PDA

Tüm Versiyonu Göster : Trakonya'ya Dikkat

olta123
12-09-2010, 17:17
Trakonya balığına hem amatörler hemde profesyoneller dikkat etmelidir.
Çünkü trakonya denizlerimizin en zehirli balıklarındandır.Zehirli tarfları sırtındaki dikenleridir.Sırtındaki dikenleri kesilip iyice temizlendikten sonra tavası yapılabilir.
trakonya balığı vuruğu zaman biraz amonyaklı su sürülüp en yakın hastane ye gidilmelidir.Amonyak yok ise trkonya'nın çarptığı yere idrar yapılabilir.Trakonyanın ağızından iğneyi çıkarmak için kafasını bir sopa ucuyla iyice ezdikten sonra çenesinde tutulup iğne dikkatlice çıkarılmalıdır.Elle çıkartılamıyorsa balığı bir cisimle kafasından tutulup pense yardımıyla çıkartılabilir. Yinede dikenlerine dikkat etmeliyiz.Trakonya balığı yem seçmez.Bu balığı yakalamak için en uygun yem sülünadır.Trakonta daha çok dip oltalarına atlar.Trakonyayı kancadan çıkarmaya korkuyorsanız.Trakonyayı ölmeden önce suya koyup biraz bekleyiniz.O kendi çırpınıp çıkacak
NOT: (ALINTI DEĞİLDİR) Emeğe saygı;)

Fatih AKDAĞ
12-09-2010, 19:35
Paylaşım için teşekkürler. Bu balığı tanımadığım için küçük bir araştırma yaptım ve bulduğum resimleride benim gibi tanımayan arkadaşlarla paylaşmak istedim.

Saygılarımla
[Only Registered Users Can See Links]

Kamil ESEN
12-09-2010, 22:37
Paylaşım için teşekkürler. Bu balığı tanımadığım için küçük bir araştırma yaptım ve bulduğum resimleride benim gibi tanımayan arkadaşlarla paylaşmak istedim.

Saygılarımla
]
Tanımak istemezsin inan.;)

olta123
13-09-2010, 06:26
Çok sağol arkadaşlar.

uMAX
18-09-2010, 17:21
Bu sokar denilen balık değil mi? Zira babamın parmağını vurmuştu. Günlerce sızısı geçmemişti. Hımss Teşekkürler

olta123
19-09-2010, 15:39
Hayır o çarpan balığı babanı vursaydı.Parmak uçları felç olurdu.