PDA

Tüm Versiyonu Göster : Kapıdağ Yarımadası'nda (Bandırma) Aynalı Sazan avı

sazancı
01-02-2011, 12:56
Merhaba sevgili arkadaşlar
tatilimi geçirmek üzere geldiğim Erdekde rahat durmadım ve daha önce Bursalı Orhan kardeşimden yolunu öğrendiğim Manastır göletini ziyarete geldim ekibimizde Kayınpederim İbrahim Dayı,ben Mustafa DİNÇ ve oğlum Fehmi var 26 Ağustos Salı günü sabah saat 06 da yola koyulduk Bandırma Erdek arasında Düzler köyünün içinden sağa dönerek Kapıdağ yarımadasının doruğuna doğru tırmanmaya başladık yaklaşık 10 km sonra asvalt yoldan tarihi Kirazlı Manstırı harabelerine toprak yola döndük 3 km sonra göl kenarındaydık fakat gitmek istediğimiz bent tarafından değil göle su girişinin olduğu diğer uçtaydık müthiş bir rüzgar vardı hava kapalıydı yağmur ha yağdı ha yağacak suyun içi müthiş ağaçlık attığımız her olta takılıyordu bir kaç kanca koparttık toplam altı adet olta attım.

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

Hava bozuk rüzgarlı ve kapalı

Olta attığım yer ile arabanın arası 30 metre ama ulaşım 15 dakika sürüyor düşünün coğrafyanın zorluğunu.

Tabii insan boş oturdukça karnı acıkıyor Kayınpederim ile yemek hazırlığı

Balığın hikayesi;
Bu kadar zahmet çektik Yüce Rabbim bizi balıksız göndermedi şükürler olsun ona.
Sabah saat 07 gibi attık oltaları fakat tık yok oltalar rampalarından çıkıyor rüzgardan devriliyor ve 11 e kadar yem değiştirmeden kuytu bir köşede muhabbet ettik daha sonra oltaların yanına giderek yem değiştirmek amacı ile 1.oltaya asıldım fakat beklediğim gibi takılmıştı kopartma pahasına asıldım fakat bu sırada 3. olta sert bi şekilde eğildi zili çaldı ben 1. olta ile 3. oltanın birbirine takıldığını zannettim fakat oğlum Fehmi arkadan gelerek balık bastı baba ne olur ben çekeyim dedi haydi çek bakalım dedim yavaş yavaş fakat boşluk vermeden çekti kıyıya yaklaştığında gördüm çok hareketli ve güzel bir aynalı dönüş yolunda tarttırdım 2400 gram çekti.

Olta;Özelliği olmayan bir kamış Alba çapari 3 metre
Makina;Alba Lyra tek bilyalı
Misina (ana beden);Remixon excelante 040 lık monoflament
Saçak;Youzuri mirage 035 lik fluoro carbon
Kanca;Sasame 3 no siyah
Uzaklık;yaklaşık 30 metre
Yem;Sarı boncuk (kuru mısırla yemlemiştim)

Dönüş yolunda tarihi bir an sol tarafta Bandırma körfezi sağ tarafta ise Erdek körfezi Kapıdağ yarımadasının tam ortasından muhteşem bir görüntü

Yukarı Yapıcı ile Hamamlı arasındaki kale harabeleri

Necati ARAT
01-02-2011, 13:19
Mustafa abim güzel bir tatil, güzel bir aynalı ile sonuçlanmış..
Sabırla uğraş verdiğin av gününde; seninde dediğin gibi yüce rabbim sizi boş çevirmemiş ..
Fehmi yeğenim ise sana yakışır bir şekilde ustaca panik yapmadan aynalıyı kıyıya almayı başarmış.. Allah size bağışlasın ..

Bu güzel paylaşım için teşekkür eder, bir sonraki paylaşımını 4 gözle beklerim..
Emeklerine sağlık.. Yine harika bir konuya imzanı atmışsın..

kaptankarabulut
01-02-2011, 14:36
Mustafa kardeşim insan zaman zaman daha önceleri yaptığı avları hayal ediyor.Böyle bir güzelliği bizlerle paylaştığın için teşekkürler..

sazancı
01-02-2011, 15:03
Mustafa abim güzel bir tatil, güzel bir aynalı ile sonuçlanmış..
Sabırla uğraş verdiğin av gününde; seninde dediğin gibi yüce rabbim sizi boş çevirmemiş ..
Fehmi yeğenim ise sana yakışır bir şekilde ustaca panik yapmadan aynalıyı kıyıya almayı başarmış.. Allah size bağışlasın ..

Bu güzel paylaşım için teşekkür eder, bir sonraki paylaşımını 4 gözle beklerim..
Emeklerine sağlık.. Yine harika bir konuya imzanı atmışsın..

Mustafa kardeşim insan zaman zaman daha önceleri yaptığı avları hayal ediyor.Böyle bir güzelliği bizlerle paylaştığın için teşekkürler..

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Halil İplikçi
01-02-2011, 15:14
harika görüntüleri çok güzel birleştirerek sunuyorsun Mustafa özellikle kapıdağ yarımadası karesi çok ilgimi çekti.. avın ve bereketin daim olsun

sazancı
01-02-2011, 15:34
harika görüntüleri çok güzel birleştirerek sunuyorsun Mustafa özellikle kapıdağ yarımadası karesi çok ilgimi çekti.. avın ve bereketin daim olsun

Teşekkürler Halil abi.

trakonya55
02-02-2011, 15:41
Tatilin keyfini çıkartmışsın hemşom,aynalıda iyiymiş maşallah.Bereketli afiyet olsun.

ali rıza acar
02-02-2011, 15:56
Mustafa kardeşim, Aynalı aynalı, tabiat, manzara tarih şahane ve de nefis bir paylaşım olmuş. Eline koluna sağlık.

discus
02-02-2011, 16:19
Paylaşım için teşekkürler ustam...

sazancı
02-02-2011, 22:03
Tatilin keyfini çıkartmışsın hemşom,aynalıda iyiymiş maşallah.Bereketli afiyet olsun.

Mustafa kardeşim, Aynalı aynalı, tabiat, manzara tarih şahane ve de nefis bir paylaşım olmuş. Eline koluna sağlık.

Paylaşım için teşekkürler ustam...

çok teşekkür ederim değerli üstadlarım.