PDA

Tüm Versiyonu Göster : Sinarit (güzel)

mzeki
27-09-2010, 13:16
Merhabalar; siteye yeni katıldım, bu yaz a ait olan avlarımdan bir tanesi, av sabahın ilk ışıklarında, sırtı meralarımdan biri olan foça da, berrak suda, temmuz ayının ortasında, balık bulucu ortalama 11-12 metre derinliği gösterirken ve sahte tahmini 6 metrelerde iken, 3 mil hızda, güçlü bir vuruş sonrasında alınmıştır.(not: kurşun kullanılmamıştır).

Donanım: Sahte; strike pro kırmızı turuncu büyük gagalı, örgü ip, 0.50 flouro carbon leader, makina; ryobi ecusima 8000VI, kamış: remixon neptune 180, eagle cuda balık bulucu, garmin etrex gps.

Daha iyileri sizlerin olsun, herkeze iyi avlar, rastgelsin.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Uploaded with ImageShack.us ([Only Registered Users Can See Links])

Salih Reis
27-09-2010, 15:37
tebrik ederim.
güzel paylaşım için de teşekkürler.
:)

Mehmet BODUROĞLU
27-09-2010, 16:20
Yıllardır Foçaya gideriz.
Tatil için yada balık avlamak için.
İlk kez böyle bir balık denk geliyor Foça ismi geçen bir yerde.
Tebrik ederim.
Çok daha iyileri oltanızı bulsun, rastgelsin ...

kaptankarabulut
27-09-2010, 18:59
Mehmet kardeşim tebrikler, herkese nasip olmıyan bir trofe yakalamışsın. Afiyet olsun..

akinyildiz81
27-09-2010, 19:08
tekne şart oldu :)) kıskandırmayın kıyı balıkçılarını :)

Taygun KOCABIYIK
27-09-2010, 20:26
Gerçekten çok yakışıklı bir sinarit tam bir trofe tebrik ediyorum...

paşalı
27-09-2010, 21:00
Mehmet kutlarım bu canavarla nasıl baş ettin.Tebrikler.

yenal45
27-09-2010, 21:20
çok güzel bir balık maşallah kutlarım rastgelsin

Kamil ESEN
28-09-2010, 11:01
Güzel balık.Rastgelsin..

musty
28-09-2010, 12:10
çok şık bir av olmuş ellerinize sağlık

Necati ARAT
28-09-2010, 15:41
Mehmet abi maaşallah allah nazarlardan saklasın..
Mehmet boduroğlu abimede katılıyordum..
Bende ilk kez bir konu içerisinde foça ve sinaritin bir arada alduğu nu gördüm..
Bende tebrik ederim..
Paylaşım için teşekkürler..

EAKSOY
29-10-2010, 23:11
Harika bir trofe Tebrikler ;)

adnangokalp
30-10-2010, 06:20
tebrik ediyorum çok güzel bir balık yakalamışsınız bende böyle asil balıklara bayılıyorum darısı tüm avcı arkadaşlarımıza

Adem VARDARCIK
01-11-2010, 03:25
Muhteşem bir trofe olmuş.Paylaşım ve detaylı donanım bilgileri için teşekkür ederim.Avınız daim olsun.

Ege Demirağ
21-10-2011, 11:01
Eski foçamı acaba çünkü arkası ingiliz burnunu anımsatıyor orası ise güzel mera ama hala bana bir sinarit denk gelmedi bana kurşun takmadan alabileceğim bi rapala önerirseniz sevinirim.:helal::helal::helal::helal::helal::soru ::soru::cool::cool::rolleyes::rolleyes:

muratdogan
21-10-2011, 20:20
Mehmet bey tebrikler.
Hem fotograf müthiş hemde avınız.
Hakikaten yakalamak ne kadar zevkli olur düşünmesi bile güzel.
Ayrıca detaylı anlatım içinde ayrıca emeğinize sağlık.
Selamlar...

mzeki
22-10-2011, 10:20
Eski foçamı acaba çünkü arkası ingiliz burnunu anımsatıyor orası ise güzel mera ama hala bana bir sinarit denk gelmedi bana kurşun takmadan alabileceğim bi rapala önerirseniz sevinirim.:helal::helal::helal::helal::helal::soru ::soru::cool::cool::rolleyes::rolleyes:
Mırmırcı kardeşim; teşekkür ederim, sahte önerisine gelince; piyasada bulunan büyük gagalı sahteler kurşunsuz derinden sırtı yapmak istiyorsan işini görecektir, ama tabiki balık garanti değildir:), piyasada 6m ye hatta 9m ye kadar dalarlı olanları var, izmir hisarönünde bir keresinde 12m ye kadar dalarlısını bulmuştum, ama sahte balık baya büyüktü almadım, 6m ve 9m li sahteleri kullanıyorum, ama bu sahtelerle (özellikle 9m olanla) ancak 12, bilemedin 15 m lerde avlanabiliyorum, dahası için kurşun gerekli, renk olarak ise amacın sinarit ise malum turunculu kırmızılı renkler olsun, gerçi diğer dip balıklarının da ilgisini çekiyor bu renkler, en güzeli karpuz lakabıyla tanınan "firetiger" sinarit avında vazgeçilmezlerdendir. Eğer dip sırtısı yapıyorsan yada yapacaksan sahteleri dipteki eriştelere yada kayalara taktırmamaya özen göstermelisin, buda ancak derinlik göstericiler ile ortadan kalkabiliyor, kurşunsuz olarak sahtenin ineceği derinlik ve gezdiğin derinlik birbirine uyumlu olmalı.

İyi avlar dilerim, rastgelsin.

Ege Demirağ
25-10-2011, 10:32
Çok tessür ederim bnde zaten bir tane fire tiger vardı ama daha hiç kunlanmamıştım ilk defa deniyeceğim artık sağolun :D :D

Raif Yelkenci
02-11-2011, 17:22
Tebrikler çok yakışıklı bir av olmuş devamını dilerim.