PDA

Tüm Versiyonu Göster : Nihayet çapari..

kaptankarabulut
29-10-2010, 10:35
Yaz başlarında beklediğimiz uskumru nihayet dün kendini gösterdi...

Salı çarşamba günleri havanın güzel olmasına rağmen kayın pederimin rahatsızlığı nedeniyle denize çıkamamış kayın pederimi hastaneye götürüp getirmekle ilgilenmiştim.
Dün öğle saatlerine doğru havanın biraz sakinleşmesini fırsat bilip iki günlük deniz hasretini gidermek için kendimi denize attım.
Amacım biraz sırtı çekip, o iyot kokusunu içime çekmekti.Sırtıda aynı sularda dört tane uskumru aldım. O sularda çapari yapmak fikri aklıma düştü. Denemekten bir şey çıkmaz deyip çapari takımını suya indirdim. Ama aslında pek de ümidim yoktu.Takımı iki üç defa indirip kaldırdığım bir anda vuruşlar peş peşe geldi. ilk çekmemde yedi tane uskumru üzüm salkımı gibi tekneye geldi.Ard arda her indirdiğimde ikişerli üçerli dörderli peş peşe geldiler. Havanın bir anda bozması ve batıdan sert esmesi takımları apar topar toplamama neden oldu.Toplamda 48 uskumru iki tanede istavrit almışım.
Tabii hepsini kendim yiyemezdim. Eve gelirken bir çoğunu satıp sekiz tanesinide eve getirip afiyetle ağlatmadan yedim.:D
Bu arada oğlum güzel bir fotoğraf makinesi hediye etti. Fakat makineyi evde bıraktığım için ancak eve getirebildiklerimi resimleyebildim.
TÜM DOSTLARA RASTGELSİN..

[Only Registered Users Can See Links]

trakonya55
29-10-2010, 10:42
Maşallahın var kaptan:helal:uskumrunun körfeze girmesi sevindirici haber,hava biraz yatınca çapari denemesi yapmak lazım.Bereketli afiyet olsun.

kaptankarabulut
29-10-2010, 10:48
Evet Orhan abi aslında yaz başında bekliyorduk geç geldiler ama inşallah uzun süre kalırlar...

taner dervişoğlu
29-10-2010, 11:43
kaptan tebrik ederim... çok güzeller. inşallah uzun süre kalırlar. ayrıca afiyet olsun...
kaptan sizi sürekli takip ediyorum. emeğinize yüreğinize sağlık. benim de içimde büyük bir balık ve deniz tutkusu var. tabi iş güç müsade ettiği sürece balığa çıkabiliyoruz. inşallah bir gün nasip olursa sizinle tanışmak, birlikte avlanmak isterim. Tabi şu meşhur çayınızı da yaparsanız. saygılarımı sunarım.

Taygun KOCABIYIK
29-10-2010, 11:56
Topaç gibi olmuş uskumrular yağlıdır onlar yenmez yenmez at sen bana doğru onları Süleyman kaptanım :D Bekleye bekleye fıtık ettiler bu sene inşallah bir süre av verirde tadını çıkarırsın.

kaptan tebrik ederim... çok güzeller. inşallah uzun süre kalırlar. ayrıca afiyet olsun...
kaptan sizi sürekli takip ediyorum. emeğinize yüreğinize sağlık. benim de içimde büyük bir balık ve deniz tutkusu var. tabi iş güç müsade ettiği sürece balığa çıkabiliyoruz. inşallah bir gün nasip olursa sizinle tanışmak, birlikte avlanmak isterim. Tabi şu meşhur çayınızı da yaparsanız. saygılarımı sunarım.
Taner abi çay mevzusu hassas :) limanda teknenin halatı çözülmeden çay koyuluyor yolda çay+kahvaltı sonra ilk balığı tutan çayı demliyor kural bu :)

taner dervişoğlu
29-10-2010, 12:00
Topaç gibi olmuş uskumrular yağlıdır onlar yenmez yenmez at sen bana doğru onları Süleyman kaptanım :D Bekleye bekleye fıtık ettiler bu sene inşallah bir süre av verirde tadını çıkarırsın.

Taner abi çay mevzusu hassas :) limanda teknenin halatı çözülmeden çay koyuluyor yolda çay+kahvaltı sonra ilk balığı tutan çayı demliyor kural bu :)

anlaşıldı o zaman çayı siz demliyeceksiniz.. inşallah bu güzel ortamı bi gün yaşayıp paylaşırız. ;)

beraşev
29-10-2010, 12:23
Süleyman kaptan, emeklerinize ve paylaşımlarınıza sağlık. Uskumrular mükemmel görünüyor. Kısmetse 31 ekim pazar günü Bornovalı öğretmenler olarak sizinle hem tanışmış olup hem de bereketli bir av günü yaşayacağız. Pazarın gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz kaptan.

kaptankarabulut
29-10-2010, 13:07

Taner kardeşim, beklerim her daim. Balığa çıkmak önemli değil.Yolunuz ikinci liman tarafına düştüğünde eğer limandaysam orada da içeriz çayları..Ama tabii balığa çıkmak daha hoş olur..

kaptankarabulut
29-10-2010, 13:09
anlaşıldı o zaman çayı siz demliyeceksiniz.. inşallah bu güzel ortamı bi gün yaşayıp paylaşırız. ;)

Yok öyle ben özellikle oyalanıyorum ki biri ilk balığı tutsun çayı demlesin diye Tabii ki bu da her zaman tekneye ilk gelenler oluyor..:D :D :D

kaptankarabulut
29-10-2010, 13:12
Süleyman kaptan, emeklerinize ve paylaşımlarınıza sağlık. Uskumrular mükemmel görünüyor. Kısmetse 31 ekim pazar günü Bornovalı öğretmenler olarak sizinle hem tanışmış olup hem de bereketli bir av günü yaşayacağız. Pazarın gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz kaptan.

Nihat kardeşim inşallah güzel bir gün güzel bir av geçiririz.. Ben sabah saat 6:30 da çayı hazır ederim.Siz kahvaltılıkları getirin. Ama zannedersem giderken kahvaltı biraz sorun olacak gibi. Çünkü sabah ilk saatler deniz biraz yüksek gibi..

alpay79
29-10-2010, 14:08
Tebrikler Süleyman Kaptan...

Bir ara beraber ava gidelim yine...
Saygılarımla

kaptankarabulut
29-10-2010, 16:04
Tebrikler Süleyman Kaptan...

Bir ara beraber ava gidelim yine...
Saygılarımla

Sağolasın Alpay kardeşim. Haberleşiriz....

EAKSOY
29-10-2010, 16:45
Tebrikler Süleyman abi, senin avlarını dikkatle takip ediyorum; bereketli avların daim olsun..

delvel
29-10-2010, 17:21
maşallah süleyman abi..
kısmetiniz her zaman böyle bol olsun:)

Hasan BALIKÇI
29-10-2010, 18:58
SÜLEYMAN ABİ TEBRİKLER.:)

bendenmi kıskandın yoksa süleyman abi:Dbakıyorum bal kovanını sende kapmışsın:D:D

süleyman abi kayınpederine geçmiş olsun :(haberim olmadı haberim olsaydı başka türlü ulaşırdım ;)neyse tekrar geçmiş olsun abi.:)

daha bereketli güzel avlar.:)

hakan özorpak
29-10-2010, 19:04
Yaz başlarında beklediğimiz uskumru nihayet dün kendini gösterdi...

Salı çarşamba günleri havanın güzel olmasına rağmen kayın pederimin rahatsızlığı nedeniyle denize çıkamamış kayın pederimi hastaneye götürüp getirmekle ilgilenmiştim.
Dün öğle saatlerine doğru havanın biraz sakinleşmesini fırsat bilip iki günlük deniz hasretini gidermek için kendimi denize attım.
Amacım biraz sırtı çekip, o iyot kokusunu içime çekmekti.Sırtıda aynı sularda dört tane uskumru aldım. O sularda çapari yapmak fikri aklıma düştü. Denemekten bir şey çıkmaz deyip çapari takımını suya indirdim. Ama aslında pek de ümidim yoktu.Takımı iki üç defa indirip kaldırdığım bir anda vuruşlar peş peşe geldi. ilk çekmemde yedi tane uskumru üzüm salkımı gibi tekneye geldi.Ard arda her indirdiğimde ikişerli üçerli dörderli peş peşe geldiler. Havanın bir anda bozması ve batıdan sert esmesi takımları apar topar toplamama neden oldu.Toplamda 48 uskumru iki tanede istavrit almışım.
Tabii hepsini kendim yiyemezdim. Eve gelirken bir çoğunu satıp sekiz tanesinide eve getirip afiyetle ağlatmadan yedim.:D
Bu arada oğlum güzel bir fotoğraf makinesi hediye etti. Fakat makineyi evde bıraktığım için ancak eve getirebildiklerimi resimleyebildim.
TÜM DOSTLARA RASTGELSİN..

masallah ıthal uskumrular gıbı kocamanlar vallaha ellerınıze saglık

kaptankarabulut
29-10-2010, 19:19
Tebrikler Süleyman abi, senin avlarını dikkatle takip ediyorum; bereketli avların daim olsun..

Teşekkür ederim ersoy kardeşim. Sizlerede rastgelsin herdaim...

kaptankarabulut
29-10-2010, 19:20
maşallah süleyman abi..
kısmetiniz her zaman böyle bol olsun:)

Tüm dostların kısmeti açık olsun her daim...

kaptankarabulut
29-10-2010, 19:30
SÜLEYMAN ABİ TEBRİKLER.:)

bendenmi kıskandın yoksa süleyman abi:Dbakıyorum bal kovanını sende kapmışsın:D:D

süleyman abi kayınpederine geçmiş olsun :(haberim olmadı haberim olsaydı başka türlü ulaşırdım ;)neyse tekrar geçmiş olsun abi.:)

daha bereketli güzel avlar.:)

Teşekkür ederim Hasan kardeşim.Aylık kontrolleri oluyor onun için götürüp getiriyoruz hastaneye..Aslında dört damadı var ama her şeyiyle benim ilgilenmemi istiyor. Bizde mecburen bu isteğini kıramıyoruz..

Evet pazar günü görüşmüştük ya bal kovanı benim yeknede unutmuşsun.:D :D Unutma balığa giderken tekneye uğrada al yanına..:D :D

kaptankarabulut
29-10-2010, 19:32
masallah ıthal uskumrular gıbı kocamanlar vallaha ellerınıze saglık

Teşekkür ederim Hakan kardeşim sen bir de onları çaparide gelişlerini görsen....

hakan özorpak
29-10-2010, 19:42
Teşekkür ederim Hakan kardeşim sen bir de onları çaparide gelişlerini görsen....

bılmemmı brkere basıma geldı bırdahada olmadı ama aynı anda 25 uskrumru cektım dehsete kapılmıstım

kaptankarabulut
29-10-2010, 19:54
bılmemmı brkere basıma geldı bırdahada olmadı ama aynı anda 25 uskrumru cektım dehsete kapılmıstım

OOOOOOOO hakan kardeşim sen benden öncelerden almışsın o hazı..:D :D

hakan özorpak
29-10-2010, 19:57
OOOOOOOO hakan kardeşim sen benden öncelerden almışsın o hazı..:D :D

suleyman abı balıgın balık oldugu zamanlarda almıstık 8 sene oncekı hıkaye bendekı sımdı nerede ole uskumrular

ibrahimz35
29-10-2010, 21:58
Kaptan'ım, maşallah'ın var.
Askerleri dizmişsin.
Bereketli avların devamını dilerim.

kaptankarabulut
30-10-2010, 08:38
Kaptan'ım, maşallah'ın var.
Askerleri dizmişsin.
Bereketli avların devamını dilerim.

İbrahim kardeşim tamamını resimleyemedim yanarım yanarım ona yanarım...:D :D :D

Kamil ESEN
30-10-2010, 08:55
Kaptanım,bereketli olsun.İnlşallah doya doya tutarsın uskumruları.Beraber de gideceğiz ama.Ben seni görmeyeli epey oldu.Geleyimde beraber bir av yapalım;)Özlem giderelim.Rastgelsin..

orhan69
30-10-2010, 09:35
süleyman abi tebrikler uskumruların maşallahları var şöyle taze uskumruları tavaya atmayalı yıllar oldu

kaptankarabulut
30-10-2010, 21:26
Kaptanım,bereketli olsun.İnlşallah doya doya tutarsın uskumruları.Beraber de gideceğiz ama.Ben seni görmeyeli epey oldu.Geleyimde beraber bir av yapalım;)Özlem giderelim.Rastgelsin..

Teşekkür ederim Kamil kardeşim İnan bende sizleri özledim. Gelmeyi düşünüyorsan bu günlerde gel ki şu palamut uskumrular buradayken sende nasibine düşeni al..:D :D

Tuncay GÜNAY
30-10-2010, 22:17
kaptanım önce kayın pederine acil şifalar diliyorum vede buradan kendisine selamlarımı iletiyorum. balıklar güzel maşallah afiyet olsun ben hiç uskumru yemedim o yüzden bilmiyorum tadı güzelmidir ki kaptanım.

kaptankarabulut
31-10-2010, 17:50
kaptanım önce kayın pederine acil şifalar diliyorum vede buradan kendisine selamlarımı iletiyorum. balıklar güzel maşallah afiyet olsun ben hiç uskumru yemedim o yüzden bilmiyorum tadı güzelmidir ki kaptanım.

Teşekkür ederim Tuncayım. Uskumruların tadına gelince inan ki çok lezztlilerdi....

yenal45
31-10-2010, 21:30
hey maşallah uskumurlara baksana vallahi nedegüzelde yenir şimdi abi baylaşım için teşekkürler nasibi açık şansın bol olsun rastgelsin :helal::helal:

Adem VARDARCIK
01-11-2010, 03:12
Kaptan 'ım döktürmüşsün yine dizi dizi maşallah.Avın daim,bereketli olsun.

Necati ARAT
01-11-2010, 13:53
Süleyman abi şunlardan bir bana yakalatmadın..
Hiç yapmadığım takımlar içinde bulundurmadığım çaparilerden
Hemde kaz tüyünden 5 adet aldık bir numara yok..
Hala oralarda ise bir sinyal çakta toparlayalım onları..
Emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler..

kaptankarabulut
01-11-2010, 16:34
hey maşallah uskumurlara baksana vallahi nedegüzelde yenir şimdi abi baylaşım için teşekkürler nasibi açık şansın bol olsun rastgelsin :helal::helal:

Teşekkür ederim Yenal kardeşim, inan ki çok lezzetlilerdi...

kaptankarabulut
01-11-2010, 16:37
Süleyman abi şunlardan bir bana yakalatmadın..
Hiç yapmadığım takımlar içinde bulundurmadığım çaparilerden
Hemde kaz tüyünden 5 adet aldık bir numara yok..
Hala oralarda ise bir sinyal çakta toparlayalım onları..
Emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler..

Ya Necati kardeşim ne zaman varlar ne zaman yoklar hiç belli değil. Bir oluyorlar bir kayboluyorlar.Şansımıza denk gelirse bir gün yaparız birlikta güzel bir çapari. İyi dileklerin için teşekkürler..

Erhan ÇUKURLU
12-11-2010, 10:03
Süleyman öncelikle geçmiş olsun. Ama çıkamadığın günler acısı çıkmış anlaşılan. Maşşallahı var uskumru kardeşlerin.

kaptankarabulut
12-11-2010, 17:43
Süleyman öncelikle geçmiş olsun. Ama çıkamadığın günler acısı çıkmış anlaşılan. Maşşallahı var uskumru kardeşlerin.

Teşekkür ederim be ASKER arkadaşım...:D :D :D :D

paşalı
12-11-2010, 20:55
Maşallah Süleymancım Uskumrular şahane afiyet olsun.

kaptankarabulut
14-11-2010, 16:32
Maşallah Süleymancım Uskumrular şahane afiyet olsun.

Teşekkür ederim Turgay abim...