PDA

Tüm Versiyonu Göster : Son dönem kıyı deneyimleri

LoveMusT
01-12-2010, 15:52
Selam arkadaşlar bildiğiniz üzere kıyıdan avlanıyorum özellikle urla aşıklar çeşmesi civarında ama son dönemde pek bir tadı kalmadı hatta ahmetbeyliye kadar uzandım ama nafile 1-2 isparoz daha çokda yılan balığı var :) Sizlerde son dönem raporlarınızı paylaşırsanız sevinirim.. mesela şu sıralar izmirdeki avlak bölgeleri ve avlar nelerdir, fikirlerinizi bekliyorum...

kaptankarabulut
02-12-2010, 16:38
Serkan kardeşim kıyı avı güzel ama en güzeli tekneyle sonuçta elin boş dönmezsin..
Kıyıdan avlanan arkadaşlarımız mutlaka ropor yazacaklardır..

ejder_balikci
02-12-2010, 16:47
Serkan kardeşim kıyı avcılığı epey zor bir avcılık türüdür. çok yer seçer, yem seçer, ustalık ister yani kısacası şansın çok iyi olması gerekir ama tekneden avcılık amcamında dediği gibi (kaptankarabulut) ona göre daha iyidir hiç olmazsa elin boş dönmezsin. ben 10 yıl kadar kenarıda bıraktığım selenginin kurşunun haddi hesabı yok aldım şimdi bir tekne oh bas marşına dooğru mercana. hiçbirşey bilmmezsen at çapayı aleladen bir yere bir kova kupesle dönersin evine. ama yinede sen bilirsin şansın her daim bol olsun.

LoveMusT
03-12-2010, 18:37
Valla üstadlarım tekneyle açılma konusunda haklısınız fakat bu konuda çevrem olmadığı için pek fırsat bulamıyorum, sizler kendi aranızda haberleşip birlikte açılıyormusunuz yani öyle durumlarda bende katılmak isterim yada teknesi olan arkadaşlar musait durumlarında haber verir buyur ederlerse kesinlikle reddedemem :)

EAKSOY
04-12-2010, 23:30
Valla üstadlarım tekneyle açılma konusunda haklısınız fakat bu konuda çevrem olmadığı için pek fırsat bulamıyorum, sizler kendi aranızda haberleşip birlikte açılıyormusunuz yani öyle durumlarda bende katılmak isterim yada teknesi olan arkadaşlar musait durumlarında haber verir buyur ederlerse kesinlikle reddedemem :)

Slm Serkan, Süleyman ve Mustafa abilerim kesinlikle haklı, kıyıdan ısparoz-mırmır-kefal alacağına tekneyle açılmalısın. Çevrem yok derken biz ne güne duruyoruz, fırsat bulduğumuzda cumartesi geceden çıkıp pazar günleri süleyman abiyle avlanıyoruz külfetleri 4e 5e bölüyoruz. Benim iletişim bilgilerimden telefonumu al, gitmek istedigin zaman beni ararsın ekibi hazırlar gideriz.ok Ama amacımız muhabbet-kâr amaçlı gitmiyoruz, denizden şansımıza ve payımıza ne düşerse diyoruz.. ;)

Tuncay GÜNAY
05-12-2010, 07:29
serkan kardeşim kıyı avından tekneye geçiş yapan birisi olarak sana ısrarla TEKNEYİ tavsiye ediyorum. kıyıda zevkli oluyor fakat tekne bir başka tuttuğun balığın yanında kazandığın dostluklarda keyif veriyor insana.

akinyildiz81
07-12-2010, 09:45
peki bu iş botla olurmu.şöyle iyi bir bot ve motor alsam arabaya sığarmı.

mersincorp
07-12-2010, 12:31
peki bu iş botla olurmu.şöyle iyi bir bot ve motor alsam arabaya sığarmı.

Olur tabi neden olmasın

Ben yıllardır botla açılırım denize

En botumu yeni aldım polyester taban

LoveMusT
07-12-2010, 13:16
Ersoy madem ki öyle hafta sonuna doğru haberleşiriz :) fakat tekne için nasıl bir tertibat hazırlamam lazım onları söylemelisiniz ;)

EAKSOY
07-12-2010, 22:37
Ersoy madem ki öyle hafta sonuna doğru haberleşiriz :) fakat tekne için nasıl bir tertibat hazırlamam lazım onları söylemelisiniz ;)

Bu haftasonu çıkmamız zor serkan hava müsade etmeyebilir ilerleyen haftalarda fırsatını bulur avlanırız. Avlanmadan önce de takımları hazırlarız. Bana 0532.3507400'dan ulaşabilirsin