PDA

Tüm Versiyonu Göster : Boykotlu Ürünler

mustfer
09-02-2006, 07:17
Son günlerde gündemde olan karikatür krizi ile ilgili olarak Danimarka ürünlerine karşı boykot başlatılmış. Amaç bu ülkeyi ekonomik zarara uğratmak. Boykot sayesinde yaz aylarına kadar 36 milyar euro zarar ettirileceği savunuluyor. Paylaşmak istedim.

İŞTE BOYKOT ÜRÜNLERİ;
>NESCAFE,
>FRUKO,
>VİVİDENT,
>DOVE
>NIVEA,
>ELİDOR,
>BURGER KİNG,
>MILKA,
>MARET,
>TAMEK,
>IPANNA,
>PEPSI,
>NOKIA,
>LİPTON,
>PINAR
>DANONE
>REJOICE,
>FIRST,

aserkansatı
09-02-2006, 07:23
Bu mesaj ceplerde de dolaşıyor son zamanlarda.Daha önce kola boykotu ve italyan mallarını almama boykotu da vardı.Sonra unutuldu gitti.Tamam almayalım o malları ama nereye kadar? Kaç vakit? Emin olun 2 ay sonra biter gider ve balık hafızalı olan bizler eski tasa devam ederiz...

rüzgar2
09-02-2006, 07:26
Ya bırakın boykotu ilk kuş gribinden sonra ne oldu...2 gün sonra tavuk yedik...Şimdi nereye kadar gidecek bakalım....Ama laf aramızda bunlara dikkat etmeye çalışacam...Neydi bu listedekiler..Bir daha yazarmısın..

Bir Dost
09-02-2006, 19:36
Adamlar neyi boykot edeceklerini bilmiyorlar yada bu liste atmasyon listede 3 amerikan patenli ve yüzde yüz amerikan üretimi ürünler 2 adet te alman patentli ürün var şimdi bunların damikarka ile ne ilgisi var onu anlamadım danimarka bu ürünlerin üreticisi değil ve mu büyük denilen markalarda boykota girmiş bu türkiyede toyota üreten fabrika var Türkiyede üretiliyor diye Türkiye mallarına boykot kararı alan bir ülke toyota yı yazabilirmi sizce bu liste bana hiç akıl karı gelmedi arkadaşlar danimarka mallarını boykot edelim harbi edelimde mesela nokia cep telefonlarından başlıyalım tüzde yüz DAnimarka patentli ve orada üretiliyor hadi ceplerinizi atın kesin bende atacamda sizi bekliyorum....

Taygun KOCABIYIK
10-02-2006, 01:28
Adamlar neyi boykot edeceklerini bilmiyorlar yada bu liste atmasyon listede 3 amerikan patenli ve yüzde yüz amerikan üretimi ürünler 2 adet te alman patentli ürün var şimdi bunların damikarka ile ne ilgisi var onu anlamadım danimarka bu ürünlerin üreticisi değil ve mu büyük denilen markalarda boykota girmiş bu türkiyede toyota üreten fabrika var Türkiyede üretiliyor diye Türkiye mallarına boykot kararı alan bir ülke toyota yı yazabilirmi sizce bu liste bana hiç akıl karı gelmedi arkadaşlar danimarka mallarını boykot edelim harbi edelimde mesela nokia cep telefonlarından başlıyalım tüzde yüz DAnimarka patentli ve orada üretiliyor hadi ceplerinizi atın kesin bende atacamda sizi bekliyorum....
Dediklerin doğru Can abi ama kimse telefonunu bırakmaz bu yüzden diye düşünüyorum. Ama yeni alıcak olanlar en azından başka markalar alarak boykot edebilir.

uzman
10-02-2006, 01:45
Bu mesaj ceplerde de dolaşıyor son zamanlarda.Daha önce kola boykotu ve italyan mallarını almama boykotu da vardı.Sonra unutuldu gitti.Tamam almayalım o malları ama nereye kadar? Kaç vakit? Emin olun 2 ay sonra biter gider ve balık hafızalı olan bizler eski tasa devam ederiz...

Bir ara İtalyan mallarına karşı yapılmıştı. Ben de hatırladım. Ama kimse (birkaç kişi eski olduğu için belki yapmıştır :D ) tutup otomobilini yakmadı. Tabii ki boykotu amacına uygun yapmak lazım. Karikatür, yazı vb. yollarla yapılan manevi değerlerin yıpratılması çalışmalarını kınamak ve hedefi doğru seçmek lazım...
Saygılar....

Bir Dost
10-02-2006, 04:07
Ben bana gereken ne varsa kim üretmiş bakmam alırım boykot edilir ama yöntemler farklı bu yazmakla olmaz benim anlayamadığım bu karikatürü bizim görmememiz hiç bir gazete bunu yayınlamaya cesaret edemediği gibi yayılmasındanda korkuyorlar acaba bunu görmenin bir şansı varmı nede olsa boykot ettiğimiz şeyi bilelim daha iyi olmazmıydı???

uzman
10-02-2006, 04:15
Ben bana gereken ne varsa kim üretmiş bakmam alırım boykot edilir ama yöntemler farklı bu yazmakla olmaz benim anlayamadığım bu karikatürü bizim görmememiz hiç bir gazete bunu yayınlamaya cesaret edemediği gibi yayılmasındanda korkuyorlar acaba bunu görmenin bir şansı varmı nede olsa boykot ettiğimiz şeyi bilelim daha iyi olmazmıydı???

Sevgili Can,
Biliyorsun ki İslam inanışına göre Hz. Peygamberin resmi çizilmediği için, ve onunla ilgili İslam inanışındaki yüksek mevkileri ifade edebilecek bir tasvir mümkün olmadığı için bu yapılmıyor. Bu sebeple Peygamberin başındaki sargıda bomba çizerek, cennet tasviri ve (hesapta) cennetteki, terör olaylarında ölenler için huri yetiştirilemediğini ifade eden bir karikatür kesinlikle dini değerlere zıt görülüyor (Gazete haberleri ve TV haberlerinde böyle söylenmiştir...). Kişisel olarak, çok fazla dindarlığı yaşamamama rağmen böyle bir karikatürün çizilmiş olmasını kabul edemiyorum. Dini değerler bu tür hadiselere malzeme olmayacak kadar yücedir. İnanılmasa bile bir başka dinin değerlerine saldırmak yanlıştır. İşte sonuçları. Yanlış olduğu anlaşılmıştır. Her yerde protesto olayları ve taşkınlıklar yaşanıyor...
Saygılarımla....

Emre Ünalan
10-02-2006, 04:59
pepsi, nivea, milka, nescafe, nokia, tamek, fruko, burger king, maret, pınar ne zaman danimarka ürünü oldu ben anlayamadım. listeyi okuyunca "vay be görmeyeli adamlar her markayı satın almış" dedim.

halkın tepki gösterdiği bir olaydan rant sağlamaya çalışıyorlar. yine insanların dini duygularını sömürüyorlar.

şöyle alternatifler var bunlardan bazılarına. belki biraz daha açıklayıcı olur..

tamek - ülker link
fruko - çamlıca
pepsi - cola turka
milka- ülker çikolataları
lipton - halk çay
vivident - chewydent
pınar- içim
danone - içim
nescafe - cafe crown

her olaydan kendine çıkar, rant sağlama genimiz olmasaydı keşke...

bu boykot olayına zaten bakış açım farklı. bugün penguen dergisinde çıksaydı bu karikatürler türk mallarını mı boykot edecektik?

bir gazete direk bütün ülkeyi nasıl bağlar? neden özür dilesin ki danimarka hükümeti?

yine penguende bir karikatürist hristiyanları provoke edecek bir karikatür çizdiğinde recep tayyip erdoğan türkiye adına özür dilemeli mi?..

uzman
10-02-2006, 05:09
pepsi, nivea, milka, nescafe, nokia, tamek, fruko, burger king, maret, pınar ne zaman danimarka ürünü oldu ben anlayamadım. listeyi okuyunca "vay be görmeyeli adamlar her markayı satın almış" dedim.

halkın tepki gösterdiği bir olaydan rant sağlamaya çalışıyorlar. yine insanların dini duygularını sömürüyorlar.

şöyle alternatifler var bunlardan bazılarına. belki biraz daha açıklayıcı olur..

tamek - ülker link
fruko - çamlıca
pepsi - cola turka
milka- ülker çikolataları
lipton - halk çay
vivident - chewydent
pınar- içim
danone - içim
nescafe - cafe crown

her olaydan kendine çıkar, rant sağlama genimiz olmasaydı keşke...

bu boykot olayına zaten bakış açım farklı. bugün penguen dergisinde çıksaydı bu karikatürler türk mallarını mı boykot edecektik?

bir gazete direk bütün ülkeyi nasıl bağlar? neden özür dilesin ki danimarka hükümeti?

yine penguende bir karikatürist hristiyanları provoke edecek bir karikatür çizdiğinde recep tayyip erdoğan türkiye adına özür dilemeli mi?..

Çok güzel bir bakış açısı ve son derece doğru arkadaşım. Sadece tepki vereceğimiz noktayı iyi seçmeliyiz hepsi bu. Üstelik hristiyan da olsa o karikatürü çizen dışında ben gerçekten Hristiyan olan insanların bir dinin peygamberinin aşağılanmasına onay vereceğini düşünmüyorum...
Saygılar....