PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bu balıklara neler oluyor....

kaptankarabulut
15-03-2011, 17:16
13/03/2011 pazar günü sabah dostlarımızla limanda buluşup avlak bölgemize doğru yola koyulduk.
İstikametimiz hekim taşıydı.Yolda kahvaltımızı yapıp çaylarımızı yudumladık.Yolumuzun üzerinde olan fener altına geldiğimizde ani bir kararla,uzun süredir av yapmadığımız bu avlak bölgemizi denemek istedim.Ve oltalar suyla buluştuğunda çok güzel aksiyonlar bizi karşıladı.Karagözler mercanlar ve kaba lidakiler bizi bir hayli heyecanlandırdı.Bu aksiyon yaklaşık bir saat sürdü.Bu arada dip akıntısı ters yönde ve çok kuvvetlenmeye başladı neredeyse teknenin arkası rüzgar yönünde durmaya başladı.Ve iki tur çapa üzerinde döndük.Ve balıkda altımızda yok olup gitti.Daha sonrs hekim taşına doğru tekrar yol aldık.O bölgede bir çok tekne vardı.Ama balık???:hıııı: :hıııı: :hıııı: :hıııı: Sadece ada izmariti.Bu arada uzun süredir telefonla konuşupda henüz reelde tanışmadığım İbrahim kardeşimle(İBRAHİM 35 )tanışma olanağım oldu.Ama kendisine bir çay sözüm vardı fakat benim arkadaşlarım dönmek için acele edince kendisine bir çay ikram edemedim.İnşallah bir dahakine..
Evet dostlarım bu balıklara neler oluyor.O gün sabah saat 8:59 da menemen'de 2.9 luk bir deprem olmuş.Zatende o saatten sonra balık kesti.Acaba????????
TÜM RASTGELSİN AİLESİNİN OLTALARI DOLU GELSİN..

[Only Registered Users Can See Links] ([Only Registered Users Can See Links])

delvel
15-03-2011, 18:39
süleyman abi depremi tusunamiyi bilmem ama yine süper balıklar yakalama fırsatı olmuş misafirlerinizin:)
hava şartları normal gitseymiş balıklar yukarıda neler oluyor dermiş:D
tebrık ederim

muhabbetci
15-03-2011, 18:45
Kaptanım, seninle muhabbette güzel, balık yakalamakta.Yeni bir serüven için bahane çıkarsa ben herzaman hazırım.Kendine iyi bak,büyük ve güzel balıklar herzaman senin demirlediğin yerde olsun. :) :)

kaptankarabulut
15-03-2011, 18:51
süleyman abi depremi tusunamiyi bilmem ama yine süper balıklar yakalama fırsatı olmuş misafirlerinizin:)
hava şartları normal gitseymiş balıklar yukarıda neler oluyor dermiş:D
tebrık ederim

Ya Veli'm bir saat süren aksiyonda geldi bunlar..Eğer o aksiyon üç dört saat devam edebilseydi.Deymeyin keyfimize diyecektik. Ama nasip bu kadarmış..

kaptankarabulut
15-03-2011, 18:53
Kaptanım, seninle muhabbette güzel, balık yakalamakta.Yeni bir serüven için bahane çıkarsa ben herzaman hazırım.Kendine iyi bak,büyük ve güzel balıklar herzaman senin demirlediğin yerde olsun. :) :)

Önder kardeşim aklımın bir köşesinde kayıttasın herdaim.:D :D

Ama balıkta biraz hareket olsun o zaman..

Halil İplikçi
15-03-2011, 19:02
Önder kardeşim aklımın bir köşesinde kayıttasın herdaim.:D :D

Ama balıkta biraz hareket olsun o zaman..

o kayıta beni de ilave et

ejder_balikci
15-03-2011, 19:09
Amca vallahi bende akıl sır erdiremedim bu balıklara. akıntıya gelincede geçen gün çapa attığımda rürgar poyrazdan esiyordu akıntı ise tam tersinden. neyse uzun lafın kısası balık işi nasip işi herkesin nasibinin bol olması dileklerimle esen kalın.

oscar kaptan
16-03-2011, 06:27
Bereketli olsun kaptanım, Ellerinize sağlık.

Balikci Alp
16-03-2011, 06:29
Süleyman abi havalar değişken olunca balıkta etkileniyor. Ben Sığacık'ta pazar günü daha şanslıydım, balık 13:30'a kadar falan kesmedi. Ancak hava sabah poyrazdı, sonra bir ara çok güzel kaldı, arkasından tam batıya döndü, nihayetinde lodosa karar kıldı ve günün devamını öyle geçirdik. Zaten lodosa dönmesiyle dipteki balıkta kaçtı.
Hava daha bahara dönmedi. Lodos hakim rüzgar. Baharın gelmesi ile deniz suyu ısınıncaya kadar güzel balık alacağımızı düşünüyorum.
Yine de yazın benim yüzünü görmediğim kaba lidaları alıyorsunuz abi :)
Rastgelsin

Necati ARAT
16-03-2011, 07:03
Süleyman abi herşeye rağmen hava çoookk hoştu..
Bence soğukların ardından bu da güzel olmuş..
Tavalık balıkda çıktıysa sorun zaten yok..

emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler abim..

ali rıza acar
16-03-2011, 08:00
Kaptanım, Halil ve Önder gibi aklının bir köşesine benide kaydediver. Balık olmasada muhabbet var be kaptanım.

Ahmet TARİH
16-03-2011, 15:51
Süleyman Abi arkadaşlarında dile getirdiği gibi 1 saat bile sürmüş olsa harika denebilecek bir av olmuş. Yaklaşık 2 aydır İstanbulda balık namına tek bir hareket bile yok. (Galata Köprüsünde yapılan Kraçe katliyamını saymaz isek). 2 -3 haftadır Bogazda değil balık, olta sallayan balıkçı bile görmedim. Bu bağlamda sizin av muhteşem ötesi olmuş sayılır.
Eline emeğine sağlık. Breketli bol avlar dileklerimle.

Hasan BALIKÇI
16-03-2011, 17:21
BU BALIKLARA NE OLUYOR ?güzel soru süleyman abi :)
balıklara bişey olduğu yok sadece görünüşe göre teknelere çıkmaya başladı.:)
tam bu sıkıntılarıma kapak oldu :Dbak aniden sabah teknenin yanında bitersem şaşırma :)yada böyle paşalar tutma.:D:D:D
abi şaka herzaman daha iyilerini tutun.:)

kaptankarabulut
16-03-2011, 17:26
o kayıta beni de ilave et

Tamamdır Halil abi,hele bir balık başlasın...

kaptankarabulut
16-03-2011, 17:29
Amca vallahi bende akıl sır erdiremedim bu balıklara. akıntıya gelincede geçen gün çapa attığımda rürgar poyrazdan esiyordu akıntı ise tam tersinden. neyse uzun lafın kısası balık işi nasip işi herkesin nasibinin bol olması dileklerimle esen kalın.

Yeğen,dip akıntısı tersten olunca altta balık yok oluyor..

kaptankarabulut
16-03-2011, 17:30
Bereketli olsun kaptanım, Ellerinize sağlık.

Teşekkürler oskar sanada rastgelsin herdaim..

kaptankarabulut
16-03-2011, 17:32
Süleyman abi havalar değişken olunca balıkta etkileniyor. Ben Sığacık'ta pazar günü daha şanslıydım, balık 13:30'a kadar falan kesmedi. Ancak hava sabah poyrazdı, sonra bir ara çok güzel kaldı, arkasından tam batıya döndü, nihayetinde lodosa karar kıldı ve günün devamını öyle geçirdik. Zaten lodosa dönmesiyle dipteki balıkta kaçtı.
Hava daha bahara dönmedi. Lodos hakim rüzgar. Baharın gelmesi ile deniz suyu ısınıncaya kadar güzel balık alacağımızı düşünüyorum.
Yine de yazın benim yüzünü görmediğim kaba lidaları alıyorsunuz abi :)
Rastgelsin

Alp kardeşim,bu havalar daha on beş yirmi gün daha böyle devam eder.sonra oturur. Körfeze yerli hamside girmiş kısa bir süre sonra tahminimce uskumru sarıkanatlarda peşinden gelirler..

kaptankarabulut
16-03-2011, 17:34
Süleyman abi herşeye rağmen hava çoookk hoştu..
Bence soğukların ardından bu da güzel olmuş..
Tavalık balıkda çıktıysa sorun zaten yok..

emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler abim..

Teşekkür ederim Necati,fena sayılmaz yinede tavalıklar çıktı..

kaptankarabulut
16-03-2011, 17:36
Kaptanım, Halil ve Önder gibi aklının bir köşesine benide kaydediver. Balık olmasada muhabbet var be kaptanım.

Yaaa ali abim zaten sen benim hep aklımdasın da gitmişken birazda tavalık çıkarmak gerekir.az daha sabır...

kaptankarabulut
16-03-2011, 17:39
Süleyman Abi arkadaşlarında dile getirdiği gibi 1 saat bile sürmüş olsa harika denebilecek bir av olmuş. Yaklaşık 2 aydır İstanbulda balık namına tek bir hareket bile yok. (Galata Köprüsünde yapılan Kraçe katliyamını saymaz isek). 2 -3 haftadır Bogazda değil balık, olta sallayan balıkçı bile görmedim. Bu bağlamda sizin av muhteşem ötesi olmuş sayılır.
Eline emeğine sağlık. Breketli bol avlar dileklerimle.

Teşekkür ederim Ahmet kardeşim,demek ki bu dönemde her yer aynı.ama az kaldı on beş yirmi gün sonra hareketlilik başlar düşüncesindeyim..

Kamil ESEN
16-03-2011, 17:42
kaptan balıklarda ortamda güzelmiş.Ama dediğin gibi kısa sürmüş.Yinede bizimkinden iyi geçmiş.:P Bol şanslar,rastgelsin.

kaptankarabulut
16-03-2011, 17:43
BU BALIKLARA NE OLUYOR ?güzel soru süleyman abi :)
balıklara bişey olduğu yok sadece görünüşe göre teknelere çıkmaya başladı.:)
tam bu sıkıntılarıma kapak oldu :Dbak aniden sabah teknenin yanında bitersem şaşırma :)yada böyle paşalar tutma.:D:D:D
abi şaka herzaman daha iyilerini tutun.:)

Ya hasan'ım yeter ki sen gel o paşalar benim teknenin etrafından ayrılmazlar.Bırak ayrılmayı kendileri tekneye atlarlar,bizim üstadımız buraya gelmiş diye..:D :D :D

trakonya55
17-03-2011, 20:11
Av bir saatliğinede olsa balığın keyfini çıkartmışsınız kaptanım.Bereketli afiyet olsun.

Balikci Alp
18-03-2011, 21:29
Alp kardeşim,bu havalar daha on beş yirmi gün daha böyle devam eder.sonra oturur. Körfeze yerli hamside girmiş kısa bir süre sonra tahminimce uskumru sarıkanatlarda peşinden gelirler..

Aman abim :) Uskumru başlarsa bir günü bana ayır. Kanala gidip at çek yapalım :)
Geçen sene es geçti ne yazık ki.

kaptankarabulut
19-03-2011, 17:11
Aman abim :) Uskumru başlarsa bir günü bana ayır. Kanala gidip at çek yapalım :)
Geçen sene es geçti ne yazık ki.

Tamamdır Alp kardeşim,aslında bu yıl es geçmedi zamanını şaşırdı.:D :D :D

Ekim,kasım,aralık aylarında girdi içeriye.Hele hele kurban bayramının son pazar günü millet balık bayramı yaptı...İnşallah yine o günler gelecek..