PDA

Tüm Versiyonu Göster : İzmir Yenişakran'da balık avı

izmir3535
16-02-2011, 21:31
arkadaşlar merhaba şakranda kıyıdan ya da tekne ile av yapan var mı hangi tür balıklar hangi zamanlarda çıkıyo bilen arkadaşlar ya da şakranda avlanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim, şakranın denizi baya yosunlu oluyo nerelerde iyi av yapılır tekne ile ve kıyıda? :confused:

Halil İplikçi
16-02-2011, 22:10
kıyıyı tavsiye etmem marttan sonra kıyıda takılablirsin tekne ile koydan çıkarak görünen adaları geçmen lazım
bu arada rastgelsin ailesine hoşgeldin keyifli paylaşımlar

izmir3535
16-02-2011, 23:04
kıyıyı tavsiye etmem marttan sonra kıyıda takılablirsin tekne ile koydan çıkarak görünen adaları geçmen lazım
bu arada rastgelsin ailesine hoşgeldin keyifli paylaşımlar

çok sağol halil abi şakranda kıyıdan zor oluyo dediğin gibi ama tekneyle hiç denemediğim için ilk tecrübemde hemen yazacağım

serhatengin
17-02-2011, 16:34
şakranda kıyı halil abimin dediği gibi zor fazlasıyla yosun ama tekneyle adaları geçtikten sonra durabilirsin oralarda güzel mercanlar oluyor

Halil İplikçi
17-02-2011, 18:14
Şakranı öldürmeyelim dostlar kıyıdan avlanacak güzel yerler var eskiden şakranda
kıyıdan bırakma ile ciddi sinarit ve çıplak tutulduğunu bilirim kıyı için gözlemleyerek
eriştelik yer yer aynalık olan keren yerler arayın plaj sahillerde levrek te bulunur ..

izmir3535
17-02-2011, 18:17
sanırım şakranda tekne ile avlanmak en iyisi, en kısa zamanda güzel bir hava olduğuna gitmek gerek

gonencsenkal
18-02-2011, 12:48
Yeni şakranda içerden kıyıdan balık avlamak yosunlar dolayısı ile mümkün değil.Ancak şansın varsa kefal avlayabilirsin.Halil abinin dediği gibi çevre koylarda yarı aynalık eriştelik güzel av verebilecek yerler var ama bahar ve yaz mevsiminde verim alınabilir.Tekne ile avlanacaksan adaları geçip çandarlı istikametine doğru teknelerin dizildiği yerlere gidebilirsin.Yada Aliağa istikametinde avlanabileceğin avlaklar mevcut.Bizim teknemiz Yeni Şakranda duruyor av bölgemiz bu bölgedir.;)

izmir3535
18-02-2011, 20:20
Yeni şakranda içerden kıyıdan balık avlamak yosunlar dolayısı ile mümkün değil.Ancak şansın varsa kefal avlayabilirsin.Halil abinin dediği gibi çevre koylarda yarı aynalık eriştelik güzel av verebilecek yerler var ama bahar ve yaz mevsiminde verim alınabilir.Tekne ile avlanacaksan adaları geçip çandarlı istikametine doğru teknelerin dizildiği yerlere gidebilirsin.Yada Aliağa istikametinde avlanabileceğin avlaklar mevcut.Bizim teknemiz Yeni Şakranda duruyor av bölgemiz bu bölgedir.;)

gönenç abi yazın haftasonları çoğunlukla şakranda oluyorum ve tekne ile hiç çıkmadım nasıl av veriyo neler çıkıyo pek bilmiyorum şakran ve aliaga tarafında, genelikle ıldırı,mordoğan tarafında avlandım tekne kiralıyarak, şakrandanda tekneyle avlamayı denemek istiyorum çok

gonencsenkal
18-02-2011, 20:36
Balıkçı barınağı ve kooperatifte balıkçılar sana yardımcı olacaktır.Onlar kerterizleri çok iyi biliyorlar genel olarak mercan, kopez, izmarit çok çıkan balıklar biz eylül ekim aylarında sıyırtıyla palamut avladık.Tavşan adası civarı daha verimli avlaklar var ayrıca. yazın bizde sıksık ava gideceğiz orada görüşebiliriz.Biz ekip halinde geldiğimi için teknede yer olmuyor ama birlikte çıkabileceğin balıkçılarla tanıştırırım seni :)

izmir3535
19-02-2011, 15:56
Balıkçı barınağı ve kooperatifte balıkçılar sana yardımcı olacaktır.Onlar kerterizleri çok iyi biliyorlar genel olarak mercan, kopez, izmarit çok çıkan balıklar biz eylül ekim aylarında sıyırtıyla palamut avladık.Tavşan adası civarı daha verimli avlaklar var ayrıca. yazın bizde sıksık ava gideceğiz orada görüşebiliriz.Biz ekip halinde geldiğimi için teknede yer olmuyor ama birlikte çıkabileceğin balıkçılarla tanıştırırım seni :)

gönenç abi mukemmel olur gercekten seninle ve diyer abilerimle tanışmak isterim, birlikte çıkabileceğim balıkcılarla tanıştırırsanda yer olduğu zaman birlikte çıkarsakta her iki durumda çok memnun olurum gönenç abi her türlü ayak uydururum çok sağol şimdiden abi

iskim
05-10-2011, 15:45
slm ben genelde şakranda kıyıdan avlanırım.şakranı geçtikten sonra çanakkaleye doğru iskelelerde özellikle kupez çipra yakalanır iskelelerden.akşam suyuna çok ii av verir ama taşlıktıor genelde.tavsiye ederim