PDA

Tüm Versiyonu Göster : Lineaeffe oyster cast kamış 3.90

hüseyinzümrüt
13-05-2011, 10:50
arkadaşlar şu anda kampanyada olan kamışı kullanan varmı tavsiyelerinize ihtiyacım var fiyatı çok uygun 46.60 tl bilgisi olan varsa yazarsa sewinirim hemen sipariş etmek istiyorum!!!
buda link i

[Only Registered Users Can See Links]

Hasan BALIKÇI
13-05-2011, 11:22
denemeden bişey söylenmezki hüseyin kardeşim.;)kullanan arkadaşlar daha iyi yorum yapar diye düşünüyorum.;)
linefee marka kamışlar aslında iyi :)

hüseyinzümrüt
13-05-2011, 12:28
eywallah hasan abicim.. bu arada bizim murat abi seninle tanışmış altındağda havuzlu kahvede sanırım onunla beraber çalışıyoruz biz..(doğrucan mobilya) senin videolarına avlarına beraber bakıyorduk buradan geçen anlattı bana inş. bi gün av yapma şansımız olur hasan abim kendine ii bak !!!

Necati ARAT
13-05-2011, 13:05
Bence iyi para..
Yanlız 4.20 daha iyi olur kanısındayım..

hüseyinzümrüt
13-05-2011, 13:38
zaten elimde şuanda 4.20 lineaeffe var ben alternatif olarak 3.90 istiyorum olursa iki adet birden alcam !!!

Cüneyt YILMAZ
13-05-2011, 19:13
Sert sayılabilecek bir aksiyonu var. Uzun mesafe atışlar için iyi sayılabilecek kamışlar arasındadır. Fiyat performans oranı iyidir. Her kullanımdan sonra tatlı su ile yıkayıp iyice kurularsanız halkaları paslanmadan uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Fiyatıda kampanyada oldukca cazip. Surf kamış olarak keyif alabileceğiniz bir kamıştır. Tek dezavantajı ağırlığı biraz fazladır. Sanırım 490 gr civarındaydı. Benim için oldukça ağır sayılan bir ağırlık. Daha önceleri aynı ağırlıkta aynı markanın turnafresh kamışını kullanmıştım. Yine aynı markanın oldukça hafif olan sprit surf modelinide kullandım. Her ikisi de 3.90 cm uzunluğundaydı. Oyster cast her iki modeldende atış erimi olarak daha üstündür.

hüseyinzümrüt
13-05-2011, 19:18
tşk.ederim vermiş olduğunuz bilgiler için...

LuXoR
13-05-2011, 19:23
ben bu kamışın 4.20 liğini 4 yıldır sorunsuz ve hatta hayranlıkla kullanıyorum, özellikle uzağa atış performansı mükemmel ve çok dayanıklı. atış tekniğiniz biraz iyiyse ve özellikle ''distance'' tekniğiyle 100 metreye rahat atabilirsiniz. sertlik derecesi 4 bu bizim dilimizde orta-sert demek, niteliğine göre ağırlıkla attığınızda (100-150 gr) atış esnasında biraz C şeklini alır. im-7 karbon ve bu fiyata promosyon gibi bir ürün mutlaka tavsiye ederim...

hüseyinzümrüt
14-05-2011, 08:56
ben bu kamışın 4.20 liğini 4 yıldır sorunsuz ve hatta hayranlıkla kullanıyorum, özellikle uzağa atış performansı mükemmel ve çok dayanıklı. atış tekniğiniz biraz iyiyse ve özellikle ''distance'' tekniğiyle 100 metreye rahat atabilirsiniz. sertlik derecesi 4 bu bizim dilimizde orta-sert demek, niteliğine göre ağırlıkla attığınızda (100-150 gr) atış esnasında biraz C şeklini alır. im-7 karbon ve bu fiyata promosyon gibi bir ürün mutlaka tavsiye ederim...

tşk.ederim vermiş olduğun bilgi için ama söylediğin tekniği bilmiyorum bende de 4.20 mevcut ama inan 30 mt yi geçemedim daha bu kamışı almamdaki sebep 4.20 den daha rahat kullanırım diye düşünüyorum!!!

Cüneyt YILMAZ
14-05-2011, 09:21

Distance tekniğini tarif edermisin? Bende uzağa atışlardapek iyi değilim.

mazhar üzümcü
15-05-2011, 19:05
arkadaşlar şu anda kampanyada olan kamışı kullanan varmı tavsiyelerinize ihtiyacım var fiyatı çok uygun 46.60 tl bilgisi olan varsa yazarsa sewinirim hemen sipariş etmek istiyorum!!!
buda link i

[Only Registered Users Can See Links]

hüseyin kardeşim en doğru kararı yine sen vereceksin tabiki ama üstadım hasanımın dediği çok doğru onun için hem fiyatı hem aksiyonu çok iyi olan kullandığım kaptan marka 1525 3.60 mt lik 80.180 gr atarlı kamışı tavsiye ederim. ayrıca yapacağın takımlarda kamışların makinaların ve misina marka ve kalınlıkları hep aynı olsunki av vermin yükselsin sevgilerimle.

LuXoR
16-05-2011, 19:35
distance tekniğini görsel olarak paylaşmak isterdim ama uzun zamandır sahillerden uzak olduğum için böyle bir şansım yok. tarif edebileceğim kadarıyla; belkide zaten uyguladığınız bir atış tekniği olduğunu söylemeliyim, en rahat ve en çok kullanılan atış tekniklerinden biridir. atış pozisyonu alırken fırdöndülü klips kamışın ucundan 1 kulaç aşağıda olacak şekilde misinamızı ayarlıyoruz ve takımı gergin bir şekilde arka tarafımızda bırakarak atış yapıyoruz (bazıları sağ arka taraflarında tutarak atarlar ve gerçek stili budur ama bu nokta atışı için biraz çalışma ister ve çok bitişik olta atılan ortamlarda ayrıca dikkat ister). bu atış için arkamızda yeteri kadar açıklık olması gerekir ve misina daima gergin olmalıdır. 100 metre ve üzeri atışlar için shock leader veya makinada olabldiğince ince misina gereklidir. makinanızda mutla konik veya geniş kafalı surf tipi olmalıdır.

not: kamışın 3.90 veya 4.20 olması atış performansını pek etkilemez, aradaki fark sizin boyunuza ve elinize, (kamışın sap kısmının uzunluğu - kısalığı atış stilinize uygun olmalı) ne kadar uygun olduğu ile alakalıdır.