PDA

Tüm Versiyonu Göster : At çek hakkında bilgi

mami1984
16-05-2011, 09:26
Arkadaşlar merhaba,

son 1.5 aydır kıyıdan at çek olayına başaladım henüz bu konuda çok acemiyım rapalalar ve çekme teknikeri hakkında baya bilgi edidim diyebilir.Konu ile ilgili olarak izmirde atçek yapan arkadaşlardan yer öğrenmek istiyorum en azından daha önce deneyipte verim aldıkları yerler hakkında bilgi istiyorum.örneğin sahilevleri,narlıdere güzelbahçe buralarda atçek yapılacak yer önermenizi rica ederim.

drasty41_41
16-05-2011, 18:27
sevgili mami sanırım kimse merasının yerini söylemez sende kendin deneme yanılma yöntemiyle yeni meralar keşfedebilirsin rast gele :)

mami1984
16-05-2011, 18:47
evet abi sanırım doğru sölüyorsun deneyip öğreneceğiz artık

labrax
18-05-2011, 10:47
Merhabalar.

Atçek virüsüne bulaştıysan mera bulmak zor olmayacaktır. Çünki atçek avcısının bir av gününde 5-6 av yeri değiştirme olasılığı vardır. rüzgayın yönü ayın durumu o an için kıyıdaki hareketlilik gürültü vs. vs. Önerebileceğim tek yer levreğin garanti olduğu ancak şansen pek sevmediğim ve gitmediğim barış manço köprüsüdür. Umarım birlikte olta atma şansımız olur hem tanışmış oluruz hemde bir kaç mera öğrenmiş olursun.

mami1984
18-05-2011, 13:31
verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim evet bu hastalığa bulaştım ama bunun daha çok artması için balık yakalamayıda geçtim ilk at çek vuruşumu alayım o bile yetecek.Bahsettiğiniz yer inciraltındamı.işalah tanışmak nasıp olur beraber ava cıkarız.

labrax
19-05-2011, 10:46
verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim evet bu hastalığa bulaştım ama bunun daha çok artması için balık yakalamayıda geçtim ilk at çek vuruşumu alayım o bile yetecek.Bahsettiğiniz yer inciraltındamı.işalah tanışmak nasıp olur beraber ava cıkarız.

Evet inciraltında. Barışmanço Köprüsü diye sorarsan herkez gösterir. mera da hem lagün ün içine hemde deniz e atışlar yapabilirsin. En verimli saatleri gece saatlaridir. Rastgele...

mami1984
19-05-2011, 14:19
verdiğniz bilgiler için teşekkürler.en kısa zamanda deneyeceğim.bir degece batarlımı yoksa yüzen rapalamı kullanılmalı acaba.

labrax
20-05-2011, 11:30
verdiğniz bilgiler için teşekkürler.en kısa zamanda deneyeceğim.bir degece batarlımı yoksa yüzen rapalamı kullanılmalı acaba.

Bölge olarak çok derin değil zaten batma derinliği çok olmayan sahte balıklar kullanman yeterli olur. Bu arada rapala bir markadır suni yemlerin bu disiplindeki adı wobbler yada sahte balik tır. Rastgelsin.

mami1984
20-05-2011, 18:22
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

pendikli balıkçı
02-10-2011, 17:26
Atçeğe alıştın vazgeçemiyorsun galiba.Sende öğrendiklerini paylaşırsan çok sevinirim.