PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sinaritçi Mustafa'dan tek taş hatıraları ;)

musty
27-04-2010, 09:08
5 ay lodos yagmur camurdan sonra guzel havayı yakalayıp balıga cıkayım bakalım neler olacak dedım ve olanlar oldu :D
1 tane 8.500 2 tane 2.500 sınarıtler ve 5 ayın yorgunlugu bıtmıs oldu..
Arkadaslar herkese ıyı gunler ıyı avlar hoscakalın :)

[Only Registered Users Can See Links]

Necati ARAT
27-04-2010, 09:38
Hay Maaşallah Mustafa kardeşim..
Bütün kurtları dökmüşsün vesselam..
Eeee Herkeze nasip olmaz böyle trofeler..

Kardeşim tebrik ederim..
Avlarının devamını diler Paylaşım için de Teşekkür ederim.,.

musty
27-04-2010, 09:45
merhaba necati abı ınan ne kurt ne kurt 5 ayın butun kurtları abıcım ılk zaten kılıc gormemle basladı hıkaye:)3 metreye kadar yaklastı goz goze geldık sonra byebye demeden gıttı 1.5 mt lık kılıc ben tesekkur ederım necatı abı fotolarda senın payında var abıcım hoscakalın :)

fisherman
27-04-2010, 09:49
tebrikler çok çok şahane balıklar

Necati ARAT
27-04-2010, 09:49
merhaba necati abı ınan ne kurt ne kurt 5 ayın butun kurtları abıcım ılk zaten kılıc gormemle basladı hıkaye:)3 metreye kadar yaklastı goz goze geldık sonra byebye demeden gıttı 1.5 mt lık kılıc ben tesekkur ederım necatı abı fotolarda senın payında var abıcım hoscakalın :)

Kardeşim sen böyle trofeleri göster bana gerisini merak etme ..
Mutluluk duyarım Düzenlemekten..
Amam Banada böyle bir trofe yakalatırsan dahada güzel yaparım..;):D:D:D

Salih Reis
27-04-2010, 09:52
Mustafa kardeşim güzel balıklar için tebrik ederim.

kullandığım takım düzeni hakkında da bilgi verir misin?

daha niceleri rastgele :)

musty
27-04-2010, 09:53
cok uzun zamandanberı gıremıyordum sıteye evlılık telası gercı senesıne gelıyoruz fakat olmadı mı olmuyor ısler gucler artık daha sık gorusecegız necati abıcım bundan sonra neler var neler :)

musty
27-04-2010, 09:56
tesekkrum ederım salih abı kullandıgım takım bıldıgımız rapala 2-3 kg arasında kursun kullanıyorum yerıne ve kafama gore:)

Salih Reis
27-04-2010, 10:01
tesekkrum ederım salih abı kullandıgım takım bıldıgımız rapala 2-3 kg arasında kursun kullanıyorum yerıne ve kafama gore:)

Mustafacım teşekkürler, ;)

Bu arada mutluluklar dilerim. ;)

Taygun KOCABIYIK
27-04-2010, 10:16
Mustafa abi tebrikler harika balıklar gerçekten. Şu bildiğimiz rapalaların boy ve modellerini yazsan sanki fena olmayacak :)

Anıl ÜNALAN
27-04-2010, 10:20
Tebrikler çok güzel balıklar. Bu güzel balıkların devamını diliyorum ;)

musty
27-04-2010, 10:35
saollasın kardesım rapalanın boylarını 7 cm den 16 cm kadar kadar kullanıyorum ve havanın durumuna gore erol abının sırtı yapmak ısteyenler bolumden ılk yola cıkarak yapmaya basladım ve sımdı verımını almaya basladım bu dogrultuda erol abıyede her zaman tesekkur ederım :)

The Lunatic
27-04-2010, 12:18
Mustafa bey balıklar için tebrik ederim. Kullandığınız sahteler arasında tavsiye edebileceklerinizi ürün ve renk koduyla birlikte paylaşabilirseniz mutlu oluruz. Tekrar tebrikler.

Yağız DEMİR
27-04-2010, 14:52
mustafa kardes tebrıkler ayakt a alkıslıyorum senı 5 aydan sonra trofeyı yakalamak nasıp olmus sabır ısı budur ıste tebrıkler sınarıt kuzu gıbı masallahhhh

Murat ADAK
27-04-2010, 15:06
Mustafa kardeşim ilk önce ALLAH(C.C.) Bir yastıkta kocatsın mutluluklar dilerim.
Sinarite gelince fazla söze gerek yok
:helal::helal::helal::helal::helal::helal::helal:: helal::helal::helal::helal::helal::helal::helal::h elal:
En kötü avın böyle olur inşallah.
Paylaşım için teşekkürler.

musty
27-04-2010, 15:18
yagız abı tesekkur ederım cok guzel bır zaman gecırdım bu av cok buyuk bır moral oldu bana kafayı dırek resetlemıs oldum :) hasan abıyı kap gel :):) hoscakalın

musty
27-04-2010, 15:19
tesekkur ederım murat abı bu avdan daha buyuk balıklar yakalarsınız sızlerde ınsallah :)hoscakalın

alpargun35
27-04-2010, 15:30
Avla alakalı, bilgi, isteyen isteyene, gelgelelim mustafa kardeşimizde tık yok !!

Yani, Sayın ''Abayoğlu'nun son zamanlardaki 'jiging sendromu gibi bir durum !! (Bir yandan, ''Aman fazla bilgi vermiyelim,zaten altı tane trofe balık kaldı, onlarıda yok etmiyelim derken ,diğer taraftan,, ''Jig konusunda, ok yaydan çıkmıştır,geri kalmamız söz konusu olamaz'' diyor ve boyna sayısız partner yetiştiriyor !!)

Mustafa bey ,sel verip, sır vermez haliyle,Sayın Abayoğlu'na rakip olacak gibi !!
(bilgiyi cımbızla çekmek gerekiyor )

Şahsen ben, bilgiyle harmanlanmış, bir paylaşımın, daha çekici ve faydalı olacağı kanaatini taşıyorum ve merak ediyorum doğrusu ! .

Yinede, İzmir camiasından, böyle trofe avları görmek, mutlu ediyor insanı, Tebrikler Mustafa bey,afiyet olsun.!

musty
27-04-2010, 16:02
tesekkur ederım alp abı ınsallah boyle bır avda bulusmak uzere hoscakalın :)

Aydın35
27-04-2010, 16:06
5 ay lodos yagmur camurdan sonra guzel havayı yakalayıp balıga cıkayım bakalım neler olacak dedım ve olanlar oldu :D

Merhaba Mustafa bey ilk önce sizi tebrik ederim ama bu kadar güzel trofeleri hiçbir bilgi yazısı olmadan 3 satır yazı ile geçiştirmeniz benimde canımı sıktı bende sayın alp abimiz gibi bir sitemde bulunmak istedim.NEdenmi bu tür trofleri yakalamak gerçekten bilgi ve tecrübe ister zaman ve mekan ister.Heralde ben bunları yakalamış olsaydım abartmıyorum 1 sayfa yazı yazardım o heyecanı tekrardan yaşardım.
öncelikle,madem sizin anlatasınız yok ben sorayımda belki zorla alırız bişiler:

1)2-3kg lık kurşunla rapala çektiğinizi söylemişsiniz bu iş nasıl olur bu tekne aparatlarından (tam adını bilmiyorum ama sanırım downridgerdi)kullandınızmı?
2)Rapalanın boyu rengi neydi hatta varsa bir fotoğrafı
3)Balık oltaya saat kaçta bindi
4)kamış ve makaramı kullandınız yoksa ellemi avladınız?(eğer kullandıysanız ne marka kamış ne marka makine ve bunların özellikleri hakkında kısada olsa bir bilgi
5)av kaç metre derinliklerde yapıldı?
6)yaptığınız takımın uygulamasını anlatan ufakta olsa bir anlatım(kurşun ayağı ,klipsli fırdöndü,10mt rapala ayağı vs gibi)
7)Mücadele tahmini ne kadar sürdü?
8)misinanızın markası ve özellikleri,
Bunlara daha bir bu kadar daha soru ekliyebiliriz..

Bu yukarıdaki yazdıklarımın harmanlanmasından çıkan 1 sayfalık bir yazıyı sizin anlatımınızda okumak isterdim inanınki sıkılmazdım.Ama bu trofelerin fotoğraflarını görüp ardından da 3 satır yazı görünce inanın kafamdan aşağıya kaynar sular indi.Kusura bakmayın ama ben bu başlıkta hiç bir bilgi paylaşımı görmedim !!!Benim gözümde yanlış anlamayın o fotoğraftakiler 150 kiloda olsa o fotoğrafların bir anlamı yok aynısını gider balıkçı tezgahında bende çekerdim..(Şimdi siz vaktim yoktu vs vs bazı şeyler yazabilirsiniz ama yinede öyle bile olsa bekleyip tam bilgilendirme yapacak bir yazınızı okumak isterdim..)

Saygılarımla..(Sitemkar sözlerim inşallah sizi incitmez çünkü amacım foruma gerçekten bilgi kazanılmasında yardımcı olmak..)
Sevgili adminlerim ve moderatörlerim görüyorumda sizde bu konuya suskunluk ile yaklaşmışsınız belkide balıkların cazibesine kapılıp unuttunuz varsayıyorum saygılarımla Necati Abi :D

musty
27-04-2010, 16:13
tamam aydın kardesım ıstedıgın bılıyı verebılırım pc den pek anlamadıgım ıcın gereklı bılgılerı hasan abı ve necatı abı sayesınde yardımcı olurum sevgıler kardesım :)

Aydın35
27-04-2010, 16:20
tamam aydın kardesım ıstedıgın bılıyı verebılırım pc den pek anlamadıgım ıcın gereklı bılgılerı hasan abı ve necatı abı sayesınde yardımcı olurum sevgıler kardesım :)
İnşallah sizi kırmamışımdır amacımı bir önceki yazıda belirttim.Eğer bu sorularıma istinaden bir av rapor uahzırlar iseniz inanın bu yazı sabitlenir hatta tarafımdan da 5-10 kere okunur ilginize teşekür ederim..

musty
27-04-2010, 16:37
Merhaba Mustafa bey ilk önce sizi tebrik ederim ama bu kadar güzel trofeleri hiçbir bilgi yazısı olmadan 3 satır yazı ile geçiştirmeniz benimde canımı sıktı bende sayın alp abimiz gibi bir sitemde bulunmak istedim.NEdenmi bu tür trofleri yakalamak gerçekten bilgi ve tecrübe ister zaman ve mekan ister.Heralde ben bunları yakalamış olsaydım abartmıyorum 1 sayfa yazı yazardım o heyecanı tekrardan yaşardım.
öncelikle,madem sizin anlatasınız yok ben sorayımda belki zorla alırız bişiler:

1)2-3kg lık kurşunla rapala çektiğinizi söylemişsiniz bu iş nasıl olur bu tekne aparatlarından (tam adını bilmiyorum ama sanırım downridgerdi)kullandınızmı?
2)Rapalanın boyu rengi neydi hatta varsa bir fotoğrafı
3)Balık oltaya saat kaçta bindi
4)kamış ve makaramı kullandınız yoksa ellemi avladınız?(eğer kullandıysanız ne marka kamış ne marka makine ve bunların özellikleri hakkında kısada olsa bir bilgi
5)av kaç metre derinliklerde yapıldı?
6)yaptığınız takımın uygulamasını anlatan ufakta olsa bir anlatım(kurşun ayağı ,klipsli fırdöndü,10mt rapala ayağı vs gibi)
7)Mücadele tahmini ne kadar sürdü?
8)misinanızın markası ve özellikleri,
Bunlara daha bir bu kadar daha soru ekliyebiliriz..

Bu yukarıdaki yazdıklarımın harmanlanmasından çıkan 1 sayfalık bir yazıyı sizin anlatımınızda okumak isterdim inanınki sıkılmazdım.Ama bu trofelerin fotoğraflarını görüp ardından da 3 satır yazı görünce inanın kafamdan aşağıya kaynar sular indi.Kusura bakmayın ama ben bu başlıkta hiç bir bilgi paylaşımı görmedim !!!Benim gözümde yanlış anlamayın o fotoğraftakiler 150 kiloda olsa o fotoğrafların bir anlamı yok aynısını gider balıkçı tezgahında bende çekerdim..(Şimdi siz vaktim yoktu vs vs bazı şeyler yazabilirsiniz ama yinede öyle bile olsa bekleyip tam bilgilendirme yapacak bir yazınızı okumak isterdim..)

Saygılarımla..(Sitemkar sözlerim inşallah sizi incitmez çünkü amacım foruma gerçekten bilgi kazanılmasında yardımcı olmak..)
Sevgili adminlerim ve moderatörlerim görüyorumda sizde bu konuya suskunluk ile yaklaşmışsınız belkide balıkların cazibesine kapılıp unuttunuz varsayıyorum saygılarımla Necati Abi :D
aydın kardesım merak etme ıstedıgın her bılgıyı ogreneceksın :) :D:Dhasan abıne soyleyecem senı :D sevgıler kardesım :)

Aydın35
27-04-2010, 16:49
aydın kardesım merak etme ıstedıgın her bılgıyı ogreneceksın :) :D:Dhasan abıne soyleyecem senı :D sevgıler kardesım :)

:):)saolasın sen beni hasan abiye söyle bende seni söylücem :)görürüsün sen :D:D

musty
27-04-2010, 17:03
:):)saolasın sen beni hasan abiye söyle bende seni söylücem :)görürüsün sen :D:D

:Daydın kardesım ben su pc yı bıraz daha cozeyım daha rahat anlasacagız merak etme sen :):D hoscakalın

Aydın35
27-04-2010, 17:21
ahahah sende hoşçakal

musty
27-04-2010, 17:46
abılerım ben pc de cok ıyı degılım fakat duzgun bır anlatımla anlatmaya calısıcam kendı kullandıgım takımım soyle
kamısım spro nun stand up 80 lb lık kamıs tam sırtıya uyumludur balıgın en ufak vurmasını bıle gorebılırsınız balık sırtının yanına geldıgı zaman bıle fark eder :) makınam okuma nın tıtus 20 2speed cıft vıteslı oldugu ıcın avantajınız cok buyuk balıkta fark edılıyor makınamda 500mt 0.45 remıxon dynema mısına vardır kursunlar 200gr kursun 500gr kursun 4 adet 8 metre aralıklarla saat 10 dan 14 e kadar surdu 0.60 flourocarbon mısına kullandım 10 mt sonra fırdondu ıle bagladım rapalanın turuncu-turuncu beyaz- yesıl modelı 12 cm x rap serısı bende modellerı yok kutularını atarım kendı sırtı kutularıma yerlestırırım 80mt ıle 100mt arasıdır yasananlara gelınce aklıma geldıgı zaman heyecanlanıyorum :) hoscakalın sunu unuttum derınlık 35 metre hız 4 4.5 denız mılıdır saygılar

Hasan BALIKÇI
27-04-2010, 18:21
sevgili kardeşim mustafa :)

uzun zamandır ortalarda yoktun bunun sebebini biliyordum;)şu an beni kırmayıp senin muhteşem avlarını sevgili dostlarımla paylaştığın için sana çok teşekkür ederim canım kardeşim :)

ben sana daha öncede mutluluklar dilemiştim.tekrar buradan mutluluklar diliyorum.
iyi balıkçısın erol abin gibi bir üstad desteğiylede harika işler yapıyorsun.
ne diyeyim allah yüreğine kuvvet versin canım kardeşim.:)

Aydın35
27-04-2010, 18:29
abılerım ben pc de cok ıyı degılım fakat duzgun bır anlatımla anlatmaya calısıcam kendı kullandıgım takımım soyle
kamısım spro nun stand up 80 lb lık kamıs tam sırtıya uyumludur balıgın en ufak vurmasını bıle gorebılırsınız balık sırtının yanına geldıgı zaman bıle fark eder :) makınam okuma nın tıtus 20 2speed cıft vıteslı oldugu ıcın avantajınız cok buyuk balıkta fark edılıyor makınamda 500mt 0.45 remıxon dynema mısına vardır kursunlar 200gr kursun 500gr kursun 4 adet 8 metre aralıklarla saat 10 dan 14 e kadar surdu 0.60 flourocarbon mısına kullandım 10 mt sonra fırdondu ıle bagladım rapalanın turuncu-turuncu beyaz- yesıl modelı 12 cm x rap serısı bende modellerı yok kutularını atarım kendı sırtı kutularıma yerlestırırım 80mt ıle 100mt arasıdır yasananlara gelınce aklıma geldıgı zaman heyecanlanıyorum :) hoscakalın sunu unuttum derınlık 35 metre hız 4 4.5 denız mılıdır saygılar

Sunum için teşekür ederim :)

Hasan BALIKÇI
27-04-2010, 18:38

sevgili aydın kardeşim :)aynı şekilde banada yazmıştın ama sonuç olarak yanılmıştın hatırlatırım:D:D

merak etme mustafa kardeşimi ben iyi tanıyorum burayada bilgi paylaşımı için ketıldı;)forumları birazdaha çözünce gereken bilgiler paylaşılıacaktır:)

Aydın35
27-04-2010, 18:44
Hasan Abi ben işin latifesindeyim bilgiyi paylaşıcağını zaten biliyorum demek istediğim bu kadar güzel trofelere gerekli özeni göstermeden bir çırpıda aha bunu yakaladım der gibi olmasıydı.Seninle olan muhabbetimiz bundan biraz daha farklıydı :)Napayım abi huyum kurusun bilgiye açım 3 tane trofenin altında 3 satır yazı görünce gözüm döndü :D

musty
27-04-2010, 19:24
sevgılı hasan abıcım ben tesekkur ederım bende uzun zamandan berı yıl da belkı 2 3 defa gırıyordum sıteye bundan sonra yanınızdayım :)herdaım :) zaten sırtı merakım adrasanla basladı sonra erol abıyle cok guzel paylasımlarımız oldu bır cok sefer senınlede erol abıyle bır yerde oturup balık bahane caylar sahane muhabbetlerımız oldu :D bız buraya gelıyorsak konusuyorsak bılmedıklerımız olacaktır muhakkak haddımızıde bılırız sevgıler canım abım :)

Hasan BALIKÇI
27-04-2010, 19:34
sevgılı hasan abıcım ben tesekkur ederım bende uzun zamandan berı yıl da belkı 2 3 defa gırıyordum sıteye bundan sonra yanınızdayım :)herdaım :) zaten sırtı merakım adrasanla basladı sonra erol abıyle cok guzel paylasımlarımız oldu bır cok sefer senınlede erol abıyle bır yerde oturup balık bahane caylar sahane muhabbetlerımız oldu :D bız buraya gelıyorsak konusuyorsak bılmedıklerımız olacaktır muhakkak haddımızıde bılırız sevgıler canım abım :)

aynen bu günnkü gibi deyilmi canım kardeşim ;)sen herzaman buyur herzaman konuşur sohbet ederiz :)senin son derece saygılı efendi olduğunu ben biliyorum sen hele şu pc yi biraz daha sök bak ne güzel paylaşımlar göreceğiz senden :)

sevgilerimle canım kardeşim :)

Aydın35
27-04-2010, 19:42
Sevgili Msutafa ağabeyim şu pc yi kısa zamnda skökünde engin bilgilerinizden bizi mahrum etmeyin sonra benim gibi bilgiye aç kardeşleriniz hırçınlaşıp bir vampire dönüşebilirler :DPc sökmenizde yardımcı olabilceğim bir şey varsa az çok bende anlarım msn adresim strahds@gmail.com eklerseniz bazı konularda belki yardımım dokunabilir ve sizinlede diğer abilerim gibi güzel sohbetler yapacağımızdan eminim.Saygılarımla

musty
27-04-2010, 19:57
aynen bu günnkü gibi deyilmi canım kardeşim ;)sen herzaman buyur herzaman konuşur sohbet ederiz :)senin son derece saygılı efendi olduğunu ben biliyorum sen hele şu pc yi biraz daha sök bak ne güzel paylaşımlar göreceğiz senden :)

sevgilerimle canım kardeşim :)

evet canım abicim bende her zaman beklerim mekanıma :)herşey karşılıklı hasan abicimsite sanki uzay çağında sevgiler saygılar abicim(hasan abicim şu senin Çanakkale maceralarından bir kaç tane yolla da gözümüz açılsın:D

Hasan BALIKÇI
27-04-2010, 20:03
evet canım abicim bende her zaman beklerim mekanıma :)herşey karşılıklı hasan abicimsite sanki uzay çağında sevgiler saygılar abicim(hasan abicim şu senin Çanakkale maceralarından bir kaç tane yolla da gözümüz açılsın:D

ahbe krdeşim vindovs çökmeseydi olacaktı ama ne yapayım teknoliji çöktü kayboldu.:hıııı:sen bide benim kıyıdan aldığım sinaritleri görseydin .seninki kadar olmasada 2.5 kg lıklardan büyüktü ;)

senin mekanına gelip senin çayını az içmedim kardeşim yinede gelirim merak etme ;)

Mehmet BODUROĞLU
27-04-2010, 20:20
Tebrikler.
Güzel balıklar cidden.
Afiyet bal şeker olsun.
Çok daha iyilerinin oltanızda olması dileklerimle.
Rastgelsin ...

musty
27-04-2010, 20:30
Tebrikler.
Güzel balıklar cidden.
Afiyet bal şeker olsun.
Çok daha iyilerinin oltanızda olması dileklerimle.
Rastgelsin ...

teşekkur ederim sizlerede rastgelsin iyi akşamlar olsun :)

musty
27-04-2010, 20:32
ahbe krdeşim vindovs çökmeseydi olacaktı ama ne yapayım teknoliji çöktü kayboldu.:hıııı:sen bide benim kıyıdan aldığım sinaritleri görseydin .seninki kadar olmasada 2.5 kg lıklardan büyüktü ;)

senin mekanına gelip senin çayını az içmedim kardeşim yinede gelirim merak etme ;)

ahbe Hasan abicim benimde bilgisayar çöktü ve resimlerim gitti aynı bende senin gibi oldum anlıyacağın sen büyük balıkçısın abicim her zaman kalite sende ben biliyorum :)

alpargun35
27-04-2010, 20:35

İşte mustafa bey,hepsi bu ve şimdi tamam,istediğimiz bilgiydi onuda aldık ve raporunuzada renk geldi, bilgilendirme ve alçak gönüllülüğünüz için teşekkür ederim.
Bir sorum daha olacak ,bu av nerede yapıldı,(Çeşme,Karaburun vs gibi) ,balık bulucu kullandınızmı ?, su sıcaklık tespiti yaptınız mı ?cevaplarsanız sevinirim,cevaplamazsanız canınız sağ olsun derim.

musty
27-04-2010, 20:44
İşte mustafa bey,hepsi bu ve şimdi tamam,istediğimiz bilgiydi onuda aldık ve raporunuzada renk geldi, bilgilendirme ve alçak gönüllülüğünüz için teşekkür ederim.
Bir sorum daha olacak ,bu av nerede yapıldı,(Çeşme,Karaburun vs gibi) ,balık bulucu kullandınızmı ?, su sıcaklık tespiti yaptınız mı ?cevaplarsanız sevinirim,cevaplamazsanız canınız sağ olsun derim.

estağfurla Alp abicim ne demek yerimiz alp abi tek taş alayı yani kokarın alaçatı ya doğru suyun sıcaklığı aklımda değil fakat sonar kullandım Alp abicim iyi akşamlar Alp abicim

gerence
27-04-2010, 20:45
Tebrikler Mustafa;
Sana çok yakışmış bu sinolar:)

musty
27-04-2010, 20:48
Tebrikler Mustafa;
Sana çok yakışmış bu sinolar:)

çok teşekkur ederim Yusuf abicim:) nasılsın Yusuf abicim:)

alpargun35
27-04-2010, 20:59
estağfurla Alp abicim ne demek yerimiz alp abi tek taş alayı yani kokarın alaçatı ya doğru suyun sıcaklığı aklımda değil fakat sonar kullandım Alp abicim iyi akşamlar Alp abicim

İşte şimdi, on numara, paylaşım oldu,başkada soracak soru kalmadı . Tekrar teşekkür ederim,iyi akşamlar.

musty
27-04-2010, 21:04
İşte şimdi, on numara, paylaşım oldu,başkada soracak soru kalmadı . Tekrar teşekkür ederim,iyi akşamlar.

rica ederim Alp abicim inşallah daha büyüklerini sizlerde görürüz :)

levrek
27-04-2010, 22:14
Evet Mustafa cım seni tekrardan tebrik ederim, yakalanış anlarından birebir haberdar ve yakın olduğumdan beni yine o günün akşamına çıkan ölü dalgalarla dönüş yoluma geri getirdin.
Arkadaşların sorularına istinaden ilave açıklamalar olarak;
Suyun sıcaklığı yüzeyde 16.5 C derece idi. Normal denilecek bir akıntı vardı ve hava gün boyunca üç kez değişen bir rüzgara sahipti.Kıyıya yaklaşık 700 m. açıkta, zemin ise yer yer kayalıkla çamurun buluştuğu yar denilebilecek bir yapıya sahipti.
Hava parçalı bulutlu, ancak oldukça aydınlıktı.
Takım konusunda Mustafa ya çıtlatmak istediğim bir konu ise kurşunlar hakkında.Çok parçalı kurşunlar her zaman suda fazla karşı direnç oluşturur ve takımın daha derine inmesine engel olur.Bunun yerine aynı ağırlıkta tek ya da iki parçalı kurşun kullanılır ise takım daha derine dalacaktır, sevgilerimle

Aydın35
27-04-2010, 22:16
Evet Mustafa cım seni tekrardan tebrik ederim, yakalanış anlarından birebir haberdar ve yakın olduğumdan beni yine o günün akşamına çıkan ölü dalgalarla dönüş yoluma geri getirdin.
Suyun sıcaklığı yüzeyde 16.5 C derece idi. Normal denilecek bir akıntı vardı ve hava gün boyunca üç kez değişen bir rüzgara sahipti.Kıyıya yaklaşık 700 m. açıkta, zemin ise yer yer kayalıkla çamurun buluştuğu yar denilebilecek bir yapıya sahipti.
Takım konusunda Mustafa ya çıtlatmak istediğim bir konu ise kurşunlar hakkında.Çok parçalı kurşunlar her zaman suda fazla karşı direnç oluşturur ve takımın daha derine inmesine engel olur.Bunun yerine aynı ağırlıkta tek ya da iki parçalı kurşun kullanılır ise takım daha derine dalacaktır, sevgilerimle

erol abi bilgiler için teşekür ederim süper bi konu oldu gibime geldi şimdi

Hasan BALIKÇI
27-04-2010, 22:17
erol abi bilgiler için teşekür ederim süper bi konu oldu gibime geldi şimdi

sen biraz daha üstlerine gidersen ansiklopedik bi konu olur merak etme :D:Dokuyunca ilk 10 kg lık sinariti sen tutarsın bundan eminim:helal::helal:

Aydın35
27-04-2010, 22:20
sen biraz daha üstlerine gidersen ansiklopedik bi konu olur merak etme :D:Dokuyunca ilk 10 kg lık sinariti sen tutarsın bundan eminim:helal::helal:

Hasan Abi varsın yazsınlar ben üşenmedenokurum. abi bizde kıyıdan köşeden ansiklopedik bile olsa bişiler kapalım ilerde gittiğimiz zaman uygulayacak birazda olsa bilgimiz olsun Bak suyun derecesini bile öğrendim ne kdr açıkta yapıldığınıda avın, bunlar eşsiz tecrübe edilmiş bilgiler kıymetini bilmek lazım.Yazın abilerim siz yazın bakmayın Hasan Abime :)

levrek
27-04-2010, 22:31
Sevgili Aydın, hepsi kısmet işi sonuçta.Tabi ki doğru yerde, doğru zamanda, bilgi ve tecrübe ile şansın daha da çok olacaktır.Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi aynen tüm koşullar geçerlidir.

Aydın35
27-04-2010, 22:35
Sevgili Aydın, hepsi kısmet işi sonuçta.Tabi ki doğru yerde, doğru zamanda, bilgi ve tecrübe ile şansın daha da çok olacaktır.Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi aynen tüm koşullar geçerlidir.

Erol abicim tekrar teşekür ederim tabiki şansta gerekli fakat tecrübe hepsinden önemli diye düşünüyorum zaten şu anda yazmış olduğunuz tüm konuları arattırdım sizi bir nevi mercek altına aldım saygılarımla :)

levrek
27-04-2010, 22:43
Avla alakalı, bilgi, isteyen isteyene, gelgelelim mustafa kardeşimizde tık yok !!

Yani, Sayın ''Abayoğlu'nun son zamanlardaki 'jiging sendromu gibi bir durum !! (Bir yandan, ''Aman fazla bilgi vermiyelim,zaten altı tane trofe balık kaldı, onlarıda yok etmiyelim derken ,diğer taraftan,, ''Jig konusunda, ok yaydan çıkmıştır,geri kalmamız söz konusu olamaz'' diyor ve boyna sayısız partner yetiştiriyor !!)

Mustafa bey ,sel verip, sır vermez haliyle,Sayın Abayoğlu'na rakip olacak gibi !!
(bilgiyi cımbızla çekmek gerekiyor )

Mustafa yı uzun zamandan beri tanırım gerek iyi niyetliliği gerekse paylaşımcılığı konusunda zaten açıklamalarından sonra hemfikiriz. Lakin Diğer vatandaş konusunda gözlemlerinizden dolayı sizi tebrik ederim.Pek Etik olmazsa da,belli bir içtenlik bulamadığım yazılarında bir takım kaygılarla kitleleri peşinden sürüklemesi hoş değil, sevgilerimle

-Yakamoz-
27-04-2010, 22:59
Mustafa Bey tebrikler :helal::helal: çok güzel balıklar keyifli bir av yapmışsınız
Devamının gelmesi dileğimle

musty
28-04-2010, 07:11

Erol abicim merhaba nasılsın keske şu kurşunların 1 kg lıkları olsada onları kullansak downriggla yapacağız sanırım bu işi Erol abicim:)herzaman ki gibi engin bilgilerin satırları aydınlatıyor :)

alpargun35
28-04-2010, 08:55
Mustafa yı uzun zamandan beri tanırım gerek iyi niyetliliği gerekse paylaşımcılığı konusunda zaten açıklamalarından sonra hemfikiriz. Lakin Diğer vatandaş konusunda gözlemlerinizden dolayı sizi tebrik ederim.Pek Etik olmazsa da,belli bir içtenlik bulamadığım yazılarında bir takım kaygılarla kitleleri peşinden sürüklemesi hoş değil, sevgilerimle

Bir çoğumuz bilgiyi paylaşmak için forumlarda bulunuyoruz.

Bu avı gerçekleştirmek ve burada paylaşımını yapmak, bence hiçte kolay bir olay değildir.

Belirli bir, bilgi birikimi, istikrar, maddiyat ve kısmet gerektirir, gelgelelim paylaşımcıysak , açılan başlıkta bilgiyi paylaşmak (iç sular hariç) gerekir. Mustafa kardeşimiz sorulan sorulara ''mütevazi kişliği ile verdiği cevaplarla , yapmış olduğu bu çok güzel avı ve açmış olduğu bu güzel başlığı ,bence durması gereken yere taşıdı,başlık ''Sinarit avında bilgi bankasına dönüştü,bu çok önemli !!!.

Bazı paylaşımcılar yapmış oldukları avları,forumlardan da aldıkları gazla, bir süre sonra ,ulaşılamaz bir olaymış gibi görüp,kendilerini marka zannederek,değişik kaprislere girebiliyorlar,
Fakat günümüzde kullanılan teknolojiler,devlet sırlarını bile ortaya çıkarıyor, neyi saklamaya çalışırız anlaması güç yani !!.

Bir önemli konuyada dikkat çekmek istiyorum,''Mustafa gibi kardeşlerimize sahip çıkalım ,İzmir'de av yapanlar olarak. Gerçek ve mütevazi bir paylaşımcı çünkü.
Bizimde birinci liğde bir takımımız olsun.!!!. Hiç te fena olmaz.!!

musty
28-04-2010, 09:23
Bir çoğumuz bilgiyi paylaşmak için forumlarda bulunuyoruz.

Bu avı gerçekleştirmek ve burada paylaşımını yapmak, bence hiçte kolay bir olay değildir.

Belirli bir, bilgi birikimi, istikrar, maddiyat ve kısmet gerektirir, gelgelelim paylaşımcıysak , açılan başlıkta bilgiyi paylaşmak (iç sular hariç) gerekir. Mustafa kardeşimiz sorulan sorulara ''mütevazi kişliği ile verdiği cevaplarla , yapmış olduğu bu çok güzel avı ve açmış olduğu bu güzel başlığı ,bence durması gereken yere taşıdı,başlık ''Sinarit avında bilgi bankasına dönüştü,bu çok önemli !!!.

Bazı paylaşımcılar yapmış oldukları avları,forumlardan da aldıkları gazla, bir süre sonra ,ulaşılamaz bir olaymış gibi görüp,kendilerini marka zannederek,değişik kaprislere girebiliyorlar,
Fakat günümüzde kullanılan teknolojiler,devlet sırlarını bile ortaya çıkarıyor, neyi saklamaya çalışırız anlaması güç yani !!.

Bir önemli konuyada dikkat çekmek istiyorum,''Mustafa gibi kardeşlerimize sahip çıkalım ,İzmir'de av yapanlar olarak. Gerçek ve mütevazi bir paylaşımcı çünkü.
Bizimde birinci liğde bir takımımız olsun.!!!. Hiç te fena olmaz.!!

Alp abicim günaydın bende yapmış olduğum bilgilerin çok büyük bir kısmını sevgili Erol abimin geçmiş olduğumuz senelerdeki yazılarından faydalanarak buluştuğumuz kemeraltında gittiğimiz denizde herzaman paylaşımcı kişiliğiyle edindim yoksa tabiki çok uzun zaman boş döndüm çok toz yuttum sırtı konusunda ve beni en fazla fişekleyen zamanda adrasan a gittiğim zaman oradaki insanların eksi yöndeki tavırları oldu ve bir baktım sırtı olmaya çalıştım herhalde biraz elimden gelmeye başladı sonucunu daha yeni almaya başladım

alpargun35
28-04-2010, 20:19
Alp abicim günaydın bende yapmış olduğum bilgilerin çok büyük bir kısmını sevgili Erol abimin geçmiş olduğumuz senelerdeki yazılarından faydalanarak buluştuğumuz kemeraltında gittiğimiz denizde herzaman paylaşımcı kişiliğiyle edindim yoksa tabiki çok uzun zaman boş döndüm çok toz yuttum sırtı konusunda ve beni en fazla fişekleyen zamanda adrasan a gittiğim zaman oradaki insanların eksi yöndeki tavırları oldu ve bir baktım sırtı olmaya çalıştım herhalde biraz elimden gelmeye başladı sonucunu daha yeni almaya başladım

''Elinden biraz değil, bayağı gelmiş, bundan iyisi can sağlığı mustafa, başarılarının devamını temenni eder,ayrıca sen gibi bir trofe avcısını, bizlere kazandırdığı için, Erol beyide, tebrik ederim. selamlar

delvel
28-04-2010, 22:05
mustafa abi bu balıklara balıkcı tezgahlarında rastlamak bile zor.
tebrık ederim, şansın hep böyle acık olsun:)
paylaşım için teşekkürler

musty
29-04-2010, 10:47
Mustafa Bey tebrikler :helal::helal: çok güzel balıklar keyifli bir av yapmışsınız
Devamının gelmesi dileğimle

teşekkur ederim Mustafa bey resmen adrenalin patlaması yaşadım Allah sizlere daha iyisini tutturmak nasip etsin :)

musty
29-04-2010, 10:50
''Elinden biraz değil, bayağı gelmiş, bundan iyisi can sağlığı mustafa, başarılarının devamını temenni eder,ayrıca sen gibi bir trofe avcısını, bizlere kazandırdığı için, Erol beyide, tebrik ederim. selamlar

merhaba Alp abicim teşekkur ederim güzel sözlerin için benimde hiç bu kadarı aklımda yoktu :) diyoruzya rastgele işte bu olsa gerek abicim Erol abiyede tekrar çok teşekkur ederim :)

musty
29-04-2010, 10:52
mustafa abi bu balıklara balıkcı tezgahlarında rastlamak bile zor.
tebrık ederim, şansın hep böyle acık olsun:)
paylaşım için teşekkürler

Veli kardeşim teşekkur ederim seninde şansın daim olsun :) rastgele:)

Kamil ESEN
29-04-2010, 15:52
Mustafa kardeşim seni tebrik ederim.Herkesi imrendirecek bir ava imza atmışsın.Şansın daim olsun.Rastgelsin.

musty
29-04-2010, 16:02
Mustafa kardeşim seni tebrik ederim.Herkesi imrendirecek bir ava imza atmışsın.Şansın daim olsun.Rastgelsin.

teşekkur ederim Kamil abicim inan her düşündüğümde o anı yaşıyor gibiyim kalbim hızlı atmaya başlıyor :) seninde şansın benimken daha büyük olur inşallah

halim20
17-05-2010, 12:23
Mustafa kardeşim tebrik ederim seni. Kemeraltında görüştükten sonra inceledim raporunu.
gerçekten muhteşem görüntüler. Daha büyükleri inşallah..

kaptankarabulut
17-05-2010, 14:39
Mustafa kardeşim,konuyu ilk açtığın saatlerde görmüştüm. Fakat anlatımsız bir konu gördüğüm için konuna msj yazmamıştım.Konu Halim kardeşimizin msjıyla gündeme gelince tüm msj ları okudum.ilrleyen sayfalardaki anlatımların çok hoşuma gitti.Seni hem trofen için hemde bilgi paylaşımın için yürekten kutluyorum.Ve avlarının devamlılığını diliyorum..

musty
20-05-2010, 07:24
Mustafa kardeşim tebrik ederim seni. Kemeraltında görüştükten sonra inceledim raporunu.
gerçekten muhteşem görüntüler. Daha büyükleri inşallah..

teşekkür ederim Halim abicim kendine iyi bak Halim abi...

musty
20-05-2010, 07:29
Mustafa kardeşim,konuyu ilk açtığın saatlerde görmüştüm. Fakat anlatımsız bir konu gördüğüm için konuna msj yazmamıştım.Konu Halim kardeşimizin msjıyla gündeme gelince tüm msj ları okudum.ilrleyen sayfalardaki anlatımların çok hoşuma gitti.Seni hem trofen için hemde bilgi paylaşımın için yürekten kutluyorum.Ve avlarının devamlılığını diliyorum..

Süleyman abi teşekkür ederim dediğin gibi biraz anlatımsız oldu fakat toparladım sonradan tekrar teşekkür ederim abicim sağlıcakla kal rastgelsin...

hakan özorpak
27-10-2010, 19:35

tebrık edıyorum delıkanlılar harıka gorunuyor

musty
30-10-2010, 09:36
teşekkür ederim Hakan sana daha yakışıklıları :)

omurcelik
11-12-2010, 13:12
paylaşım için tesekkurler

davii45
11-12-2010, 16:54
Waayyy harikaa av olmuş tebrikler ..

musty
08-02-2011, 16:59
Waayyy harikaa av olmuş tebrikler ..

Davut kardeşim teşekkür ederim sen daha güzellerini yakalarsın dileğimle...:)

Halil İplikçi
09-02-2011, 16:05
yeni sezon sinaritleri yok mu Musty ..kutlamak için vakit geçmiş olsa da
harikulade balıklar:helal:

musty
11-02-2011, 18:43
teşekkür ederim Halil abi fakat uçak rotar yapmış :) gelemediler daha beklemedeyim :) hoşçakalın...

limancı
15-02-2011, 20:43
helal: sana mustafa kardeş harika balıklar afiyet olsun

adolomorola
16-02-2011, 17:46
Tebrikler Mustafa,çok güzel bir av olmuş,Allah bunların daha irilerini tutmayı nasip etmesi dileklerimle...;)

musty
17-02-2011, 10:51
helal: sana mustafa kardeş harika balıklar afiyet olsun

teşekkür ederim ...:)

musty
17-02-2011, 10:53
Tebrikler Mustafa,çok güzel bir av olmuş,Allah bunların daha irilerini tutmayı nasip etmesi dileklerimle...;)

Öner abicim teşekkür ederim böyle avlar her zaman denk gelmiyor denk geldimide işte budur diyor insan Allah herkese böyle avlar nasip etsin iyi günler hoşçakalın..:):)

izmir3535
17-02-2011, 11:36
gerçekten balıklar harika görünüyo çok güzel bir av olmuş tebrikler, bir gün bizede nasip olur umarım:)

musty
18-02-2011, 15:45
gerçekten balıklar harika görünüyo çok güzel bir av olmuş tebrikler, bir gün bizede nasip olur umarım:)

merhaba imza ayarınızı yaparsanız isminizle hitap etmiş olurum sevgili İzmir3535 arkadaşım başta teşekkür ederim darısı bütün bu hobiye gönül vermişlerin başına hiç hesapta olmadığı anlarda geliyor fakat mutlaka merhaba hatır sormadan geçmiyor :)

Raif Yelkenci
05-03-2011, 18:20
Seni gönülden tebrik ediyorum Mustafa bu genç yaşta bu ustalığa ancak şapka çıkartılır ve kutlanır gözümüzü şenlerdirdin teşekkürler kardeşim ve mutluluklar.

musty
07-03-2011, 09:23
Seni gönülden tebrik ediyorum Mustafa bu genç yaşta bu ustalığa ancak şapka çıkartılır ve kutlanır gözümüzü şenlerdirdin teşekkürler kardeşim ve mutluluklar.

Raif abi teşekkür ederim gerçekten bilgilenmek topladığın bilgileri haftalarca farklı farklı uygulamak kolay olmadı teşekkür ederim tekrardan iyi günler hoşçakalın ...:)

paşalı
07-03-2011, 17:59
Mustafacım paylaşım ve sunum için çok teşekkür ederim.Düşünüyorumda o canavarla nasıl baş ettin?Walla tebrik ederim.Daha nice trofelerini görmemiz dileklerimle.

musty
08-03-2011, 10:03
Mustafacım paylaşım ve sunum için çok teşekkür ederim.Düşünüyorumda o canavarla nasıl baş ettin?Walla tebrik ederim.Daha nice trofelerini görmemiz dileklerimle.

Turgay abicim teşekkür ederim ben bu canavarları tutmadan inan Turgay abicim rüyalarımda yakalıyordum gerçeği anlatılmaz çok dinledim sırtıcı büyüklerimden anlatırken bile sanki yaşıyorlar o anı sende sanki dinlerken yaşıyormuşsun gibi niceleri inşallah Turgay abicim darısı herkesin başına :) hoşçakalın ...

muratdogan
26-05-2011, 12:01

Selamlar elinize sağlık güzel av olmuş.
Kullandığınız TAKIM (Misina , Rapala Türü) ve MERA hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
İzmirde açıkçası yeniyim ve kafamda tasarladığım bazı projeler var fakat bu işi yapmış ve yakalamış dostların bilgi ve tavsiyelerine çok ihtiyacımız var.Sizler sayesinde bilinçli bir av yapma imkanı yakalamış olacağız kısmet olursa.

RASTGELE .....:helal: :helal: :helal:

musty
27-05-2011, 14:31
Selamlar elinize sağlık güzel av olmuş.
Kullandığınız TAKIM (Misina , Rapala Türü) ve MERA hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
İzmirde açıkçası yeniyim ve kafamda tasarladığım bazı projeler var fakat bu işi yapmış ve yakalamış dostların bilgi ve tavsiyelerine çok ihtiyacımız var.Sizler sayesinde bilinçli bir av yapma imkanı yakalamış olacağız kısmet olursa.

RASTGELE .....:helal: :helal: :helal:

teşekkür ederim murat bey 3. sayfaya bir göz atarsanız kullandığım takım kombinosyanu orada mevcuttur hoşçakalın ...(Erol abinin bilgilerinden sırtı yapmak için formumuzda mevcuttur yararlı olaçağını düşünüyorum bende oradan ilk yola çıkmıştım...)