PDA

Tüm Versiyonu Göster : Hoş geldiniz uskumrular istavritler

kaptankarabulut
20-05-2010, 20:30
Günlerdir yolunu gözlediğimiz uskumru kolyoz ve istavrit nihayet bu gün yüzüme güldü..:helal: :helal:
Sabah saat 6:30 da limandan ayrılıp sırtı takımlarımı suya indirdim.Avlak bölgesine kadar sırtı takımlarıma kimse dur demedi..:hıııı: :hıııı:
Bir gün önce avlak bölgemi Alman adasını seçmiştim.Bu gün ise seçimim PİTA'ydı.
Avlak bölgeme vardığımda çapari takımlarımı yemleyip suya indirdim.Orta sudan itibaren vuruş araya araya tabana inmeye başladım ki ilk kupes vuruşunu aldım ve ilk kupes oltamdaydı.:D :D Fakat on iki iğneli bir takımı bir kupes için yukarı çekemezdim.Ve çok kısa bir bekleyişin ardından sert bir vuruşun ardından ilk oltamda bir kupes ve bir sarıkanat livarıma girdi.:helal: :helal: :helal: Saat on ikiye kadar uskumru kolyoz istavrit aralıksız olarak oltamı şenlendirdiler. Tabii yanlarında birer tane bonuslarıyla... (kupes) :helal: :helal: :helal:
Saat on iki cıvarında, vuruşların kesildiği saatlerde tlfonum çaldı. Arayan Yemcimiz TUFAN'dı.Dört arkadaşın tekneyle balığa cıkmak istediklerini,benim götürüp götüremiyeceğimi sordu.Kırk dakikada limanda olabileceğimi söyledim ve mutabık kaldık.
Gidip O arkadaşları alıp bu defaki avlak bölgesi olarak Alman adası pilaj önünü seçtim.Oradanda boş dönmedik.Bizi hiç yalnız bırakmıyan kupes ve izmaritin dışında mandagöz ve karagözlerle avımızı noktaladık..
Burada bir noktayı belirtmek istiyorum. istavrit ve uskumru şimdilik yemli takıma yani hamsiye,yalnız gümüş hamsi olması lazım. Bunu uskumru için denize çıkan arkadaşlarıma yardımcı olabilmek için belirtmek istedim..

TÜM RASTGELSİN AİLESİNİN OLTALARI DOLU GELSİN HERDAİM.

[Only Registered Users Can See Links]

Kamil ESEN
20-05-2010, 21:00
Kaptanım şükür beklenen gol geldi.Arkası bereketli olur inşallah.Rastgelsin.

Adem VARDARCIK
21-05-2010, 04:54
Gözün aydın diyelim artık Süleyman abi .Umarım akın ve özlediğimiz çapari avı başlar.
Esenkalın..

Taygun KOCABIYIK
21-05-2010, 07:45
Kaptanım çok fenasın :) hadi uskumruları anladım, istavritleride anladım. İnsaf kaptanım kalamar ne arıyor orda :D
Tebrik ederim bereketli olsun...

Fedai
21-05-2010, 11:15
Tebrik ederim bereketli av afiyet olsun:)

yenal45
21-05-2010, 11:23
koca kaptan maşşallah güzel bir av olmuş maşallah darası organizasyona diyelim hadi rastgelsin

Mehmet BODUROĞLU
21-05-2010, 16:50
Kaptanım eline sağlık.
Güzel bir av olmuş.
Afiyet olsun.

Yağız DEMİR
21-05-2010, 17:12
suleyman abımmmm
sımdı ben bunları gordummm :D:D:D
bu persembe vallahı yanındayım haberın olsun :D:D:D
valal her gelmek ıstedıgımde hava bozuyo :D:D:D
bu sefer ınsallah havada cok guzel olur senın sohbetınıde cok ozledım abım vallla :D:D:D
bu arada paylasım ıcın tesekkurler abı fotolar cok guzel :D:D:D

kaptankarabulut
21-05-2010, 17:41
Kaptanım şükür beklenen gol geldi.Arkası bereketli olur inşallah.Rastgelsin.

İnşallah Kamil kardeşim,haftalardır yolllarını gözlüyorduk, umarım arkası bereketli gelir.

kaptankarabulut
21-05-2010, 17:43
Gözün aydın diyelim artık Süleyman abi .Umarım akın ve özlediğimiz çapari avı başlar.
Esenkalın..

Sağolasın Adem inşallah devamı iyi gelir..

kaptankarabulut
21-05-2010, 17:44
Kaptanım çok fenasın :) hadi uskumruları anladım, istavritleride anladım. İnsaf kaptanım kalamar ne arıyor orda :D
Tebrik ederim bereketli olsun...

:D :D :D Teşekkür ederim Tago, o da onların bonusu..:D :D :D

kaptankarabulut
21-05-2010, 17:50
koca kaptan maşşallah güzel bir av olmuş maşallah darası organizasyona diyelim hadi rastgelsin

Teşekkür ederim Yenal kardeşim, tahminim organizasyon günü uskumru ve istavridin bol olduğu zamana denk geliyor..:helal: :helal:

kaptankarabulut
21-05-2010, 17:54
suleyman abımmmm
sımdı ben bunları gordummm :D:D:D
bu persembe vallahı yanındayım haberın olsun :D:D:D
valal her gelmek ıstedıgımde hava bozuyo :D:D:D
bu sefer ınsallah havada cok guzel olur senın sohbetınıde cok ozledım abım vallla :D:D:D
bu arada paylasım ıcın tesekkurler abı fotolar cok guzel :D:D:D

Ya Yağız gelcem deyip durma havayı bozcan yine :D :D
Aniden çık gel :D :D

Yağız DEMİR
21-05-2010, 17:57

tamam abı bak anıden cıkar gelırım :D:D
ama denıze acılmıssan benı gelır alırsın :D:D
oraya kadar yuzmek kolay degıl :P:P:P

musty
21-05-2010, 18:38
Süleyman abi bereketli çok güzel bir av olmuş maşallah nazar değmesin kalamarda on numara olmuş :) rastgele...

Hasan BALIKÇI
21-05-2010, 18:46
süleyman abii harikasın.:helal::helal::helal:

sen bu balıkları organizasyona kadar bitircen galiba :hıııı:biraz ara ver yav :D:D:Dolmuyo ama :D

kaptankarabulut
21-05-2010, 19:09
Süleyman abi bereketli çok güzel bir av olmuş maşallah nazar değmesin kalamarda on numara olmuş :) rastgele...

Teşekkürler Musti, inşallah sizlerde rast gelir her daim...

kaptankarabulut
21-05-2010, 19:10
süleyman abii harikasın.:helal::helal::helal:

sen bu balıkları organizasyona kadar bitircen galiba :hıııı:biraz ara ver yav :D:D:Dolmuyo ama :D

Yok be Hasan'ım onları organizasyonda oltaya nasıl geleceklerini öğretiyorum..:D :D :D :D

yenal45
21-05-2010, 19:31
Teşekkür ederim Yenal kardeşim, tahminim organizasyon günü uskumru ve istavridin bol olduğu zamana denk geliyor..:helal: :helal:

koca kaptan ilkdefa uskumru ve istavrit avım olacak nasıl olur bilmem inşallah sizin gibi ustalardan öğrenicem hadi sana rastgelsin koca kaptan

kaptankarabulut
21-05-2010, 20:23
koca kaptan ilkdefa uskumru ve istavrit avım olacak nasıl olur bilmem inşallah sizin gibi ustalardan öğrenicem hadi sana rastgelsin koca kaptan

İnşallah yenal kardeşim, o günde bol bol uskumru istavrit çıkar...

Taygun KOCABIYIK
22-05-2010, 11:39

Perşembe bir mani-engel olmazsa bende geliyorum o zaman :D

kaptankarabulut
22-05-2010, 19:18

Ya tago sen söylesende fark etmez, Yağız ne zaman geliyom dese hava bozuyo..O haber vermeden gelsin bizde denizde olalım.. Artık bi taksi tutar gelir yanımıza..:D :D :D :D :D

Necati ARAT
24-05-2010, 07:54
Kaptanım ellerine sağlık..
Ben yokkan neler yapmışsın sen oyle ..
Afiyet seker olsun..

kaptankarabulut
24-05-2010, 09:38
Kaptanım ellerine sağlık..
Ben yokkan neler yapmışsın sen oyle ..
Afiyet seker olsun..

Sağolasın be Necat'im yokluğundan faydalanayım dedim....:D :D

Yağız DEMİR
24-05-2010, 10:47

gell gell taygunumm gelll :D:D:D:D

Yağız DEMİR
24-05-2010, 10:48
Ya tago sen söylesende fark etmez, Yağız ne zaman geliyom dese hava bozuyo..O haber vermeden gelsin bizde denizde olalım.. Artık bi taksi tutar gelir yanımıza..:D :D :D :D :D

demi suleyman abı bana ozel denız taksısı yapacak ızmır buyuk sehır beledıyesı valla bu gıdısle :D:D:D yada yuze yuze gelırım hemıde kıloları verırım nasıı ama :D:D:D:D

paşalı
24-05-2010, 19:46
Hadi hayırlısı bol uskumrulu ve istavritli günler dilerim.

kaptankarabulut
24-05-2010, 20:10
Hadi hayırlısı bol uskumrulu ve istavritli günler dilerim.

Teşekkür ederimTurgay abim sağolasın.

turna
25-05-2010, 19:59
Bereketliav olmuş, yok yok, afiyet olsun ellerine sağlık.