PDA

Tüm Versiyonu Göster : Alabalık sorunu

Amatör-balıkçı
12-06-2011, 12:30
S.a Ben maraşta kılavuzlu barajında alabalık tutmaya çalışıyorum. Fakat balık takılıyor çekerken birden geri kaçıyor.Sorun nedir???

SAYGILAR

ustam18
12-06-2011, 16:42
Selim kardeş Alabalık avcılığı çok zevklidir.Mebs le olsun normal yemli oltayla olsun yakalandığında balık misina yönünde hızla yüzer ki iğne ağzından çıksın.buna önlem olarak hiç boşluk vermeden çekmek gerekir.illaki balığın ağırlığını oltanın ucunda hissetmen lazım.bir an duraklamada balık iğneyi geçerek kurtulur. birde balık yakalandığında suyun dışına birkaç kez sıçrar.bu sıçramalarda misina gevşediği için balık gene kurtulur..sana Rastgele.

Amatör-balıkçı
12-06-2011, 17:19
Saol Hayrettin abi Bu bilgiler için sana çok teşekkür ediyorum.İnsallah bu pazar ava çıktığımda avlanırım.Rastgele

xnode
12-06-2011, 20:33
Hayrettin Bey'in söylediklerine ilave olarak; kullandığınız iğneyi'de değiştirin.

Amatör-balıkçı
13-06-2011, 07:07
Kelebek kullanıyorum acaba kırmızı MI kullansam? Şuan yeşil benimki

SAYGILAR

akinyildiz81
14-06-2011, 08:18
Kardeş yıllardır alabalık yakalıyorum alabalığın kaçmasının en önemli nedeni iki çeneyi birleştiren bağ dokusunun çok kolay kopmasıdır.eğer meppsi çok hızlı çekersen balık yemi iyi kapamıyor ve ağzının giriş kısımlarına takıldığından ağzı hemen yırtılıyor meppsi yavaş çekersen yemi daha iyi kapıyor ve sahte genelde sert damağıda içine alacak şekilde takılıyor bundan dolayıda balık kaçamıyor bunu dene bakalım.eğer avlağında büyük alalar varsa mepps yerine sahte balık ve sahte böcek dene derim.

akinyildiz81
14-06-2011, 08:20
Birde berrak suda sarı kanatlı,bulanık sudaysa metalik parlayan renkleri tercih et su rengiyle zıt olsun yani.