PDA

Tüm Versiyonu Göster : Spro traveller kamış 50-100 gr.330 m

hüseyinzümrüt
06-11-2010, 15:58
[Only Registered Users Can See Links]

ARKADAŞLAR KAMIŞ SEÇİMİ MAKİNA SEÇİMİ İLE İLGİLİ BİR ÇOK KONU OKUDUM AÇILAN FORUMLARDAN BİLGİ ALDIM... AÇIKÇASI KAFAM KARIŞTI ŞU ANDA KULLANDIĞIM YENİ ALDIĞIM KAMIŞIN LİNKİNİ SİZLERE ÜSTTE SUNDUM... MAKİNA OLARAKTA

BU MAKİNAYI KULLANMAKTAYIM BU MAKİNAYI ALIRKEN TEKNEDEN AV YAPIYORDUM SONRADAAN KARADAN (KORDON) AVA MERAK SALDIM KAMIŞI ALDIM... SURF SPİN VS KAVRAMLARI TAM OLARAK BİLMİYORUM AMA BU İKİLİ NİN UYUMU YADA UYUMSUZLUĞU VARMI TAKIM OLARAK 0.35 MİSİNA,75 GR GEZER KURŞUN,FIRDÖNDÜ VE İĞNE OLARAK TAKIM YAPIYORUM BAZENDE KLASİK TAKIM 60 GR KURŞUN 3 LÜ TAKIM YAPIP ELİMDEN GELDİĞİNCE UZAĞA ATMAYA ÇALIŞIYORUM... VE AÇIKÇASI MESAFEYİ İİ AYARLIYAMIYORUM

ŞİMDİ SİZLERE SORMAK İSTEDİĞİM SORU ŞU BU İKİLİYİ AYIRIP MAKİNAYA BAŞKA KAMIŞ KAMIŞA BAŞKA MAKİNA MI ALMALIYIM ALIRSAM NASIL BİR MAKİNA VE NASIL BİR KAMIŞ ÖNERİRSİNİZ... DEDİĞİM GİBİ KIYIDAN AV YAPIYORUM BÜTÇE OLARAK TA 200-250 TL AYIRDIM... SAYGILAR....

NOT:KIYIDAN ATMAK İÇİN KAMIŞIN İLLAHA UZUN MU OLMASI GEREKİYOR... !!!

Doğan ÖZCAN
06-11-2010, 18:07

ARKADAŞLAR KAMIŞ SEÇİMİ MAKİNA SEÇİMİ İLE İLGİLİ BİR ÇOK KONU OKUDUM AÇILAN FORUMLARDAN BİLGİ ALDIM... AÇIKÇASI KAFAM KARIŞTI ŞU ANDA KULLANDIĞIM YENİ ALDIĞIM KAMIŞIN LİNKİNİ SİZLERE ÜSTTE SUNDUM... MAKİNA OLARAKTA

BU MAKİNAYI KULLANMAKTAYIM BU MAKİNAYI ALIRKEN TEKNEDEN AV YAPIYORDUM SONRADAAN KARADAN (KORDON) AVA MERAK SALDIM KAMIŞI ALDIM... SURF SPİN VS KAVRAMLARI TAM OLARAK BİLMİYORUM AMA BU İKİLİ NİN UYUMU YADA UYUMSUZLUĞU VARMI TAKIM OLARAK 0.35 MİSİNA,75 GR GEZER KURŞUN,FIRDÖNDÜ VE İĞNE OLARAK TAKIM YAPIYORUM BAZENDE KLASİK TAKIM 60 GR KURŞUN 3 LÜ TAKIM YAPIP ELİMDEN GELDİĞİNCE UZAĞA ATMAYA ÇALIŞIYORUM... VE AÇIKÇASI MESAFEYİ İİ AYARLIYAMIYORUM

ŞİMDİ SİZLERE SORMAK İSTEDİĞİM SORU ŞU BU İKİLİYİ AYIRIP MAKİNAYA BAŞKA KAMIŞ KAMIŞA BAŞKA MAKİNA MI ALMALIYIM ALIRSAM NASIL BİR MAKİNA VE NASIL BİR KAMIŞ ÖNERİRSİNİZ... DEDİĞİM GİBİ KIYIDAN AV YAPIYORUM BÜTÇE OLARAK TA 200-250 TL AYIRDIM... SAYGILAR....

NOT:KIYIDAN ATMAK İÇİN KAMIŞIN İLLAHA UZUN MU OLMASI GEREKİYOR... !!!

Kıyıdan av yapmak hem güç hem sabır isteyen bir iş.... Tabi ki birazda beceri.... İlla ki kamış uzun olacak uzak atış yaparım anlamına gelmiyor... 3.00 metrelik iyi bir kamışlada istediğin atışı yapabilirsin....

Aldığın kamış ve makinanı güle güle kullan....Ama madem bütçe olarak bir miktar ayırmışsın.... Makine olarak ryobi ecusima 8000 vi ' yi tavsiye ederim... Kamış olarak da silverstar elegance 3.00 metrelik kamış... Bu ikili tam olarak birbirini karşılayan bir takım.... Bu arada kamış 45-50 tl... Makinneyi ise 75-80 tl ye alabilirsin...
Şayet ki biraz daha profesyonel olmasını istiyorsan ... 150-200 gr atarlı uzunluğu ise 4.00 yada 4.20 olan iyi bir surf kamış uzak atışlar için yararlı olaccaktır... Farklı fiyat ve markalarda piyasada olan takımlar var karar senin....
sağlıkla kalın

hüseyinzümrüt
06-11-2010, 18:42
eywallah hocam çok saol... vermiş olduğun bilgiler için... şuandaki mevcut olan kamış ve makinamın uyumu için olumlu diyorsun doğru mu anlamışım ....
''Şayet ki biraz daha profesyonel olmasını istiyorsan ... 150-200 gr atarlı uzunluğu ise 4.00 yada 4.20 olan iyi bir surf kamış uzak atışlar için yararlı olaccaktır''
ve burada yazdığına soru olarak bunda önerebileceğin marka varmı makinaya uyumlu olacak....

Doğan ÖZCAN
06-11-2010, 20:51
eywallah hocam çok saol... vermiş olduğun bilgiler için... şuandaki mevcut olan kamış ve makinamın uyumu için olumlu diyorsun doğru mu anlamışım ....
''Şayet ki biraz daha profesyonel olmasını istiyorsan ... 150-200 gr atarlı uzunluğu ise 4.00 yada 4.20 olan iyi bir surf kamış uzak atışlar için yararlı olaccaktır''
ve burada yazdığına soru olarak bunda önerebileceğin marka varmı makinaya uyumlu olacak....

Surf kamış için surf makinalar var... Almış olduğun makine surf kamış için küçük gelebilir orantıszı olur yani... Surf kamış için uyumlu makine olması daha iyi verim alabileceğin anlamında olur... Ama şahsi fikrimi soracak olursan... Çok paralar verip bu tür harcamalar yapma .... ilk tavsiye ettiğim makine ve kamış yaklaşık 100-120 arası ikisini birlikte alabilirsin.... Memnun da kalırsın çünkü kamışın işlevi gayet iyi uzak atışlar yapabilirsin...Ama biraz beceri söylediğim üzere...sağlıkla kalın