederiz. üskumru avlamanın tadı başkaydı. yalnız ben kaptanlık olayında yine bahsetmemişsin :)

Y a Emrah'cım o resmi inan ki bulamadım ama bi dahakine daha güzel bir poz alırız...:D :D :D

kaptankarabulut
15-04-2010, 21:51
Ooo sezon hayırlı olsun abi :) balıkların maşallahı var. Umarım bütün sezon sadece akşam suyunda hareket etmez balık gece herkes denizde uyumasın :)
Benim balıklarım geldiğine göre yavaş yavaş bende okulu ekmeye başlarım sanırım :)

Evet Anıl'ım artık sen yavaş yavaş yatağı yorganı tekneye getirsen iyi olur.. bu yıl istavrit ve uskumrular gece av vereceklermiş... Öyle söylediler..

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

kaptankarabulut
15-04-2010, 21:56
Eveeeeeeeeeeet çapari sezonu başlamış meğer :))))

EVEEEEEEEEEEET Uğur çaparileri hazırla her renkten olsun onar onbeşer tane....:D :D :D :D :D

Yağız DEMİR
15-04-2010, 22:50
oyyy oyyy masallahh ne guzel bır acılıs olmus süleyman abım oradakı tum ekıbı kutlarım paylasım ıcın tesekkurler valla suleyman abı bende hazırlıyom kendımı haberın olsun :D:D:D:D:D

kaptankarabulut
16-04-2010, 04:47
Teşekkür ederim Yağız. Beklerim her daim ama bir türlü denk getiremedik seninle cıkmayı...

Kamil ESEN
16-04-2010, 06:44
Maşallah kaptan bereketli olsun.Ama, mangala tazecik kuzulardan atsaydınız keşke;)

Necati ARAT
16-04-2010, 07:06
Süleyman abi seni ve ekibi kutlarım..
Derya kuzularını toparlamış açılışıda yapmışsınız..

İstavrit neyse ama uskumruya bayılırım ..
Ne zaman gidiyoruz de bakalım..

Taygun KOCABIYIK
16-04-2010, 09:06
Evet beklenen yolcular sonunda geldi :) Haydi hayırlısı
Tebrik ederim Süleyman kaptanım

Hadi bakalım gelde ziyaret edelim şu güzelleri bizde :)

ali rıza acar
16-04-2010, 12:11
Süleyman Kaptan, avınız bereketli olmuş elinize sağlık.(Balık varken sucuk neyin nesi?) Çaparide genelde ne renk tüy kullanıyorsun? Geçen sene sezonda tuzla açıkları (fenerin 100-150 mt.) sağı iyi istavrit yapıyordu. Orası daha balık yapmıyormu?
Tanışmak için mutlaka ziyaretine geleceğim.Selamlar.

Murat ADAK
16-04-2010, 12:56
Helal olsun Süleyman abim açmışsınız çapari sezonunu.
Her avınız böyle keyifli bol muhabbetli bereketli olsun inşallah.
Bi uskumru avıda beraber yaparız inşallah.
Paylaşım için teşekkürler.

seyirsubayi
16-04-2010, 13:31
Süleyman abı...çaparı basladıysa ben duramam ıkı gundur gelemedım yanına delı oluyorum zaten... avın daım olsun

kaptankarabulut
16-04-2010, 13:33
Maşallah kaptan bereketli olsun.Ama, mangala tazecik kuzulardan atsaydınız keşke;)

Teşekkür ederim Kamil hocam,arkadaşlarımız o gün değişiklik olsun hemde pratik olsun istemişler. Denizde yemeğin her türlüsü lezzetli oluyor...:D :D

kaptankarabulut
16-04-2010, 13:35
Süleyman abi seni ve ekibi kutlarım..
Derya kuzularını toparlamış açılışıda yapmışsınız..

İstavrit neyse ama uskumruya bayılırım ..
Ne zaman gidiyoruz de bakalım..

Necati'm siz ne zaman hazır olursanız ben de hazır olurum. Ama iki hafta önceden haber verin...

kaptankarabulut
16-04-2010, 13:38
Evet beklenen yolcular sonunda geldi :) Haydi hayırlısı
Tebrik ederim Süleyman kaptanım

Hadi bakalım gelde ziyaret edelim şu güzelleri bizde :)

Evet Taygun, Anıl yatağı yorganı AYYÜZLÜME serecek, sende benimkinde kalırsın. Benim tekne yatak yorgan istemez.. hepsi var..:D :D :D

kaptankarabulut
16-04-2010, 13:44
Süleyman Kaptan, avınız bereketli olmuş elinize sağlık.(Balık varken sucuk neyin nesi?) Çaparide genelde ne renk tüy kullanıyorsun? Geçen sene sezonda tuzla açıkları (fenerin 100-150 mt.) sağı iyi istavrit yapıyordu. Orası daha balık yapmıyormu?
Tanışmak için mutlaka ziyaretine geleceğim.Selamlar.

Ali rıza abi, arkadaşlar hem pratik hem değişiklik olsun diye mangal sucuğa karar vermişler...Çaparide beyaz tüy kullandım. Geçen yıl bende o fenerin oralara gelmiştim, çapari için. Aslında bu günlerde ara ara denemek lazım. çünkü zamanı gelmek üzere.. Sizlerle tanışmak beni sevindirir. bir çayımı içmeye beklerim her daim.. Ama gelmeden önce ararsanız iyi olur..Denizdeysem buluşamayız bu da beni üzer..

kaptankarabulut
16-04-2010, 13:49
Helal olsun Süleyman abim açmışsınız çapari sezonunu.
Her avınız böyle keyifli bol muhabbetli bereketli olsun inşallah.
Bi uskumru avıda beraber yaparız inşallah.
Paylaşım için teşekkürler.

Murat kardeşim,gerçekten bu yıl ilk çapari bende oldu.. Ama biraz daha. Bollaşınca zaten haberin olur..Benim konularım duyurur tüm yurda..:D :D :D Zaten MURAT ADAK'SIZ çapari sezonu bitemez.:D :D :D

Necati ARAT
16-04-2010, 14:29
Necati'm siz ne zaman hazır olursanız ben de hazır olurum. Ama iki hafta önceden haber verin...

Vayyy Şimdi iki hafta oldu he..
:oha:
Önceleri yarın gelin hemen gelin derdin..:rolleyes:
Ne o yoksa balıkları bizim için bir yere mi toplayacaksın??:confused::D:D:D

Yağız DEMİR
16-04-2010, 14:34
Teşekkür ederim Yağız. Beklerim her daim ama bir türlü denk getiremedik seninle cıkmayı...

abı denk gelecek ınsallah :D:D:D:D:D

Taygun KOCABIYIK
16-04-2010, 15:51
Abicim ancak ikna edecek balıkları yakalanmaya :D :deli:

Hasan BALIKÇI
16-04-2010, 17:01
süleyman abi herzaman olduğu gibi yine güzel :helal::helal:
devamlarıda bal gibi olacak :Dolmazsa şaşarım zaten :)

mehmetulas
16-04-2010, 17:15
kaptanım hayırlısı olsun tekneyi büyütüyormuşsun
ne zaman küpeştesinde şampanya şişesini kırıyoruz:):)

Anıl ÜNALAN
16-04-2010, 18:45

Amaç içmek değil kırmak diyosun demi sende abi :)
Hayırlısıyla büyüt bakalım Süleyman abi üye sayımız git gide artıyo sığmama durumumuz var :)

mehmetulas
16-04-2010, 20:17
denizciliğin adetidir yeni suya giren tekneyi suya kavuştururken şampanya
şişesini KIRMAK:):): değilmi anılcığım

levrek
16-04-2010, 20:41
Eyvallah Süleyman abi, ayaklı gazete gibisin maşallah.Eski balıkçı tezgahlarını geçerdik neler başladı diye, oysa ki şimdi senle canlı yayındayız sanki.
Abi, bu arada sana daha önce de bahsettiğim 50-60 gr.lık küçük jiglerle orta su da kolyoz-uskumru avını dene derim...

kaptankarabulut
16-04-2010, 20:51

Ya necati kardeşim ben iki hafta boyunca gideceğimiz yere mazmuz yapacağım.. siz at cek yapcaksınız...:D :D :D

kaptankarabulut
16-04-2010, 20:56

Amaç içmek değil kırmak diyosun demi sende abi :)
Hayırlısıyla büyüt bakalım Süleyman abi üye sayımız git gide artıyo sığmama durumumuz var :)

Ya arkadaşlar her şey nasip işi.. O fiata satabilirsek neden olmasın...

paşalı
16-04-2010, 21:39
Kaptanım afiyet olsun uskumru ve istavritler süper.

kaptankarabulut
17-04-2010, 04:04

Turgay abim teşekkür ederim...

Mehmet BODUROĞLU
17-04-2010, 16:31
Kaptanım tebrik ederim.
Harika bir gün geçirmişsiniz yine.
Darası başımıza inşallah.

orhan69
17-04-2010, 17:59
süleyman abi bütün ekibe tebrikler daha bereketli avlar dilerim:helal:

kaptankarabulut
20-04-2010, 08:26
Eyvallah Süleyman abi, ayaklı gazete gibisin maşallah.Eski balıkçı tezgahlarını geçerdik neler başladı diye, oysa ki şimdi senle canlı yayındayız sanki.
Abi, bu arada sana daha önce de bahsettiğim 50-60 gr.lık küçük jiglerle orta su da kolyoz-uskumru avını dene derim...

Erol kardeşim amacımız paylaşım. denizde ne var ne yok paylaşalım ki hafta sonu denize çıkacak arkadaşlar bilgilensinler..Ayrıca en kısa zamanda jigleri de deneyeceğim.

kaptankarabulut
20-04-2010, 08:28

Teşekkür ederim Turgay abim...

eşmeli-dayı
20-04-2010, 15:45
sevgili kaptanım şu çapari olyını banada öğretirmisin şansın bol olsun selamlar

kaptankarabulut
20-04-2010, 20:26
sevgili kaptanım şu çapari olyını banada öğretirmisin şansın bol olsun selamlar

Eşmeli dayı, çapari olayı çok basit ama zamanı var. zamanı gelince takıl bana. çek uskumruyu..:D :D :D :D