PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bu kadar tutmayın dedim ama dinlemediler..

Kamil ESEN
22-08-2010, 01:33
Geçenlerde bizim güneyli,perudan ve ekvatorlu balıkçı arkadaşlar telefon edip,balığa gidecez dediler.Hadi dedim Allah rastgetirsin.
Ben huylarını bildiğim için "bakın kardeşim çok tutup ziyan ediyosunuz ,bu sefer idareli gidin" dedim ama kime söylüyorsun arkadaş.Ya, hocam zaten inşaattan kafamızı kaldırıp balığamı çıkıyoruz ki.20-25 kişi toplanıp bi tekne tutmuşken Allah ne verdiyse tutacaz dediler.Bakın yine neler yapmışlar..
xe6ne9

kaptankarabulut
22-08-2010, 09:24
Ya kamil hocam, valla ne yalan söyleyeyim imrenerek izledim..Adamlar atıp çekiyorlar..Eğer kordinatları verirsen teknemin rotasını o tarafa doğru hemen çeviririm. :D :D :D :D:D

İrfanavcı
22-08-2010, 11:29
Kamil hocam inanılmaz birşey bu yaa,paylaşım için teşekkürler.

paşalı
22-08-2010, 11:38
Ne bu böyle be kardeşim.Arkadaşların haklı onlar istemesede balığın kendisi geliyor ne yapsınlar onlarada bir aşırtmak kalıyor.Paylaşımdan dolayı teşekkürler.

Fatih AKDAĞ
22-08-2010, 12:08
Resmen olta balıkçılığında son nokta =))) Gerçekten imrenmemek mümkün değil.
Paylaşım için teşekkürler kamil hocam.

Saygılarımla

Necati ARAT
23-08-2010, 07:48
Kamil abim teşekkürler..
Buna benzer bir vidyoda ben izlemiştim..
Ama o çook eski tarihlere aitti..
Yenilerini görmekde güzel..
Videonun sonuda çok hoş katılımcı dostları tek tek tanıtmışlar..

Taygun KOCABIYIK
23-08-2010, 11:19
Balıkların kafasına sopayla vursan olacak o derece bol maşallah :D
Kamil hocam Farfar Ali'de gitmiştir böyle avlara değil mi?

Kamil ESEN
23-08-2010, 17:24
Balıkların kafasına sopayla vursan olacak o derece bol maşallah :D
Kamil hocam Farfar Ali'de gitmiştir böyle avlara değil mi?

Ali abinin inşaat işçileri zaten bunlar.Hafta sonu Ali abi balığa giderken 100 tane kadarını alıp iğneye takıyormuş.Ondan biraz fazla tutmuşlar zaten.:P

xnode
23-08-2010, 18:38
Paylaşım için teşekkürler;

Adamlar insan gibi, eski tekniklerle avlanıyorlar. Böyle olunca ne bentik yapıyı ne de doğal dengeyi bozuyorlar. Bu verimlilik türkiye'de olsaydı orayı çevirme ağıyla şimdiye kadar çöle çevirmişlerdi. Sonra da ekranlar önüne çıkıp devlet bize yardım etsin diye ağlarlardı herhalde...

Kamil ESEN
24-08-2010, 16:45

Adamlar insan gibi, eski tekniklerle avlanıyorlar. Böyle olunca ne bentik yapıyı ne de doğal dengeyi bozuyorlar. Bu verimlilik türkiye'de olsaydı orayı çevirme ağıyla şimdiye kadar çöle çevirmişlerdi. Sonra da ekranlar önüne çıkıp devlet bize yardım etsin diye ağlarlardı herhalde...

Tam yerinde bir tespit olmuş.;)

Taygun KOCABIYIK
24-08-2010, 20:58

Cem abi haklısın, maalesef balıkçımız çok acaip şekilde kendine has bir mantıkla, düşünce sistemiyle hareket ediyor. Şimdi sezon açılmak üzere bu sene yine sıcak oldu, soğuk oldu, fırtına oldu balık oraya buraya kaçtı derler. Sorarım olmayan balık nereye kaçacak? Sonra birde üzerine deniz küstü derler, ama kendilerinde kabahat aramazlar...

Bornovalı
25-08-2010, 21:39
gerçekten imrenerek seyrettim.paylaşım için teşekkürler Kamil abi.