PDA

Tüm Versiyonu Göster : levrekciler bi göz atin...

ilhanmania
22-01-2006, 08:42
Arkadaslar öncelikle merhaba...ben yazin izmir çesmede avlaniyorum...levrek için iki ideal yer var...biri tam marinanin girisi ( burada av veren takim genelde dip kibris ) bir diger yer ise bir otel onu...burada denize spotlar vurdugu için kiyiya kucuk balik suruleri doluyo..onlarin pesindende bol levrek ve turna girio...resmen butun gece sov yapiolar ama cok nadir av veriolar...burda atip cekme sahte yemle cok denedim bi sonuc cikmadi...bu iki yer için tavsiyelerinizi bekliorum..artik bu yaz levrek cekmek istiorum...simdiden tesekkurler...

Taygun KOCABIYIK
22-01-2006, 16:17
Arkadaslar öncelikle merhaba...ben yazin izmir çesmede avlaniyorum...levrek için iki ideal yer var...biri tam marinanin girisi ( burada av veren takim genelde dip kibris ) bir diger yer ise bir otel onu...burada denize spotlar vurdugu için kiyiya kucuk balik suruleri doluyo..onlarin pesindende bol levrek ve turna girio...resmen butun gece sov yapiolar ama cok nadir av veriolar...burda atip cekme sahte yemle cok denedim bi sonuc cikmadi...bu iki yer için tavsiyelerinizi bekliorum..artik bu yaz levrek cekmek istiorum...simdiden tesekkurler...
İlk Önce aramıza Hoşgeldiniz demek istiyorum.
O denize spot vuran yerde. Benim düşüncem rapala sonuç verir model ve renk gibi konularda işin üstadı olan Erol bey yardımcı olucaktır.

katiti
23-01-2006, 02:16
hangi otelden söz ettiğinizi bilmiyorum ama dalyan'da bir otelin önünden aynı koşullarda kaşık ile (ve elle çekerek!!) dayım bir palaz almıştı geçen yaz. sanırım uygun boyda bir kaşığı da deneyebilirsiniz. onun dışında da kamit (kefal yavrusu) benzeri rapalalar iş görebilir...

levrek
23-01-2006, 07:07
Selam ilhanmania,
denemiş olduğun sahte yemler ve avlanma saatlerin nedir?
Bunları yazarsan zannedersem daha iyi yardımcı olabiliriz,sevgilerimle

HALDUN YALIMLI
23-01-2006, 15:59
İlhanmania aramıza hoşgeldin.İlk olarak imza kısmını doldurursan çok seviniriz, zira bu bir forum kuralıdır.Kurşunsuz olta ile isparoz ve gamit denemeni tavsiye ederim.SAYGILARIMLA

Taygun KOCABIYIK
25-01-2006, 16:09
[Only Registered Users Can See Links]
Yukarıdaki sırtı modelleriyle levrek yakalanmış (test edilip onaylanmış).
Fakat her bölgede aynı model iş yapmaz bölgeye göre sırtı seçimi yapmak gerekir. Siz kullanmış olduğunu marka ve modelleri belirtin. (sonuç aldığınız ve almadığınızı belirtip) Size yardımcı olmaya çalışalım.

katiti
25-01-2006, 17:07
taygun senin koleksiyonun mu? :D

biz eskiden eve gel sana pul koleksiyonumu göstereyim denirdi kızlara, sen de rapala koleksiyonunu gösteriyorsun herhalde ;) :D :D

ilhanmania
29-01-2006, 06:58
hangi otelden söz ettiğinizi bilmiyorum ama dalyan'da bir otelin önünden aynı koşullarda kaşık ile (ve elle çekerek!!) dayım bir palaz almıştı geçen yaz. sanırım uygun boyda bir kaşığı da deneyebilirsiniz. onun dışında da kamit (kefal yavrusu) benzeri rapalalar iş görebilir...

evet bende dalyandan bahsediyorum..burada geceleri avlaniliyor yani spotlar açildiktan sonra...Deniz genelde dalgali..Ben yesil ve beyaz silikon denedim sonuç vermedi...daha sonra ustunde daah cok koyu renkler olan bir rapala denedim o da olmadi,,gümüs baligi rapalasi denedim o da olmadi...siz ne tavsiye edersiniz...

ilhanmania
29-01-2006, 07:30
peki...tesekkur ederim...

Taygun KOCABIYIK
29-01-2006, 17:00
Sanırım daha parlak birşey olması gerekiyor gece olduğu için.
Ayrıca levrekler yeni yumurta dökmüş ve deli gibi yeme saldırıyormuş.
Hologramlı parlak bir rapala ile deneme yapmanızı tavsiye ederim.
Mümkünse canlı kefal yavrusu (gamit) bulup ucunda sadece 1 iğne olan takım hazırlayıp canlı yemi takıp balıkların oynaştığı yere doğru atın derim.

ilhanmania
31-01-2006, 18:57
yavru kefal isi orada gercekten zor...o saatte bulmak zor canli tutmak zor..eger bir bilgin varsa bana rapala için tam bir model verebilirmisin isim olarak...

Taygun KOCABIYIK
01-02-2006, 01:22
yavru kefal isi orada gercekten zor...o saatte bulmak zor canli tutmak zor..eger bir bilgin varsa bana rapala için tam bir model verebilirmisin isim olarak...
Tam modeli 1-2 güne kadar bulup ismini veririm.
(rapalanın kendi sitesindeki bütün modellere bakıp gamite benzeyeni bulucam :) senin için ;))

Taygun KOCABIYIK
02-02-2006, 16:50
Tam modeli 1-2 güne kadar bulup ismini veririm.
(rapalanın kendi sitesindeki bütün modellere bakıp gamite benzeyeni bulucam :) senin için ;))
Evet bulucam dedim. ve sözümü tutarak buldum.

Evet resimdeki kefal yavrusu şeklindeki bir rapala modeli.

Yüzme aksiyonunu ve diğer renk çeşitlerini alttaki linkten görebilirsin.

ilhanmania
03-02-2006, 00:23
cok saolasin bizde tam albadan liste yapioduk...is yapar diosun bu demi ;)

ilhanmania
03-02-2006, 00:25
boy ve renk ne tavsiye edersin peki?? yuzen mi yoksa batanmi aliyim...

Taygun KOCABIYIK
03-02-2006, 01:09
boy ve renk ne tavsiye edersin peki?? yuzen mi yoksa batanmi aliyim...
bence yüzen
boya gelirse 7 cm uyar.

HALDUN YALIMLI
04-02-2006, 16:00

Çağdaş kardeşim ava giderken imkanın varsa yem ve sırtı için kullanacağın malzemelerde çeşitlilik tavsiye ederim şimdi sen burada her yazana göre aklına başka bir şey gelir bunların hepside senin av ile kafanda bir takım düşüncelerin şekillenmesine vesile olur. Gamit olmaz ise isparoz olabilir, isparoz olmazsa sardalya olabilir, tabiki yemler olmaz ise o bölgede levreğin sürekli beslendiği balıkları tespit ederek bu avlara yakın rapalaları kullanmanı tavsiye ederim.
Senin söz ettiğin yerler güzel mırmır, lidaki, çupra yapar sanada buradan küçük bir tüyo ;) .SAYGILARIMLA

ilhanmania
28-02-2006, 20:33
saol..uyarini dikkate alicam kardesim..arastirmaya devam ediyorum zaten..simdi ragot raglou zargana die bir sahte yem tavsiye ettiler..onu arastırıyorum..

HALDUN YALIMLI
28-02-2006, 23:11
saol..uyarini dikkate alicam kardesim..arastirmaya devam ediyorum zaten..simdi ragot raglou zargana die bir sahte yem tavsiye ettiler..onu arastırıyorum..

Çağdaş kardeşim; sana genel anlamda yardımcı olacak bir link veriyorum ve orada yer alan linklerde var onları incelemenin sana faydası olacak ve fikir sahibi olacaksın kanaatindeyim. Ayrıca sana zargana şeklindeki yapay yem fikrini veren arkadaş senin nerede ve nasıl avlanman gerektiğinide söyledi mi? SAYGILARIMLA

sbasaran
28-02-2006, 23:22
bence en önemli faktör " yemlenen balığın hangi yem peşinde olduğudur ". gece o ışığa 3-5 cm boyunda gamitler geliyordur. bu boyda ve o balıkların rengine uygun silikonlar kullanmak faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

ilhanmania
09-03-2006, 23:12
silikonları gezer kursun ile atıoruz diymi,,ben öyle çok denedım ama sonuç alamadım..yalnız ilk baslarda bu seklde buradan çok levrek avlandıını duydum..ama artık bu sekılde yakalayan hıç yok yada ben gormedım..bolgede aslında levrekten çok turna var..yalnız alan balık bol olduu için çok kalabalı her zaman..

BARBADOS
26-04-2006, 20:27
Selam arkadaşlar çeşmealtında bi abimiz levrek avı için barınak içinde akıntı yok gece su çok derin değil normal bedene iğne biraz üstüne kısa kol bi iğne daha bağlamış sardalyayı lokma olarak takıyor kurşun yok fırdöndü yok atıp biraz bekleyip hafif hafif çekiyo bu yöntemle güzel levrek yakaladığını söylüyo iş yapar mı? Şimdiden teşekkür yakalayalım bu yaz levreği artık....

katiti
26-04-2006, 20:36
Evet o yöntem de iş yapabilir, bir nevi sırtı sistemi. Sardalya da parlak bir deriye sahip olduğundan balığı cezbeder. Kullanılabilir bir yöntemdir.

BARBADOS
26-04-2006, 20:39
ilhanmaina sahte yemle levrek avı için en uygun zaman ekim kasım ayları diye duymuştum bilgin olsun bu zamanlar daha çok canlı yem yada sardalya diyorlar...

ilhanmania
27-04-2006, 02:41
bende onu duydum abi,,bende öyle arada denicem işte,,belki atlayan olur ;)

Levrek Katili
12-07-2006, 16:03
merhaba otel önü dediğin yeri hayalimde canlandırıyorum eğer av zamanı gece ise fosforlu ince uzun zarkana yemler var onu dene 2,5 cm çapında ve 3 cm boyunda hakikii mantarın arkasına 1 metre pay bırak 30 cm arayla 3 adet kollar yap kol boyu 15 cm i geçmesin zakanalrı bağla mantarın ucuna da kamışından gelen klipsli fırdondüyü tak mantar ila en aşağıdaki yemin ucuna kadar olan mesafe ( ana beden kamış boyu olsun.bu ölçüleri daha iyi şekilde kendine gore ayarla.
gece avın içine salla yavaş yavaş çek bilek hareketleriyle suyun yuzunde gelen mantar suda ses yapar bu levreğin en cok sevdiği dikkat çekme yontemidir. Levreko kadar yemin içinde nazlanır bu bilek hareketleri ile kandırmaya çalış çok hızlı çekme çokda yavaş çekme kendi ritmini belirle. Bu iş olmazsa.canlı karides olatını ışıklı mantarlar var onla dene mutlakaa yakalarsın

varior
13-12-2006, 13:43
merhaba,
geçen pazar gittiğimiz yumurtalıkta kayalık önlerinde at-çek ile beyaz 3'lü tüy takımları yoluyla 2 adet 200 gr. levrek ve bir adet küçük kaya lagosu yakaladık.. geri kalan 1 'er tane mırmır, karagöz, trakonya (beni sakatlayan) ve 2 adet çatalkuyrukları tuzlanmış kurutulmuş karides ile el oltasından yakaladık..
ancak benim merak ettiğim bir konu var yaz aylarında (yazın üç ay hafta sonları denizdeyim) levrekler beni görüyor ve tüye yinede saldırıyor ama kışın gördüğü anda dibe dalıyor.. sadece kendini saklarsan yada uzaktan atarsan yakalayabiliyorsun, ilginç bir durum. Sizde böyle bir durum gözlemlediniz mi bilmiyorum.. Üstelik yakalanma saatleri gerçekten var, örneğin öğle 12:30 - 13:30 arası ve öğleden sonra 16:00 - 19:00 arası diğer zamanlarda çok zor..
hatta geçen yaz haziranın başınında sezonu açtığımızda ikinci gün saat 16:30 - 18:30 arası 27 adet büyüklü küçüklü Levrek yakaladık (umarım bu yılda aynı olur) :D

mozdil
13-12-2006, 14:35
Aşağıdaki linkte bu yaz Bodrum'da yaptığım avın hikayesi ve kullandığım yapay balığın detayı mevcut.

Av yaptığımız yer Bitez'in çarşısının hemen kenarında idi. Belli saatlerde çok güçlü ışıklandırma ile kıyı aydınlanıyordu. Balıkları da yaklaşık 25 mt'den getirdim.

amatör balıkçı
31-01-2007, 21:39
Sevgili kardeşim İlhan o marina girişi dediğin bol küçük balık sürülerinin olduğu yerde levrek avlamayı unutmanı tavsiye ederim,ne tür olta kullanırsan kullan hatta canlı yem bile kullansan sonuç hüsran olacaktır öyle yemin bol olduğu bir yerde levrek hangisini yiyeceğini çok iyi bilir sana naçizane tavsiyem başka ıssız ve karanlık yerler ara.

ilhanmania
04-02-2007, 12:28
geçen sene sardalye kullanarak bi tane 750 gr lık avladım burada,,bir tanede kesınlıkle yalan degıl yaklasık 45 dakıka ugrastık kıyıya kadar getırdık ve rahat 2.5 3 kılo vardı arkadas kepceyı gosterdıı ıcın balık kafa attı ve kopardı tam kıyıdayken...mevsımınde ıyı balık yapıo bura ama sardalye cok yoruo gerçekten,,sahte yemle iş yapabılırmıyım dıye dusunuyorum bende...

turna
04-02-2007, 18:01
Genel kaide: Kaçan balık daima büyüktür.

ilhanmania
19-04-2007, 00:11
maalesef...buyuk balık kacırmak kotu bı an...

gerence
23-04-2007, 21:22
Sevgili kardeşim İlhan o marina girişi dediğin bol küçük balık sürülerinin olduğu yerde levrek avlamayı unutmanı tavsiye ederim,ne tür olta kullanırsan kullan hatta canlı yem bile kullansan sonuç hüsran olacaktır öyle yemin bol olduğu bir yerde levrek hangisini yiyeceğini çok iyi bilir sana naçizane tavsiyem başka ıssız ve karanlık yerler ara.

Çeşme Altınyunus Marinasının önündeki levreklerin hepsi LAFONTEN'i okumuşlardır. Onun için pek heveslenme derim:D :helal:

gerence
23-04-2007, 21:25
Cevabım ; Çağdaş Özmen'neydi, yanlışlık oldu, özür...

ilhanmania
23-04-2007, 22:39
yok onemli degil abim ;)