PDA

Tüm Versiyonu Göster : tüyo/İzmirliler

mufi
26-01-2006, 00:35
Arkadaşlar geçtiğimiz pazardan bu yana 30 daireli binamızın yöneticiliğini üslenmiş bulunmaktayım...
şimdi diceksinizki nerden çıktı..?? :soru:

şöyleki. her yönetici gibi bende daire sahipleri ile telefon irtibatına geçtim ve
sağlam bir haber aldım ;) bir daire sahibi Ildır da imiş. ve bana Pınar tesislerinin güneyinde(alt tarafında) kıyıdan iyi balık alınıyormuş.. dedi..bir gün önceden haber verip gelirsen sana mevkii tarif ederim dedi...
iş bu bilgi İzmirli kıyıcı lara duyurulur.. :)

(konuya sag el sol kulak hesabı girdim..olsun maksat muhabbet..)
selamlar
mufi

Taygun KOCABIYIK
26-01-2006, 00:40
Arkadaşlar geçtiğimiz pazardan bu yana 30 daireli binamızın yöneticiliğini üslenmiş bulunmaktayım...
şimdi diceksinizki nerden çıktı..?? :soru:

şöyleki. her yönetici gibi bende daire sahipleri ile telefon irtibatına geçtim ve
sağlam bir haber aldım ;) bir daire sahibi Ildır da imiş. ve bana Pınar tesislerinin güneyinde(alt tarafında) kıyıdan iyi balık alınıyormuş.. dedi..bir gün önceden haber verip gelirsen sana mevkii tarif ederim dedi...
iş bu bilgi İzmirli kıyıcı lara duyurulur.. :)

(konuya sag el sol kulak hesabı girdim..olsun maksat muhabbet..)
selamlar
mufi
Duyuruyu aldık tamam teşekkürler ama ıldıra ben nasıl gidicem :'(

Anıl ÜNALAN
26-01-2006, 01:03
Ula bizim yazlığa gitmicez mi yazın orası yakın bize...:D

levrek
26-01-2006, 01:22
Muvaffak abi,demek ki site yönetici olursan, kabaca 8-9 yer daha öğreniriz,öyleyse oyum sana abi :D

katiti
26-01-2006, 01:30
orasının güzel çipura-levrek (özellikle lidaki ve çipura) yaptığına dair benim de duyumlarım var. ben 2 kere gittim oraya ama denk getiremedim iri balık :( ama öyle planlı programlı, sağlam yemli falan gitmemiştim...

Taygun KOCABIYIK
26-01-2006, 01:34
orasının güzel çipura-levrek (özellikle lidaki ve çipura) yaptığına dair benim de duyumlarım var. ben 2 kere gittim oraya ama denk getiremedim iri balık :( ama öyle planlı programlı, sağlam yemli falan gitmemiştim...
O zaman havalar müsait olduğunda gidelim hep birlikte.

katiti
26-01-2006, 03:01
tamam taygun, müsait bir zaman denk getirip yaparız bir organizasyon:). ama ancak cumartesiler uyar bana, o da toplantım falan olmazsa başta söyleyeyim.

Anıl ÜNALAN
26-01-2006, 03:04
Vallaha bende bir organizasyon çok istiyorum hem tago sizin noterliğinizde yapmış oluruz hem dostluğumuzu daha ileri taşımış oluruz...

Taygun KOCABIYIK
26-01-2006, 03:20
Cumartesi bize uyarda başkalarına uyar mı

katiti
26-01-2006, 03:25
valla taygun biz organizasyonu yapar duyururuz. gelen gelir, gelemeyenler resimlere bakar, ne yapalım. tabi organizasyon daha fazla kişi katılabilir diye pazar yapılırsa resimlere bakan ben olurum, o da bir seçenek :) :deli: .

Anıl ÜNALAN
26-01-2006, 03:26
Bana tatil olan her gün uyar..

Taygun KOCABIYIK
26-01-2006, 03:45
valla taygun biz organizasyonu yapar duyururuz. gelen gelir, gelemeyenler resimlere bakar, ne yapalım. tabi organizasyon daha fazla kişi katılabilir diye pazar yapılırsa resimlere bakan ben olurum, o da bir seçenek :) :deli: .
Muvaffak abi emekliydi belki oda gelir ama anıl ve ben kesin geliriz en azından 3 kişi :) sanırım fena değil
ama bizde araba yok :(

katiti
26-01-2006, 04:35
araba kolay onu düşünme :artist: , sen havalardan haber ver :'(

Taygun KOCABIYIK
26-01-2006, 04:42
araba kolay onu düşünme :artist: , sen havalardan haber ver :'(
Rüzgar estirmeme duasına çıkalım.

aserkansatı
26-01-2006, 08:20
Siz keşifi yapın,yaza beraber de gideriz...

mufi
26-01-2006, 14:05
Kardeşlerim. bu tür organizasyonlarda :
1,,,,bir kere hepimiz bu sayfadan cep telefonlarımızı
yazacagız...ki. birbirimize ulaşalım..dimi??
2,,,Evlerimiz nerede??? kim ? Kimi biliyor?.. nerde oturuyor...dimiii??
3,,,Kim kimi nereden alacak?? nerede buluşacaz..
4,,,bunları saptamak için önce İzmirli kardeşlerimizin olası maddi durumlarına kadar tüm bilgileri buraya dökmesi lazım...

mesela ben şahsım adına yazmaya başlıyorum.siftah benden devamı sizden.
1-ev adresi..Egekent 4 sitesi Ayrancılar/Torbalı( Gaziemir Torbalı yolu tahmini ortasında)
gaziemire 15km.mesafedeyim.

2- İsteyene özelden verebilirim
3- şu anda emekli olduğumdan 1,avantajım her günümün boş olması..ama..1,dezavantajım.bina yöneticisiyim..her türlü organizasyonda bir kaç gün önceden haberim olmalı ki ayarlama yapayım...2,dezavantaj ise malum her emekli gibi maddi sıkıntı nedeni ile kısıtlı imkanlar...
Bence...organizasyonlarımızda
a) öncelikle gidilecek yer belirlenmeli..(bir fazla çoğunluk ile)oylama da yapılabilir.
b) kimlerde ne araba var onları belirtmemiz lazım ve ortalama 100 km de ne kadar benzin yakıyor.
c) yol masrafları (yakıt)+ yiyecek içecek+yemler+ in paylaşım ve organizasyonu.
d) kimler kaçta nereden alınacak? belirlenmesi..
e)tabii ki bu işleri bence Cumartesi günleri yapılsa iyi olur derim..(sahsi fikir) pazarda olabilir(çalışanlar açısından) öncelikle perşembede den yazışmamız lazım..
ayrıca bu arada olaya dahil olmak isteyenler mutlaka boş durmayıp İzmir ve çevresindeki
son durumları bildik ve tanıdıklarından soruşturmalı...

başka bir şeyler eklemek isteyen varsa lütfen konuyu derinleştirelim.
ama önce biz beraber olacaksak birbirimizin telefonlarını lütfen not alalım
selamlar
mufi

katiti
26-01-2006, 14:49
Muvaffak Abi merhaba;

Organizasyon işini ayrıntılandırılması iyi olur. Yol masrafı, kimin nereden nasıl alınacağı vs. nereye gidileceği belli olduğunda çıkar ortaya aşağı yukarı. benzin dersen ben kendi arabam için konuşayım kilometrede ortalama 17,5-18 kuruş yakıyor şu anki benzin fiyatlarıyla. onun dışında yem vs. olayları bize kalmış, ne kadar, hangi yemden alacaksak ona göre şekillenir.

haberleşme konusunda isteyene cep telefonumu özelden verebilirim, ama genel olarak görülebilecek bir yere yazmamayı tercih ediyorum. çünkü üye olan da olmayan da görebiliyor buradan.

gün olarak önceden söylediğim gibi, benim için ancak cumartesiler. önceden ayarlama yapılır zaten. çünkü benim de toplantı vs. gibi durumlarım olabiliyor.

Sevgilerimle...

HALDUN YALIMLI
26-01-2006, 16:18
Arkadaşlar Muvaffak abi güzel bir yer tarif etmiş Eylül-Ekim aylarında benim hemen hemen her hafta sonu gittiğim gerek zıpkınla gerek oltayla avlandığım bir bölgedir.Şu sıralar sadece levrek yaptığı konusunda duyumlarım var ama deniz bu ne zaman ne vereceği belli olmaz.Mekanda levrek, çupra, lidaki, karagöz, mırmır, mıgri, kefal ve Tago balığı (ispari) çıkıyor.Yem olarak akşamdan giderseniz madya, sardalya, hamsi, mamun bulundurun. sabah suyunda sülünez ve boru kurdu iş yapıyor.Gece mutlaka canlı yem ile bırakma yapmanızı tavsiye ederim. Gecelediğimiz her avda mutlaka 1-2 levrek ve mıgri yakaladık.Mümkün olduğunca oltalarımızı uzak mesafe ve yakın mesafe olarak atın derim ben.Gün ağarmaya başladığındada kıbrıslarınızı ekmekleyip birkaç iğneye boru kurdu ve sardaya takıp konuşlandığınız yerin uzağından atın denize süprizleri bekeyin.

Güzergah olarak Balıklıova'nın merkezinden sola ldır yolundan giderseniz hem yolu kısaltmış hemde Balıklıova'dan alış-veriş yapma şansınız olur.Kısmet olursa bende organizasyona iştirak etmek isterim hem tanışmadığımız aradaşarla tanışmış oluruz hemde uzun süredir görüşmediğimiz dostlarımızı görmüş oluruz (Muvaffak abi sözm sana).SAYGILAR

Taygun KOCABIYIK
26-01-2006, 16:20
Cep telimi isteyenlere özelden atıcam.
Ben Eşrefpaşada oturuorum. Üçyol, altıntaşa çok yakın altıntaşta denilebilir.
Öğrenciyim araba malesef yok.
Anılı bilirim iyi çocuktur iyide bir avcıdır.
Bizi üçyoldan veya o yakınlardan biryerden alabilirsiniz.
Saati siz belirleyin.
Maddi durum öğrenci bütçesi.

katiti
26-01-2006, 16:50
bu arada ben unutmuşum yazmayı ama bornova'dayım :)

mufi
26-01-2006, 18:38
1----kafileye katılmak isteyenler lütfen özel mesajdan birbirinize cep tel.yollayın
2----mert kardeşimizin aracı nedir? aracın bağajı kaç kişilik malzeme alır?zaten fazla yüklenmeye grek yok.
3----ben soguklara aldırmam/ ben soguktan çekinirim diyenler belirlensin.
4----kesin ıldırdan (hernekadar garantisi yok isede) kıyıdan bir şeyler alınıyor diye cevap alırsam buradan yazacagım..
5----şu anda PC si olmıyan hunter faruk da var haberleşemiyoruz.. muhtemelen gelir(eski toprak) oda benim gibi buca/şirinyerde ikamet eder.ben gelirken onu burdan alırım.
benim araç 95, sprıng ...lakin karburatör sorunu var sanırım zira 100 km de 25mil.ytlden az yakmıyor.(baktıramadımda. öyle kullanıyorum)bir noktaya kadar ben gelirim.orada (mahsuru yok ise) mert in arabasına aktarma yaparım.farukta olursa 2 kişiyiz..
başka daha kaç kişi olabiliriz.??
en azından bana göre....bunca zaman yazışan ama tokalaşmıyan güzel insanlar için bir tanışma ve muhabbet fırsat olur..

Anıl ÜNALAN
26-01-2006, 18:49
Vallaha biz 2 kişiyiz eşşek kulağı gibi biz kendimiz ayarlarız Tago la ben sizden onay bekleriz..

Taygun KOCABIYIK
26-01-2006, 18:56
Şimdilik kafile listesini yazalım o zaman
------------------------------------
Katiti(Mert)
Mufi(Muvaffak)
İmbat(Taygun)
Dizzy(Anıl)

1) Az sonra telefon numaramı hepinize yolluyorum anıl hariç onda var zaten :)
2) Onu kendisi bilir
3) Soğuk bana koymaz -10 derece olsun hiç sorun değil balık aşkı beni ısıtır.
4) Yer konusunda bence haldun abiden tavsiye alalım o karaburunu falan arayıp rapor alır.
5) İsteyen herkes gelsin ne kadar kalabalık o kadar iyi

Benimde söylemek istediğim 1-2 şey var.
1) Mutlaka hafızası yüksek kapasiteli bir dijital fotoğraf makinası veya varsa klasik fotoğraf makinası daha iyi olur 36 poz yeter sanırım. Olmazsa 2 film alırız.
2) Yemek olarak mangal falan yakalım hem balık hem keyif işi olur.

katiti
26-01-2006, 18:56
abi benim araba citroen saxo. 5 kişi rahat sığarız, 6. kişi sıkışarak alabiliriz (benim için sorun yok, yerim garanti nasıl olsa :D ). siz karar verin. bagaj konusunda da tıka basa doldururuz abi. şu ana kadar organizasyona katılmak isteyenler:

1. ben
2. taygun
3. anıl
4. muvaffak
5. haldun
6. faruk (belirsiz)

soğuk çok fazla sorun değil (gerçi bu aralar aşırı soğuk!) ama gideceğimiz yer kuzey rüzgarlarına açık. o nedenle soğuktan fazla rüzgar durumu etkiler bizi. önemli olan o.

cep telefonumu özelden yukarıdaki ilk 5 kişiye atıyorum (faruk abinin nick neydi bilmiyorum, onunla sen konuşursun muvaffak abi).

Taygun KOCABIYIK
26-01-2006, 19:08
abi benim araba citroen saxo. 5 kişi rahat sığarız, 6. kişi sıkışarak alabiliriz (benim için sorun yok, yerim garanti nasıl olsa :D ). siz karar verin. bagaj konusunda da tıka basa doldururuz abi. şu ana kadar organizasyona katılmak isteyenler:

1. ben
2. taygun
3. anıl
4. muvaffak
5. haldun
6. faruk (belirsiz)

soğuk çok fazla sorun değil (gerçi bu aralar aşırı soğuk!) ama gideceğimiz yer kuzey rüzgarlarına açık. o nedenle soğuktan fazla rüzgar durumu etkiler bizi. önemli olan o.

cep telefonumu özelden yukarıdaki ilk 5 kişiye atıyorum (faruk abinin nick neydi bilmiyorum, onunla sen konuşursun muvaffak abi).
Rüzgara karşı balığa gitmektense rüzgarın arkamızdan geldiği bir yere gidelim derim Muvaffak abinin kefal yakaladığı yer uygun olabilir orda rüzgar arkadan eser sanırım.
Zaten dere ağızları levrek ve çupra içinde uygun mekanlar.
Gerçi ben hiç balık avlayamasakta sizlerle güzel bir gün geçirmek var sonuç olarak :)

katiti
26-01-2006, 19:14
valla dediğim gibi gün uygun olduktan sonra, balığın olduğu rivayet edilen bir yer olduktan sonra, en önemlisi bir de muhabbet olduktan sonra bana her yer uyar :D .

aserkansatı
26-01-2006, 21:10
Yanınıza kamera ya da fotoğraf makinasıda alın arkadaşlar.Güzel bir organizasyon var ortada,fotoğraf da olmalı.Bizim de kalbimiz geliyor sizinle emin olun.Hepinize rastgele...

NOT:Mert nedendir bilmem ben seni Karşıyakalı sanıyordum.

katiti
26-01-2006, 22:35
NOT:Mert nedendir bilmem ben seni Karşıyakalı sanıyordum.

aman abi gözünü seveyim bir gören duyan olacak, tam 35 GÖZTEPE ;) :dans:

HALDUN YALIMLI
26-01-2006, 22:52
1----kafileye katılmak isteyenler lütfen özel mesajdan birbirinize cep tel.yollayın
2----mert kardeşimizin aracı nedir? aracın bağajı kaç kişilik malzeme alır?zaten fazla yüklenmeye grek yok.
3----ben soguklara aldırmam/ ben soguktan çekinirim diyenler belirlensin.
4----kesin ıldırdan (hernekadar garantisi yok isede) kıyıdan bir şeyler alınıyor diye cevap alırsam buradan yazacagım..
5----şu anda PC si olmıyan hunter faruk da var haberleşemiyoruz.. muhtemelen gelir(eski toprak) oda benim gibi buca/şirinyerde ikamet eder.ben gelirken onu burdan alırım.
benim araç 95, sprıng ...lakin karburatör sorunu var sanırım zira 100 km de 25mil.ytlden az yakmıyor.(baktıramadımda. öyle kullanıyorum)bir noktaya kadar ben gelirim.orada (mahsuru yok ise) mert in arabasına aktarma yaparım.farukta olursa 2 kişiyiz..
başka daha kaç kişi olabiliriz.??
en azından bana göre....bunca zaman yazışan ama tokalaşmıyan güzel insanlar için bir tanışma ve muhabbet fırsat olur..
Muvaffak abi müsait olunca bizim servise getir arabanıda bakalım neresinde ne var ne yok diye gerekirse karbüratör conta takımını değiştirir karbüratörü temizleriz.
TARİF:ALSANCAK STADI CADDESİ ÜZERİ-HÜRRİYET GAZETESİ BİNASINI GEÇİNCE-ESKİ SÜMERBANK'A GELMEDEN SOLDA-VELOX BAR SOKAĞ
İş yeri adresim: ŞEHİTLER CADDESİ 1521 SOKAK NO:2 ALSANCAK/İZMİR

OTAŞ SAVRAN OTOMOTİV

mufi
26-01-2006, 23:41
ok beyler bu cumartesi olurmu..............

Anıl ÜNALAN
26-01-2006, 23:45
Haldun abi lütfen şu güzel sitemizde reklam yapmıyalım :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Taygun KOCABIYIK
26-01-2006, 23:50
Muvaffak abi bana uyar.

katiti
26-01-2006, 23:59
abi ben yarın sabah cevap vereceğim galiba. toplantı ile ilgili bilgi almaya çalışıyorum ama aradığım telefon kapalı da...

mufi
27-01-2006, 00:06
ok biraz önce farukla (hunter) görüştüm ok dedi..ıldır ile konuşup size buradan yazacagım...anıl+haldun cepleri bende yok...mert ve taygun geldi..yerine göre mesaj da yollıyabilirim..

Taygun KOCABIYIK
27-01-2006, 00:10
ok biraz önce farukla (hunter) görüştüm ok dedi..ıldır ile konuşup size buradan yazacagım...anıl+haldun cepleri bende yok...mert ve taygun geldi..yerine göre mesaj da yollıyabilirim..
Muvaffak abi eğer ıldır olmazsa senin şu kefal avladığın yere gidebiliriz bir yerle şartlandırmayalım kendimizi.

mufi
27-01-2006, 00:19
arkadaşlar parçalı yazıyorum..özür..acil cevap vereyim dedim..şimdi size bahsettiğim 1---azmak /gümüldür. burada kefal var ekmek veya kırmızı kurt..(bugün torbalı ve selçukta kırm.kurt yoktu tel.sordum) ..narlıderden almanız lazım ben zira bu taraftayım..ayrıca toprak solucanına da yılan alıgı geliyor.. sistem 6m.lik saz kamışı cok hafif şamandra1/2 gr... boncuk kurşun. ve 9 no igne.kefal için yılan balıgı dersen daha iri igne takabilirsin.
ancak burada kefal keyfi olursa tam gün ..olmazsa saat 2/3 ten sonra oynamaya başlıyor..
2--ahmetbeyli +yoncaköy+maydanoz koyu+seferi hisara kadar kıyı boyunca sahillerde boru kurdu ve sülünesle iş yapılabilir. ama payamlı/özdere sahillerini bilmiyorum. açıkçası..
3--faruk kardeşimin tavsiyesi olabilir. mesela urla demircili gibi.. ondan cevap bekliyecegim..
4--cumartesi gunu ege ortasında yüksek .basınç var hava durgun geçecek..ısı biraz daha yüksek olacak hava az bulutlu bulutlar batıda ve yüksek sanırım sıkı giyinilirse üşünmez..

Taygun KOCABIYIK
27-01-2006, 00:24
tamam Muvaffak abi yarın havaya göre kesin yeri belirleyip hazırlıkları tamamlayalım.

mufi
27-01-2006, 00:25
sizlerinde bildigi yerler varsa düşünün bu akşam telefon filan araştırıp yarın sabahtan görüşelim

Anıl ÜNALAN
27-01-2006, 00:34
Vallaha benim bildiğim tek yer var iyi ısparoz yapar ama yazın konak vapur iskelesinin sağ tarafı tago orayı iyi bilir :D:D:D:D:D:D

mufi
27-01-2006, 00:38
körfez içinden balık tutulmaz gençler.. bu sayfaları boşuna açılmadı... sakın haaa..

Taygun KOCABIYIK
27-01-2006, 00:43
körfez içinden balık tutulmaz gençler.. bu sayfaları boşuna açılmadı... sakın haaa..
Muvaffak abi +1

Anıl ÜNALAN
27-01-2006, 03:43
Abi şakasına söledim ya..

spinoza
27-01-2006, 07:05
:) iyi, çünkü; çevreni genişletip yeni avlanma bölgeleri öğreniyorusun.
:hıııı: kötü, çünkü 30 dairelik bir apartmanda yönetici olunca balığa gidecek zamanı nasıl bulacaksın.
bir iyi de benden üzülme ben sana tuttuğum balıkları rastgesinden gösteririm.
şaka bir yana seninle olta atmayı çok özledim inşallah birgün gene kısmet olur. senden öğreneceklerim yarım kaldı.selamlar.

mufi
27-01-2006, 13:36
Sevgili spinoza ben hep burada olmaya çalışacagım. ayrıca şahsi e mail lerini vermek isteyenler olursa onlarlada yazısırız . bana gelen enteresan+ilginç+bilimsel+duygusal+ kısacası içeririği dolu olan mesajları sizlerede yollarım..

mufi
27-01-2006, 13:57
Evet arkadaşlar...bakın hele....
1,şık. Gümüldür azmak tan avlanmak için benim buradan Gaziemir e gitmem sizlerinde oradan aynı yere gelmeniz gerekiyor.orada buluşup. menderes istikametinden
hop gümüldüre inilsin.yol acık +boş+rahat+ seri gidilebilir suyun kenarına kadar asfalt..

bu durumda sizlerin bir noktada mert ile bulaşmanız lazım.mert bornovanının neresinde bilemiyorum ama güzergah olarakonu aranızda cepten felan konuşarak anlaşmanız lazım.
eger kırmızı kurt buluna bilirse kefal şansı artıyor..
2,,şık yine gaziemirden hareketle menderes yolu üzerinden(( Yol fena degil bazı yerler de tıkırdıyor ama araca zarar vermiyor )) sizi 2 adet sazan yatagı olan gölete götürebilirim oraları görür ögrenirsiniz(yolunu) her sazan tabii şansınız varsa 2/4kg arasıtabii ufaklar da var o ayrı..birtanesinde %80 aynalı çıkıyor eskilerde aynalı göleti imiş diye duydum.. oradan da özdereye/ payamlıya cıkılıyor. bu noktadan son ra 3 adet azmak var bunlarda tatlısu ve deniz kefali +levrek +sazan çıkıyor..o bölgede telefonu degişmedi sanırım '''bizim market yem satıyor mehmet. 742 76 23''' var .. buşekilde bir
tur da yapılabilir dönüş tekrar gümüldür /menderes /gaziemir olur..bu tarafları görmüş ve tanımış olursunuz..
ok..mu??

katiti
27-01-2006, 16:54
selamlar

benim yarın toplantım yok, her türlü programa varım.

yer konusunda da deniz avına her zaman varım zaten, tatlı suda da hiç deneme yapmadım, aslında benim için ilginç bir deneyim olabilir. diğer arkadaşlar hangisini seçerse benim için uygundur yani.

muvaffak abi senin cep numarasını özele atabilirsen sevinirim, dün ben kaydedemeden sayfa güncellenmişti :)

Anıl ÜNALAN
27-01-2006, 19:08
Abi deniz olsun ya tatlı suya göre takımımız yok ...

Taygun KOCABIYIK
27-01-2006, 21:20
tatlı su değişik bir deneyim olabilir benim için hiç farketmez ikiside olur.

mufi
27-01-2006, 23:04
evt beyler hazırmısınız...organize yapıldımı

mufi
27-01-2006, 23:05
gittigimiz yerde hem tatlı su hem deniz avcılıgı olabilir

Taygun KOCABIYIK
28-01-2006, 03:32
Muvaffak abi malesef kırmızı kurt bulamadık :( yemcilerde yoktu
4 paket borukurdu aldık
ben kendime 2 tane kıbrıs aldım 1ini kıbrıs olarak diğerininde iğnelerini çıkarıp (belki) şamandıralı yapmak.
Sabah biz bornovaya gidicez anılla. Mert abide bizi alıcak ve gaziemire geçicez.

Anıl ÜNALAN
28-01-2006, 04:09
Direk gaziemir e gitmicez önce bucadan faruk abiyi alcaz demişti mert abi ama nasıl bulcaz onu bilmiyom..

Taygun KOCABIYIK
29-01-2006, 01:13
İlk önce bu güzel organizasyonun temellerini atan Muvaffak abiye daha sonra daha sonra arabasıyla dağları taşları gezdiğimiz Mert abiye ve güzel sohbeti , verdiği muntazam bilgileriyle Faruk abiye burdan teşekkürlerimi sunmayı borç biliyorum.
Çok güzel bir gün geçirdik. Burda gördüğümüz sürekli yazıştığımız insanlarla tanışmak gerçekten çok güzel bir duygu heleki tanıştığınız kişiler pırlanta gibi olursa.
Ben bu organizasyonda emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum ve inşallah daha kalabalık başta erol ve haldun abilerim olmak üzere tüm izmirli abilerimle çok daha güzel organizasyonlar yapmak dileği ile.

aserkansatı
29-01-2006, 17:49
Eee arkadaşlar anlatın bakalım neler yaptınız.Merak ettirmeyin adamı.Fotoğraf varsa alalım.Malum biz gidemiyoruz balığa bu aralar...

Taygun KOCABIYIK
29-01-2006, 18:09
Ben almanağa not aldıklarımı yazayım buraya olayın kısa özeti var.

Taygun KOCABIYIK
29-01-2006, 18:18
Tarih
12.Oca.06

Hava Sıcaklığı
10 Derece - Güneşli

Rüzgar Durumu
Yıldız ve Karayelden 3-5

Av Bölgesi
Gümüldür Azman Deresi (tatlı ve tuzlu su karışık) Başka Bir derenin ağzı (Deniz)

Kullanılan Takımlar
Denizde Gezer Kurşunlu Serbes Takım, Derede Yüzey Kıbsırı

Kullanılan Yemler
Borukurdu(denizde), Ekmek (derede)

Yakalanan Balıklar
Her biri 700-800 gramlık kefaller. Fakat balıklar havyarlı olduğu için faruk abi duygulandı ağlamaya başladı bizde hepsini geri saldık.

Ava Gittiğimiz Kişiler
Faruk Uluturük, Muvaffak İşmen, Mert Topoyan, Anıl

Günün Hikayesi
Sabah Saat 8 sularında Anılla Birlikte Bornova metroya gittik orda mert abiyle buluştuktan sonra gidip faruk abiyi aldık ordan gaziemir kipada buluşup ordan gümüldür yolunu tuttuk dağların arasındaki yollardan geçerek 2 gölet gördük bu göletlerde yakalanan balıklar hakkında muvaffak abi bize bilgiler verdi faruk abide yakaladığı sazanların burdan yakalandığını söyledi. (Küçük gölette) Dereye geldiğimizde faruk abi ve muvaffak abi derede kefal toplamaya çalıştılar bizde denizde burukurdu ile denemeler yaptık hiçbirimiz balık yakalayamadık mert abinin oltasını denize uçuran balığı kaçırması bizi üzdü fakat daha sonra bunun balık değil ahtapot olduğunu düşündük. Muvaffak abi derede balık bulamayınca kendi imalatı demirden sapanı ile kefallere ekmek attı ve 4-5 dakika içinde kefaller yeme saldırınca koşa koşa dereden kamışını alıp geldi bu sırada arkadan esen rüzgar yön değiştirip denizden esmeye başladı muvaffak abi oltayı istediği kadar ileri atamadığı için şansına küsüp dereye geri döndü.Haldun Abi bu arada bizi en az 5 kez aradı. Kimse balık yakalaymadığı için azmak deresine gittik orda kıbrıs attık. Muvaffak abinin bütün kefali toplama çalışmalarına karşılık 1 tek kefal göremedik saat 10 sularında başlayan avımızı buruk bir şekilde saat 4:30 sularında sona erdirdik. Dönüş yolunda 1-2 fotoğraf çekerek güzel günümüzü tamamladık.

Durum Değerlendirmesi
Bu koşullarda (yanda yazılı) Balık avlayamadık ama çok eğlendik.

aserkansatı
29-01-2006, 19:01
Yakalanan Balıklar
Her biri 700-800 gramlık kefaller. Fakat balıklar havyarlı olduğu için faruk abi duygulandı ağlamaya başladı bizde hepsini geri saldık.

Ben de ağlıyacaktım resmen de neyse ki şakaymış...800 grlık kefaller salınır mı ya...

mufi
29-01-2006, 20:01
Arkadaşlar aslında önemli bir konuyu atladık..

cumartesi ..kefallerin resmi tatil günüdür...

mufi
29-01-2006, 20:12
O güzel muhabbetli Cumartesi için Faruk+Mert+Taygun ve Anıl a teşekkür ederim.
ne dmişler...
Tanışmak+sohbet+muhabbet şahane....avcılık ise bahane.

Taygun KOCABIYIK
29-01-2006, 21:24
Muvaffak abi gerçekten çok güzel bir gün geçirdim. Sizinde aynı şeyleri düşündüğünüzü tahmin ediyorum.
Dün balık avlamak anlayışımda köklü değişiklikler meydana geldi. Sizin gibi üstadları görünce kendime avcı demeye utanır oldum artık.
En kısa zamanda böyle bir organizasyonda tekrar görüşmek dileğiyle.

Mert abiden resimleri bekliyoruz ayrıca

mufi
29-01-2006, 23:25
Degerli Taygun.. bu konuda önemli olan şey başarma istegi ve hırs..bunlar sende var..
önünde daha çok yıllar var inşallah sularımızda balık nesli tükenmezse mutlaka marifetlerini göstereceksin ..kalben inanıyorum.

****.insanoğlu yeterki istesin ..her geçen gün bir önceki günden daha bilgili ve tecrübeli olunur..****

Taygun KOCABIYIK
29-01-2006, 23:45
teşekkür ederim :)

Bir dahaki organizasyon için plana şimdiden başlayalım derim ben :)
Yemek problemini çözelim ilk önce isterseniz makarna getireyim ben
Yada mangal yakalım 1 dana yeter heralde :)

VOLKAN
30-01-2006, 01:40
teşekkür ederim :)

Bir dahaki organizasyon için plana şimdiden başlayalım derim ben :)
Yemek problemini çözelim ilk önce isterseniz makarna getireyim ben
Yada mangal yakalım 1 dana yeter heralde :)

tago bır dahaki orgnızasyonu burada yapalım izmittte :P 1 dana değil 2 dana keserım ıstersen :P :P :P ;) ;) ;)

katiti
30-01-2006, 18:45
Cumartesi balık yakalayamasak da çok güzel bir gün geçirdik. iki kardeşimi ve iki abimi tanıdım ve bundan büyük keyif aldım. balık bahane, muahbbet şahane sözünün doğruluğuna da bir kez daha inandım. resimleri bugün düzenleyip göndereceğim. inşallah bundan sonra da böyle organizasyonlar olacak...

tekrar teşekkür ederim...

Not: Tago bir dana yetmeyebilir abicim ;) :D :D :D

levrek
31-01-2006, 07:04
Mert, merakla bekliyoruz....

katiti
31-01-2006, 17:27
Erol Abi ekledim fotoğraflarımız kısmına...

Uzm.Dr.Rastgele
16-08-2006, 21:04
Oltacı arkadaşlar,bahsettiğiniz bölgeleri yani ıldır-gerence hattını gece yazın çok denedim.Mıngıriden başka bir şey yapmıyor.Gidecekseniz bol yemle gündüz gidin derim.Kesin kaba lidaki-çupra alırsınız.Ama çupraların çoğu çiftlik kaçkını oluyor.Yani yanakları kırmızı değil.Herkeze rastgele..

BALCI KAPTAN
05-10-2006, 23:09
Karaburun tarafında avlanan varmı.Ben tekne ile bu sezon yazın başarılı olamadım.Kalamar bile yok.Saip altı limanından açılıyoruz.Dön dolaş pek bir şey yok.Buralarda iyi netice alan arkadaş varmı ?

HALDUN YALIMLI
06-10-2006, 07:52
Balcı Kaptan aramıza hoşgeldin imza kısmını doldurmadığından isim ve yaşını bilmeden bu şekilde hitab ediyorum. Saipaltı benim balığa çıktığım yerlerden bir tanesidir ve sürekli ikamet eden abilerimiz var onlarla çıkarım genellikle, bu yıl gitmek kısmet olmadı belkide balık olmadığını söylediklerinden dolayı kısmet ettirmedim kendime. Seninde söz etiğin gibi bu yıl çok enteresan ne balık ve kalamar yok denecek kadar azmış. Bu durum gerçekten hiç iç açıcı değil şu zamanda mercan, fangri başta güzel karagöz olması lazım bakalım ilerleyen günler ne gösterecek. RASTGELSİN.

gokseldbuga
08-10-2006, 20:09
Arkadaslar, araniza yeni katildim. Uzun yillar sonra Izmire geri dondum ve cok meraklisi oldugum kiyidan balik avciligina da tekrar basladim. Izmir civari kiyidan balik avlanacak yerleri tarif etmeniz mumkun mu. Organizasyon yaparsaniz da severek katilabilirim.

Taygun KOCABIYIK
08-10-2006, 20:43
Arkadaslar, araniza yeni katildim. Uzun yillar sonra Izmire geri dondum ve cok meraklisi oldugum kiyidan balik avciligina da tekrar basladim. Izmir civari kiyidan balik avlanacak yerleri tarif etmeniz mumkun mu. Organizasyon yaparsaniz da severek katilabilirim.
Hoşgeldiniz
Forumda bir çok yerde isimler geçiyor fakat herkesin tercihi farklı yakınlık ve alışkanlık meselesi olarak :)
Ustalar yardımcı olucaktır.

gokseldbuga
08-10-2006, 20:53
arkadaslar, forumda baya uzun ir sure gezindikten sonra gordum ve imzami duzelttim , ozur.
sanirim gelecek hafta Ildir mevkiinde tarif edilen yere gidecegiz abimle , (Pinar tesislerinin orasi diye belirtilmis )

Uzm.Dr.Rastgele
09-10-2006, 07:01
İsmini yazmadığı için ismen hitap edemediğim arkadaşım,aramıza hoşgeldin.Kontrol panelinde yer alan İmza bölümünden kendini tanımlayabilirsin.İzmir'de balık avlanacak yerleri soruyorsun.Boş kaldıkça site içinde yeralan muhtelif bölümleri incelersen istediğin konu hakkında bolca bilgi edinebilirsin.Kıyıdan avlanmak istersen sana başlangıç olarak Karaburun/balıklı ovanın arkasında yer alan gerence körfezinden başla derim.Rastgelmesi dileğiyle....

gokseldbuga
09-10-2006, 08:12
saolun , imzami duzenledim fakat sanirim siz de o sirada mesaj gonderdiniz. dun aksam oldukca uzun saatler forumu okudum, cikardigim sonuc asagidadir
1-güllükkörfezindeki kıyı kışla köyünün gök liman mevkii , yada didim akbükün içinden geçip gidecegin kazıklı koyu
2-Kiyikisla (neresidir bilemiyorum)
3-Ildır çıkışından 1-2 Km sonra Pınar balık çiftliklerine varmadan solda yol kıyısı
4-. Çeşme Limanın solundan Çiftlikköy istikametine devam et FENER BURNUNU dönünce sağ taraf
5-karaburun gerence tarafı
6-mordoğanı geçtikden sonra kaynarpınar
7-çeşme dalyan da Sardalya dip kıbrısla levrek ve ak kefal verir.
8-Kışında soğuklarda dalgalı havada güzelbahçe kıyıları tüm kış gece levrek verir

alintidir, foruma gonderilen mesajlardan derlenmistir

levent_izmir
18-10-2006, 15:44
dün ksk-alabeyden 3 lidaki 4-5 iri isparoz almıştım
bugünde aynı yerden 1 çupra 1 barbun (15 cm) 1 mırmır 7-8 de isparoz aldım
foto göndermek isterdim ama cebimin foto çekim yeri arızalı maalesef :)