PDA

Tüm Versiyonu Göster : çakmaklı dalış maceramız

ocaklar
30-05-2010, 13:40
sabah 6 da her zaman gittiğimiz foça çakmaklıya gitmiştik.bilenler bilir köyün limanının sol tarafındaki meraya boruların oraya dalmaya ve olta atmaya gittik.her zaman gittiğimiz yerdi.fakat bu sefer maalesef avlanamadık.bazı görevliler gelip burada avlanmanın yasak olduğunu söylediler..zaten orası maden yeri olduğu için böle bir uygulama olacağını tahmin ediyorduk.çok güzel bir rıhtım yapmışlar.rıhtımın orası olta için mükemmel ama işte giriş çıkış yasak artık..gidecek arkadaşlarada duyurulur..bize pılı pırtı toplayıp çakmaklıda taş kaya diye tabir edilen yerden yukarıya doğru giderek nemrut limanına yakın bi yerlerde dalışa geçtik.gittiğimiz yer çok güzel bir yer.fakat yolu meşakatli..sargozlar karagözler levrekler fazlasıyla vardı ama bizleri fazla yaklaştırmadı .fakat olta için güzel kerterizler aldım..ben nasibim olan iki tane sübye vurdum..kayaların arası sargoz doluydu..saat 11 civarı avı sonlandırıp evin yolunu tuttuk.şimdilik vurduğum sübyelerin fotoları var.sonra orada çekilen fotolardanda eklerim.fotolar arkadaşın cep telefonunda olduğu için ekleyemedim..

[Only Registered Users Can See Links]

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Hasan BALIKÇI
30-05-2010, 15:31
mehmet biladerim paylaşımın için çok teşekkür ederim :)daha iyilerine dengelmesi dileklerimle ;)
sargoz nasıl yanına yanaştırmadı bilader :Ddurseeeen haftaya ben onlara bunun hesabını sorarım ;):D

yenal45
30-05-2010, 16:19
mehmet abi nasibin buymuş nabalım bak bidağiki sefere dağa iyi olur inşallah dağa bol ve güzel balık avın olur nasibin bol şansın açık olsun rastgelsin

Anıl ÜNALAN
30-05-2010, 17:27
Buna da şükür demek gerek Mehmet abi :)
Gönül ister levrek, çupra görmek ama sübyeninde lezzeti bir başkadır :) Afiyet olsun daha iyilerinin seninle olmasını dilerim :)

kaptankarabulut
30-05-2010, 19:24
Mehmet kardeşim paylaşımiçin teşekkürler,nasibinde iki sübye varmış, ama dalıpda o deniz dibinin güzelliğini seyretmek bence tüm avlardan dahada güzel olduğuna eminim..

Necati ARAT
31-05-2010, 11:37
Mehmet abi bilgilendirmelerin için teşekkürler..
Umarım bulduğun olta kerterizinde güzel balıklar alırsın..

Paylaşım için ayrıca teşekkürler..

Taygun KOCABIYIK
31-05-2010, 12:30
Abicim avda sargoslar, levrekler seni yaklaştırmamış ama sübye inanılmaz lezzetli bir balık teselli ikramiyesi olmuş :)
Umarım birdahaki avda sargoslardan hesap sorarsın :)

Kamil ESEN
31-05-2010, 15:28
Sübyeler yakışıklıymış.Sargozlarıda fotolarda görmek ümidiyle.Rastgelsin..

ocaklar
31-05-2010, 21:49
mehmet biladerim paylaşımın için çok teşekkür ederim :)daha iyilerine dengelmesi dileklerimle ;)
sargoz nasıl yanına yanaştırmadı bilader :Ddurseeeen haftaya ben onlara bunun hesabını sorarım ;):D

abi kayaların altından çıkmıyorlar.ortalıkta gezinmiyorlar.fakat yerlerini tespit ettim.zıpkınla alamadığım sargozları müsait bir zamanda oltayla tek tek alacağım..

ocaklar
31-05-2010, 21:50
mehmet abi nasibin buymuş nabalım bak bidağiki sefere dağa iyi olur inşallah dağa bol ve güzel balık avın olur nasibin bol şansın açık olsun rastgelsin

teşekkür ederim.inşallah yakalarızda burada dostlarımızla paylaşırız..

ocaklar
31-05-2010, 21:52
Buna da şükür demek gerek Mehmet abi :)
Gönül ister levrek, çupra görmek ama sübyeninde lezzeti bir başkadır :) Afiyet olsun daha iyilerinin seninle olmasını dilerim :)

teşekkür ederim kardeşim..tabi sübyenin tadı başka oluyor..gerçi bende ilk defa yedim ama tadı damağımda kaldı.bir daha denk gelirse affetmem

ocaklar
31-05-2010, 21:57
Mehmet abi bilgilendirmelerin için teşekkürler..
Umarım bulduğun olta kerterizinde güzel balıklar alırsın..
inşallah necati kardeşim önümüzdeki günlerde tekrardan gidecez..aklımda kalan yapamadığım şeyler var hepsini deneyeceğim..nasip olursa burada paylaşırım gene..
Paylaşım için ayrıca teşekkürler..
ben teşekkür ederim
Abicim avda sargoslar, levrekler seni yaklaştırmamış ama sübye inanılmaz lezzetli bir balık teselli ikramiyesi olmuş :)
Umarım birdahaki avda sargoslardan hesap sorarsın :)
inşallah kardeşim
Sübyeler yakışıklıymış.Sargozlarıda fotolarda görmek ümidiyle.Rastgelsin..

yakın zamanda inşallah onlarıda eklerim kamil hocam..