PDA

Tüm Versiyonu Göster : Bir Şans Daha

ustam18
14-06-2011, 12:16
Değerli arkadaşlarım biliyorumki tatlısu avcılarının beklediği saat geliyor.15 haziran (2/2 sirkülerde yasağın kalkacağı iller) da sazan ,yayın vb. avcılığı serbest oluyor.kış sebebiyle avlanamadık sonrada yasak dönem başladı yani nerdeyse 6-7 aydır iyice bilendik.
Ama malüm hava şartları ve yağışlar nedeniyle balıklar yumurtayı atmakta geciktiler.yakalayacağımız her balık binlerce yumurta taşıyor olacak.Avlanmayalım demiyorum ama mümkünse yumurtalı olabileceğini düşündüğümüz balıkları bir şans daha vererek suya iade edelim.Edelim ki çocuklarımıza,torunlarımıza da balık bırakmış olalım.
Bu konuda elinizden geldiğince hassas davranacağınızı ümit ederek herkese teşekkür ederim.Rastgele.

Kamil ESEN
14-06-2011, 12:22
Çok güzel bir noktaya değinmişsin Hayrettin abi.Paylaşıma teşekkürler..

Necati ARAT
14-06-2011, 13:17
Hayrettin abi Çok önemli bir konuya değinmişsin..
Bizlerde senin bu uyarını göz önünde tutarak davranmamız gerek..

uyarın için teşekkürler..

adolomorola
14-06-2011, 17:01
Aynı sizinle fikirim Hayrettin abi ;) paylaşım için teşekkürler...;)

ismail1234
14-06-2011, 17:57
gerçekten çokgüzel yere değinmişiniz.böyle yaparak çoğu yerde kara avcılığı bitirildi inşallah herkes kurallara uyar.ve geleceğimizi düşünerek hareket edersek hiç bir zaman sıkıntı çekilmez.herkese selamlar.

Halil İplikçi
14-06-2011, 19:05
duyarlılığınız ve paylaşımınız için teşekkürler...inşallah sesiniz duyulur

ukg79
14-06-2011, 20:29
Hayrettin abi güzel konuya değinmişsin fakat demirköprü barajı haziran 1 de açıldı hatta koparatif ağları attı.sizde niye geç açıldı biz sezon açıldığı için balığa gittik tabiki bu konuda bizlerde hassasız ve Kalfa hasan abimle ve ben av sezonunu açtık bilgilerinize

ustam18
14-06-2011, 21:03
Çok güzel bir noktaya değinmişsin Hayrettin abi.Paylaşıma teşekkürler..
Kamil kardeş balıkları kollamak da tutmakda bizim görevimiz.teşekkür benden.
Hayrettin abi Çok önemli bir konuya değinmişsin..
Bizlerde senin bu uyarını göz önünde tutarak davranmamız gerek..

uyarın için teşekkürler..
Necati kardeşim uyarıdan ziyade RİCA dır.
Aynı sizinle fikirim Hayrettin abi ;) paylaşım için teşekkürler...;)
Öner Kardeşim dikkate aldığınız için ben teşekkür ederim.
gerçekten çokgüzel yere değinmişiniz.böyle yaparak çoğu yerde kara avcılığı bitirildi inşallah herkes kurallara uyar.ve geleceğimizi düşünerek hareket edersek hiç bir zaman sıkıntı çekilmez.herkese selamlar.
İsmail Kardeşim avcı avını koruyacağı zamanı da bilmeli avlayacağı zamanı da.
duyarlılığınız ve paylaşımınız için teşekkürler...inşallah sesiniz duyulur
Halil Bey sesimizi ancak böyle forumlarda paylaşarak duyurmaya çalışıyoruz.yoksa kolluk kuvvetleri inanın ihbarları değerlendirmiyor.
Hayrettin abi güzel konuya değinmişsin fakat demirköprü barajı haziran 1 de açıldı hatta koparatif ağları attı.sizde niye geç açıldı biz sezon açıldığı için balığa gittik tabiki bu konuda bizlerde hassasız ve Kalfa hasan abimle ve ben av sezonunu açtık bilgilerinize
Ulaş Kardeşim 2/2 tebliğe bakmadım sizin oralarda sezon ne zaman açılıyor bilmiyorum.Ama ben elimden geldiğince yasaklara uymaya çalışıyorum.yoksa "minareyi çalan kılıfını hazırlarmış" atasözüne uyarlanır yasak sezonda bile ava gidilir.misal sazan yayın yasağı olduğunda turna levrek alabalık serbest.livarda yakalatmadığın sürece sazanda yayında tutar insan isterse.bir aydır Çankırı da sazan ve yayın satanlar var."aldım satıyorum"diyorlar.irsaliyesi "yok" Amatör balıkcı yakaladığını satamaz.satacaksa ticari balıkcı belgesi olmalı.Tarımcılara şikayet ediyosun "adam ekmek parası kazanıyor" diyorlar.onlar bilmiyorlarmı ki yasak dönem olduğunu? herkes bir yol tutturmuş gidiyor velhasıl.